Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Υποβάθμιση της baseband μέσω redsn0w για όσους χρησιμοποιούν την 06.15 baseband του iPad στο iPhone (0615 fun)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
367 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 19/06/2012 - 14:58

Έχει κανείς καμία ιδέα ;; Έχω ένα 3GS 41 week2009 ελληνικό

Μου το φέραμε κομμάτια και με 6.15 μέσα ότι να σι δηλαδη έκανα downgrade αλλα και ρεστορε μετα αλλα πάλι βλέπει μόνο Vodafone και αυτο με χάλια σήμα...... Ξέρει κανείς τι μπορει να παίζει ; Έχω κολληση 10 ώρες το παλευα χαχαχα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 19/06/2012 - 15:02

Έχει κανείς καμία ιδέα ;; Έχω ένα 3GS 41 week2009 ελληνικό

Μου το φέραμε κομμάτια και με 6.15 μέσα ότι να σι δηλαδη έκανα downgrade αλλα και ρεστορε μετα αλλα πάλι βλέπει μόνο Vodafone και αυτο με χάλια σήμα...... Ξέρει κανείς τι μπορει να παίζει ; Έχω κολληση 10 ώρες το παλευα χαχαχα


Άλλαξε κομπλέ η bb?

Σε ποιο iOS είσαι τώρα;

Να φανταστώ, Επαναφορά Ρυθμίσεων Δικτύου, έχεις κάνει;

#213   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 19/06/2012 - 15:18

5.1.1 του πέρασα δεν έκανα επαναφορά γιατι είναι καθαρό Κινητο απο ρεστορε !

Δοκίμασα και σκέτο 5.1.1 με downgrade
Αλλα και με ρεστορε απο 5.13.4 σε μεγαλύτερη
Έβαλα και ultrasnow τίποτα μόνο Vodafone και χειροκινητα !

Τι να έχει πάθει δεν καταλαβαίνω

#214   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 19/06/2012 - 15:25

5.1.1 του πέρασα δεν έκανα επαναφορά γιατι είναι καθαρό Κινητο απο ρεστορε !

Δοκίμασα και σκέτο 5.1.1 με downgrade
Αλλα και με ρεστορε απο 5.13.4 σε μεγαλύτερη
Έβαλα και ultrasnow τίποτα μόνο Vodafone και χειροκινητα !

Τι να έχει πάθει δεν καταλαβαίνω


Έχει αποδειχτεί(από το AppleSupport, αλλά και 3-4 μήνες πιο πριν από topic εδω στο forum) πως δεν παίζει ρόλο που είναι από Restore. Δοκίμασε Επαναφορα Ρυθμίσεων Δικτύου.

Πλέον έχει την 5.16.05 σωστά;

Είναι περίεγο πάντως. Εσύ σαν τεχνικός, μπορείς να κάνεις "έλεγχο" στο Hardware για να δεις αν προέρχεται από εκεί.


Υ.Γ. Το UltraSn0w, δεν το χρειάζεσαι! Το έχεις ακόμα πάνω στο iPhone;

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 19/06/2012 - 15:25


#215   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 19/06/2012 - 15:45

Έχει αποδειχτεί(από το AppleSupport, αλλά και 3-4 μήνες πιο πριν από topic εδω στο forum) πως δεν παίζει ρόλο που είναι από Restore. Δοκίμασε Επαναφορα Ρυθμίσεων Δικτύου.

Πλέον έχει την 5.16.05 σωστά;

Είναι περίεγο πάντως. Εσύ σαν τεχνικός, μπορείς να κάνεις "έλεγχο" στο Hardware για να δεις αν προέρχεται από εκεί.


Υ.Γ. Το UltraSn0w, δεν το χρειάζεσαι! Το έχεις ακόμα πάνω στο iPhone;


Χεχε με Γιαυτο το γράφω εδω το Κινητο δεν έχει hard πρόβλημα εγω το εδεσα και με καινούργια περιφερειακά κεραίες κτλ το θέμα είναι ποιος πέρασε και γιατι την 6.15 σε ελληνικό Κινητο εμένα μου το χάρισε φίλος αυτο αλλα δεν ξέρει την ιστορία του κινητού ήταν ενός γκομενου τις αδερφής του κτλ κτλ !

Το θέμα είναι γιατι πιανει μόνο την vodafone.......

Απο θέμα hard το έχω ελέγξει δεν έχει κάποιο πρόβλημα

Αυτο που φοβάμαι είναι η bb ....... Και δεν ξέρω τι είχανε κάνει παλαιότερα

Το ultrasnow to έβαλα για δοκιμή αυτο είπα και παραπάνω έχω δοκιμάσει τα πάντα 6.15 5.13 5.15 όλες με ultrasnow χωρίς ..... Τίποτα....

#216   zoum25

zoum25

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/06/2012 - 15:59

αφου καταφερα τελικα να κανω downgrade στη baseband και μετα ρεστορε σε official 5.1.1 αφου ειναι ελληνικο το κινητο δεν εχει σημα οταν ειναι ανοιχτο το 3g ενω οταν τπ απενεργοποισω ειναι μια χαρα!!! μπορω να κανω κατι για να το φτιαξω η ειναι προβλημα κεραιας???

#217   amakry

amakry

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/06/2012 - 16:09

Λοιπόν παιδιά νομίζω ότι πρέπει να περιμένουμε λίγο .
Μετα απο αγωνιωδης προσπάθειες και αφού δεν κατάφερα τίποτα ενώ είχε κλειδώσει κιόλας το κινητό (3gs,5,1,6.15.00,), και ενώ είχα την γυναίκα μου να με ψελνει (τι θα κάνω τωρααααα,δεν έχω κινητοοοοοο).
Έκανα πάλι restore και ξανά έκανα flash την 6.15 έβαλα και το ultrasnow και ευτυχώς ξανά έχω σήμα .
Την γλύτωσα .τωρα αναμένω τα updates για να δώ τι θα κάνω

#218   nikolai919

nikolai919

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Twitter:@mpikasnikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 19/06/2012 - 16:47

Λοιπόν παιδιά νομίζω ότι πρέπει να περιμένουμε λίγο .
Μετα απο αγωνιωδης προσπάθειες και αφού δεν κατάφερα τίποτα ενώ είχε κλειδώσει κιόλας το κινητό (3gs,5,1,6.15.00,), και ενώ είχα την γυναίκα μου να με ψελνει (τι θα κάνω τωρααααα,δεν έχω κινητοοοοοο).
Έκανα πάλι restore και ξανά έκανα flash την 6.15 έβαλα και το ultrasnow και ευτυχώς ξανά έχω σήμα .
Την γλύτωσα .τωρα αναμένω τα updates για να δώ τι θα κάνω


Ειναι το ιδιο με το : που νε οι επαφεςςς μουυυυυ και στα λεγα μην το πειραααααζεις !

:D :D :D

Τελευταία επεξεργασία από: nikolai919, 19/06/2012 - 16:48


#219   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 19/06/2012 - 16:48

Χεχε με Γιαυτο το γράφω εδω το Κινητο δεν έχει hard πρόβλημα εγω το εδεσα και με καινούργια περιφερειακά κεραίες κτλ το θέμα είναι ποιος πέρασε και γιατι την 6.15 σε ελληνικό Κινητο εμένα μου το χάρισε φίλος αυτο αλλα δεν ξέρει την ιστορία του κινητού ήταν ενός γκομενου τις αδερφής του κτλ κτλ !

Το θέμα είναι γιατι πιανει μόνο την vodafone.......

Απο θέμα hard το έχω ελέγξει δεν έχει κάποιο πρόβλημα

Αυτο που φοβάμαι είναι η bb ....... Και δεν ξέρω τι είχανε κάνει παλαιότερα

Το ultrasnow to έβαλα για δοκιμή αυτο είπα και παραπάνω έχω δοκιμάσει τα πάντα 6.15 5.13 5.15 όλες με ultrasnow χωρίς ..... Τίποτα....



Αφού έβαλες έβγαλες το UltraSn0w, καταλαβαίνω πως είσαι Jailbroken.

Τα ιδια σου έκανε και όταν ήσουν "καθαρός";;

Δοκίμασες με διάφορες SIM και όχι μόνο με τις ίδιες;


αφου καταφερα τελικα να κανω downgrade στη baseband και μετα ρεστορε σε official 5.1.1 αφου ειναι ελληνικο το κινητο δεν εχει σημα οταν ειναι ανοιχτο το 3g ενω οταν τπ απενεργοποισω ειναι μια χαρα!!! μπορω να κανω κατι για να το φτιαξω η ειναι προβλημα κεραιας???


Για να τα πάρουμε λίγο από την αρχή, γιατί αυτό που έκανες(αν φαντάζομαι σωστά) είναι κάπως πρωτόγνωρο.

Κάποτε είχες κάνει Restore και είχες κενα στα Bluetooth, WiFi, bb και το έσωσες με την iPad bb. Σωστά; Και τώρα έκανες Downgrade και στις Ρυθμίσεις λέει πως έχεις 05.13.04;

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 19/06/2012 - 16:49


#220   zoum25

zoum25

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/06/2012 - 17:08

Αφού έβαλες έβγαλες το UltraSn0w, καταλαβαίνω πως είσαι Jailbroken.

Τα ιδια σου έκανε και όταν ήσουν "καθαρός";;

Δοκίμασες με διάφορες SIM και όχι μόνο με τις ίδιες;




Για να τα πάρουμε λίγο από την αρχή, γιατί αυτό που έκανες(αν φαντάζομαι σωστά) είναι κάπως πρωτόγνωρο.

Κάποτε είχες κάνει Restore και είχες κενα στα Bluetooth, WiFi, bb και το έσωσες με την iPad bb. Σωστά; Και τώρα έκανες Downgrade και στις Ρυθμίσεις λέει πως έχεις 05.13.04;

λοιπον για να καταλαβεις τι εχει γινει!το κινητο μου το εφεραν και δεν δεχοταν την SIM για κανενα λογο ετσι πηγα να μου επισκευασουν της επαφεσ της σιμ μου τισ αλλαξαν ολα καλα εκαναν jailbreak περασαν την ipad baseband και το ultrasnow χςρισ να γνωριζω τιποτα οταν επεστρεψα το κινητο στον ιδιοκτητη εκανε update και ηταν κενα ολα αφου διαβασα τι παιζει με την ipad baseband προσπατηησα να το κανv λειτουργηκο με reflash xwris αποτελεσμα για καιρο!βασικα μεχρι εχθες οπου και τα καταφερα εκανα reflash υστερα downgrade 05.13.04 και μετα restore στην official 5.1.1 με baseband 05.16.05 καιεχω προβλημα με το σημα δεν πιανει καθολου 3g!

#221   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 19/06/2012 - 17:14

λοιπον για να καταλαβεις τι εχει γινει!το κινητο μου το εφεραν και δεν δεχοταν την SIM για κανενα λογο ετσι πηγα να μου επισκευασουν της επαφεσ της σιμ μου τισ αλλαξαν ολα καλα εκαναν jailbreak περασαν την ipad baseband και το ultrasnow χςρισ να γνωριζω τιποτα οταν επεστρεψα το κινητο στον ιδιοκτητη εκανε update και ηταν κενα ολα αφου διαβασα τι παιζει με την ipad baseband προσπατηησα να το κανv λειτουργηκο με reflash xwris αποτελεσμα για καιρο!βασικα μεχρι εχθες οπου και τα καταφερα εκανα reflash υστερα downgrade 05.13.04 και μετα restore στην official 5.1.1 με baseband 05.16.05 καιεχω προβλημα με το σημα δεν πιανει καθολου 3g!



Ωραία...

1. Τώρα είναι κενά τα υπόλοιπα;

2. Κάνε μία Επαναφορά Ρυθμίσεων Δικτύου

3. Τι πάροχο έχεις;

4. Αν πας Ρυθμίσεις-Γενικά-Δικτυο- υπάρχει μενού "Κινητό Δίκτυο Δεδομένων";

5. Είσαι με Jailbreak τώρα;

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 19/06/2012 - 17:15


#222   zoum25

zoum25

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/06/2012 - 17:28

Ωραία...

1. Τώρα είναι κενά τα υπόλοιπα;

2. Κάνε μία Επαναφορά Ρυθμίσεων Δικτύου

3. Τι πάροχο έχεις;

4. Αν πας Ρυθμίσεις-Γενικά-Δικτυο- υπάρχει μενού "Κινητό Δίκτυο Δεδομένων";

5. Είσαι με Jailbreak τώρα;

Οχι τωρα ειναι ολα κομπλε και το wifi και η baseband και ολα!ο παροχος ειναι cosmote και ναι υπαρχει το μενου κινητο δικτυο δεδομενων!οσο για jailbreak δεν του εχω κανει ακομα....

#223   christosfazer

christosfazer

    iPH Contributor

  • PipPipPipPipPipPip
  • 1.618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 19/06/2012 - 17:29

εγω που εχω ελληνικο iphone κ περασα απο λαθοσ μ την ipad baseband θα μπορεσω να κανω downgrade???

#224   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 19/06/2012 - 17:31

Οχι τωρα ειναι ολα κομπλε και το wifi και η baseband και ολα!ο παροχος ειναι cosmote και ναι υπαρχει το μενου κινητο δικτυο δεδομενων!οσο για jailbreak δεν του εχω κανει ακομα....


Μπες στο κινητό δίκτυο δεδομένων και στο APN γράψε "internet". Μετά δοκίμασε να δεις αν λειτουργεί το 3G.

εγω που εχω ελληνικο iphone κ περασα απο λαθοσ μ την ipad baseband θα μπορεσω να κανω downgrade???


Μπορείς κανονικά. ;)

#225   christosfazer

christosfazer

    iPH Contributor

  • PipPipPipPipPipPip
  • 1.618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 19/06/2012 - 17:34

ρε φιλε μπορεισ να μ στειλεισ εναν οδηγο να το κανω τωρα???

σε πμ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες