Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

iGlass OS v1.0


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
102 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2009 - 22:06

εάν δεν γίνετε τίποτε κάτι άλλο δεν κανεις σωστά stantar!!

Πηγένεται εδώ --> iGlass OS v1.0\Bundles\com.apple.springboard
Μεσα εκεί θα βρείτε 2 φακέλους με τα ονόματα "el.lproj" και "en.lproj", μέσα σε κάθε φάκελο έχει ένα αρχείο
με το όνομα "SpringBoard.strings" ανοίξτε το με το σημειωματάριο του Υπολογιστή σας και θα αντικρίσετε αυτο:

"AWAY_LOCK_LABEL" = "εδώ μέσα βάλτε ότι θέλετε εσείς"; και μετά αποθήκευση να το κάνετε και στα δύο αρχεία
"SpringBoard.strings" που βρήσκονται μεσα στους δύο φακελους που ανέφερα παραπάνω.
γραφω αυτο που θελω και κανω save

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Psaras

Psaras

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2009 - 22:13

Πηγένεται εδώ --> iGlass OS v1.0\Bundles\com.apple.springboard
Μεσα εκεί θα βρείτε 2 φακέλους με τα ονόματα "el.lproj" και "en.lproj", μέσα σε κάθε φάκελο έχει ένα αρχείο
με το όνομα "SpringBoard.strings" ανοίξτε το με το σημειωματάριο του Υπολογιστή σας και θα αντικρίσετε αυτο:

"AWAY_LOCK_LABEL" = "εδώ μέσα βάλτε ότι θέλετε εσείς"; και μετά αποθήκευση να το κάνετε και στα δύο αρχεία
"SpringBoard.strings" που βρήσκονται μεσα στους δύο φακελους που ανέφερα παραπάνω.
γραφω αυτο που θελω και κανω save

καλά τα γραφής... δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτε άλλο παρα μονο μήπως μάρκαρες καμια εντολή από το winterboard?? :excl:

#63   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2009 - 22:25

καλά τα γραφής... δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτε άλλο παρα μονο μήπως μάρκαρες καμια εντολή από το winterboard?? :excl:

το μονο που εχω μαρκαρει ειναι οτι δεν γραφει τα ονοματα απο τα apps και games, λεσ να φταιει αυτο??

#64   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2009 - 22:28

καλά τα γραφής... δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτε άλλο παρα μονο μήπως μάρκαρες καμια εντολή από το winterboard?? :excl:

αυτο εφτεγε τωρα δουλεψε σ'ευχαριστω

#65   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2009 - 03:26

Παιδιά πραγματικά συγχαρητήρια. 'Ισως να είναι το καλύτερο theme που έχω δει για το iphone.... Μπράβο!! Και μια θερμή παράκληση, κάντε περισσότερα εικονίδια και βάλτε τα themes όλα στο cydia.... Έτσι θα είναι πιο εύκολα προσβάσιμα σε μεγαλύτερη μερίδα κόσμου.

Τελευταία επεξεργασία από: sotoskawasaki, 09/11/2009 - 03:29


#66   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 09/11/2009 - 05:21

ti icons θελεις?στο μελλον θα βγει μια ποιο πληρεσ εκδοση.υπαρχει στον cydia glass ip λεγετε,χωρις ρολοι.
θα σασ ενημερωσουμε οταν θα ανεβει & με ρολοι.

#67   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1.098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 09/11/2009 - 09:31

Μπράβο σε όλη την ομαδα που συνεργάστηκε για τη δημιουργία αυτού του θέματος! Καλή συνέχεια.

#68   nikosemma

nikosemma

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2009 - 22:11

Το θεμα πραγματικα ειναι πολυ καλο.....παρα πολυ καλο θα ελεγα.
Πιστευω οτι θα ηταν ΤΕΛΕΙΟ αν στο LockBackground δεν εγραφε ''iphone glass''.Να ηταν δηλαδη σκετη εικονα χωρις γραμματα.
Να πω την αληθεια αν μπορειτε να μου το στειλετε χωρις τα γραμματα θα εισασταν cool....nikosemma@yahoo.gr
Τι ζηταω τωρα βρε.....
Ευχαριστω πολυ για το theme.
:-)

#69   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2009 - 14:31

παιδια φανταστικο το θεμα..!

#70   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2009 - 11:45

ti icons θελεις?στο μελλον θα βγει μια ποιο πληρεσ εκδοση.υπαρχει στον cydia glass ip λεγετε,χωρις ρολοι.
θα σασ ενημερωσουμε οταν θα ανεβει & με ρολοι.


Είναι τόσα πολλά τα εικονίδια που χρειάζομαι που θα ήταν άσκοπο να τα γράψω όλα εδώ.. Το είχα βάλει αυτο στο cydia όταν ήταν στην έκδοση v1.0. Μετά την αναβάθμιση σε v1.1 τα dots που υποδικνείουν την σελίδα χάθηκαν και είχα και άλλο θέμα για αυτά..Επίσεις το mediafire για κάποιο λόγο δεν δουλεύει για μένα,αν κάποιος θα μπορούσε να μου στείλει ή να ανεβάσει σε άλλο server τα fonts και το θέμα για το SBSettings θα είμουν ευγνόμων...

#71   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2009 - 18:49

Παιδιά έχω εγκατεστημένο το glass ip v1.1 απο cydia (αυτό χωρίς το ρολόι.). Ενώ στην προηγούμενη έκδοση όλα ήταν μια χαρά, στην νέα οι τελείες στο κάτω μέρος της οθόνης που υποδυκνείουν την σελίδα που βρίσκομαι έχουν εξαφανιστεί. Αυτό μπορεί να μην ενοχλεί κάποιους αλλά για μένα είναι πολύ δύσκολο καθώς έχω πολλές εφαρμογές και θυμόμουν την σελίδα της κάθε εφαρμογής και έτσι μπορούσα να την βρίσκω εύκολα. Το να μην ξέρω σε πια σελίδα βρίσκομαι με συγχίζει αφάνταστα. Αν είναι εύκολο στην επόμενη έκδοση του theme να το λάβετε υπόψιν σας για να το διορθώσετε. Σας ευχαριστώ, και πάλι μπράβο για το καταπληκτικό theme...

#72   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 15/11/2009 - 20:02

θα το φτιαξουμε συντομα...

Τελευταία επεξεργασία από: theoss, 15/11/2009 - 20:02


#73   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 16/11/2009 - 17:29

Γεια σας και συγχαρητηρια για την δουλεια σας !!! Περασα και εγω το θέμα σας και πραγματικα φαινεται η προσεγμενη δουλεια που κανατε ! Μπραβο σας!

Εχω ενα μικρό πρόβλημα ... δεν μου αλλαζει το icon της Ηχογραφησης.... Εχω δοκιμασει να αλλαξω το ονομα στα εξης:
απο Voice Memos.png σε:

voicememos.png
voicememos.png
voice memos.png
Μαγνητόφωνο.png
Ηχογράφηση.png

Αυτά νομιζω... Δυστυχως σε κανένα δν επιασε η αλλαγη του ... ξερετε τη παιζει ???

#74   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 16/11/2009 - 20:26

Εχω ενα μικρό πρόβλημα ... δεν μου αλλαζει το icon της Ηχογραφησης.... Εχω δοκιμασει να αλλαξω το ονομα στα εξης:
απο Voice Memos.png σε:

voicememos.png
voicememos.png
voice memos.png
Μαγνητόφωνο.png
Ηχογράφηση.png

Αυτά νομιζω... Δυστυχως σε κανένα δν επιασε η αλλαγη του ... ξερετε τη παιζει ???


Εγω μια χαρα το αλλαξα, απλα πρεπει να γραψεις το ονομα της εφαρμογης ακριβως οπως γραφει στην οθονη στο Springboard.
Σε εμενα για παραδειγμα γραφει στα ρωσικα "Диктофон", μπηκα λοιπον μεσο του diskaid στο θεμα\icons\ και εκανα rename το εικονίδιο σε "Диктофон".
Η δοκιμασε να γραψεις VoiceMemos.png.

Υπαρχει και αλλη λυση. Μεσα στο θεμα πρεπει να υπαρχει φακελος Bundles σε αυτο το φακελο πρεπει να υπαρχει φακελος com.apple.VoiceMemos (αν δεν υπαρχει πρεπει να τον δημιουργισεις) σε αυτο το φακελο λοιπον βαζεις το εικονιδιο της Ηχογραφησης μονο που το εικονιδιο το ονομαζεις απλα icon.

#75   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 16/11/2009 - 20:42

Επίσης μπορείς να διαλέξεις κάποιο δικο σου wallpaper (320x460, png), να το ονομασιες Default και να το βάλεις σε αυτό το φάκελο (com.apple.VoiceMemos), έτσι όταν θα ανοίγεις την εφαρμογή θα εμφανίζεται πρώτα αυτό το wallpaper για μερικά δευτερόλεπτα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες