Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Φωτογραφίες από τα σχεδιαστικά δείγματα του επόμενου iPhone(;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
64 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   unforgiven

unforgiven

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/07/2012 - 19:29

Παίζει να είμαι και ο μοναδικός που δεν με ενδιαφέρει η εξωτερική εμφάνιση και τα υλικά κατασκευής! :P
Έτσι και αλλιώς, μέσα σε θήκη είναι, η οθόνη μόνο φαίνεται. Όλο το άλλο κλεισμένο για να προστατευτεί από το βλαστάρι μου που μπορεί να διαλύσει μέχρι και τους ασύρματους που είχαν στο MASH, αν θυμούνται οι παλιότεροι...
Για εμένα μετράει το εσωτερικό. Και... Από λειτουργικό ξέρουμε τι θα έχει, από ταχύτητα και το 4S είναι υπερ-αρκετό, με τα megapixel πίσω από φακό μεγέθους φακής δεν ψαρώνω καθόλου... Πολύ θα ήθελα να με εκπλήξει κάτι από την Apple, αλλά δεν βρίσκω τι!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 11/07/2012 - 20:06

Από το 2007 μετα απο αγορά του πρώτου iPhone που συνέπεσε με ταξίδι μου στην Αμερική παρέμεινα φανατικός οπαδός του iPhone με αγορές 3G και 3GS,όμως το 2010 που αγόρασα το iPhone 4 περίμενα το 4S το 2011 να κάνει διαφορά αλλά δυστυχώς για τις δικές μου ανάγκες δεν μου έκανε το μπαμ για να το αγοράσω και δεν το αγόρασα.με αλλα λόγια είμαι πάνω απο 2 χρόνια με το ίδιο τηλέφωνο .Εαν όντως το iPhone 5 είναι αυτο που παίζει στο Ίντερνετ εδώ και 2 μήνες σχεδόν, τότε ανομονή για το iPhone 6 σε 2 χρονάκια πρώτα ο θεός μιας και το 2013 θα έχουμε 5S :P
Προτιμώ να μείνω με το 4ασαρακι μου και να του αλλάξω μια μπαταρία τέλος του χρόνου.Η κ@.λες που είχα που τα χρυσοπλήρωνα κάποια εποχή μου έχει περάσει.

Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 11/07/2012 - 20:08


#33   GeorgeSohos

GeorgeSohos

    iPH Enthousiast

  • 497 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:lifeowner771

Δημοσίευση 11/07/2012 - 20:47

δεν μπορω να φανταστω τι θα λει ο κοσμος αμα τελικα τον Οκτωβρη στην παρουσιαση το iPhone εχει σε μεγεθος την τορινη οθονη...

#34   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 11/07/2012 - 22:28

δεν μπορω να φανταστω τι θα λει ο κοσμος αμα τελικα τον Οκτωβρη στην παρουσιαση το iPhone εχει σε μεγεθος την τορινη οθονη...


Αυτό είναι το μόνο σίγουρο!

#35   cgeorg

cgeorg

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/07/2012 - 23:55

δεν μπορω να φανταστω τι θα λει ο κοσμος αμα τελικα τον Οκτωβρη στην παρουσιαση το iPhone εχει σε μεγεθος την τορινη οθονη...


Όλοι θα λένε πάλι ότι τελικά το πήρανε, γιατί είχαν επιδότηση και θα έχαναν το ποσό!

#36   toxos73

toxos73

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2012 - 00:36

Αν ισχυουν οι φωτογραφιες και δεν μεγαλωσει η οθονη και δεν εννοω μονο σε μηκος αλλα και σε πλατος (γιατι εμενα δεν μου λεει κατι μια σειρα εικονιδια ακομα ή μια γραμμη ακομα στον σαφαρι)......

ε τοτε....

νταξει παμε για android μετα χαρας.



#37   mantsag1

mantsag1

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2012 - 07:20

είναι θέμα γούστου το όλο θέμα.. απλώς για να με ενδιαφέρει το νέο iPhone θα πρέπει να είναι για αρχή λιγότερο εύθραυστο απ' ότι το 4/4S επειδή δεν θέλω άρον άρον να το έχω κρυμμένο σε μια θήκη..!!!!

#38   iliaspot

iliaspot

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/07/2012 - 08:37

Ολοι μας ειμαστε σιγουροι οτι δεν θα ειναι αυτο.. Ετσι δεν εγινε οταν περιμεναμε το 5 απο την προηγουμενη φορα και μας πασαρανε το 4s?Τοτε δεν ελεγε μια μεγαλη εταιρια ξεκινησε την παραγωγη θηκες για το νεο iphone και το οποιο δεν κυκλοφορισε,εδω εμφανιστηκε κινεζικο site και εδειχνε πως θα ειναι βαση τις πληροφοριες που ειχανε ετσι γινεται και τωρα..Δεν πιστευω κανεναν, την αληθεια θα την μαθουμε απο οτι πιστευω τελος Αυγουστου με αρχες Σεπτεμβρη για να ξεκινησει η παραγωγη για να ειναι στα ραφια το Νοεμβρη.Εγω παλι iphone θα ξαναπαρω γιατι οι ποιο πολλες εφαρμογες ειναι ποιο καλα στημενες στο σε iphone παρα σε androides τηλεφωνο.Καλο θα ηταν να εβγαινε το νεο iphone με μια μπαταρια μεγαλυτερη σε διαρκεια ,οθονη μεχρι 4'' οχι παραπανω με τιποτα.Εναν επεξεργαστη λιγο μεγαλυτερο σε ταχυτητα απο αυτον του new ipad αλλα το σημαντικοτερο μεγαλυτερη RAM.Και μια καμερα καλη με ενα αξιολογο φλας.Και να μην θερμαινεται οταν το δουλευεις με 3G οπως το 4 και το 4s που λες καμια φορα (ορε αυτο θα σκασει στα χερια μου) :P

#39   dj_akis

dj_akis

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:dj_akis

Δημοσίευση 12/07/2012 - 09:01

Παίζει να είμαι και ο μοναδικός που δεν με ενδιαφέρει η εξωτερική εμφάνιση και τα υλικά κατασκευής! :P
Έτσι και αλλιώς, μέσα σε θήκη είναι, η οθόνη μόνο φαίνεται. Όλο το άλλο κλεισμένο για να προστατευτεί από το βλαστάρι μου που μπορεί να διαλύσει μέχρι και τους ασύρματους που είχαν στο MASH, αν θυμούνται οι παλιότεροι...
Για εμένα μετράει το εσωτερικό. Και... Από λειτουργικό ξέρουμε τι θα έχει, από ταχύτητα και το 4S είναι υπερ-αρκετό, με τα megapixel πίσω από φακό μεγέθους φακής δεν ψαρώνω καθόλου... Πολύ θα ήθελα να με εκπλήξει κάτι από την Apple, αλλά δεν βρίσκω τι!


Φιλε δεν εισαι ο μοναδικος!

Και εγω αυτο πιστευω.

Τι συγκρινεται με Γαλαξιες τωρα...

#40   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 12/07/2012 - 09:54

Κάθε φορά η ίδια αντιπαράθεση. Όταν το Gizmodo εμφάνισε το iPhone 4 prototype, ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ έπεσαν εναντίον του ότι δε θα ξαναπάρουν iphone ποτέ. Αποτέλεσμα: πρώτο σε πωλήσεις από όλα τα προηγούμενα. Μην ξεχνάτε ότι όλοι έλεγαν πόσο πιο όμορφη συσκευή ήταν από κοντά σε σχέση με τις φώτο. Έχουμε ακόμα να περιμένουμε, αν και δεν μπορώ να πω ότι θα δούμε τρελές αλλαγές. Πράγματι μια γραμμή εικονιδίων δε λέει τίποτα, αλλά είναι βασικό πόσο βαθιά έχει μπει κάποιος στο iOS οικοσύστημα (αγοράζοντας εφαρμογές, αξεσουαρ αποκλειστικά για τη συσκευή κλπ). Εγώ είμαι αποφασισμένος ότι δε φεύγω, είμαι αρκετά "χωμένος".

#41   unforgiven

unforgiven

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2012 - 10:00

Το λεγόμενο "οικοσύστημα" είναι ένα θέμα...
Βλέποντας πάντως τα, υποτιθέμενα ή όχι, σχέδια έχω την εντύπωση πως ο Jobs τους είπε πριν πεθάνει πως έτσι και αλλάξουν το σχέδιο του 4, θα πάει να τους πάρει μαζί του... Γι' αυτό το αλλάζουν λίγο-λίγο. :P

#42   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2012 - 10:01

Νομίζω οι εταιρίες από ένα σημείο και μετά αυτοκαταργούν τα επιτεύγματά τους. Υπάρχει πραγματικός λόγος αντικατάστασης του 4S? Μήπως δε θα τρέχει καλά την iOS 6? Μήπως το 4? Για μένα ένα μέσο smartphone έχει πραγματική διάρκεια ζωής στα χέρια του μέσου χρήστη τουλάχιστον μια διετία.

Φυσικά οι εταιρίες θέλουν φρέσκο χρήμα έτσι αναλώνονται σε "εξοπλισμούς" οι οποίοι μετά από ένα σημείο γίνονται τόσο επουσιώδεις ώστε απλά να συγκρίνουν οι χρήστες ποιός την έχει πιο μεγάλη (την οθόνη βεβαίως βεβαίως).

Πάντως γνώμη μου είναι πως θα κάνει πατάτα το Cupertino αν δε βγάλει κάτι εντελώς καινούριο για τον κόσμο φέτος έστω και αν το κέλυφος του 4-4S είναι από τα πιο όμορφα μοντέρνα design για μένα.

Από εκεί και πέρα το S3 είναι καλό κάποια HTC είναι πολύ καλά γενικά διαλέγει και παίρνει κανείς αλλά εγώ με κλειστά μάτια θα ξανάπαιρνα σήμερα το 4S.

#43   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/07/2012 - 10:01

Κάθε φορά η ίδια αντιπαράθεση. Όταν το Gizmodo εμφάνισε το iPhone 4 prototype, ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ έπεσαν εναντίον του ότι δε θα ξαναπάρουν iphone ποτέ.

Οχι και όλοι. Δεν νομίζω να ειμαι ο μόνος που είχα ενθουσιαστεί

#44   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 12/07/2012 - 10:04

Οχι και όλοι. Δεν νομίζω να ειμαι ο μόνος που είχα ενθουσιαστεί

Εντάξει ρε φίλε, όταν λέμε όλοι δεν εννοούμε ΟΛΟΙ ( :D :D :D :D ) και εγώ είχα ενθουσιαστεί!!!!

#45   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/07/2012 - 10:06

Όταν λέμε όλοι λοιπόν, ενοούμε όοοοοολοι... εκτός απο εσένα και εμένα :lol: :lol: :lol:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες