Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

macbook pro ή macbook air?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
44 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   DjAnto

DjAnto

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/06/2012 - 10:34

Παιδες καλημερα...ενδιαφερομαι για την αγορα ενος macbook αλλα δεν μπορω να καταληξω αν θα παρω το προ η το αιρ...το θελω κυριως για εφαρμογες dj (traktor και vdj) και ιντερνετ...με μια αναζητηση που εκανα στο ιντερνετ μπερδευτηκα τελειως...οι μισοι λενε το αιρ λογω ssd και οι αλλοι μισοι το προ λογω cpu...εχει αληθεια τοση μεγαλη διαφορα η cpu? γενικα ειμαι αναμεσα σε αυτο
http://www.skroutz.g...keyphrase=md313 και αυτο http://www.skroutz.g...-4GB-128GB.html

ποιο θα προτινατε εσεις?επισης αξιζει να το παρω απο ελλαδα η να το ρισκαρω και να το παρω απο ebay απο τον electronic king?για την εγγυση ισχυει σε ολα το ιδιο?Ευχαριστω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   tasosppntnpls

tasosppntnpls

    iPH Addict

  • 600 μηνύματα
  • Twitter:@tasosppntnpls
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:tasosppntnpls

Δημοσίευση 19/06/2012 - 10:37

Καταρχας επρεπε να κανεις μια αναζητηση στο φορουμ διοτι δημιουργουνται συνεχεια τετοια τοπικ και θα εβρισκες απαντηση στο ερωτημα σου

Κοιτα η αποψη μου αφου το θες για τρακτορ και vdj παρε το προ μιας και ειναι πιο δυνατο μηχανημα και δεν κολλαει πουθενα

Οσο για τον ssd δεν πιστευω να παιζει τοσο ρολο σε αυτα τα 2 , θες περισσοτερο cpu για να κανει load τα τραγουδια !

Για μενα παρε το pro

#3   DjAnto

DjAnto

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/06/2012 - 10:40

φιλε μου καταρχην ευχαριστω για την αμεση απαντηση...εκανα αναζητηση πριν ποσταρω αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο...βρηκα παρομοια απορια αλλα οχι για τα προγραμματα που θελω να χρησιμοποιω εγω...για αυτο και ανοιξα καινουριο τοπικ..και εγω για προ σκεφτομουν απλα ηθελα και μερικεσ γνωμες ακομα

#4   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/06/2012 - 10:55

Το προ πάρε να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και να μπορείς να το αναβαθμίσεις εν καιρό.

Φυσικά και στο pro μπορείς να του βάλεις SSD της επιλογής σου πολύ καλύτερους από αυτούς που βάζει η Apple πάνω.
Once You Go Mac You Never Go Back

#5   DjAnto

DjAnto

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/06/2012 - 10:57

εκλεισε,θα παρω το προ :P... απο που ομως?ελληνικο η ebay?

#6   tasosppntnpls

tasosppntnpls

    iPH Addict

  • 600 μηνύματα
  • Twitter:@tasosppntnpls
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:tasosppntnpls

Δημοσίευση 19/06/2012 - 11:02

δεν θα εχεις καποιο προβλημα απο οπου και να το παρεις , αμα το παρεις ομως απο electronic king το μονο ειναι οτι δεν θα εχει ελληνικα πανω το keyboard

#7   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/06/2012 - 11:03

Αν τα χρήματα τα έχεις μετρητά και έχεις και πιστωτική ώστε να πας να την ξεχρεώσεις μετά :) πάρε το από τον Electronic King-eBay.

Δεν ξέρω ακόμα αν έχει φέρει τα νέα μοντέλα, αλλά δεν θα αργήσει πάντως.
Once You Go Mac You Never Go Back

#8   leathernecks

leathernecks

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 19/06/2012 - 11:06

Κοίτα η διαφορά τους ουσιαστικά είναι οι ελληνικοί χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο.
Αν σου είναι απαραίτητοι πάς σε ελληνικό ( αν και μπορείς να τους βάλεις και με αυτοκολλητάκια μετά)
Πάντως ο συγκεκριμένος πωλητής που ανέφερες γνωρίζω (όχι από προσωπική εμπειρία) ότι είναι αξιόπιστος.
Γνώμη μου να προτιμήσεις ebay.

#9   DjAnto

DjAnto

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/06/2012 - 11:14

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ...που ειχε πει και μια ψυχη.. :D :D ..οι ελληνικοι χαρακτηρες στο πληκτρολογιο δεν με ενδιαφερουν...το μονο που με προβληματιζει ειναι η εγγυηση και το αν ειναι αξιοπιστο το να το παρω απο εκει...

#10   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/06/2012 - 11:24

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ...που ειχε πει και μια ψυχη.. :D :D ..οι ελληνικοι χαρακτηρες στο πληκτρολογιο δεν με ενδιαφερουν...το μονο που με προβληματιζει ειναι η εγγυηση και το αν ειναι αξιοπιστο το να το παρω απο εκει...


Αξιόπιστος είναι. Προσωπικά έχω πάρει από εκεί όπως και αρκετοί ακόμα χρήστες. Η εγγύηση είναι παγκόσμια και πάει βάσει σειριακού αριθμού οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα. Σίγουρο αυτό που σου λέω.
Once You Go Mac You Never Go Back

#11   DjAnto

DjAnto

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/06/2012 - 11:26

ωραια...θα περιμενω λιγο ακομα να φερει και τα καινουρια μπας και πεσουν οι τιμες κι αλλο και θα παραγγειλω...ευχαριστω πολυ παιδια...

#12   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 19/06/2012 - 11:33

Έτσι όπως στα είπαν τα παιδιά...παίρνεις από τον king και μετά αν θες βάζεις ssd...Μην ξεχάσεις όμως να βάλεις 8 giga ram...

#13   stevchrly

stevchrly

    iPH Enthousiast

  • 522 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/06/2012 - 18:05

ωραια...θα περιμενω λιγο ακομα να φερει και τα καινουρια μπας και πεσουν οι τιμες κι αλλο και θα παραγγειλω...ευχαριστω πολυ παιδια...


δεν είναι Νόκια να πέσουν οι τιμές πάντως

#14   DjAnto

DjAnto

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/06/2012 - 11:54

να κανω αλλη μια ερωτηση?το apple care protection μπορω να το αγορασω και πιο μετα η πρεπει να το παρω απο την αρχη??

#15   echo51

echo51

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 21/06/2012 - 14:13

Να κάνω μια ερώτηση από Ελλάδα δεν μπορείτε να αγοράσετε κατευθείαν από το Apple Store?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες