Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Real Racing 3


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
452 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#346   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/07/2013 - 14:03

Παραπάνω κάποιος είπε ότι δείχνει πιο λίγα χρήματα σε πίστες όμως. Πλέον το ΑΜΑΞΙ δεν παθαίνει ζημιές από τρακτέρ και τέτοια μόνο σερβισε μετά από μερικούς αγώνες με μικρό κόστος

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#347   kosbit

kosbit

    iPH User

  • 198 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/07/2013 - 14:11

καλησπερα σας δεν ξερω αν ειναι εκτος θεματος αλλα θελω να ρωτησω αν σας ζεσταίνεται το iphone μετα απο καποσα game εγω εχω ενα 4ς 32gb και μου ζεσταινεται αρκετα θα ελεγα .

#348   DrLou

DrLou

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/07/2013 - 18:22

Οποιος ενδιαφερεται ας κοιταξει και εδω http://forums.firemo...0-Real-Racing-3

Ειναι το επισημο φορουμ της εταιριας για το game.. Τους βριζουν ολοι! Εχουν αγανακτησει ολοι..!

Σαν ρεζουμέ να σας πω οτι:

Γραφικα και ηχος σουπερ.. Εχει αλλαξει λιγο το handling.. Εμενα προσωπικα μου αρεσει.. καθως και σε πολλους ακομα. καποιοι κανουν παραπονα..
To μενου ειναι αλλαγμενο επισης.. Νομιζω πιο ομορφο.. Στην αρχη λιγο μπερδευεσαι αλλα συνηθιζεις.

Το προβλημα ειναι αλλου....

1) Το παιχνιδι ζηταει μεν λιγοτερα χρηματα για αγορα αυτοκινητου, ΑΛΛΑ χρεωνει σχεδον διπλασια τα Upgrades!
Επισης... ναι μεν εχει ενα κουμπι για service και σε χρεωνει λιγοτερο για αυτο.. αλλα μετα απο 3 γυρους αγωνα χρειαζεσαι full service!!

2) Τα λεφτα που κερδιζεις σε καθε αγωνα εχουν μειωθει ΠΑΑΑΑΑΡΑ πολυ! 50-70%... Ναι εχεις κατι ημερισια μπονους και κατι clean drive bonus αλλα ειναι ψιχουλα..! Σε οποιοδηποτε Cup αγωνα ανω των 3 γυρων πας για φουλ επισκευη μετα.. Αλλα 1500-3000 R$ δηλαδη..

3) Time Trials.... Τι να πρωτο πει κανεις για αυτο....
εχεις 2 προσπαθειες (Drive το ονομαζει το παιχνιδι) Μετα ή περιμενεις 12 λεπτα ή πληρωνεις Gold Coins..
Αν θες να κανεις ανταγωνιστικο χρονο πρεπει το αμαξι σου να ειναι full upgrated.. Και φυσικα... τρεχεις με συγκεκριμενα αυτοκινητα.. συγκεκριμενες πιστες.. Καθε αμαξι τρεχει σε 2 πιστες ολες κι ολες.. Θες, για παραδειγμα, να σπασεις τα χρονομετρα στο Spa με τη μπεμπα σου τη M3 ALMS ή με το fully upgrated πυροβολο σου την 918 RSR???? Λυπαμαι.. δεν μπορεις.. Μονο silverstone kai Indianapolis..

4) Τα αμαξια πλεον ειναι κλειδωμενα.... Ακομα και αν εχεις τα 400 Gold π.χ. που χρειαζονται για το Paggani Zonda R δεν μπορεις να το αγορασεις.. Πρεπει πρωτα να αγορασεις τη Bugatti με 1,6 μιρια... Θες να αγορασεις τα νεα αυτοκινητα που βαλανε στο τελευταιο update? Δεν μπορεις... Πρεπει πρωτα να τερματισεις τουλαχιστον 30 αγωνες στο Accolade Open το προηγουμενο σε σειρα πρωταθλημα για να μπορεσεις να αγορασεις το πρωτο απο τα 5 νεα αυτοκινιτα.. Και οχι.. αυτο δεν ειναι η Merceded AMG GT3.. Oxi oxi.. κατι σαπακια ειναι.. και αφου τρεξεις με αυτα καμια 15αρια αγωνες τοτε μπορεις να παρεις το ακριβο αμαξι (130GC)..

Οπως ειπε καποιος στο forum της εταιριας.. Αυτο το Update δεν το βγαλανε για τους παιχτες... αλλα για τους μετοχους της εταιριας...

#349   marnick13

marnick13

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 03/07/2013 - 20:11

Δυστηχως βιαστηκα και εκανα το Update χθες με το που βγηκε.
Προφανως και αυτο το update το εκαναν για να περιορισουν το cheat που υπαρχει για τις jailbreak συσκευες οπου μπορεις και αγοραζεις απειρα coins και gold και αγοραζεις οτι θες!
Δηλαδη αυτοι που πληρωσαν για coins κλπ το μονο οφελος ειναι τα πιο γρηγορα service;Απαραδεκτη τακτικη!Ας την εβαζαν πληρωτικα την εφαρμογη απο την αρχη και οχι να ζητανε 90ευρω για 1000 coins!!!!Ειναι δυνατον;
Με το update αυτο οσα χρηματα και να εχεις αν δεν παιζεις συνεχως δεν ξεκλειδωνεις τιποτα.Ανταγωνιστικο δεν θα το λεγα,ουτε σου δινει κινητρο να παιξεις για να ξεκλειδωσεις καθως θες απειρο χρονο και εγω προσωπικα απελπιζομαι.Επισης το time-trial μονο time-trial που δεν ειναι.1 γυρος μονο;που αν τρακαρεις κλπ χανεις το νομισμα drive που δινει και πρεπει να περιμενεις ή να πληρωσεις...
Παρολαυτα ο χειρισμος οντως ειναι καλυτερος και νομιζω παιζει αρκετα καλυτερα στο iPhone 4 που εχω .(Εκανε κατι κολληματακια σε στροφες με πολλα αυτοκινητα.)

#350   freedoom

freedoom

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Twitter:@lefpol
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:freedoom1013

Δημοσίευση 03/07/2013 - 20:23

Τουλάχιστον διόθωσαν την παρωδία με τα σέρβις!
Το Zonda R από 18χιλ και 24 ώρες τώρα θέλει 5χιλ και 5 ώρες!

#351   kosbit

kosbit

    iPH User

  • 198 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/07/2013 - 09:33

Δυστηχως βιαστηκα και εκανα το Update χθες με το που βγηκε.
Προφανως και αυτο το update το εκαναν για να περιορισουν το cheat που υπαρχει για τις jailbreak συσκευες οπου μπορεις και αγοραζεις απειρα coins και gold και αγοραζεις οτι θες!
Δηλαδη αυτοι που πληρωσαν για coins κλπ το μονο οφελος ειναι τα πιο γρηγορα service;Απαραδεκτη τακτικη!Ας την εβαζαν πληρωτικα την εφαρμογη απο την αρχη και οχι να ζητανε 90ευρω για 1000 coins!!!!Ειναι δυνατον;
Με το update αυτο οσα χρηματα και να εχεις αν δεν παιζεις συνεχως δεν ξεκλειδωνεις τιποτα.Ανταγωνιστικο δεν θα το λεγα,ουτε σου δινει κινητρο να παιξεις για να ξεκλειδωσεις καθως θες απειρο χρονο και εγω προσωπικα απελπιζομαι.Επισης το time-trial μονο time-trial που δεν ειναι.1 γυρος μονο;που αν τρακαρεις κλπ χανεις το νομισμα drive που δινει και πρεπει να περιμενεις ή να πληρωσεις...
Παρολαυτα ο χειρισμος οντως ειναι καλυτερος και νομιζω παιζει αρκετα καλυτερα στο iPhone 4 που εχω .(Εκανε κατι κολληματακια σε στροφες με πολλα αυτοκινητα.)


νομιζω πως αν εχεις jb μπορεις να αγορασεις τις πιστες και μετα σου ξεκλειδωνει και τα αλλα car .

#352   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 04/07/2013 - 11:10

Και που λέτε σήμερα λέω να περάσω την προηγούμενη έκδοση και να συνεχίζω να παίζω. Κάνω λοιπόν το iCloud backup μου περνάω την παλαιά έκδοση και πάω να φορτώσω το save και παίρνω ένα πολύ ωραίο error οτι δεν μπορώ να φορτώσω το backup γιατί δεν έχω την καινούργια έκδοση του παιχνιδιού.

#353   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/07/2013 - 11:15

Είναι όλα υπολογισμένα... Νομίζεις έτσι θα σε άφηναν, να κάνεις ότι θέλεις;

Απορώ γιατί συνεχίζετε και ασχολείστε ακόμα με το παιχνίδι...

#354   boca

boca

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:cupra89

Δημοσίευση 04/07/2013 - 11:17

Και που λέτε σήμερα λέω να περάσω την προηγούμενη έκδοση και να συνεχίζω να παίζω. Κάνω λοιπόν το iCloud backup μου περνάω την παλαιά έκδοση και πάω να φορτώσω το save και παίρνω ένα πολύ ωραίο error οτι δεν μπορώ να φορτώσω το backup γιατί δεν έχω την καινούργια έκδοση του παιχνιδιού.

Να τα μας....

#355   DrLou

DrLou

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 04/07/2013 - 11:18

Δεν χρειαζεται να εχεις jailbreak για να hackαρεις το παιχνιδι.. Εναν φακελο αλλαζεις μεσω iFunbox και εισαι κομπλέ.. Περισσοτερες info.. Google it.

Τα κερδη ηταν που ηταν πολυ μικρα.. Πασχιζες να βρεις αγωνες να σου δινουν 2300-2700 R$/λεπτο ωστε να μπορεις να βγαζεις γυρω στα 100.000R$ / ωρα. Και παλι βεβαια ηθελε πολυ υπομονη και σωστη στρατιγικη στην επιλογη αγορας αυτοκινητου για να μαζεψεις τα λεφτα που ηθελες. Παρολα αυτα το προσπαθουσα.. Το παιζω το παιχνιδι απο μαρτιο που κυκλοφορισε.. Εχω πανω απο 200 ωρες παιχνιδιου, και ειχα μαζεψει λιγο περισσοτερα απο 15 εκατομυρια R$ και 1560 Gold Coins.. Ειχα 45/53 αυτοκινητα και 71% ολοκληρωση παιχνιδιου. Ειχα αγορασει και το Racing πακετο αυτοκινητων (€18).. Ουσιαστικα ηθελα αλλα 8 αυτοκινητα να αγορασω και φυσικα να αναβαθμησω μερικα απο αυτα 1-2 σταδια.. Δηλαδη χρειαζομουν αλλα 12-15 εκατομυρια R$....

Τωρα...με τις τιμες των αναβαθμησεων να εχουν διπλασιαστει... (π.χ. - 1η αναβαθμηση μηχανης στο Pagani Zonda R κοστιζε πριν 110.000R$, τωρα μολις.... 244.000R$!!) χρειαζομαι γυρω στα 20-25 εκατομυρια R$ για να αγορασω ολα τα αμαξια & να τα αναβαθμισω στοιχειωδως...
Και με τα κερδη να πεφτουν ακομα και κατω απο 1000R$/λεπτο και με το PR (Performance Rate) να απαιτει για την ολοκληρωση της καθε σειρας event σιγουρα καμποσες αναβαθμισεις...
Ουτε στο iPhone 6S δεν θα εχω τελειωσει το παιχνιδι...

Δοκιμασα και εγω αυτο το κολπο.. λεω.. θα μαζευω λεφτα στο 4αρι μου με την v1.1.2 και θα παιζω χαλαρα μετα στο 5αρι μου την v1.2 και μεσω του cloud save θα τα συγχρονιζω... Μπα..! προνοηασαν για αυτο και απο τη στιγμη που αποθυκευσεις το παιχνιδι με την v1.2 δεν μπορεις να το φορτωσεις στιν παλια εκδοση..

Μου τη βιδωσε χθες λοιπον.. και το hackαρα... Και να πανε να γ@#%##$&...!

Ναι βεβαια θα πρεπει να παιξω ολο το παιχνιδι απο την αρχη... αλλα θα εχω ολα τα αυτοκινητα full αναβαθμισμενα και απειρα Gold coins ωστε να μην περιμενω για service.. Να μου παρει και αλλες 50 ωρες για να το ολοκληρωσω? 100?
Εδω με τους υπολογισμους και τα στατιστικα που εχω αν το επαιζα κανονικα θα ηθελα αλλες 500-600 ωρες παιχνιδιου..!

Τελευταία επεξεργασία από: DrLou, 04/07/2013 - 11:19


#356   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 04/07/2013 - 11:20

Είναι όλα υπολογισμένα... Νομίζεις έτσι θα σε άφηναν, να κάνεις ότι θέλεις;

Απορώ γιατί συνεχίζετε και ασχολείστε ακόμα με το παιχνίδι...


Ρε mikexs είχα φτάσει στο 82% του παιχνιδιού και ήθελα να το τελειώσω και τώρα έχω φάει μεγάλη ξενέρα ενώ είναι πολύ ωραίο παιχνίδι απο θέμα γραφικών κλπ. Είναι κρίμα. Μακάρι να ακούστουν τα παράπονα μας και να βγάλουν σύντομα νέο update.

Να τα μας....


Άστα να πάνε. Δεν μπορείς να φανταστείς πώς ξενέρωσα.

#357   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/07/2013 - 11:33

Ρε mikexs είχα φτάσει στο 82% του παιχνιδιού και ήθελα να το τελειώσω και τώρα έχω φάει μεγάλη ξενέρα ενώ είναι πολύ ωραίο παιχνίδι απο θέμα γραφικών κλπ. Είναι κρίμα. Μακάρι να ακούστουν τα παράπονα μας και να βγάλουν σύντομα νέο update.
Άστα να πάνε. Δεν μπορείς να φανταστείς πώς ξενέρωσα.


Το ξέρω ότι έχεις αφιερώσει άπειρο χρόνο και είναι λογικό να ξενερώσεις. Για να δεις πόσο το εκτιμούν οι εταιρίες τύπου EA.
Εγώ παίζω περιστασιακά και με αυτά που διάβασα το update δεν το κάνω. Κακά τα ψέματα και κυρίως λόγω γραφικών, αυτή τη στιγμή δεν αξίζει να έχεις άλλο racing game εγκατεστημένο στη συσκευή σου.
Ακόμα και το RR2 που είχα για κάποιο διάστημα εγκατεστημένο ταυτόχρονα με το RR3, φαίνεται χάλια και το έβγαλα.

#358   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 07/07/2013 - 21:26

Και η ξενέρα συνεχίζεται.

Λέω δεν μπιμ ας το συνεχίσω έτσι όπως έχει και βλέπουμε, Μαζεύω λεφτά και αγοράζω την Bentley και είχα και λεφτά για την Μercedes. Αρχίζω τις πίστες και τι να δώ? Για να μπορέσω να πάρω την Mercedes πρέπει να φτιάξω την Bentley πρώτα. ΤΡΑΓΙΚΟ!!!!

Είμαι κατά των cheats αλλά πραγματικά έχω έρθει στο αμήν...

#359   DrLou

DrLou

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/07/2013 - 21:35

Εγώ το Hackara έπαιξα λίγο αλλα το βαρέθηκα.. Μετα χάνεις το ενδιαφέρον σου.. Οταν πρέπει να ξανά περνάς όλες τις πίστες με όλα τα σαπακια ξανά από την αρχή.. Ξενερωσα.. Ασε που ούτε τα Χρύσα ούτε τα λεφτά μειώνονται ή αυξάνονται.. Το νούμερο απλα μετα από κάθε πίστα επανέρχεται στην ίδια τιμή που ήταν κ πριν.. Βάλε και το ότι τα bots είναι πραγματικά γελοία.. Τους περνάω μέσα σε 2 άντε 3 στροφές και μετα το 2 γύρο τους ξανά περνάω.. Τώρα το επανέφερα εκεί που ήμουν πριν.. (Είχα κρατήσει backup το φάκελο) και λέω να παίξω αλλα αυτή τη φορά θα προσθέσω στο Gamecenter καμία 500αρια άγνωστους "φίλους" ώστε με τα μπόνους να έρχομαι τουλάχιστον στα λεφτά που εβγαζα πριν το update που έπαιζα χωρίς "φίλους"..

#360   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 07/07/2013 - 23:51

Προσωπικά, το διέγραψα.
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες