Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Επιτυχημένη τοποθέτηση screen protector


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
73 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   ksalon

ksalon

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/10/2012 - 13:36

Χάλασα πάνω από 5 μέχρι να τα καταφέρω, πολύ καλός οδηγός!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   baudII

baudII

    iPH Addict

  • 654 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 12/10/2012 - 13:24

Η μαγεία του νερού.. :) βάζουμε σε ένα πιάτο νερό, και πάρα πολύ λίγο απορρυπαντικό για τα πιάτα.
1) Βγάζουμε την ζελατίνα ένα από την μεμβράνη και την βάζουμε στο νερό
2) Καθαρίζουμε καλά την οθόνη του κινητού βγάζουμε την μεμβράνη από το νερο τινάζουμε ελαφρός ίσα ίσα να ειναι λίγο υγρή η μεμβράνη και την τοποθετούμε πάνω στο κινητό.
3) Η μεμβράνη λόγο του ότι είναι υγρή μετακινείτε την βάζουμε στην σωστή θέση και με μια κάρτα πιέζουμε προς τις άκρες να φύγει το νερό και οι φουσκάλες
4) Δεν το πειράζουμε για αρκετή ώρα μέχρι να στεγνώσει το νερό
ολα τα άλλα βήματα είναι ίδια επίσης
δεν πετάμε μεμβράνες εκτος και αν την έχουμε τσαλακώσει, την πλένουμε με απορρυπαντικό για τα πιάτα και την ξαναχρησιμοποιούμε, οι μεμβράνες δεν χαλάνε.

Καλησπέρα ρε παιδιά με αυτό το τρόπο δεν μπαίνει το νερό στο home buttom όταν την τοποθετήσεις και σπρωχνεις να φύγει το νερό?

#63   Helix

Helix

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 12/10/2012 - 13:45

Σπρώξε προς την άλλη μεριά για να μη μπει. :P

Btw, εγώ χρησιμοποιούσα πάντα τι φτηνές ζελατίνες που παίρνουμε με $1 τα 3 κομμάτια από το eBay. Δεν έχω κανένα παράπονο απ' αυτές, οπότε σίγουρα δε θα 'δινα 20 φορές περισσότερα λεφτά για μία "μάρκα". Α, και το γυαλί του iPhone το καθαρίζω... με AZAX.

:P

#64   baudII

baudII

    iPH Addict

  • 654 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 13/10/2012 - 09:37

τελικά έβγαλα τις ματ και είδα μεγάλη διαφορά!τώρα έβαλα "power support crystal clear" ευχαριστώ για τον οδηγό

#65   iapapaf

iapapaf

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 04/11/2012 - 16:36

Thanks με εσωσες! Εχω χαλασει τρεις μεχρι τωρα.... Η τεταρτη κολλησε τελεια!να σαι καλα!

#66   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 04/11/2012 - 16:50

εαν θελετε και την δικη μου γνωμη καντε το εξης!! καθαριστε πρωτα την επιφανεια με καθαριστικο οθονων. παρτε μια σακουλα (απο αυτες που βαζουμε τα ψωνια στο super market).αφου καθαρισετε καλα την οθονη απλωστε την σακουλα σε ενα τραπεζι και βαλτε στην μεση το τηλεφωνο. τσεκαρετε παλι για σκονη. εχετε αρκετο χρονο μπροστα σας μιας και η σακουλα εχει αρκετα μεγαλυτερη επιφανεια απο το τηλεφωνο και τραβαει την σκονη λογω στατικου ηλεκτρισμου σαν μαγνητης. προσεξτε μονο το κεντραρισμα και θα εχετε 100% αποτελεσματα απο την πρωτη κιολας ζελατινα.προσοχη μονο η σακουλα να ειναι αυτη που σας ειπα!! περιμενω εντυπωσεις!!θα με θυμηθειτε!!

#67   ignkokkinidis

ignkokkinidis

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/07/2013 - 00:58

Καλημέρα σας. Έψαχνα αγωνιωδώς να μάθω πως τοποθετείται η ζελατίνη. Για να είμαι ειλικρινής νόμιζα ότι η πιο σκληρή ζελατίνη είναι ανάμεσα στις πιο λεπτές για να μην κολάνε μεταξύ τους και πως τοποθετείται η λεπτή η οποία και κολάει αμέσως. Να είσαστε καλά για τις κατατοπιστικές πληροφορίες, φωτογραφίες και βίντεο. Σας ευχαριστώ πολύ.

#68   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 04/07/2013 - 14:03

Σπρώξε προς την άλλη μεριά για να μη μπει. :P

Btw, εγώ χρησιμοποιούσα πάντα τι φτηνές ζελατίνες που παίρνουμε με $1 τα 3 κομμάτια από το eBay. Δεν έχω κανένα παράπονο απ' αυτές, οπότε σίγουρα δε θα 'δινα 20 φορές περισσότερα λεφτά για μία "μάρκα". Α, και το γυαλί του iPhone το καθαρίζω... με AZAX.

:P



Ξέρεις καμία φτηνή crystal clear φάση (δηλαδή ίδια με το γυαλί ώστε να μην φαίνεται ότι εχει protector) ζελατίνα να πάρω και εγώ από eBay ?

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#69   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/07/2013 - 14:06

Bάλε κάτι παραπάνω και πάρε το .Tr Slim της SGP να ξεμπερδεύεις μια και καλή.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#70   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 04/07/2013 - 15:11

http://www.ebay.com/...d=111066900910 αυτό εδώ λες Νίκο ??? εγώ έλεγα να έπαιρνα καμιά crystal clear σε φάση 5 € = 10 ζελατίνες :P

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#71   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/07/2013 - 15:15

Αυτό τρώει μπανάνες.. :)

Εδώ Επίσημος Reseller.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#72   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 04/07/2013 - 15:19

καλά ναι για κανέναν λόγο :P εγώ το δικό μου το έχω χωρίς ζελατίνες εδώ και κανά 8μήνο και απλώς το προσέχω λιγάκι (δεν το βάζω στην τσέπη με κλειδιά ή λεφτά) το θέλω για την γυναίκα :P και έλεγα να πάρω τίποτα που να έχουν μπρος πίσω :)

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#73   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/07/2013 - 15:23

Kαι πάλι SGP θα σου έλεγα. Το Crystal ή το Oleophobic που έχει είναι εξειρετικά.

Πιο φθηνά απο το παραπάνω εννοείται. Εϊμαι της άποψης, τα δίνεις μια φορά και ξεμπερδεύεις.

Άλλη εναλλακτική απο Power Support.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#74   SecomPanos

SecomPanos

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/07/2013 - 05:45

Θελω απλα να πω 2 πραγματα
1)Εγω καταρχην αγοραζω ζελατινες που εχουν μεσα μονες τους πανακι και το καθαριζω με αυτο συνηθως στο γραφειο επανω αφου το καθαρισω πρωτα.Υστερα κανω το βημα με το ζελοτειπ τυλιγοντας 2 δαχτυλα και μαζευοντας ο,τι σκονη εχει απομεινει στην οθονη
2)Υστερα τοποθετω την ζελατινα ακριβως πανω στο κινητο (μαζι με το προστατευτικο) και οταν βρω το καταλληλο σημειο σηκωνω ΛΙΓΟ το σημειο οπου τραβαω την ζελατινα πολυ γρηγορα και εφαρμοζεται μονη της.
3)Μετα παιρνω του αδερφου μου τα χαρτακια(τελειωμενα) ή μια τηλεκαρτα και σπρωχνω προς τα δεξια ή αριστερα αναλογα που ειναι η φουσκαλα και φευγει.. ετσι εχω περασει 4 ζελατινες ματ στο 4S 2 ζελατινες σε 4 και 1 σε samsung galaxy s4.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες