Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ενημερωθείτε για τις νέες κυκλοφορίες των Εκδόσεων Ψυχογιός και κερδίστε e-books!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
119 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   PsichogiosPublications

PsichogiosPublications

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2012 - 16:03

Ευχαριστώ πολύ και εγώ με τη σειρά μου.
Μιας και σχετικά νέος με το τηλέφωνο στο χέρι, και όχι ως μέλος του φόρουμ, ποιά η διαδικασία για να πάρουμε το βιβλίο; Ο κωδικός αυτός που θα χρησιμοποιηθεί;
Ευχαριστώ και πάλι


Αγαπητέ χρήστη lawyer21 κατεβάστε την εφαρμογή iBooks στην συσκευή σας, ανοίξτε την εφαρμογή και στο πρώτο tab "featured" κατεβείτε στο κάτω μέρος της σελίδας και εισάγετε τον κωδικό εκεί που λέει "Redeem".

Αμέσως το βιβλίο θα κατέβει στην βιβλιοθήκη σας (iBooks)

Ευχαριστούμε και καλό διάβασμα!
Εκδόσεις Ψυχογιός

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   PsichogiosPublications

PsichogiosPublications

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2012 - 16:15

Να σας πω και εγώ το παράπονό μου από τα ebooks.
Προσωπικά είμαι υπέρ του έντυπου βιβλίου για 1002 λόγους. Το βρίσκω ακόμα και πιο πρακτικό. Ναι, μπορεί να είναι μεγάλο και βαρύ, αλλά νιώθω πολύ πιο άνετα με το να έχω μαζί μου ένα βιβλίο που κάνει 20 ευρώ, παρά ένα pad που κάνει 700. Οι λόγοι είναι προφανείς.
Στα ebooks βρίσκω ένα μεγάλο πλεονέκτημα: την ευκολία απόκτησης, Όπου και να είσαι το κατεβάζεις σε 5 λεπτά και το έχεις μαζί σου.
Θα μπορούσαν να έχουν και άλλο ένα πλεονέκτημα, αλλά δυστυχώς ΔΕΝ το έχουν, και εδώ είναι το παράπονό μου: αυτό της τιμής.
Δεν είναι δυνατόν το έντυπο να κοστίζει 17,91 και το ebook 15 (πραγματικό παράδειγμα). Τα βρίσκω πολύ ακριβά. Και επειδή για 1002 λόγους δεν θέλω να αποκτήσω το ebook δωρεάν (πράγμα εξαιρετικά απλό), προτιμώ να διαβάζω λιγότερα και να τα κρατάω στη βιβλιοθήκη μου.
Πολύ καλή κίνηση πάντως η κλήρωση, σας ευχαριστούμε.


Αγαπητέ χρήστη unforgiven ευχαριστούμε πολύ για τα σχόλιά σας!

Η προτίμηση μεταξύ ηλεκτρονικού ή έντυπου βιβλίου είναι υποκειμενικό θέμα, αλλά σαν εκδοτικός οίκος διαθέτουμε και τις δύο μορφές και αφήνουμε τους αναγνώστες να επιλέξουν ποιά θα χρησιμοποιήσουν. Μην ξεχνάτε πως όταν αγοράζετε ένα βιβλίο δεν αγοράζετε το υλικό από το οποίο είναι φτιαγμένο αλλά το περιεχόμενό του. Ενδεικτικά σας λέμε πως το κόστος εκτύπωσης, μαζί με αυτό του χαρτιού, της αποθήκευσης και της διανομής δεν ξεπερνάει το 20-25% του συνολικού κόστους ενός έντυπου βιβλίου. Τέλος, λάβετε υπόψην σας πως το ηλεκτρονικό βιβλίο έχει σχεδόν 4πλάσιο ΦΠΑ (23% έναντι 6.5% του έντυπου), κάτι που επηρεάζει αρκετά την τιμή του προς τα επάνω.

Σας ευχαριστούμε και πάλι για το ενδιαφέρον σας!
Εκδόσεις Ψυχογιός

#108   unforgiven

unforgiven

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/06/2012 - 16:32

Αγαπητέ χρήστη unforgiven ευχαριστούμε πολύ για τα σχόλιά σας!

Η προτίμηση μεταξύ ηλεκτρονικού ή έντυπου βιβλίου είναι υποκειμενικό θέμα, αλλά σαν εκδοτικός οίκος διαθέτουμε και τις δύο μορφές και αφήνουμε τους αναγνώστες να επιλέξουν ποιά θα χρησιμοποιήσουν. Μην ξεχνάτε πως όταν αγοράζετε ένα βιβλίο δεν αγοράζετε το υλικό από το οποίο είναι φτιαγμένο αλλά το περιεχόμενό του. Ενδεικτικά σας λέμε πως το κόστος εκτύπωσης, μαζί με αυτό του χαρτιού, της αποθήκευσης και της διανομής δεν ξεπερνάει το 20-25% του συνολικού κόστους ενός έντυπου βιβλίου. Τέλος, λάβετε υπόψην σας πως το ηλεκτρονικό βιβλίο έχει σχεδόν 4πλάσιο ΦΠΑ (23% έναντι 6.5% του έντυπου), κάτι που επηρεάζει αρκετά την τιμή του προς τα επάνω.

Σας ευχαριστούμε και πάλι για το ενδιαφέρον σας!
Εκδόσεις Ψυχογιός

Ευχαριστώ για την απάντηση. Υπολόγιζα πολύ παραπάνω το κόστος εκτύπωσης, βιβλιοδεσίας, διανομής κτλ. και δεν γνώριζα για τη διαφορά στον ΦΠΑ. Με αυτά τα δεδομένα, η τιμή της ηλεκτρονικής έκδοσης μου μοιάζει πλέον λογική.

#109   gous

gous

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:goustis

Δημοσίευση 19/06/2012 - 23:47

να ρωτησω κι εγω κατι με τη σειρα του τις εκδοσεις Ψυχογιος. παλαιοτερα βιβλια του οπως πχ τη σειρα harry potter, δε μπορουν να εχουν χαμηλοτερη τιμη λογω παλαιοτητας η καποια εκπτωση αν αγορασεις 2-3 βιβλια;; διαβασα για το κοστος του ΦΠΑ που αναφεραται παραπανω και εχω αυτη την απορια. παντως οι κληρωσεις ειναι πολυ καλη κινηση για τους λατρεις των βιβλιων! και συνεχιστε να φερνετε ωραια βιβλια!

#110   PsichogiosPublications

PsichogiosPublications

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/06/2012 - 12:29

να ρωτησω κι εγω κατι με τη σειρα του τις εκδοσεις Ψυχογιος. παλαιοτερα βιβλια του οπως πχ τη σειρα harry potter, δε μπορουν να εχουν χαμηλοτερη τιμη λογω παλαιοτητας η καποια εκπτωση αν αγορασεις 2-3 βιβλια;; διαβασα για το κοστος του ΦΠΑ που αναφεραται παραπανω και εχω αυτη την απορια. παντως οι κληρωσεις ειναι πολυ καλη κινηση για τους λατρεις των βιβλιων! και συνεχιστε να φερνετε ωραια βιβλια!


Αγαπητέ χρήστη gous ευχαριστούμε για την πρότασή σας!

Τα ηλεκτρονικά βιβλία του Χάρι Πότερ θα διατεθούν στα ελληνικά από την επίσημη ιστοσελίδα της J.K. Rowling σε χαμηλότερη τιμή από αυτή των έντυπων βιβλίων, αλλά δυστυχώς ακόμη δεν μπορούμε να ανακοινώσουμε την ημερομηνία κυκλοφορίας τους.

Σχετικά με την έκπτωση για αγορές πακέτων πολλών ηλεκτρονικών βιβλίων μαζί, μόλις κυκλοφόρησε η πρώτη μας τριλογία σε τιμή 20% χαμηλότερη από αυτή που θα πλήρωνε κάποιος για την αγορά των τριών ηλ. βιβλίων ξεχωριστά. Πρόκειται για την ιστορική τριλογία ΑΤΤΙΛΑΣ η οποία κυκλοφορεί για πρώτη φορά σε ενιαία έκδοση των τριών βιβλίων και μπορείτε να την δείτε εδώ
http://itunes.apple....535784952?mt=11

Επισης, μόλις κυκλοφόρησε σε ενιαία ηλεκτρονική έκδοση και Η ΤΡΙΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ του Φίλιπ Πούλμαν και μπορείτε να την δείτε εδώ: http://www.psichogio.../show?cid=21652

Σύντομα θα κυκλοφορήσει και η τριλογία MILLENIUM του Στίγκ Λάρσον

Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας και για τα πολύτιμα σχόλιά σας. Για οτιδήποτε χρειαστείτε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο ebooks@psichogios.gr

Με εκτίμηση,
Η ομάδα των Εκδόσεων Ψυχογιός

Συνημμένα αρχεία



#111   nkarimalis

nkarimalis

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2012 - 21:17

Πολυ καλές όλες η τριλογιες αυτές! Ειδικα του πούλμαν συγκαταλέγεται παγκόσμια στα 10 καλύτερα έργα του είδους του... Άντε να βγει ο ποτερ και ο φλαμελ...

#112   dioannisgr

dioannisgr

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2012 - 16:28

Χρόνια ο γιός μου member του Ψυχογιού

#113   nkarimalis

nkarimalis

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2012 - 17:29

Τα τελευταια 2 βιβλια του Νικολας Φλαμελ ποτε θα κυκλοφορησουν στα ελληνικα?



#114   PsichogiosPublications

PsichogiosPublications

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/12/2012 - 13:39

Τα τελευταια 2 βιβλια του Νικολας Φλαμελ ποτε θα κυκλοφορησουν στα ελληνικα?


Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!

Το 5ο βιβλίο της σειράς θα κυκλοφορήσει στις 24/10/2013. Για το 6ο βιβλίο δυστυχώς δεν έχουμε ακόμη ορίσει ημερομηνία κυκλοφορίας.

Ευχαριστούμε και Καλά Χριστούγεννα!

Τελευταία επεξεργασία από: PsichogiosPublications, 24/12/2012 - 13:40


#115   Atomakis

Atomakis

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/12/2012 - 19:08

Ποτε θα ξανακάνετε διαγωνισμό;

#116   PsichogiosPublications

PsichogiosPublications

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/12/2012 - 12:14

Ποτε θα ξανακάνετε διαγωνισμό;


Χρόνια Πολλά!

Αυτές τις ημέρες, μέχρι 6/1/13 τρέχει ο διαγωνισμός μας στο facebook. Εδώ στο forum θα ξανακάνουμε διαγωνισμό μέσα στο 2013 αλλά σίγουρα αφού τελειώσει ο τρέχων διαγωνισμός.

Ευχαριστούμε και Καλή Χρονιά!

#117   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 12/01/2013 - 14:12

Μήπως υπάρχει σε iBook η βιογραφία του Steve Jobs στα ελληνικά?

#118   takoglou

takoglou

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Twitter:@gkoutsou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 12/01/2013 - 15:23

Ναι μπορείς να την βρεις εδώ: iTunes Link

#119   vasvol

vasvol

    iPH User

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/01/2013 - 21:37

μήπως υπάρχει κάποιο ορθογραφικό λεξικό?

#120   PsichogiosPublications

PsichogiosPublications

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2013 - 19:41

μήπως υπάρχει κάποιο ορθογραφικό λεξικό?


Καλησπέρα,

Από τον εκδοτικό μας οίκο δεν κυκλοφορεί λεξικό.

Ευχαριστούμε,
Εκδόσεις Ψυχογιός

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες