Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 1 ψήφοι

New iPad vs Nexus 7


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
53 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 21/08/2012 - 07:17

Κι εγώ πιστεύω πως αυτή τη στιγμή το iPad3 δεν χτυπιέται από κανέναν. Εδώ και 5 μήνες που το έχω νομίζω πως υπήρξε μια από τις πλέον πετυχημένες αγορές μου!

Βέβαια, αν βγεί iPad Mini, θα ξενερώσω πολύ γιατί ένα iPad μικρότερο από το κανονικό, νομιζω πως θα ήταν η ιδανικότερη συσκευή της αγοράς. Ίσως το μόνο μειονέκτημα ως προς εμένα που έχει το iPad3 είναι οτι μου είναι αρκετά μεγάλο χωρίς να μου είναι απαραίτητο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/08/2012 - 07:42

Κι εγώ πιστεύω πως αυτή τη στιγμή το iPad3 δεν χτυπιέται από κανέναν. Εδώ και 5 μήνες που το έχω νομίζω πως υπήρξε μια από τις πλέον πετυχημένες αγορές μου!

Βέβαια, αν βγεί iPad Mini, θα ξενερώσω πολύ γιατί ένα iPad μικρότερο από το κανονικό, νομιζω πως θα ήταν η ιδανικότερη συσκευή της αγοράς. Ίσως το μόνο μειονέκτημα ως προς εμένα που έχει το iPad3 είναι οτι μου είναι αρκετά μεγάλο χωρίς να μου είναι απαραίτητο.


Έχεις ένα δίκιο, αλλα έχοντας παίξει με ταμπλετ στα 7" είναι αίσχος, βέβαια μιλάμε για iPad οπότε και εκεί θα τσάκισει η apple κάθε πιθανό ανταγωνισμό, αλλα με το iPad 3 έχω πάθει την πλάκα μου, μακράν η καλύτερη αγορά που έχω κάνει φέτος σε ότι τεχνολογικό και αν πήρα.

#48   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 21/08/2012 - 16:26

Παιδια αυτο ησχυει?
http://www.allaboutandroid.gr/?p=7355

οχι ρε φίλε και δεν στο λέω γιατι είμαι funboy της apple αλλα απλα γιατι εχω και συσκευές android Kai iOS ειλικρινά δεν έχουν καμία σχέση στο θέμα κρασαρισμα δυστυχώς η google εχει πιο μεγάλο θέμα και αυτο γιατι κυρίως απο οτι εχω καταλάβει το λειτουργικό δεν κάνει καλη διαχείρηση μνήμης και γιατι δεν υπάρχει τόσο έλεγχος απο την google και οι κακόγραμμένες εφαρμογές ανεβαίνουν συνέχεια χωρίς ανεξέλεγκτα

#49   giolekos

giolekos

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/08/2012 - 10:55

Ενταξει καλο το ιος αλλα μην τρελαθουμε πως ειναι το σουπερ ντουπερ..εχει παρα πολλα μειονεκτηματα σε σχεση με το αντροιντ ..αυτο που το εχει ανεβασει ειναι ο αριθμος των εφαρμογων και μονο ..αν ειχε οσες το mobile win θα ειχατε την ιδια γνωμη?παντως αν κανει σωστη υλοποιηση η microsoft τα win8 ωστε να εχουν συμβατοτητα με τις windows εφαρμογες και βγαλουν ποιοτικες ταμπλετες μαλλον στο θεμα ταμπλετ θα υπερισχυσει..ποιος δεν θα ηθελε μια ταμπλετα που θα υποστηριζει ολα τα περιφερειακα που βαζεις σε ενα πισι?

#50   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2012 - 18:30

Και το nexus tablet θα είναι το πιο σούπερ ντουπερ μέχρι να βγάλει η htc η Samsung το επόμενο μοντέλο τους....
Στις ταμπέλες το iOS είναι πολύ καλό αλλά με σημαντικές ελλείψεις,ίσως αλλάξουν τώρα τα δεδομένα με την ελευση των win 8 tablets
Αλλά και αυτά θα θέλουν χρόνο για να φτιάξουν καλο store σε ήχο σε βιβλια σε ταινιεσ και σε εφαρμογές...
Γιατί εκεί είναι τα λεφτά...

#51   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 29/08/2012 - 21:40

Προς το παρον,η μηλοταμπλετα παιζει χωρις αντιπαλο!Τοσο απλα...

#52   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/08/2012 - 21:46

Προς το παρον,η μηλοταμπλετα παιζει χωρις αντιπαλο!Τοσο απλα...


Ποσο αληθεια! Ενταξει μιλαμε κιολας για δυο συσκευες που δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους, το iPad μου το προτιμω και απο την κυρια, δεν γκρηνιαζει, δεν ζηλευει και ειναι και ελαφρη! (Παναγια μου αν τα δαβασει ποτε αυτα!)

#53   spurakos

spurakos

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/09/2012 - 12:07

συγκρινετε ενα ταμπλετ των 200 ευρω με ενα ταμπλετ των +500.Εχουν και διαφορα στο μεγεθος μην το ξεχναμε.

#54   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 10/09/2012 - 12:14

Πανω κατω τα ιδια δεν προσφερουνε στο πελατολογιο τους?




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες