Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 2 ψήφοι

Στα $199 η αντικατάσταση της μπαταρίας του MacBook Pro με Retina οθόνη


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 19/06/2012 - 22:28

Σε λίγο θα κολλάνε και usb sticks στις θύρες usb και δεν θα μπορείς να βάλεις άλλα...Έτσι όπως το πάνε...
Κρίμα γιατί πραγματικά με τη retina οθόνη είναι καλή φάση.

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 19/06/2012 - 22:50

χαχαχαχ , φαντάζεσαι....?? Η ρετνα σαν οθόνη είναι φανταστική...αν και 15αρα...αλλά φανταστική , βέβαια για μεγαλύτερη ρετνα δεν νομίζω να δούμε για χρονια , γιατί αν διπλασιάσεις τα πιξελ στις 21,5 και 27 ίντσες των iMac , ξεπερνάς η ακουμπάς την 4k ανάλυση που μπορούν να υποστηρίξουν και να σηκώσουν οι νέοι επεξεργαστές , οπότε ποιος μελλοντικός επεξεργαστής θα υποστηρίζει αναλύσεις επιπέδου 5-6k..?? Μάλλον μέχρι τότε θα κάνει ΡΕΤΝΑ όλα τα φορητά της...και στο μέλλον βλέπουμε για σταθερά...άλλωστε το 2013 θα κάνει μεγάλη αναβάθμιση τον πύργο της Mac Pro , το ανέφερε το μεγάλο αφεντικό !!
Physics is the universe’s operating system........Απίστευτα αληθές , πολύ σωστό και θα έλεγα επιπρόσθετα ότι τα μαθηματικά είναι η γλώσσα του πηγαίου κώδικα του σύμπαντος !!

#18   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 19/06/2012 - 23:10

Θα το πω όπως το ξανά είπα και σε αλλά τόπικ. Για να φτιάξω το MBP όπως θέλω με 16GB ram + i7 2.7GHz και με 768GB HDD θέλω πάνω από 4000 ευρώ και επιπλέων καλή η Retrina αλλά θα ήθελα 17’’ Και επιπλέων με λιγότερα από τα 4000 έχω μηχάνημα με τουλάχιστον 2GB DDR5 σε κάρτα γραφικών με πολύ καλύτερη κάρτα γραφικών με την επιλογή ότι σκληρό δίσκο θέλω εγώ και ότι ram θέλω εγώ και με την προοπτική της αναβάθμισης. Και επιπλέων θα έχω και το optical drive οn board! (το τελευταίο το θεωρώ απαραίτητο
Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το παλιό μου MBP MC373GR που επίσης του έβαλλα SSD + Ram και βλέπω ένα τελείως καινούριο μηχάνημα!
Υ.Γ. Αυτό που θέλω να πάρω, μπορεί να μην έχει την ομορφιά και το Design και την ελαφριά κατασκευή της Apple αλλά θα είναι για εμένα το ιδανικό station-laptop.

Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 19/06/2012 - 23:12

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#19   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 20/06/2012 - 03:28

Απάντησες σε όλα μόνος σου και μια χαρά....έχεις δίκιο , υγιή σκέψη !! Τώρα εσύ γιατί θέλεις ένα μηχάνημα χρηματικού επιπέδου 4000 ευρώ περίπου...απασχολείσαι με την πάσης φύσεως γραφική απεικόνιση επαγγελματικά.....?? Γιατί ένας άλλος σε άλλο νήμα εδώ μέσα...ήταν σε δίλημμα για αγορά του Ρετνα ή όχι , για ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΡΑΦΕΙΟΥ χαχαχα....άκουσον άκουσον - ότι να ναι δηλαδή !!!!
Η λύση του πύργου Mac Pro σε ενδιαφέρει...?? Είναι στατική όμως λύση και όχι φορητή !!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 20/06/2012 - 03:28


#20   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 20/06/2012 - 05:16

Photoshop CS5, Autodex 3D Max Studio, AutoCAD (όχι πολύ συχνή χρίση) video editing και video up scaling. Στον ελεύθερο χρόνο μου θέλω να μην λέει όχι σε μερικά απαιτητικά παιχνίδια. Και επίσης να μην μου κάνει 100 χρόνια να κάνω Edit FLAC & ALAC τα τραγούδια μου. Δεν θέλω σταθερό θέλω να είναι laptop. AAAAAAA Mέγα προϋπόθεση να παίζει και πασιέντζα :D :D :D

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#21   stevchrly

stevchrly

    iPH Enthousiast

  • 522 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/06/2012 - 07:25

τελικά όλοι γραφίστες έχουν τα mac :D
λοιπόν επειδή το θέμα είναι η μπαταρία αν θέλετε να ακούσετε,σε κανένα από τα macbook που έχουν περάσει από τα χέρια μου δεν έχει πέσει κάτω από το 90% health μέσα σε μια πενταετία,ότι πρόβλημα είναι για να βγάλει το βγάζει γρήγορα και μέσα στην εγγύηση
έπειτα δεν μπορώ να καταλάβω πως αγοράζεις ένα μηχάνημα αξίας πάνω από 1000 ευρώ και μέσα στο χρόνο δεν αγοράζεις apple care
Για την μπαταρία που είναι και το θέμα ένα τελευταίο παράδειγμα έχω από ένα late 2008 macbook unibody με 390 cycle και 95% health

Προσοχή προσοχή !! οι επί το πλείστων no name μπαταρίες ειδικά στα macbook σε στέλνουν για logicboard ρωτήστε στα σέρβις της apple να δείτε




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες