Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Φήμες ή αν γίνει οι κάτοχοι του new iPad θα τρέχουν;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
90 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 02/07/2012 - 18:53

Να σου πω την αλήθειά και εγώ λίγο ξέφυγα αλλά είχα λίγο τα νεύρα μου όταν το έγραφα οπότε να ζητήσω και εγώ συγνώμη για τον τρόπο που έγραψα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   oboys10

oboys10

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/07/2012 - 18:58

Αν γίνει, μπορώ να πανηγυρίσω που πολύ απλά έμεινα στο 2!

#63   boca

boca

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:cupra89

Δημοσίευση 02/07/2012 - 19:01

φιλε αν και εχεις ορεξη για αντιπαραθεση δεν θα σου ασχοληθω πολυ γιατι δουλευα και δουλευω αυριο το πρωι.αυτο το ειχα γραψει για να βρω ποια ειναι free και ποια οχι γιατι ολα ελεγαν free σου στέλνω τις απόδειξης απο το itunes για αν δεις αν ειμαι φτηνος εχω αγορασει πανω απο 150 ευρω σε εφαρμογες και ειμαι συνδρομητής και σε περιοδικα που αξιζουν μιας και κανω ξεκουραστη δουλεια και συνεχεια κατεβαζω μακαρι η apple να ειχε πολλους σαν εμενα (που εχει αλλα λεμε τωρα)

Να σου πω την αλήθειά και εγώ λίγο ξέφυγα αλλά είχα λίγο τα νεύρα μου όταν το έγραφα οπότε να ζητήσω και εγώ συγνώμη για τον τρόπο που έγραψα

Τουλαχιστον το καταλαβες.. Οποτε μην το συνεχιζεις στον ιδιο τονο.. Κριμα ειναι να κανεις επιδειξη σε τετοιες εποχες! Sorry για το offtopic.. Στο θεμα τωρα ουτε εγω πιστευω οτι θα προχωρουσε σε τετοια κινηση η apple.. Θα ηταν μεγαλο ρισκο οσο πιστο αγοραστικο κοινο κι αν εχει!

#64   cpiralis

cpiralis

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 02/07/2012 - 19:03

Η γιαγια μου ελεγε μια ωραια παροιμια καποτε¨"ακριβος στα πιτουρα και φτηνος στο αλευρι" :P


Κορυφαίο!!!!
+1 στη γιαγιά!

#65   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 02/07/2012 - 19:11

Και ρωτάω εγώ τώρα.

Με το χωριάτικο μυαλό μου και τις στοιχειώδεις γνώσεις λογικής και μάρκετινγκ που λέω ότι έχω.

Άντε και η Apple μπορεί να διορθώσει κάποια πράγματα στο iPad όπως αυτό είναι τώρα.

Και κάνουν συνάντηση.

Και αναρωτιούνται: "Να το βγάλουμε τώρα ή να ενσωματώσουμε τις αλλαγές στο επόμενο iPad τον Μάρτη του 2013 καλή ώρα?"

Επόμενη ερώτηση: "Υπάρχει λόγος να το βγάλουμε τώρα? Μήπως έπεσαν οι πωλήσεις του iPad όπως είναι τώρα? Όχι..."

Κοινώς δεν υπάρχει κανένας λόγος να βγάλει νέο μοντέλο σε 6 μήνες.

Να ακυρώσει τον εαυτό της.

Το κρατάει για τον Μάρτη, το πλασάρει σαν ΣΟΥΠΕΡ, τινάζει την μπάνκα και τελειώνει η δουλειά.

#66   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/07/2012 - 19:15

Εγω παντος το 3αρη αν δεν ειχε το θεμα με την θερμοκρασια θα το αγοραζα.
Τωρα ..... με την καμια .
Ζεματαει.

#67   unforgiven

unforgiven

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2012 - 19:26

Αν το έκανε αυτό, ο συγχωρεμένος ο Steve θα γύριζε στον τάφο του σαν αρνί στη σούβλα...
Τω θεωρώ σχεδόν απίθανο. Αλλά και αν το έκανε, γιατί να έτρεχα; Θα έπαυε να λειτουργεί το new Ipad που έχω; Σε καμία περίπτωση. Δεν ξέρω για εσάς, αλλά είμαι παλιά καραβάνα στα γκάτζετ. Το "αγοράζω και αύριο βγαίνει καλύτερο" είναι δεύτερη φύση μου,
Παλιότερα, που ήταν καλύτερα τα οικονομικά μου, το διασκέδαζα γιατί μπορούσα να αγοράζω το νέο μοντέλο. Τώρα που δεν μπορώ τόσο άνετα, δεν θα απαιτήσω και από τη Γη να γυρίζει...

Απλά, όσο ο καιρός περνάει και η αύρα του Στηβ χάνεται, τόσο η Apple θα γίνεται σαν μια εταιρία σαν όλες τις άλλες. Ευτυχώς ή δυστυχώς!

#68   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/07/2012 - 19:34

Το "αγοράζω και αύριο βγαίνει καλύτερο"

Τα ειπες ολα...

#69   DimitrisDJTS

DimitrisDJTS

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/07/2012 - 19:37

Τόσες και τόσες φήμες διαβάζουμε καθημερινά, νομίζω ότι το πιθανότερο είναι να είναι μια ακόμη. Προσωπικά δεν αποκλείω μικρό μεταβολές στο εσωτερικό χωρίς να γινει καμια ανακοινωση αλλα τίποτα που θα κλονιζε τον ετήσιο κύκλο του προϊόντος. Ειδικότερα δε το πάχος το οποίο και θεωρώ ότι οριοθετεί και την αλλαγή του μοντέλου. Παράλληλα η εταιρεια έχει δείξει πολλές φορές ότι σοβαρότερα προβλήματα δεν την οδήγησαν σε νωρίτερη αναβάθμιση, πόσο μάλλον αν πουλάει σαν ζεστό καρβέλι.

Το new iPad από το οποίο γράφω πάντως δεν παρουσιάζει πρόβλημα με θερμοκρασία και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Απο την άλλη και να βγει νέο, ας είμαστε καλά να μπορούμε να κάνουμε σκέψεις για την αγορα του γιατί είναι δύσκολοι και οι καιροί :-)

Τελευταία επεξεργασία από: DimitrisDJTS, 02/07/2012 - 19:40


#70   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 02/07/2012 - 19:39

Εγώ λέω να του βάλω air condition !!! To δικό μου πάντως ούτε ζεματάει ούτε καίει !!! Και έχω και το 2 και το 1 μέσα στο ίδιο σπίτι !!!

#71   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 02/07/2012 - 19:50

lol απλά σε όλο το topic... πέρυσι τα ίδια με το 4s (Μάρτιο και καλά θα είχαμε καινούριο) απλά! δεν βαρεθήκατε να αναμασάτε τα ίδια και τα ίδια??

#72   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/07/2012 - 19:58

Εγώ λέω να του βάλω air condition !!! To δικό μου πάντως ούτε ζεματάει ούτε καίει !!! Και έχω και το 2 και το 1 μέσα στο ίδιο σπίτι !!!


Δηλαδη αφου εχεις και το 1 και το 2 δεν βλεπεις καμμια διαφορα θερμοκρασιας ?

#73   dukeofdream

dukeofdream

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 02/07/2012 - 20:00

Αν βγει καινουργιο Ipad θα ξενερωσω απειρα...Εβαλα 150.000 δοσεις για το ριμαδι το 3...Η αληθεια ειναι οτι ζεσταινεται καποιες φορες ειδηκα μεσα στο αμαξι με πλοηγηση σε καποια φαση δεν μπορουσα να το ακουμπησω...Απο μπαταρια ποσο να κρατησει ρε παιδια?Με μια σχετικα καλη φωτεινοτητα εφαρμογες και πλοηγηση μεσω WIFI ολη μερα το φορτιζω καθε 2ο βραδυ και παλι εχει συνηθως πανω απο το 30-40% η μπαταρια...Διαβασα σε προηγουμενη σελιδα απο καποιον οτι αμα το κανει η apple αυτο κανεις δεν θα ξαναπαρει Idevice...Απανταω σε αυτο λοιπον και λεω οσο δεν ψιφησε κανεις Ν.Δ και Πασοκ αλλο τοσο δεν θα ξαναγορασει κανεις απο αυτους Idevice...Ειναι πολυ απλο το θεμα,δεν υπαρχει κατι εξισου ανταγωνιστικο-καλοστημενο οσο τα idevices της apple...Αρα εχει το μονοπωλειο αρα κανει οτι της κ@#!@#σει!

#74   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 02/07/2012 - 20:08

Εγω παντος το 3αρη αν δεν ειχε το θεμα με την θερμοκρασια θα το αγοραζα.
Τωρα ..... με την καμια .
Ζεματαει.

Απλά ούτε καν...

Με την κανονική χρήση (δηλαδή να μην παίζεις το ΒΑΡΥΤΕΡΟ παιχνίδι την ώρα που φορτίζει) ζεσταίνεται μεν, σε φυσιολογικά επίπεδα δε.

Αν βγει καινουργιο Ipad θα ξενερωσω απειρα...Εβαλα 150.000 δοσεις για το ριμαδι το 3...Η αληθεια ειναι οτι ζεσταινεται καποιες φορες ειδηκα μεσα στο αμαξι με πλοηγηση σε καποια φαση δεν μπορουσα να το ακουμπησω...Απο μπαταρια ποσο να κρατησει ρε παιδια?Με μια σχετικα καλη φωτεινοτητα εφαρμογες και πλοηγηση μεσω WIFI ολη μερα το φορτιζω καθε 2ο βραδυ και παλι εχει συνηθως πανω απο το 30-40% η μπαταρια...Διαβασα σε προηγουμενη σελιδα απο καποιον οτι αμα το κανει η apple αυτο κανεις δεν θα ξαναπαρει Idevice...Απανταω σε αυτο λοιπον και λεω οσο δεν ψιφησε κανεις Ν.Δ και Πασοκ αλλο τοσο δεν θα ξαναγορασει κανεις απο αυτους Idevice...Ειναι πολυ απλο το θεμα,δεν υπαρχει κατι εξισου ανταγωνιστικο-καλοστημενο οσο τα idevices της apple...Αρα εχει το μονοπωλειο αρα κανει οτι της κ@#!@#σει!

Για αυτό που λες για τη θερμοκρασία και την πλοήγηση, το βρίσκεις παράλογο?

Για βάλε το iPhone στο παρμπρίζ του αυτοκινήτου με το gps ανοιχτό να δεις θερμοκρασίες που πιάνει...

Αν δε το έχεις και στον φορτιστή? Παίζει να σου βγάλει και το γνωστό μήνυμα γα υπερθέρμανση!

#75   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 02/07/2012 - 20:14

Ρε παιδες καθε χρονο ιδιες φημες κ απλα μενουν φημες!
New ipad παλι απο του χρονου Μαρτιο κ αιφονι τον οκωμβριο που μας ερχετε...

iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες