Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κατεβάστε τις Φωτογραφίες και τα αρχεία σας από το MobileMe πριν τις 30 Ιουνίου !


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   winnie74

winnie74

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 25/06/2012 - 08:07

Αναρτημένη εικόνα



H Apple πρόκειται να εγκαταλείψει το MobileMe και αν έχουμε κάποια σημαντικά αρχεία ή φωτογραφίες αποθηκευμένες στο MobileMe καλό θα ήταν να μπούμε στο λογαριασμό μας και να τις αποθηκεύσουμε τώρα.

Απομένουν μόνο 5 μέρες μέχρι η Apple να σταματήσει την υπηρεσία MobileMe που αντικατέστησε το iCloud το προηγούμενο καλοκαίρι.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 25/06/2012 - 09:28

My brain has two sides. Left and Right. Right has nothing left and Left has nothing right.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 25/06/2012 - 08:21

ουτε που ξερω τι ειμαι το mobile me

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#3   neoaggelos

neoaggelos

    iPH Addict

  • 831 μηνύματα
  • Twitter:@neoaggelos
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:neoaggelos2

Δημοσίευση 25/06/2012 - 08:23

ε αρα δε σε ενδιαφερει αυτο

#4   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 25/06/2012 - 08:57

εδώ κάποιοι πράγματι μπορεί να μην ξέρουν τι είναι το mobileme και μετά βγαίνουν και λένε "εμένα η μπαταρία μου κρατάει 3 μέρες..." εμ, άμα λειτουργούν όλοι το 5% του κινητού τους και το υπόλοιπο 95% δεν ξέρουν καν τι είναι λογικό είναι να κρατάει 3 και 4 μέρες! γιαυτό μην ξαναδώ κουφές μετρήσεις μπαταρίας γιατί μετρήσεις μπαταρίας σημαίνει να έχεις ανοίξει hotspot, να μιλάς στο τηλέφωνο, να κάνεις καταγραφή ήχου και να λαμβάνεις εμαιλ!
και για να είμαι και οntopic. το mobileme ήταν μια υπηρεσία του iphone που όποιος Χριστιανός (ή και μουσουλμανοβουδιστής) άνοιγε να εγκαταστήσει έναν email λογαριασμό του έβγαζε μάτια ο τίτλος! καθώς και όποιος ήθελε να χρησιμοποιήσει το find my iphone ΕΠΡΕΠΕ να κάνει λογαριασμό mobileme! αυτά! :) καλώς ήρθατε στα iphone! :P

#5   dream007

dream007

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/06/2012 - 11:01

σωστος ο godfather

#6   Valve

Valve

    News Team

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2012 - 10:11

Αναρτημένη εικόνα


Τέλος εποχής για το MobileMe, καθώς η Apple έκλεισε οριστικά και τις τελευταίες εναπομείνασες λειτουργίες, όπως μπορείτε να δείτε και στην επίσημη ιστοσελίδα της υπηρεσίας. Παρόλα αυτά, ακόμα προσφέρει τη δυνατότητα στους χρήστες να μεταφέρουν τα δεδομένα τους στο iCloud, αλλά για περιορισμένο χρονικό διάστημα.


Dear user of iWork.com,
I remember that from 31 July 2012 you'll lose access to your documents on iWork.com site or viewing on the web.
We recommend, therefore, access to iWork.com before 31 July 2012 and download all your files on your computer. For more precise information on how to save a copy of your documents on your computer, see this article on Apple.com.
You can then use icloud for storing your documents and make them available on all your devices: computer, iPhone and iPod touch. About icloud.
Sincerely,
iWork team



#7   jimlos

jimlos

    iPH Addict

  • 857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimlost

Δημοσίευση 02/07/2012 - 10:38

καλημερα.....σημερα το ειδα οτι εκλεισε το mobile me και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση....
λοιπον σαν apple id εχω ενα gmail λογαριασμο,ανοιξα το mail του icloud και δοκιμασα να στειλω ενα καινουργιο mail,και μου εβγαζε σαν λογαριασμο το .......@me.com
πως το αλλαζω αυτο το λογαριασμο???εγω στο me.cοm εχω μονο 2-3 mails και τπτ παραπανω,πως κανω ομως την αλλαγη απο το ενα mail στο αλλο...ενω εχω στο apple id το gmail οποτε στελνω ενα mail μου το εμφανηζει σαν me.com
μια βοηθεια???

εκανα μια δοκιμη με το find my phone και ανοιγε και με τον λογαριασμο του me.com αλλα και του icloud το gmail.com.....το πρωτο λογαριασμοι πως τον διαγραφω??

#8   jimlos

jimlos

    iPH Addict

  • 857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimlost

Δημοσίευση 02/07/2012 - 10:48

πηγα να στειλω ενα mail με απο το icloud και ο λογαριασμος που εχει ειναι το ............@me.com
πως κανω την αλλαγη???

ευχαριστω

#9   iVagos

iVagos

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/07/2012 - 14:17

Καιρος ήταν !

#10   winnie74

winnie74

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 02/08/2012 - 13:03

Αναρτημένη εικόνα


Τέλος εποχής για το MobileMe, καθώς η Apple έκλεισε οριστικά και τις τελευταίες εναπομείνασες λειτουργίες, όπως μπορείτε να δείτε και στην επίσημη ιστοσελίδα της υπηρεσίας. Παρόλα αυτά, ακόμα προσφέρει τη δυνατότητα στους χρήστες να μεταφέρουν τα δεδομένα τους στο iCloud, αλλά για περιορισμένο χρονικό διάστημα.



Dear user of iWork.com,
I remember that from 31 July 2012 you'll lose access to your documents on iWork.com site or viewing on the web.
We recommend, therefore, access to iWork.com before 31 July 2012 and download all your files on your computer. For more precise information on how to save a copy of your documents on your computer, see this article on Apple.com.
You can then use icloud for storing your documents and make them available on all your devices: computer, iPhone and iPod touch. About icloud.
Sincerely,
iWork team


Από σήμερα το πρωί, η υπηρεσία του MobileMe δεν προσφέρει πλέον στους χρήστες τη δυνατότητα να μεταφέρουν τους λογαριασμούς τους πάνω σε iCloud, ή να κατεβάσετε δεδομένα τους. Αντ 'αυτού, οι επισκέπτες MobileMe κατευθυνθούν προς την υπάρχουσα ιστοσελίδα iCloud.

Πηγή

My brain has two sides. Left and Right. Right has nothing left and Left has nothing right.





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες