Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Samsung Galaxy S3 vs. iPhone 4S Drop Test


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   stefan147

stefan147

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/06/2012 - 12:48

Δυστυχώς δεν είναι καθόλου σενάριο φαντασίας. Είναι καθημερινότητα μια πτώση κινητού όσο και να το προσέχει κανείς. Αν έρθει η κακιά η ώρα και αερόσακο να βάλεις στο κινητό η ζημιά θα γίνει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   masbass

masbass

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 05/06/2012 - 13:09

ασε και τα αλλα: εμενα μου επεσε το 3GS με θηκη κομπλε σε χαλι (που δεν ειναι δα και ασφαλτος) κι ενω δεν επαθε τιποτα απ εξω, μεσα βγηκε το καλωδιο που συνδεει την κεραια και σημα μηδεν... Ευτυχως το μυριστικα και το διορθωσα ευκολα, αλλα καποιος που δεν ξερει ενα εγκεφαλικο το παθαινει...

#18   aalex

aalex

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/06/2012 - 13:28

Για πόσους από μας τέτοιου είδους τεστ μπορεί να αποτελέσουν κριτήριο αγοράς της μιας ή της άλλης συσκευής?

#19   stefan147

stefan147

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/06/2012 - 13:32

Από τη στιγμή που μιλάμε για 2 συσκευές με παρόμοιες δυνατότητες και κόστος, τότε δεν έχουν και μεγάλη αξία τέτοια τεστ.

#20   vicbar

vicbar

    iPH newbie

  • Pip
  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/06/2012 - 14:11

Τα τεστ δεν μπορούν να είναι απολύτως αντικειμενικά καθώς οι πτώσεις γίνονται λίγο μπακαλίστικα. Από την άλλη και στην πραγματικότητα το κινητό "μπακαλίστικα" θα σου πέσει οπότε παίρνεις μια ιδέα τι γίνεται. Οι θήκες δεν έχουν κανένα νόημα όταν μιλάμε για gadgets τα οποία αγοράζονται προτίστως (κυρίως το iPhone) με γνώμονα την εμφάνισή τους.


Εγώ προσωπικά πήρα το iPhone για τις δυνατότητές του, για το τρόπο πως λειτουργεί, την γρηγοράδα και ευκολία λειτουργικότητας και όχι τόσο για την εμφάνιση (αν και έπαιξε ρόλο το μέγεθος του, συχαίνομαι τις παντόφλες τύπου Samsung Galaxy SII, HTC HD7, Xperia ArcS) άλλωστε το πήρα να το δουλεύω όχι να το κοιτάω πόσο όμορφο είναι. Και ναι χρησιμοποιώ απ'τη πρώτη μέρα μια κινέζικη μαλακιά θήκη η οποία χθες έσωσε για τρίτη φορά το κινητό πέφτοντας στην άσφαλτο, αυτά! :)

#21   taksidiotis25

taksidiotis25

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2012 - 02:14

Ποτέ μου δεν παίρνω ένα κινητό με κριτήριο το πέσιμο,κινητό είναι,να τους βάλουν μήπως και αερόσακους?

#22   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/07/2012 - 22:34

Ποτέ μου δεν παίρνω ένα κινητό με κριτήριο το πέσιμο,κινητό είναι,να τους βάλουν μήπως και αερόσακους?

Μια από τα ίδια.. Τόσα χρόνια ένα n86 και μια φορά ένα iphone 4 μου έπεσε οπότε μάλλον δεν με ενδιαφέρει το τεστ.. Πιο πολύ με ενδιαφέρει η οθοναρα που χαζεύω τώρα γράφοντας από την "παντόφλα" μου :P




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες