Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Πώς να δημιουργήσετε εικονική μνήμη στο iPhone/iPad/iPod


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
164 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   tripodous

tripodous

    iPH Contributor

  • 1.038 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2012 - 22:39

Ενω έκανα ολα τα βήματα σε iPad 1 ,δεν αυξήθηκε η μνήμη και δεν υπάρχει το αρχείο στο var/vm swapfile0

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/08/2012 - 23:01

Δηλαδή είμαι ο μόνος που του δουλεύει απροβλημάτιστα; Και φτάνει 430+.... Ούτε μια φορά respring ως τώρα πάντα σε iPhone 4 5.1.1 με redsn0w...

Ποσο καιρο το εχεις ενεργοποιησει;
Και εμενα δουλευει κανονικα και η μνημη αυξανοταν παρα πολυ, αλλα μετα απο λιγες μερες (και τις δυο φορες, η δευτερη λιγες μερες μετα απο καθαρο restore) ξεκινανε τα κολληματα..

#138   sainaki

sainaki

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 28/08/2012 - 23:11

Το έκανα και εγώ και το ipad 1 μου έφτασε απο 130 στα 170...Μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα..Μακάρι να συνεχίσει έτσι..

#139   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 28/08/2012 - 23:13

Ποσο καιρο το εχεις ενεργοποιησει;
Και εμενα δουλευει κανονικα και η μνημη αυξανοταν παρα πολυ, αλλα μετα απο λιγες μερες (και τις δυο φορες, η δευτερη λιγες μερες μετα απο καθαρο restore) ξεκινανε τα κολληματα..

Αν δεις την πρώτη σελίδα του θέματος θα δεις ότι το έκανα από τους πρώτους και έχω και φώτο... Από την πρώτη ώρα που βγήκε ο οδηγός το έχω...

#140   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 29/08/2012 - 02:37

Αν δεις την πρώτη σελίδα του θέματος θα δεις ότι το έκανα από τους πρώτους και έχω και φώτο... Από την πρώτη ώρα που βγήκε ο οδηγός το έχω...

Περιεργο.. Σου ειπα και εγω οτι το δοκιμασα μια φορα, σε αρκετα φορτωμενη συσκευη και ειχα καποια κολληματα τις επομενες μερες.. Του εδωσα και δευτερη ευκαιρια μετα απο καθαρο restore που ειχα κανει και παλι τα ιδια, ωσπου το απενεργοποιησα και ειμαι μια χαρα.
Βασικα η ουσια ειναι και αλλου, αν οντως χρησιμευει στις συσκευες μας. Στα 4αρια νομιζω μια χαρα ειναι η ram και δεν ειδα να προσφερει και καποια ουσιαστικη βοηθεια..
Πχ παλιοτερα που ειχα ενεργοποιησει κατι αντιστοιχο στο 3G εκανε οντως δουλεια και βοηθουσε αρκετα..

#141   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 29/08/2012 - 03:49

Σε 3g κάνει μεγάλη διαφορά;; η να το αφήσω όπως είναι;; ειμαι σε 3.1.3.. μήπως συμφέρει να κανω την αλλαγη και να βάλω και 4.2.1 ;;
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#142   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 29/08/2012 - 09:03

Περιεργο.. Σου ειπα και εγω οτι το δοκιμασα μια φορα, σε αρκετα φορτωμενη συσκευη και ειχα καποια κολληματα τις επομενες μερες.. Του εδωσα και δευτερη ευκαιρια μετα απο καθαρο restore που ειχα κανει και παλι τα ιδια, ωσπου το απενεργοποιησα και ειμαι μια χαρα.
Βασικα η ουσια ειναι και αλλου, αν οντως χρησιμευει στις συσκευες μας. Στα 4αρια νομιζω μια χαρα ειναι η ram και δεν ειδα να προσφερει και καποια ουσιαστικη βοηθεια..
Πχ παλιοτερα που ειχα ενεργοποιησει κατι αντιστοιχο στο 3G εκανε οντως δουλεια και βοηθουσε αρκετα..

Αυτό που με βοηθάει είναι ότι δεν χρειάζεται να κλείσω συνέχεια τις ενεργές εφαρμογές... Και να τις ξεχάσω το κινητό δεν θα αργεί...

#143   tripodous

tripodous

    iPH Contributor

  • 1.038 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2012 - 10:57

Σε 3g κάνει μεγάλη διαφορά;; η να το αφήσω όπως είναι;; ειμαι σε 3.1.3.. μήπως συμφέρει να κανω την αλλαγη και να βάλω και 4.2.1 ;;

Μη πας σε 4.2.1 μείνει εκεί που είσαι ειναι το καλύτερο iOS για 3G

#144   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 29/08/2012 - 12:25

Σε 3g κάνει μεγάλη διαφορά;; η να το αφήσω όπως είναι;; ειμαι σε 3.1.3.. μήπως συμφέρει να κανω την αλλαγη και να βάλω και 4.2.1 ;;

Οταν ειχε πρωτοβγει το iOS4 και σε 3G σερνοταν, ειχα δοκιμασει εναν οδηγο που ηταν για καθαρισμο καποιων περιττων αρχειων για μεγαλυτερη ταχυτητα και σε συνδυασμο με εικονικη μνημη πηγαινε πολυ καλα..
Βεβαια ειχα και εκει μικροκολληματακια στα ξαφνικα αλλα καμια σχεση με το ποσο σερνοταν χωρις αυτα στο iOS4.
Βεβαια η 3.1.3 ειναι η καλυτερη εκδοση με διαφορα.. Το whited00r επισης παρα πολυ καλο..
Αν θες την γνωμη μου μεινε εκει που εισαι αν δεν εχεις τοσο σοβαρο προβλημα με τις εφαρμογες (που δεν μπορουν να εγκατασταθουν) και απλα αν θες κατι διαφορετικο, κανε μια δοκιμη με το whited00r.

#145   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 29/08/2012 - 13:34

Οταν ειχε πρωτοβγει το iOS4 και σε 3G σερνοταν, ειχα δοκιμασει εναν οδηγο που ηταν για καθαρισμο καποιων περιττων αρχειων για μεγαλυτερη ταχυτητα και σε συνδυασμο με εικονικη μνημη πηγαινε πολυ καλα..
Βεβαια ειχα και εκει μικροκολληματακια στα ξαφνικα αλλα καμια σχεση με το ποσο σερνοταν χωρις αυτα στο iOS4.
Βεβαια η 3.1.3 ειναι η καλυτερη εκδοση με διαφορα.. Το whited00r επισης παρα πολυ καλο..
Αν θες την γνωμη μου μεινε εκει που εισαι αν δεν εχεις τοσο σοβαρο προβλημα με τις εφαρμογες (που δεν μπορουν να εγκατασταθουν) και απλα αν θες κατι διαφορετικο, κανε μια δοκιμη με το whited00r.


Whited00r προσπάθησα να περασω κ τρωω συνέχεια errors....δράμα....άσε....οπότε βαρέθηκα και πέρασα 3.1.3... Πρόβλημα δν εχω.....απλά ένα ΦΒ δν θαμε χάλαγε μα τ εχω...
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#146   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 29/08/2012 - 13:43

Whited00r προσπάθησα να περασω κ τρωω συνέχεια errors....δράμα....άσε....οπότε βαρέθηκα και πέρασα 3.1.3... Πρόβλημα δν εχω.....απλά ένα ΦΒ δν θαμε χάλαγε μα τ εχω...

Και με το whited00r παλι θα εχεις το ιδιο προβλημα με τις εφαρμογες, 3.1.3 ειναι ουσιαστικα και αυτο.
Αν το βαλεις σε pwned dfu θα μπει απευθειας.. Τουλαχιστον οσες φορες το ειχα κανει δεν ειχα προβλημα.
Τωρα να σου πω να πας στην 4.2.1, δυσκολα.. Δεν παλευεται ειδικα αν το κανεις jailbreak και το ψιλοφορτωσεις παει το τηλεφωνο..

#147   sainaki

sainaki

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 29/08/2012 - 17:37

Τελικά ούτε μια μέρα δεν κράτησε η χαρά. Πολλά respring και reboot από το τίποτα. Με πετάει έξω από τις εφαρμογές και καλό δεν είδα. Το έβγαλα και όλα καλά....

#148   vagenrider

vagenrider

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Twitter:@vagenrider
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Samsung Galaxy note AOKP

Δημοσίευση 29/08/2012 - 17:51

διαβασα οτι εχουν πολλα παιδια θεμα μ'αυτη τη μοντα κ το ψαξα λιγο παραπανω σε αμερικανικα φορουμς κ ειδα οτι καποιοι εβγαλαν ακρη παιζοντας με "διακοπτες" για τσεκαρετε μην τυχον εχετε κανενα conflict....εμενα παντως δουλευει αψογα....4s 5.1.1

#149   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 29/08/2012 - 17:53

διαβασα οτι εχουν πολλα παιδια θεμα μ'αυτη τη μοντα κ το ψαξα λιγο παραπανω σε αμερικανικα φορουμς κ ειδα οτι καποιοι εβγαλαν ακρη παιζοντας με "διακοπτες" για τσεκαρετε μην τυχον εχετε κανενα conflict....εμενα παντως δουλευει αψογα....4s 5.1.1


Επειδη το ειχα ψαξει και εγω δοκιμασα με τους διακοπτες μπας και υπαρχει κανα conflict αλλα δεν εβγαλα ακρη.

Τρελαθηκε στα respring και στα reboot μετα απο καμια μερα.

#150   vagenrider

vagenrider

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Twitter:@vagenrider
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Samsung Galaxy note AOKP

Δημοσίευση 29/08/2012 - 19:57

πιθανον σε καποιες περιπτωσεις να χρειαζεται καποια τροποποιηση στον κωδικα..θα το ψαξω μηπως κ καταφερω κατι..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες