Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μήπως τελικά το jailbreak συνεπάγετε προβλήματα στο WiFi;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   kominis

kominis

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2009 - 01:13

εχω να κανω την εξης παρατηρηση...
καθοτι ειχα και εγω ενα 3G...αρκετο καιρο μετα το jailbreak που του εκανα...επαψε να του δουλευει το wifi...
ηταν στην 2.2.1 οταν περασα την 3.0 μια βδομαδα μετα εμεινα διχως ασυρματο ιντερνετ...περιμενα την 3.1 μπας και στρωσουν τα πραγματα και τελικα τιποτα και εφτασα στην βονταφον για σερβις και μου το αντικατεστησαν...
το θεμα ανοιχτηκε σημερα γιατι παρατηρω οτι ολοι οσοι εχουν προβλημα με το wifi καποια στιγμη εχουν και jailbroken κινητο...
και λεω τωρα...μηπως τελικα η μαμα Apple θελει να παψουμε να τα <<σπαμε>> τα τηλεφωνα???
και φυσικα αν δεν ειναι αυτο τοτε προκειται για κακοτεχνια και θα λυπηθω πολυ αν βγει αυτο το συμπερασμα...
ακουω γνωμμες λοιπον...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 06/11/2009 - 01:24

Σε μεγάλο αριθμό iPhone, iPhone 3G, iPhone 3GS τα οποία πέρασαν από τα χέρια μας δεν έχουμε παρατηρήσει καμία διαφορά όσον αφορά την ποιότητα της λήψης Wifi σε jailbroken συσκευές.

Οι v3.1 - v3.1.1 φαίνεται πως είχαν κάποιο θέμα μείωσης σήματος WiFi αλλά υπήρχε ανεξαρτήτου jailbreak.
Behind the Scenes...

#3   kominis

kominis

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2009 - 01:39

δεν μιλαω για μειωση σηματος αλλα για καμμια αναγνωριση δικτυου....ολα αυτα τα ρωταω βλεποντας αυτα εδω τα ποστ...

Πολύ Καλό το blackra1n, αλλά για κάποιο λόγο το WiFi έμεινε ανενεργό μετά το jailbreak και xρειάστηκε να κάνω reboot το iphone

Παιδιά μου κάνει πρόβλημα με το wifi κάθε λίγο δεν βρίσκει network και πρέπει να κάνω reset settings για να δουλέψει. Έχει κανείς κάτι παρόμοιο ?

Posted 04 November 2009 - 11:40 AM

aris06, on 04 November 2009 - 03:03 AM, said:

εχω ενα απο αμερικη 3gs 3.1.2 (05.11.07) το εκανα unlock με blacksn0w κ μετα δεν μπορουσε να βρει κανενα wifi δικτυο!

ακολουθησα την διαδικασια με το RESTORE NETWORK SETTINGS εκλεισα κ ανοιξα το τηλεφωνο κ τπτ! οταν μετα το εκλεισα κ το ανοιξα 2-3 φορες επιασε δαλαδη βρηκα το δικτυο μου! Μετα απο 2-3 ωρες εβαλα καποιο app κ επρεπε να κανει κανει reboot μολις ξανανοιξε παλι το ιδιο πραγμα δεν επιανε..
κ το ξανα εκλεισα κ οταν ανοιξε επιασε ..

Γιατι γινεται αυτο ..? δηλαδη καθε φορα που θα κλεινει το τηλεφωνο θα εχω αυτο το προβλημα?


+1 σχεδόν... Μετά το blacksnow ήμουν οκ, μόλις έβαλα το winterboad τότε το wi-fi δεν μπορούσε να βρει κανένα network. Δοκίμασα reset network setting αλλά τπτ. Αναγκαστηκά έκανα uninstall το winterboard, επανεκίνηση το iphone κ όλα οκ!


μετα απο upgade σε 3.1(no jailbreak) δε μπορω να συνδεθω σε κανενα wifi. η προηγουμενη εκδοση ηταν η 3 με jailbreak. πιστευετε οτι ειναι θεμα συσκευης η λογισμικου? εκανα restore και update 3.1.2 και το προβλημα παραμενει....

Posted 15 October 2009 - 10:11 PM

Καλησπερα σε ολους. Θα ειμαι συντομος.

Εχω στην κατοχη μου ενα iPhone 3G jailbroken και unlocked. Προσφατα αντιμετωπιζα κατι μικροπροβληματα με το Wireless.

Εκανα update custom σε firmware OS 3.1.2. Ενω το jailbreak πετυχε, δεν εχω προσβαση σε Wireless για να μπω στο Cydia και να ξεκλειδωσω με ultrasnow η οπως λεγεται τελοσπαντων....

Μπορει καποιος να με βοηθησει? Σας ευχαριστω πολυ




και φτανω στο συμπερασμα οτι τελικα το jailbreak ευθυνετε κατα πολυ σε κατι τετοιο...
περιμενω να δω και δικα σας συμπερασματα...

#4   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 06/11/2009 - 09:43

Σε μεγάλο αριθμό iPhone, iPhone 3G, iPhone 3GS τα οποία πέρασαν από τα χέρια μας δεν έχουμε παρατηρήσει καμία διαφορά όσον αφορά την ποιότητα της λήψης Wifi σε jailbroken συσκευές.


Παρομοίως...

#5   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/11/2009 - 10:54

Σε μεγάλο αριθμό iPhone, iPhone 3G, iPhone 3GS τα οποία πέρασαν από τα χέρια μας δεν έχουμε παρατηρήσει καμία διαφορά όσον αφορά την ποιότητα της λήψης Wifi σε jailbroken συσκευές.

Οι v3.1 - v3.1.1 φαίνεται πως είχαν κάποιο θέμα μείωσης σήματος WiFi αλλά υπήρχε ανεξαρτήτου jailbreak.



Κανένα πρόβλημα σχετικό με jailbreak.

#6   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 06/11/2009 - 12:45

Λοιπόν, στο σπίτι μου το WiFi δουλεύει απροβλημάτιστα. Έχω 3GS στην 3.1.2 και του έχω κάνει Jailbreak. Τώρα, μένω σε Ισόγειο παλιάς πολυκατοικίας, και μάλιστα απο την μεριά του ακάλυπτου. Βγαίνωντας έξω απο την πολυκατοικία (η είσοδος/έξοδος είναι απο την ακριβώς αντίθετη πλευρά) και ανοίγοντας το Wi-Fi, συνδέομαι κανονικά με το δίκτυο του σπιτιου μου (αν και χαμηλό σήμα), και μεσολαβεί ένα διαμέρισμα (2 εσωτερικοί τοιχοι και ο εξωτερικός) ανάμεσα στη θέση μου έξω απο την πολυκατοικία και το router μου μέσα στο σπίτι...

Τελευταία επεξεργασία από: Tillter, 06/11/2009 - 12:46





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες