Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 16GB 1st gen: Κολλάει όταν κλειδώνει


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   karinio

karinio

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/08/2008 - 01:34

Έχω ένα iPhone 16GB πρώτης γενιάς με firmware 1.1.4. εδώ και 4 μήνες. Το τηλέφωνο το πήρα jailbroken και activated έτοιμο και μου δούλευε μια χαρά για 2-3 μήνες.

Ξαφνικά άρχισε να μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα: όταν κλείδωνε το τηλέφωνο κόλλαγε το slider και δεν ξεκλείδωνε. Στη συνεχεια έγινε ακόμα χειρότερο καθώς όταν κάποιος με καλούσε δεν μπορούσα να απαντήσω εκτος αν άφηνα το τηλ ξεκλείδωτο αλλάζοντας την επιλογή από τα settings η αν χρησιμοποιούσα το hands-free που είχε μέσα το κουτί του.

Δοκίμασα να απεγκαταστίσω ότι είχα εγκαταστήσει μέχρι τότε αλλα δεν άλλαξε τίποτα.

Μετά δοκίμασα να το αναβαθμίσω σε 2.0 και 2.0.1 firmware με το winpwn και πάλι χωρίς αποτέλεσμα. Το πρόβλημα παρέμενε ως είχε.

Μετά το έκανα downgrade σε 1.1.4. πάλι και έκανα downgrade και το baseband του αλλα το πρόβλημα παραμένει ως έχει. Κατά τα αλλα το τηλέφωνο λειτουργεί άψογα χωρίς κανένα αλλα πρόβλημα η κόλλημα και το ίδιο μου συνέβαινε και με τα αλλα firmwares που είχα εγκαταστήσει.

Ουσιαστικά όμως το το τηλέφωνο μου είναι άχρηστο διότι δεν μπορώ να απαντήσω όταν με καλεί κάποιος και είναι αρκετά εκνευριστικό αυτό! Μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποια εξήγηση γιατί συμβαίνει αυτό η να μου πει τι να κάνω και να με σώσει???

Ευχάριστω πολύ..

Υ.Γ Σήμερα πήγα και είδα το iPhone 3G και απογοητευτικά. Πολύ πλαστικό ρε παιδιά και "ψιλοκολλαγε" και το menu. Ήμαρτον...


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2008 - 13:55

αυτο μου γινοταν στο ipod touch μου αλλα λυθηκε μια μερα ξαφνικα.κανε restore σε 1.1.4 και μετα jailbreak με ziphone.

#3   karinio

karinio

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/08/2008 - 19:24

Το έκανα πάνω από 10 φορες και πάλι τα ίδια μου κάνει. Δεν ξέρω τι άλλο να δοκιμάσω...

#4   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2008 - 19:31

μπορει να περασει μετα απο μερικες μερες δεν ξερω.κανε κανα search στο google

#5   karinio

karinio

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/08/2008 - 01:29

Εδώ και 2 μήνες δεν έχει ξεκολλήσει και έχω φάει όλο το internet αλλα καμια λύση.

Μέχρι και στην Apple έστειλα e-mail, έκανα registration το iPhone αλλα τίποτα.

Limited warranty λέει διότι δεν έχει γίνει activation και είμαι σε χωρα που δεν το διέθεσε.

#6   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2008 - 11:35

δοκιμασε να το κανεις ενα restore ώστε να ερθει στην αρχικη του κατασταση, δες αν δουλευει και μετα με ένα απο το προγράμματα (QuickPwn ή Winpwn ξεκλειδωσε το)

#7   karinio

karinio

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/09/2008 - 01:42

Το δοκίμασα & αυτό αλλα τίποτα. Ούτε αυτό δουλεύει. Ότι & αν έχω δοκιμάσει τα ίδια κάνει.

Για καμια ώρα δουλεύει normal & μετά το πιάνει αυτό & κολλάει στο ξεκλείδωμα μονο. Κατά τα αλλα δουλεύει άψογα, πετάει.

Είναι απίστευτο αυτό που συμβαίνει...

#8   karinio

karinio

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/09/2008 - 20:54

ρε παιδιά μήπως γνωρίζει κανεις αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να κάνει service στα iPhone 2G εδώ στην Ελλάδα??

#9   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 23/09/2008 - 20:58

www.9volto.gr

#10   Melkon

Melkon

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 23/09/2008 - 23:24

Δοκιμασε restore μετα update σε 2.1 και μετα quickpwn 2.1




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες