Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 2 ψήφοι

Διέρρευσαν τα links για τις αυριανές beta των iOS 6 και Safari 6


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
95 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Gullwing

Gullwing

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Twitter:@gullwingx
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Gullwingxtreme

Δημοσίευση 10/06/2012 - 18:23

Apple, πλακα μας κανεις? Και εμεις που εχουμε ακομα iPad 1ης γενιας, θα μεινουμε πισω? :/

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   fireleader

fireleader

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 10/06/2012 - 18:24

Εδώ μετά απο τόσα χρόνια θα βάλουν facebook integration και θα το κάνουν μέγα θέμα... Μακάρι να πουν κάτι σοβαρό γιατι πραγματικά έχουν κάτσει στην επιτυχία που έκαναν...

Ας ελπίσουμε ότι έχουν κάνει μεγάλη πρόοδο στη μυστικότητα των νέων προϊόντων γιατί απ' όσα έχουμε δει στις φήμες τα χαρακτηριστικά που θα μας σερβίρουν για iOS 6 είναι απλά ένα iOS 5.2!

#18   BSB

BSB

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 10/06/2012 - 18:26

Εγω να σου πω την αληθεια μια χαρα ειμαι με το iPad 1.
Οταν βγει το 4ο iPad μπορει να το αγορασω.


Ε όχι εντάξει και εσύ :P αν είναι να περιμένουμε κάθε φορά και το επόμενο μοντέλο φασκελοκουκούλωστα.
Το iPad 3 αξίζει και με το παραπάνω γιατί πέρα απο όλα έχει την retina display που είναι απο μονη της το κερασάκι στην τούρτα.

Τελευταία επεξεργασία από: BSB, 10/06/2012 - 18:29


#19   ibiza81

ibiza81

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2012 - 18:28

Εγω να σου πω την αληθεια μια χαρα ειμαι με το iPad 1.
Οταν βγει το 4ο iPad μπορει να το αγορασω.

Εσυ εισαι μια χαρα γιατι προφανως σε καλυπτει για τις αναγκες σου.
Αν ησουν hardcore gamer θα ξενερωνες που δεν υποστηριζει Infinity Blade, επισης εαν χρειαζοσουν βαριες εφαρμογες παλι θα ξενερωνες λογω της χαμηλης RAM, αν ησουν ακτινολογος θα χρειαζοσουν τη retina για τη δουλεια σου και επιπλεον δεν εχεις ικανοποιητικο skype.
Οπως βλεπεις αυτο που λες ειναι καθαρα υποκειμενικο και εξαλλου αν εισαι μια χαρα με το iPAD 1, γιατι να παρεις το 4 ?

#20   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/06/2012 - 18:29

Αν διαβασεις ξανα τι εγραψα θα δεις οτι ξεκιναω λεγοντας : ΕΓΩ.
Θα παρω το 4 γιατι το 2 και 3 δεν θεωρω οτι ΕΜΕΝΑ θα με καλυπτουν σε τοσο μεγαλυτερο ποσοστο απο αυτο που εχω ήδη.

Τελευταία επεξεργασία από: gore, 10/06/2012 - 18:30


#21   giannis26basket

giannis26basket

    iPH Enthousiast

  • 379 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:giannis26basket

Δημοσίευση 10/06/2012 - 18:32

Παντως πιστευω οτι το 3gs ειναι απο τα καλυτερα iphone που εχουν βγει.

#22   pantnick

pantnick

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2012 - 18:32

Το ipad 1 γενικά το εγκατέλειψαν πάρα πολύ εύκολα, ιδιαίτερα με τον τρόπο που έγινε η μετάβαση απο το 1 στο 2 ήταν λές και βγάλαν ένα λάθος.
Θυμάμαι και για την επιστροφή του δίναν 100$ σε όποιον το είχε πάρει κοντά στην ημέρα που βγήκε το 2.
Πάντος εμένα μ'αρέσει πολύ αισθητικά όπως και όλα τα προϊόντα της apple (εκτός βέβαια του 2G :P )



:mellow: τί άραγε;
ήδη με το cydia το κινητό κάνει παπάδες ότι θές το βρήσκεις.
Το μόνο πράγμα που θεωρώ καινοτομικό και το έχει το galaxy Siii είναι το eye detection αλλά αυτό είναι μάλλον hardware θέμα.


Δεν ξέρω αν είναι σωστό να περιμένουμε 1 χρόνο για να βάζει κάθε social network, ούτε να μαζεύει ότι καλή ιδέα πετύχει απο το cydia (βλέπε notifications). Παίρνουμε το 4s για το Siri και γιατι είναι γρηγορότερο,δυνατότερο αλλα εφαρμογές που να δικαιολογούν την επιλογή μας δεν βλέπω, ούτε το Siri να βγαίνει απο beta μορφή και να μπορεί να ψάξει (αν οχι στη γλώσσα μου) κάτι τριγύρω μου... Ελπίζω να δω κάτι τρανταχτό στο iOS 6 αλλιώς δεν βλέπω λόγο να συνεχίσω να είμαι χρήστης iphone.

#23   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/06/2012 - 18:34

παρατήρησε κανείς ότι τα υποτιθέμενα links που διέρρευσαν περιείχαν εκδόσεις consumer και enterprise?
Αυτό πάλι τι να είναι? το έχει ξανά δει κανείς?

#24   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/06/2012 - 18:38

Αν διαβασεις ξανα τι εγραψα θα δεις οτι ξεκιναω λεγοντας : ΕΓΩ.
Θα παρω το 4 γιατι το 2 και 3 δεν θεωρω οτι ΕΜΕΝΑ θα με καλυπτουν σε τοσο μεγαλυτερο ποσοστο απο αυτο που εχω ήδη.


Αστο gore δεν το σώζεις!
Ακου εκεί μια χαρά το ipad1 αν ηταν όλοι σαν εσένα τι θα κάνουνε εκεί στην apple κλέφτες θα γίνουν;;;
Αύριο πρωί πρωί θα πας να αγοράσεις το new! :P

#25   ibiza81

ibiza81

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2012 - 18:41

Αν διαβασεις ξανα τι εγραψα θα δεις οτι ξεκιναω λεγοντας : ΕΓΩ.
Θα παρω το 4 γιατι το 2 και 3 δεν θεωρω οτι ΕΜΕΝΑ θα με καλυπτουν σε τοσο μεγαλυτερο ποσοστο απο αυτο που εχω ήδη.

Μην αρπαζεσαι :-)
Διαβασα ακριβως τι εγραψες και σχολιασα οχι επι προσωπικου απλα για να δειξω οτι πλεον η αναβαθμιση απο το 1 στο 3 ηταν ουσιαστικη (μεγεθος, hardware).
Και θεωρω οτι δε θα χρειαστεις ουτε το iPAD4 ( Την υγεια μας βεβαια να χουμε να το αγορασουμε)
Ας μην συνεχισουμε το off topic, το σημαντικο ειναι ειναι οτι συμφωνουμε στο οτι ειναι απαραδεκτη η μη αναβαθμιση και στο iPAD1st Generation

#26   BSB

BSB

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 10/06/2012 - 18:42

Παντως πιστευω οτι το 3gs ειναι απο τα καλυτερα iphone που εχουν βγει.


Να πώ την αλήθεια και μένα το 3gs μ' αρέσει πάρα πολύ σαν εμφάνιση.

#27   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/06/2012 - 18:45

Μην αρπαζεσαι :-)
Διαβασα ακριβως τι εγραψες και σχολιασα οχι επι προσωπικου απλα για να δειξω οτι πλεον η αναβαθμιση απο το 1 στο 3 ηταν ουσιαστικη (μεγεθος, hardware).
Και θεωρω οτι δε θα χρειαστεις ουτε το iPAD4 ( Την υγεια μας βεβαια να χουμε να το αγορασουμε)
Ας μην συνεχισουμε το off topic, το σημαντικο ειναι ειναι οτι συμφωνουμε στο οτι ειναι απαραδεκτη η μη αναβαθμιση και στο iPAD1st Generation


Αν ηταν να αρπαζομαι ετσι , αστα βραστα.
Απλα ειμαι σαφεστατος.
Για εμενα μίλησα.

#28   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 10/06/2012 - 18:46

Εντυπωσιακό το γεγονός της υποστήριξης του 3GS με την iOS 6 , που θα δοθεί στο κοινό επίσημα φυσικά τον Οκτώβρη , μέχρι τότε θα είναι άκρως Beta δηλαδή δοκιμαστική και μέχρι εκεί !! Είναι σαν να του λες πέθανε και αυτό να σου λέει όχι ακόμα εχω ένα χρόνο...αθάνατο :D !! Επειδή όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω , εχω και εγώ ένα 3GS σαν δεύτερη συσκευη , διαφωνώ με την τοποθέτηση στο άρθρο του Sepsis , ότι μετά βίας τα βγάζει πέρα με την iOS 5 , αυτό δεν είναι αλήθεια επιβεβαιωμένα με καλή χρίση !! Το 3GS με την iOS 5 ( 5.1.1 ) παίζει καλύτερα από κάθε άλλη φορά , γρηγορότερα από κάθε άλλη φορά χωρίς κωλύματα , τρέχει καλύτερα με την 5αρα σε σχέση με προηγούμενα λειτουργικά ( 4 και 3 ) και το βασικότερο , η μπαταριά του πηγαίνει καλύτερα με την 5αρα , όσο οξύμωρα και αν φαίνονται !! Προφανώς , το iOS 6 είναι ανάλογων απαιτήσεων σε πόρους με την 5αρα , άρα λογικά τρέχει και στο 3GS , οπότε το δίνει και σε αυτό !! Πολλές φορές , δεν σημαίνει ότι επειδή βγαίνει νέο λειτουργικό , είναι και αναλογικά βαρύτερο , μπορεί να είναι το ίδιο ίσως και καλύτερα γραμμένο και ελαφρύτερο !! Τέλος υπάρχει δημοσίευμα , που έλεγε ότι η παραγωγή του 3GS δεν θα σταματήσει και θα συνεχίζεται ακόμα κανονικά...οπότε βγαίνει νόημα έτσι !!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 10/06/2012 - 18:48


#29   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/06/2012 - 18:46

Αστο gore δεν το σώζεις!
Ακου εκεί μια χαρά το ipad1 αν ηταν όλοι σαν εσένα τι θα κάνουνε εκεί στην apple κλέφτες θα γίνουν;;;
Αύριο πρωί πρωί θα πας να αγοράσεις το new! :P

Αν ειχα λεφτα πολυ ευχαρίστως. :)
Καθε χρονο με το νεο θα ημουν LOL

#30   giannis26basket

giannis26basket

    iPH Enthousiast

  • 379 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:giannis26basket

Δημοσίευση 10/06/2012 - 18:46

Να πώ την αλήθεια και μένα το 3gs μ' αρέσει πάρα πολύ σαν εμφάνιση.


Και πρεπει να ηταν και το λιγοτερο ελαττοματικο σε σχεση με τα υπολοιπα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες