Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Asphalt 7: Heat


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
80 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 22/06/2012 - 04:53

το αγόρασα και εγώ και περιμένω να κατέβει 1.11GB είναι αυτά Α! και κάτι ακόμα στο iPad 1 θα παίζει?

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Dev

Dev

    iPH Enthousiast

  • 401 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:deves000

Δημοσίευση 22/06/2012 - 04:58

Λογικά θα παίζει με μειωμένη την απόδοση στα γραφικα!

#18   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 22/06/2012 - 05:03

πάντως το Asphalt 6 μια χαρά το παίζει respect iPad 1! Τώρα δεν είμαι για iPad 3 χρειάζομαι laptop.

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#19   neoaggelos

neoaggelos

    iPH Addict

  • 831 μηνύματα
  • Twitter:@neoaggelos
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:neoaggelos2

Δημοσίευση 22/06/2012 - 08:11

Σε μένα πάντως ενώ το 6 πετάει αυτό όσον αφορά γραφικά μου φαίνονται ίδια σχεδόν στο iPod 4 και κολλάει συνέχεια lag
Προφανώς φταίει ο α4 ο "παλιός" πάντως για άλλες συσκευές φαντάζομαι θα είναι πολυ καλο
Για iPod 4 και ίσως iPad 1 καλύτερα το 6

#20   iVagos

iVagos

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/06/2012 - 11:38

Ψιλοκολαει στο iPod 4...

#21   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2012 - 12:29

Το κατεβασα και γω.

#22   GeorgePaok

GeorgePaok

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/06/2012 - 12:33

ποροση το παιχνιδι...

#23   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2012 - 13:27

Το κατέβασα μόλις το είδα χτες είχα και το Asphalt 6 τερματισμένο οπότε συγκριτικά σας λέω τα παρακάτω:

1) Απείρως πιο crisp (κρυστάλλινα) γραφικά από το 6.
2) Ταχύτατο σε 4S χωρίς απολύτως κανένα κόλλημα
3) Multiplayer χωρίς κανένα πρόβλημα (Wifi και σαν host και σαν player)
4) Χειρισμός άριστος και λίγο πιο ρεαλιστικό από το 6 στην οδήγηση
5) Οι παλιές πίστες έχουν υποστεί επεξεργασία και τα γραφικά τους απλά δεν υπάρχουν (πάλι σε σχέση με το 6)

Διαφορές στο gameplay: Υπάρχουν 7 tiers η καθεμία με τα δικά της αυτοκίνητα. Μπορείς να νοικιάσεις όποιο θες (λεφτά υπάρχουν) για έναν αγώνα ή να περιμένεις να ξεκλειδώσει ή να το ξεκλειδώσεις με αστεράκια (πιο αργός τρόπος). Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να πάρεις το tier 1 αυτοκίνητό σου στην tier 3 για παράδειγμα ενώ σε αρκετές πίστες σου δίνεται το αυτοκίνητο από την αρχή αλλά με δυνατότητα να το κάνεις customize.

Το καλό σε όλα αυτά είναι ότι μπορείς να επιλέξεις το όχημα κάθε tier που έχεις ξεκλειδώσει για να παίξεις multiplayer. Επίσης θετικό ότι έχει αρκετά games multiplayer ανοιχτά ανα πάσα στιγμή και έτσι υπάρχει δυνατότητα να βρείς οnline αντιπάλους κτλ.

Γενικά θα έλεγα με κλειστά μάτια στα 0,79Ε και ναι εντάξει δεν είναι Real Racing 2 αλλά από την άλλη πλευρά αυτό είναι και ένα ατού ειδικά για εμάς που απλά θέλουμε γκάζια και όχι πολλά πολλά πρωταθλήματα κύπελλα κτλ.

Αξιοπρεπέστατη πρόταση α και επίσης Modern Combat 3 επίσης στα 0.79. Αρχίζω να χαίρομαι που πήρα 64GB :)

#24   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/06/2012 - 16:11

Εμενα μου τη σπαει που ειναι πολυ φαντασιας.. Θυμαμαι απο το 6 που ειχε κατι πυραυλους και κατι τετοια εξωπραγματικα. Προσωπικα προτιμω real racing 2 αν και δεν ξερω αν ανηκουν ακριβως στην ιδια κατηγορια..

#25   samsavas

samsavas

    iPH Contributor

  • 1.262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nooberpr

Δημοσίευση 22/06/2012 - 16:24

Σε 4ς πεταει παιδιαααααααα
Πολυ γρηγορο ως παιχνιδι και δυνατο!
Το λατρεψα!

#26   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 22/06/2012 - 18:11

Παιδιά στο iPad 3 είναι πολύ μέτρια τα γραφικά!! Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα στο 4s / ...ίσως εκεί να είναι καλύτερα λόγο μικρότερης οθόνης, αλλά στο 3 δεν μ΄ενθουσίασε και πολύ! Έχω την εντύπωση πως δεν χρησιμοποιεί σχεδόν καθόλου την retina! Νομίζω πως χρειάζεται η προσθήκη κάποιου φίλτρου anti-aliasing !!
Πάντως το gameplay και ο χειρισμός είναι άψογα!! Ελπίζω να βγει καμιά αναβάθμιση με τις κατάλληλες διορθώσεις/προσθήκες, ειδικά στον τομέα των γραφικών!

#27   cosmokrator

cosmokrator

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2012 - 21:30

Ηδη κατεβαινει

#28   urahara

urahara

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:Urahara

Δημοσίευση 23/06/2012 - 10:14

Παιδία SOS...
Εβαλα το παιχνίδι να κατέβαι απο το pc, το ipad 2 το βρήκε αλλά δεν το κατεβασε ούτε εκανε install, έκανα ενα reboot πάνω στο 2ωρο και απο τότε στο app store η εφορμογή γράφει install το οποίο δεν το κάνει ποτέ. Οταν το πατάω μου λέει πως δεν έχω άρκετο χώρο ενώ έχω 3GB ελέυθερα...

Ρίχτε λίγο φώς...

#29   urahara

urahara

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:Urahara

Δημοσίευση 23/06/2012 - 12:18

Μου έβγαλε αυτό το μήνυμα και στο iPhone παρόλο που είχα 2GB έσβησα δυο τρια πραγματα και μετά ξεκίνησα να κατεβάζει!!


Το ίδιο έκανα κι εγώ αλλα δεν έκανε τπτ. Τώρα έχω 3GB ελέυθερα και κάθε φορά που πατάω το install στο store μπου βγάζει μήνυμα πως δεν έχω αρκετό χώρο!! Το θέμα είναι πως έχει μείνει εκεί, δεν σαλεύει καθόλου, δεν μπορώ ν το σβήσω δεν μπορώ να το κατεβάσω. Στο support της gameloft λέει πως υπάρχουν προβλήματα στο ios αλλά απ ότι βλέπω όλοι εδώ δεν είχατε πρόβλημα...

#30   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2012 - 19:18

Το ίδιο έκανα κι εγώ αλλα δεν έκανε τπτ. Τώρα έχω 3GB ελέυθερα και κάθε φορά που πατάω το install στο store μπου βγάζει μήνυμα πως δεν έχω αρκετό χώρο!! Το θέμα είναι πως έχει μείνει εκεί, δεν σαλεύει καθόλου, δεν μπορώ ν το σβήσω δεν μπορώ να το κατεβάσω. Στο support της gameloft λέει πως υπάρχουν προβλήματα στο ios αλλά απ ότι βλέπω όλοι εδώ δεν είχατε πρόβλημα...


Με 3GB ελεύθερα θεωρητικά δε θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα καθώς το game μετά το install είναι 1,4GB. Το ίδιο πρόβλημα είχα στο 3GS μου με το Asphalt 6 όπου δεν κατέβαζε το update παρα το γεγονός ότι είχα κάπου 2.5GB ελεύθερα και το game ήταν 1GB. Αυτό διορθώθηκε όταν ελευθέρωσα και άλλο χώρο. Δοκίμασε με παραπάνω GB ελεύθερα θα σου έλεγα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες