Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Φήμες ή αν γίνει οι κάτοχοι του new iPad θα τρέχουν;


  • Please log in to reply
90 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/07/2012 - 20:49

Απλά ούτε καν...


Συγγνωμη αλλα δεν ξερω αν εσυ εχεις διαφορετικο new iPad απο οτι οι περισσοτεροι που οπως θα εχεις δει φανταζομαι λενε οτι ζεσταινεται ΠΟΛΥ.
Ας κανουμε ενα poll να δουμε τι ειναι αληθεια και τι ειναι ψεμα.
Απλα τα πραγματα.

υ.γ ζεματαει σε σχεση με το 1.και δεν ειναι κατι που το εχω ακουσει αλλα κατι που το εχω Νιωσει στα χερια μου :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1,268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 02/07/2012 - 20:59

Σήμερα έλιωσα το Asphalt 7 για κάνα 4ωρο συνεχόμενο ... ( :P ) και πιστέψτε με, εγώ έκαιγα πιο πολύ από το ζόρι μου !!! :lol:
Παιδιά, χαλαρώστε, εντάξει ζεσταίνεται λίγο λόγο τουρμπάτης μηχανής και τρελών γραφικών, αλλά είναι σε φυσιολογικά επίπεδα! Ειδικά αν έχεις μια οποιαδήποτε θήκη, δεν καταλαβαίνεις και τίποτα!! Πάντως κάθε χρόνο τα ίδια και τα ίδια, οπότε δεν πειράζει ...., κουβέντα να κάνουμε να περνάει η ώρα!! Για μένα είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί και ο μόνος λόγος που μπορεί να το αποχωριστώ το 32ρι μου, είναι για να πάρω το 64ρι!! :unsure:

#78   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1,287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2012 - 21:37

Και εγώ το ίδιο. Τα 32gb δεν μου φτάνουν! Έχω ακόμα 4gb free χωρίς καμία ταινία! Θα περιοριστώ πολύ τώρα.... <_<

#79   GeorgeSohos

GeorgeSohos

    iPH Enthousiast

  • 497 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:lifeowner771

Δημοσίευση 02/07/2012 - 22:30

αμα θελει να φυγει απο τις οθονες της samsung ας περιμενει εως τον επομενο μαρτιο σιγα...ας σκεφοτυν οτι θα τσαντιστει πολυς κοσμος και χωρις λογο...ας περιμενει 8 μηνες..δεν θα αλλαξει τιποτα..

#80   dukeofdream

dukeofdream

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 03/07/2012 - 00:20

Απλά ούτε καν...

Με την κανονική χρήση (δηλαδή να μην παίζεις το ΒΑΡΥΤΕΡΟ παιχνίδι την ώρα που φορτίζει) ζεσταίνεται μεν, σε φυσιολογικά επίπεδα δε.


Για αυτό που λες για τη θερμοκρασία και την πλοήγηση, το βρίσκεις παράλογο?

Για βάλε το iPhone στο παρμπρίζ του αυτοκινήτου με το gps ανοιχτό να δεις θερμοκρασίες που πιάνει...

Αν δε το έχεις και στον φορτιστή? Παίζει να σου βγάλει και το γνωστό μήνυμα γα υπερθέρμανση!


Δεν ηταν στο παρμπριζ :P στα ποδια μου το ειχα ημουν συνοδηγος...Δεν εχω ακομα βαση για το αμαξι αλλα και να παρω δεν νομιζω να αντεξει παραπανω απο μιση ωρα στο παρμπριζ του αυτοκινητου ειδηκα τωρα καλοκαιρι...Με προβληματισε αρκετα για αυτο και μονο τον λογο(δεν το εβλεπε ηλιος)...Στο σπιτι αν και δεν εχω κλιματισμο,δεν εχει τυχει να μου ζεσταθει παραλογα...Ζεσταινεται μεν σε κανενα βαρβατο παιχνιδι αλλα απο την αλλη οχι τοσο πολυ να πω ζεματαει εχει προβλημα...

#81   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9,378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 03/07/2012 - 10:30

Συγγνωμη αλλα δεν ξερω αν εσυ εχεις διαφορετικο new iPad απο οτι οι περισσοτεροι που οπως θα εχεις δει φανταζομαι λενε οτι ζεσταινεται ΠΟΛΥ.
Ας κανουμε ενα poll να δουμε τι ειναι αληθεια και τι ειναι ψεμα.
Απλα τα πραγματα.

υ.γ ζεματαει σε σχεση με το 1.και δεν ειναι κατι που το εχω ακουσει αλλα κατι που το εχω Νιωσει στα χερια μου :)

Αυτό σου λέω ρε συ gore!

Που το έχεις νιώσει?

Σε κατάστημα?

Εκεί που τα έχουν όλη μέρα με την οθόνη ανοιχτή να παίζουν το demo βίντεο και συνδεδεμένα στο φορτιστή?

αμα θελει να φυγει απο τις οθονες της samsung ας περιμενει εως τον επομενο μαρτιο σιγα...ας σκεφοτυν οτι θα τσαντιστει πολυς κοσμος και χωρις λογο...ας περιμενει 8 μηνες..δεν θα αλλαξει τιποτα..


Και αυτό ακριβώς θα κάνει νομίζω...

Δεν ηταν στο παρμπριζ :P στα ποδια μου το ειχα ημουν συνοδηγος...Δεν εχω ακομα βαση για το αμαξι αλλα και να παρω δεν νομιζω να αντεξει παραπανω απο μιση ωρα στο παρμπριζ του αυτοκινητου ειδηκα τωρα καλοκαιρι...Με προβληματισε αρκετα για αυτο και μονο τον λογο(δεν το εβλεπε ηλιος)...Στο σπιτι αν και δεν εχω κλιματισμο,δεν εχει τυχει να μου ζεσταθει παραλογα...Ζεσταινεται μεν σε κανενα βαρβατο παιχνιδι αλλα απο την αλλη οχι τοσο πολυ να πω ζεματαει εχει προβλημα...

Αυτό σου λέω.

Και το iPhone τα ίδια κάνει με το gps.

Γενικά μάλλον το gps ανεβάζει σε όλα θερμοκρασία.

#82   unforgiven

unforgiven

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/07/2012 - 11:11

Δύο παρατηρήσεις:
-Δεν ξέρω από πού προκύπτει ότι μια ηλεκτρονική συσκευή δεν πρέπει να παράγει θερμότητα. Πρόβλημα έχουμε μόνο όταν η θερμότητα προκαλεί πρόβλημα στην συσκευή. Κόλλησε κανενός το iPad λόγω θερμοκρασίας;
-Οι συμφωνίες μεταξύ των εταιριών δεν είναι πατσαβουρόχαρτα για να τα σκίζουμε όποτε θέλουμε. Αν νομίζετε ότι η Samsung, και η κάθε Samsung, έστησε εργοστάσια και γραμμές παραγωγής χωρίς να είναι διασφαλισμένη, κάνετε μεγάλο λάθος. Της είπε η Apple δηλαδή "φτιάξε γραμμές παραγωγής για την οθόνη του new iPad και βλέπουμε για πόσο καιρό θα αγοράζω από εσένα"; Εδώ γκαρσονιέρα νοικιάζεις και δένεσαι με συμβόλαιο...

#83   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9,378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 03/07/2012 - 11:22

Έτσι!

Και για το θέμα της θερμοκρασίας, έβγαλε σε κανέναν το iPad εκείνο το γνωστό μήνυμα υπερθέρμανσης που βγάζει το iPhone?

#84   dukeofdream

dukeofdream

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 03/07/2012 - 14:51

Έτσι!

Και για το θέμα της θερμοκρασίας, έβγαλε σε κανέναν το iPad εκείνο το γνωστό μήνυμα υπερθέρμανσης που βγάζει το iPhone?

Δεν ξερω ποιο ειναι το γνωστο μυνημα υπερθερμανσης αλλα δεν μου εχει βγαλει ποτε καποιο μυνημα περα των ειδοποιησεων και το οτι λυπει η sim...

#85   stelios7

stelios7

    iPH Addict

  • 789 μηνύματα
  • Twitter:@steliosp7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 06/11/2012 - 02:47

μαλλον οι φημες δεν μενουν πλεον φημες

#86   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2012 - 03:15

χαχαχαχα, α ρε Στελιο εσκισες εδω ;)
Πηγες και το ξετρυπωσες απο τα υπογεια που ηταν κρυμενο :P

#87   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5,344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 06/11/2012 - 03:29

μαλλον οι φημες δεν μενουν πλεον φημες


To χρυσό το κρατω για κάποιο αλλο μελος!

[attachment=45486:cen_content_littleshovel.jpg]







υ.γ. .... αλλά χαζά χαζά το πέτυχες τοτε το θεμα! ;-)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 06/11/2012 - 03:34.

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#88   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5,344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 06/11/2012 - 03:40

Και ρωτάω εγώ τώρα.

Με το χωριάτικο μυαλό μου και τις στοιχειώδεις γνώσεις λογικής και μάρκετινγκ που λέω ότι έχω.

Άντε και η Apple μπορεί να διορθώσει κάποια πράγματα στο iPad όπως αυτό είναι τώρα.

Και κάνουν συνάντηση.

Και αναρωτιούνται: "Να το βγάλουμε τώρα ή να ενσωματώσουμε τις αλλαγές στο επόμενο iPad τον Μάρτη του 2013 καλή ώρα?"

Επόμενη ερώτηση: "Υπάρχει λόγος να το βγάλουμε τώρα? Μήπως έπεσαν οι πωλήσεις του iPad όπως είναι τώρα? Όχι..."

Κοινώς δεν υπάρχει κανένας λόγος να βγάλει νέο μοντέλο σε 6 μήνες.

Να ακυρώσει τον εαυτό της.

Το κρατάει για τον Μάρτη, το πλασάρει σαν ΣΟΥΠΕΡ, τινάζει την μπάνκα και τελειώνει η δουλειά.


Πάλι μέσα έπεσες! :rolleyes:

.... να αστειευόμαστε και λίγο που και που! ;-)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#89   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9,378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 06/11/2012 - 04:01

Χαχαχαχα είδες?

Είναι τυχαίο νομίζεις που έχω το ίδιο μικρό όνομα με τον Αλέφαντο?

Μάλλον τότε δεν είχα υπολογίσει τον παράγοντα Χριστούγεννα... :P

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 06/11/2012 - 04:01.


#90   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 07/11/2012 - 06:54

oχι οτι χρειαζεται να απαλογουμαι μια ζωη αλλα οπως εγραψα και πιο πανω ζητησα συγνωμη τοτε γιατι αυτο το ποστ το εγραψα πανω στα νευρα μου για κατι αλλο ασχετο.οσο για το αν εφτασε εξαιτίας μου η ελλαδα εκει που εφτασε μακαρι να ειχε πολλους σαν εμενα που δουλευουν και βγαζουν λευτα και δεν εχουν αναγκη κανενα εδω και πολλα χρονια

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες