Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iCam: Use your iPhone as a Security Camera!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   nikoss123

nikoss123

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 18/11/2009 - 13:44

Το icam ειναι πιο ευκολο στις ρυθμισεις αλλα μεχρι εκει.Το at home camera για εμενα ειναι καλυτερο γιατι εχεις την δυνατοτητα να κανεις εγγραφη στον σκληρο απο αποσταση απο το iphone και να δεις τι εχει καταγραψει

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Varaderistas

Varaderistas

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/11/2009 - 13:47

Έχει καταφέρει κανείς να πάρει push notifications μέσα από την εφαρμογή; Πώς;

#18   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 09/12/2009 - 21:32

καλησπερα...εγω εδω και 2 ωρες (ισως και παραπανω) προσπαθω να κανω να δουλεψει αυτο το icam. μεσω 3g δεν παιζει με τιποτα...εχω ανοιξει τα udp που θελει αλλα και παλι μου τα δειχνει blocked. Τελικα το παρατησα. Κριμα γιατι φαινοταν ωραια εφαρμογη. Εχει κανεις τπτ υποψη του?

#19   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 09/12/2009 - 22:34

Ένα μήνα σχεδόν που το έχω, δουλεύει άψογα, είτε με wiFi είτε με (κυρίως) 3G, και με Push Notifications φυσικά. Το έγραψα και παραπάνω, εφόσον υπάρχει router τότε κατά 99% θα χρειαστεί να κάνετε Port Forwarding. Πηγαίντε στην support page της εφαρμογής (http://skjm.com/icam/support.php), ανοίχτε τα fora υποστήριξης (http://skjm.com/foru...x.php?board=2.0) και διαβάστε τα Troubleshooting, περιγράφονται τα πάντα αναλυτικότατα...

#20   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 09/12/2009 - 22:39

καλησπερα...εγω εδω και 2 ωρες (ισως και παραπανω) προσπαθω να κανω να δουλεψει αυτο το icam. μεσω 3g δεν παιζει με τιποτα...εχω ανοιξει τα udp που θελει αλλα και παλι μου τα δειχνει blocked. Τελικα το παρατησα. Κριμα γιατι φαινοταν ωραια εφαρμογη. Εχει κανεις τπτ υποψη του?


Είναι ωραία εφαρμογή. Εφόσον έχεις κάνει ήδη port forwarding, τότε το πρόβλημα είναι στο firewall σου: τα ports που άνοιξες στον router, τα μπλοκάρει αυτό, οποότε πρέπει να σετάρεις αναλόγως το firewall. Αν τώρα επιχειρείς με κάποια δοκιμαστική εξωτερική εφαρμογή web να δείς αν τα ports είναι ανοικτά και σου τα δείχνει κλειστά, τότε πολυ απλά δεν τα έχεις ανοίξει: πίσω στον router και διάβασε στο manual του πως ανοίγεις ports...

#21   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 09/12/2009 - 22:45

κυκλοφόρησε η νέα έκδοση του iCam με καινούργια features και όχι μόνο

New in this version + Record on Motion

- Configure your iCamSource(s)* to record images to your PC or Mac whenever motion is detected.
- View these "Motion Events" for each iCamSource through iCam.
- Save images you select to your iPhone's Camera Roll to be e-mailed, sent via MMS, or simply stored for later viewing.
- Delete individual images or entire Motion Events directly through iCam.

* Record on Motion requires iCamSource version 1.4 or later.

#22   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 10/12/2009 - 00:31

Είναι ωραία εφαρμογή. Εφόσον έχεις κάνει ήδη port forwarding, τότε το πρόβλημα είναι στο firewall σου: τα ports που άνοιξες στον router, τα μπλοκάρει αυτό, οποότε πρέπει να σετάρεις αναλόγως το firewall. Αν τώρα επιχειρείς με κάποια δοκιμαστική εξωτερική εφαρμογή web να δείς αν τα ports είναι ανοικτά και σου τα δείχνει κλειστά, τότε πολυ απλά δεν τα έχεις ανοίξει: πίσω στον router και διάβασε στο manual του πως ανοίγεις ports...


Ευχαριστω καταρχην για το μηνυμα.
Γνωριζω καλα να ανοιγω πορτες...το εχω κανει και για τα torrents. Εχω κανει αναλυτικα τις οδηγιες και το μονο που καταφερα ηταν να ανοιξει μια δυο φορες μεσω wifi. Για firewall εχω το ESET και εχω κανει Unblock οταν εγκατεστησα την εφαρμογη στην αρχη.
Το αλλο που παρατηρησα είναι...οταν εκλεισα το firewall λειτουργουσε απλα μονο μεσω wifi mono....μεσω 3G δεν μου λειτουργησε ποτε. Ειμαι απο το απογευμα πανω στο pc και πολεμαω με αυτο. ειλικρινα δεν ξερω τι αλλο να κανω. εκανα ακριβως ολες τις οδηγιες. τι να πω :(




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες