Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα Jailbreak σε Ipad 2 5.1.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   kalpas

kalpas

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2012 - 12:27

Καλησπέρα και από εμένα.Με καθυστέρηση 2 μηνών αποφάσισα να κάνω Jailbreak στο Ipad 2 μου γιατί είχε κάποια κολλήματα.Είχα ήδη Jailbreak στην 5.0.1.Κατέβασα την 5.1.1. είχα κάνει πριν restore και μετά set up as new. Κατέβασα to absinthe 2.0.4 και αφού συνδέσω την συσκευή και προχωράει η διαδικασία βγάζει ένα μήνυμα σε γραμμή ΜS-DOS το οποίο λέει file absinthe-win-2.0.4/data/9B206/ipad 1.1/rocky racoon/00 already exist.Overwrite with absinthe-win-2.0.4/data/9B206/ipad 1.1/rocky racoon/00? (Y)es/(N)o /(A)lways/ (S)kip all / (A) Y to rename all /(Q) uit ? Και ενω τα έχω δοκιμάσει όλα εκτος την έξοδο σταματάει η εφαρμογή κλείνει δηλαδή και δεν βλέπω το εικονίδιο του cydia στην συσκευή μου.Μπορεί μήπως κάποιος να μου πεί τι στραβό έκανα γιατι μόνος μου δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη? Σας ευχαριστώ πολύ !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   chrisan9os

chrisan9os

    iPH Member

  • 201 μηνύματα
  • Twitter:@chrisan9os
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:satttos

Δημοσίευση 22/07/2012 - 12:47

Δοκιμασες σε αλλο pc?

#3   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 22/07/2012 - 13:12

Κάνε μια επανεκκίνηση του PC και απενεργοποίησε firewall, antivirus (αν έχεις)

#4   kiriakoskriti

kiriakoskriti

    iPH Contributor

  • 1.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 22/07/2012 - 13:15

να πω κατι?κ γω μολις κατεβασα το absinthe 2 κ πατησα πανω του μ εβγαλε ενα κουτακι του bios οπως λες κ εσυ και μολις πατησα yes μου εβγαλε ενα φακελο οπου εκει μεσα υπηρχε το absinthe....απλα ψαξε να βρεις τον φακελο

#5   kalpas

kalpas

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2012 - 13:17

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας.Απλώς έφταιγα εγώ τελικά.Όπως κατέβασα το προγραμμα το εργαλειο για το jailbreak ηταν μέσα σε έναν φάκελο εκεινο έπρεπε να ανοίξω εγα πατούσα αλλο όλα εγιναν μια χαρά και πάλι σας ευχαριστώ πολύ. Αν δεν σας κάνει κόπο πειτε μου πια repo να βάλω και να μην βάζω σκουπίδια.Λογω υποχρεώσεων έχω μείνει πίσω δυστηχώς .




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες