Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

5 χρόνια iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
42 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   topgunidis

topgunidis

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 29/06/2012 - 11:29

Θυμάμαι που έβλεπα τον keynote το 2007 με το πρώτο iphone. Έχοντας στα χέρια μας τις μπαχατέλες της εποχής που το μόνο που κοιτούσαν ήταν να γεμίζουν απλά με κάμερες των 500mpixels :D :lol: και στην ουσία να μην δουλεύει τίποτα η παρουσίαση του ήταν σαν να έβλεπα κάτι εξωγήινο...Τα είχα παίξει έλεγα δεν υπάρχει. Είχε κανείς άλλος αυτην την αίσθηση τότε.. :huh:?
.Απο το Κ800 ή w800 σε iphone...Μιλάμε η αλλαγή. Και ενώ επί 7χρόνια άλλαζα κινητό και μαρκα ανα 6μηνο πλέον μόνο Iphone...Εκτός από το πρώτο.

Α...εννοείται ότι δεν έχει χαλάσει κανένα ακόμα.Μόνο στο 2g έχω αλλάξει μπαταρία.Μιλάμε για θηρία.Και χρήση σε εργοτάξια, σκόνες πτώσεις χτυπήματα.Σκυλία είναι τα θηρία.Πάντα βέβαια σε μια απλή θήκη των 10-12€..

Τελευταία επεξεργασία από: topgunidis, 29/06/2012 - 11:32


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 29/06/2012 - 12:22



#18   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 29/06/2012 - 14:38

Αναρτημένη εικόνα

Διάγραμμα ανάπτυξης της μετοχής της Apple από τον Ιούλιο του 2007 μέχρι και σήμερα (Source: Yahoo Finance)
Behind the Scenes...

#19   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 29/06/2012 - 14:47

πηρα το πρωτο μου μηλοφωνο τελη 2009
ηταν το 3Gs μαυρο 32αρι το οποιο ειχα μεχρι τα τελη του 2011
τα χριστουγεννα που περασαν αναβαθμισα και πηρα ενα 4S λευκο 16αρι μιας και για μενα τα 32 ηταν πολλα :P
Απο τοτε ενα ειναι το τηλεφωνο για εμενα χαχαχαχαχ

Τελευταία επεξεργασία από: iManiac, 29/06/2012 - 14:48


#20   samsavas

samsavas

    iPH Contributor

  • 1.262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nooberpr

Δημοσίευση 29/06/2012 - 14:53

Εγω παιδια θυμαμαι το 2007 τρελος motorola fanboy τοτε ειχα δει τον ξαδερφο μου με ενα τηλεφωνο που ειχε ενα μηλο απο πισω...
Θυμαμαι μου ειχε πει..
Αυτο το τηλεφωνο εδω θα αλλαξει ολα τα standards της τεχνολογιας.
Θυμαμαι οτι στην αρχη δεν μου αρεσε... Ελεγα και σιγα μωρε!
Γκουμουτσα ειναι! Εχει αφη ελεος.. αυτο θα σου χαλασει αμεσως και θα κλαις τα χρηματα που εδωσες...
Το θεμα ειναι οτι με το που βγηκε το 3g ημουν εξω απο την vodafone το πρωι για να παω να το αγορασω..
Εμεινα για 1,5 χρονο με το 3τζι και μετα πηγα στο 3τζιες.
Ειχα φρικαρει με την τεραστια διαφορα...
Οταν βγηκε πια το 4 ημουν ο πιο χαρουμενος ανθρωπος στον κοσμο...
Happy Birthday μηλοφωνακι!

#21   redcom7

redcom7

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Twitter:@redcom7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/06/2012 - 15:41

ΔΕΝ υπηρχε κανεις πιο μεγαλος hater απο εμενα ...
δεν εχανα ποτε την ευκαιρια να χλευασω για το flash της φωτογραφικης η το flash player ,το οποιο παρεμπιπτόντως το σταματαει και η google , ολους οσους ειχαν iphone και mac ....

oι αλλαγες πολλες και απο κινητα (σχεδον ολες οι μαρκες ) αλλα και απο πολλα pda ( μα καλυτερο το tungsten t3 palmos και τελικη καταληξη σε Hp ipaq )/.....

μολις πηρα το πρωτο iphone 3gs τον Μαιο του 2010 το εβγαλα απο το κουτι ... το ανοιξα και απο εκεινη την ωρα εχω παθει πλακα ...

πραγματικα ένοιωσα σαν να βγηκα απο σπηλια και να ειδα την τεχνολογια καταφατσα ..... το αποτελεσμα ....
αλλαξαν ολα στο σπιτι ....
εγινε πλεον ενα σπιτι χωρις "παραθυρα " και ολο μηλα .......


αυτα ...

#22   gratipa

gratipa

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/06/2012 - 21:28

και γω ρε παιδες πως και το πηρα το iPhone 2G Ελλαδα και το εχω ακομα και μεχρι σημερα απο μεγαλη αλυσιδα ηλεκτρονικων :huh: :P

Τελευταία επεξεργασία από: gratipa, 29/06/2012 - 21:31


#23   GeorgeSohos

GeorgeSohos

    iPH Enthousiast

  • 497 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:lifeowner771

Δημοσίευση 29/06/2012 - 21:42

παντως οτι και να βαλει η η google (εως τωρα) στο android ..παροτι χρησιμοποιω blackberry ενω εχω το 3G ,το iPhone απλα τα σπαει απο αποψη touch screen ποιτητας και εφαρμογων...η οθονη και η ανταποκριση της ειναι αυτο που με κερδιζει στο iPhone..εχω δοκιμασει και high end android αλλα αυτο το πραγμα με την οθονη του iPhone..πραγματικα δεν ξερω πως να το εξηγησω..ειναι το μονο smartphone που δεν εχω προβλημα να γραφω παροτι οτι εχω συνηθησει το QWERTY του Blackberry

#24   film-transfer

film-transfer

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/06/2012 - 23:19

Το 200τόσο... ένας φίλος μου έφερε ενα κινιτό το οποίο μου είπε πως δεν ανάβει. Εγώ τότε φανατικός HTC. Το πήρα στα χέρια μου ψάχτικα λίγο... και ανακάλιψα πως δεν υποστιρήζει ελληνικές Sim και γενικά όλα τα υπόλοιπα ῾῾κακά῾῾που είχε το 1ο Iphone. Anyway κατάφερα να το ξεκληδώσω και να το κάνω και Jailbreak. " wowwwww ηταν οι πρωτες μου εντυπώσεις για το Iphone. Μετά από πολύ λίγο καιρό βγήκε το ΙPhone 3g το οποίο είχα τοσο παθιαστεί που μου το πείρε δώρο η γυναίκα μου. Στην συνέχεια βέβαια σκεφτόμουν πως αν ενα κινιτο της Apple κάνει τόσα φάντάσου τι θα κάνουν οι υπολογιστές (τους οποίους απο ανέκαθεν λάτρευα απλά τους θεωρούσα απιαστο όνειρο). Απο τότε και είμαι ιδιαιτερα χαρούμενος εχω όλα τα μοντέλα ΙPhone, ΙPad 2nd και τa πιο συμαντικa: 2 Macbook Pro Alluminium, 1 Imac 27", 1 MacPro 8Core (Να κάνω και λίγο διαφήμηση...:) ). Όλα τους είναι πραγματικά απίστευτα μηχανήματα και ιδικά αν εξαρτάτε η εργασία σου απο αυτά δεν θα σε προδώσουν ποτε....

#25   sofser

sofser

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 30/06/2012 - 06:49

γεια και απο μενα
φανατικη με την apple απο το 1990 με κομπιουτερ
και απο το 2008 με το iphone 2G

Η apple ηταν και θα ειναι παντα μπροστα στην τεχνολογια

#26   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 30/06/2012 - 08:21

Το πρώτο iPhone (3G) μοντέλο το πήρα στις αρχές του 2009 (Γενάρη νομίζω). Με την Apple έχω επαφή χροοοοοοοοόνια τώρα κ πάντοτε την εμπιστευόμουν. Όμως δεν είχα πάρει με καλό μάτι το iPhone. Η αλήθεια είναι ότι το original iPhone ακόμα κ σήμερα πιστεύω πως δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο. Το μπαμ το έκανε με το 3G. Μπορεί να μην είχε ελληνικά τότε ούτε φλας ούτε καλή φωτογραφική μηχανή αλλά τα εσπαγε ως κινητό. Σήμερα, η συγκεκριμένη συσκευή συνεχίζει να λειτουργεί καθημερινά χωρίς κανένα πρόβλημα καθώς την έχει η αδερφή της κοπέλας μου (3ο χέρι δηλαδή). Το γεγονός αυτό -η ποιότητα κατασκευής δηλαδή- είναι ο βασικότερος παράγοντας που επιλέγω προιοντα της Apple. Δεν σε εγκαταλείπουν ποτε.

#27   sasoulini007

sasoulini007

    iPH Contributor

  • 1.127 μηνύματα
  • Twitter:@sasoulini007
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:sasoulini007

Δημοσίευση 30/06/2012 - 08:42

εγω την γνωριμια μου με το μηλοφωνο την εκανα το 2009 με το iphone 3g το ειχε ενας φιλος μου και παντα τα κοροιδευα αυτες τις καγκουριες... μας το κανε μοστρα και σιγα μη ξερει ο μπουρτζοβλαχος (με την καλη εννοια:) ) υπαρχουν αλλα κινητα με λιγοτερα λεφτα που ειναι το ιδιο και πεταμενα λεφτα και και και και......και ξαφνικααα (που λεει κ ο αντυπας..)το επιασα στα χερια μου και ολα αλλαξαν!!εξωγιηνη τεχνολογια, οι εφαρμογες, η ταχυτητα, δεν καταλαβαινουν απο κολληματα(παντα υπαρχει το restore) δεν ηθελα κ πολυ να κολλησω....δουλεψα μαζεψα λεφτα και απεκτησα το πρωτο μου μηλοφωνο το 4ρι το 2010 και μονο που δεν εκλαψα οταν το ανοιξα! σαν το γκολουμ ειμαι, το πολύτιμο μου...εκτοτε ανακατώνομαι ψαχνω σκαλιζω θελω να αποκτησω και ενα mac υπολογιστη καααποια στιγμη

#28   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 30/06/2012 - 08:48

Φανατικός γενικα της σκηνής smartphone πήρα το πρώτο μου iPhone (3Gs 16gb) κάπου στα τέλη του 2009...
Ακόμα το έχω...ΣΚΥΛΙ!!!
Η γνώμη μου μέχρι τότε ήταν μια: Symbian και ξέρω ψωμί...
Είχα αλλάξει πολλα κινητά κ πολλές πλατφόρμες είχα δώσει ένα σκασμο χρήματα κ πάντα πίστευα ότι έχω κάτι πολυ καλο...(HTC TYTAN II-Nokia 6630 - Nokia N 82)
Όταν έπιασα το μήλο για πρώτη φορα στα χέρια μου ΕΠΑΘΑ απο την ποιότητα...στην αρχη μου έσπασε τα νεύρα γιατί δεν είχα μάθει να σκέφτομαι ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΑ...μετα απο 1 μήνα τέλος...η ΑΓΑΠΗ προς το μήλο ηρθε κ έμεινε μέχρι σημερα...
Άλλες συσκευές δεν έχω στην κατοχή μου..

#29   eLikon

eLikon

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 01/07/2012 - 00:01

Πολλές πολλές αναμνήσεις.. :excl: :rolleyes: .

#30   sofikgeo

sofikgeo

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2012 - 16:56

Γεια χαρα σε όλους...Θα συμφωνήσω απόλυτα ότι άλλαξαν τα πάντα...Και εγω μόλις παρέλαβα το Νοέμβρη του 2007 το iphone ξετρελλαθηκα..θυμάμαι δε ότι μπήκα στο YouTube για να βρω πως στο καλο μπαίνει η sim.Χαχαχαχαχαχαχ...αξέχαστα συναισθήματα..διαβάζαμε τότε ότι σχετικό υπήρχε για να το κάνουμε να δουλέψει κτλ κτλ..αυτη τη στιγμή δεν έχω iPhone , αλλα πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί...Μακράν...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες