Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προετοιμασια για Mountain Lion


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
187 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   lukeexecute

lukeexecute

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Twitter:@lukeexecute
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/07/2012 - 21:09

Το Redeem Code μόλις ήρθε.
Τελικά έκανε 52 ώρες.
Κατεβάζω το Mountain Lion!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   stocis

stocis

    iPH Enthousiast

  • 502 μηνύματα
  • Twitter:@stocis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:stocis

Δημοσίευση 11/08/2012 - 16:46

το redeem code έχει ημερομηνία λήξης;

#168   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 11/08/2012 - 16:50

Δεν ξέρω αλλα νομίζω πως ναι.Γιατι δεν το κατεβαζεις όμως;Μπορείς να το βάλεις οπότε θες.....

Αναρτημένη εικόνα


#169   stocis

stocis

    iPH Enthousiast

  • 502 μηνύματα
  • Twitter:@stocis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:stocis

Δημοσίευση 11/08/2012 - 16:52

Δεν ξέρω αλλα νομίζω πως ναι.Γιατι δεν το κατεβαζεις όμως;Μπορείς να το βάλεις οπότε θες.....


δεν έχω mac. Το αγόρασα και περιμένω να έρθει από Αμερική.. Έχω serial κλπ όμως και τα σχετικά για να κάνω τη φόρμα. Φοβάμαι όμως ότι θα αργήσει να έρθει και θα χάσω το δωρεάν upgrade.

Πως να το κατεβάσω, χωρίς να έχω mac; Γίνεται;

Τελευταία επεξεργασία από: stocis, 11/08/2012 - 16:52


#170   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 11/08/2012 - 16:56

Πιθανόν να ζητησουν απόδειξη αγοράς...Αν το πάρεις το redeem θα έχεις κανά μήνα περιθώριο λογικα..μπορείς με το appleid σου να το κατεβασεις απο οποιονδήποτε υπολογιστή
Και μετά θα σου το δείχνει ως αγορασμενο...
Αν έχεις serial καντο όμως δεν θα έχεις πρόβλημα λογικα....

Αναρτημένη εικόνα


#171   stocis

stocis

    iPH Enthousiast

  • 502 μηνύματα
  • Twitter:@stocis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:stocis

Δημοσίευση 11/08/2012 - 17:05

Πιθανόν να ζητησουν απόδειξη αγοράς...Αν το πάρεις το redeem θα έχεις κανά μήνα περιθώριο λογικα..μπορείς με το appleid σου να το κατεβασεις απο οποιονδήποτε υπολογιστή
Και μετά θα σου το δείχνει ως αγορασμενο...
Αν έχεις serial καντο όμως δεν θα έχεις πρόβλημα λογικα....


Τα έχω όλα όσα απαιτούνται. Και apple id και τα serial και email αγοράς κλπ. Αυτό που δεν έχω είναι mac. Πως θα κατεβάσω το mountain lion χωρίς mac;

#172   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 11/08/2012 - 17:07

δεν έχω mac. Το αγόρασα και περιμένω να έρθει από Αμερική.. Έχω serial κλπ όμως και τα σχετικά για να κάνω τη φόρμα. Φοβάμαι όμως ότι θα αργήσει να έρθει και θα χάσω το δωρεάν upgrade.

Πως να το κατεβάσω, χωρίς να έχω mac; Γίνεται;


Πότε θα σου έρθει από Αμερική ; Αν το έχεις αγοράσει μετά τις 26 Ιουλίου έχεις περιθώριο να πάρεις τον κωδικό μέσα σε 30 μέρες από την ημερομηνία αγοράς.

Δεν μπορείς να το κατεβάσεις αν δεν έχεις μακ

ΥΓ Απόδειξη αγοράς όμως .. έχεις;

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 11/08/2012 - 17:07


#173   stocis

stocis

    iPH Enthousiast

  • 502 μηνύματα
  • Twitter:@stocis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:stocis

Δημοσίευση 11/08/2012 - 17:14

Πότε θα σου έρθει από Αμερική ; Αν το έχεις αγοράσει μετά τις 26 Ιουλίου έχεις περιθώριο να πάρεις τον κωδικό μέσα σε 30 μέρες από την ημερομηνία αγοράς.

Δεν μπορείς να το κατεβάσεις αν δεν έχεις μακ

ΥΓ Απόδειξη αγοράς όμως .. έχεις;


1, Υπολογίζω πριν το τέλος του Αυγούστου. Το Invoice Date: 30/07/12.
2. ... το γνωρίζω
3. Έχω το email αγοράς που μετρά ως απόδειξη αγοράς. Αγοράστηκε online.

Άρα το deadline μου είναι 30/08/12. Αν δεν έρθει μέχρι τότε κάνω τη φόρμα μου στις 20-25 Αυγούστου και έχω ακόμα 1 μήνα για redeem; Kαλά τα λέω;

#174   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 11/08/2012 - 17:21

1, Υπολογίζω πριν το τέλος του Αυγούστου. Το Invoice Date: 30/07/12.
2. ... το γνωρίζω
3. Έχω το email αγοράς που μετρά ως απόδειξη αγοράς. Αγοράστηκε online.

Άρα το deadline μου είναι 30/08/12. Αν δεν έρθει μέχρι τότε κάνω τη φόρμα μου στις 20-25 Αυγούστου και έχω ακόμα 1 μήνα για redeem; Kαλά τα λέω;


Ναι καλά τα λες.. Μόνο για το τελευταίο δεν είμαι σίγουρος ότι ο κωδικός ισχύει για 1 μήνα.. Αν είσαι σίγουρος οκ.. αν και θα σου λεγα να στείλεις ένα mail στην apple να ρωτήσεις να σου πουν ακριβώς για πόσο ισχύει ο κωδικός ή να τους πάρεις τηλεφωνο

Μία άλλη λύση είναι να βρεις κάποιο mac από φιλο σου και να μπεις στο mac appstore με το apple id σου, και να το κατεβάσεις από εκεί.. πριν προλάβει να το φορτώσεις να το ακυρώσεις και θα πιαστεί σαν purchased απο τον λογαραισμό σou

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 11/08/2012 - 17:22


#175   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 11/08/2012 - 17:22

Ναι καλά τα λες.. Μόνο για το τελευταίο δεν είμαι σίγουρος ότι ο κωδικός ισχύει για 1 μήνα.. Αν είσαι σίγουρος οκ.. αν και θα σου λεγα να στείλεις ένα mail στην apple να ρωτήσεις να σου πουν ακριβώς για πόσο ισχύει ο κωδικός ή να τους πάρεις τηλεφωνο

Μία άλλη λύση είναι να βρεις κάποιο mac από φιλο σου και να μπεις στο mac appstore με το apple id σου, και να το κατεβάσεις από εκεί.. πριν προλάβει να το φορτώσεις να το ακυρώσεις και θα πιαστεί σαν purchased απο τον λογαραισμό σou

Τα redeem ξέρω ότι ισχύουν για 15 μέρες...

#176   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 11/08/2012 - 17:24

Τα redeem ξέρω ότι ισχύουν για 15 μέρες...


Μπορεί όμως αυτό επειδή είναι λόγω προγράμματος να έχει διαφορετική ισχύ.. Δεν ξέρω.. πιστεύω καλό θα ήταν να επικοινωνήσει μαζί τους να είναι σίγουρος

#177   stocis

stocis

    iPH Enthousiast

  • 502 μηνύματα
  • Twitter:@stocis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:stocis

Δημοσίευση 11/08/2012 - 17:24

Ναι καλά τα λες.. Μόνο για το τελευταίο δεν είμαι σίγουρος ότι ο κωδικός ισχύει για 1 μήνα.. Αν είσαι σίγουρος οκ.. αν και θα σου λεγα να στείλεις ένα mail στην apple να ρωτήσεις να σου πουν ακριβώς για πόσο ισχύει ο κωδικός ή να τους πάρεις τηλεφωνο

Μία άλλη λύση είναι να βρεις κάποιο mac από φιλο σου και να μπεις στο mac appstore με το apple id σου, και να το κατεβάσεις από εκεί.. πριν προλάβει να το φορτώσεις να το ακυρώσεις και θα πιαστεί σαν purchased απο τον λογαραισμό σou


ε ναι και αυτό είναι μια λύση. Για τον 1 μήνα έτσι το είπα, λόγω αυτού που είχες πει πριν ότι παίρνει κανά μήνα.. Τέλος πάντων ευχαριστώ. Να ρωτήσω και κάτι άλλο άσχετο. Πόσα mac id's μπορώ να έχω χωρίς προβλήματα στο mac (πχ το iPhone/iPad δέχονται μόνο 5); Το ίδιο ισχύει και για τα Mac;

#178   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 11/08/2012 - 17:31

TC=time control ΤΜ = time machine
αν είναι δυνατόν επειδή αυτό με τα δυο - τρία γράμματα έχει καταντήσει από γελοιοδέστατο έως και χαζό, και επειδή εδώ μέσα υπάρχουν παιδιά που δεν είναι υποχρεωμένα να είναι στο μυαλό του καθένα που βγάζει λέξουλες όπως ASAP, TM, TC 3E και άλλα κουφά, να είστε σαφείς και περιεκτικός χωρίς συντμήσεις γιατί αν βαριέστε να βοηθήσετε ένα μέλος μην απαντάτε καθόλου από το να απαντάτε ΜΣ... ΑΓΠΓ ... και αν δεν ξέρετε τι σημαίνει ΑΓΠΓ το πρόβλημα δικό σας! :)

Τελευταία επεξεργασία από: GodfatherGR, 11/08/2012 - 17:32


#179   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 11/08/2012 - 17:32

ε ναι και αυτό είναι μια λύση. Για τον 1 μήνα έτσι το είπα, λόγω αυτού που είχες πει πριν ότι παίρνει κανά μήνα.. Τέλος πάντων ευχαριστώ. Να ρωτήσω και κάτι άλλο άσχετο. Πόσα mac id's μπορώ να έχω χωρίς προβλήματα στο mac (πχ το iPhone/iPad δέχονται μόνο 5); Το ίδιο ισχύει και για τα Mac;


Δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς.. Απλά αυτό που ξέρω είναι ότι με ένα apple id θα είναι συνδεδεμένο το mac σου. Και μέχρι 5 computers μπορείς να έχεις κάνει authorize ανά apple id (εκτός κι αν εννοείς κάτι άλλο)

#180   stocis

stocis

    iPH Enthousiast

  • 502 μηνύματα
  • Twitter:@stocis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:stocis

Δημοσίευση 11/08/2012 - 17:37

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς.. Απλά αυτό που ξέρω είναι ότι με ένα apple id θα είναι συνδεδεμένο το mac σου. Και μέχρι 5 computers μπορείς να έχεις κάνει authorize ανά apple id (εκτός κι αν εννοείς κάτι άλλο)


έχω 1 αγγλικό, 1 αμερικάνικο και 2 κυπριακά apple ids. Αν κάνω install το pages πχ με το 1, μπορώ να κάνω install το office με το άλλο. Μέχρι πόσα δέχεται; Αυτή είναι η ερώτηση μου.


Τα redeem ξέρω ότι ισχύουν για 15 μέρες...


πάλι καλά. Δέχομαι και με 15 μέρες. Περίπου 2 εργάσιμες μέρες είναι το waiting time έτσι;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες