Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ένας πιθανός λόγος για τη διχρωμία στο πλαίσιο του επόμενου iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
52 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/08/2012 - 09:43

Τι σχεση εχει το iOS...δεν το πιασα αυτο :P
χαχαχαχα
Καθε νεο και καλυτερο ειναι
Τοσα πραγματα προσθεσαν


Και εξηγουμαι...στο 4αρι όταν είχα iOS 4 πηγαινε ακριβώς όπως ήθελα απο θέμα επιδόσεων.
Απο την στιγμή που περασα το iOS 5 έχασε σε ταχύτητα και μιας και είμαι ψειρας με ενοχλούσε...εξου και η αγορά του 4S για να έχω επιδόσεις πάλι.
Δεν ήθελα να μπλεχτω με jb για να έχω πάλι iOS 4 στο 4αρι.

Και σκέφτομαι "μπακαλικα" ότι ΑΝ περάσω iOS 6 στο 4S,που σε iOS 5 απο θέμα επιδόσεων με ικανοποιεί 100%,και δω έστω και μια μικρή καθυστέρηση θα ξενερωσω και μπορει να αναγκαστω να πάρω το new iPhone(παντοφλα) :/

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 11/08/2012 - 10:10

Βρε παιδιά...λίγο υπομονή, θα δούμε και θα κρίνουμε, φάγαμε τον γαϊδαρό, στην ουρά κα κολλήσουμε???
Θα δούμε τι θα βγάλουν και τότε θα τα πούμε πάλι αλλά με τόσες φήμες το νέο iphone θα πρέπει να είναι μόνο από πλαστελίνη για να το πετύχουμε... :P
Επιπλέον μια εταιρία η οποία είναι κορυφαία, μάλλον μοναδική στο marketing, κάτι θα έχει κατα νου. Γνωρίζει καλά ότι ο ανταγνωνισμός έχει ανέβει άρα λογικά θα ανέβει και αυτή, είναι μονόδρομος...και μην ξεχνάτε ότι όχι μόνο θέλει νέους πελάτες αλλά πρέπει να διατηρήσει και την πιστώτητα των πελατών της με προηγούμενες συσκευές. Δεν μπορεί να φέρει νέους και να χάνει από τους παλαιούς...Εδώ τα συζητάμε εμείς λέτε να μην τα έχουν προγραμματίσει αυτοί... ;)
Έλα και τρώμε την ουρά ΛΕΜΕΕΕΕΕ !!! :P

#33   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 11/08/2012 - 10:32

Δηλαδή επειδή ο CEO δε σχεδιάζει , η παρουσία του δεν παίζει τον αποφασιστικότερο ρόλο?Οι σχεδιαστές προτείνουν σβήνουν και ξανασχεδιάζουν....


Εγω παντως πιστευω οτι αν ο τζοναθαν πηγαινε στον στιβ τριτη χρονια
με το ιδιο σχεδιο θα του το εφερνε στο κεφαλι..

#34   sonic13

sonic13

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 11/08/2012 - 12:23

Ναι αλλα μην ξεχνάτε ότι ο cook ήταν επιλογή του Steve άρα....; Κάτι θα ήξερε κ τον εμπιστεύοταν!! Υπομονη!!

#35   vicbar

vicbar

    iPH newbie

  • Pip
  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/08/2012 - 15:28

Μα ναι ισχύει αυτό... Ακόμα και από τα ονόματα το καταλαβαίνεις .. 3g - 3gs, 4 - 4s.. τώρα σίγουρα έρχεται κάτι διαφορετικό

Μπορεί να βγάλει αυτή τη πατάτα και να την ονομάζει 4gs, και να δούμε του χρόνου καινούργιο design :huh: ποιος ξέρει.

Ναι μα μας ειπαν οτι ο steve τος εδωσε τις ιδεες του για τα επομενα 4-5 χρονια!

Οπότε η Apple έχει μέλλον μόνο για 4-5 χρόνια?! :o ... :D

Τελευταία επεξεργασία από: vicbar, 11/08/2012 - 15:32


#36   harisk10

harisk10

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:alex kour

Δημοσίευση 11/08/2012 - 15:37

Μπορεί να βγάλει αυτή τη πατάτα και να την ονομάζει 4gs, και να δούμε του χρόνου καινούργιο design :huh: ποιος ξέρει.

Οπότε η Apple έχει μέλλον μόνο για 4-5 χρόνια?! :o ... :D

Μεχρι ποτε νομιζεις θα πιανει τα λεφτα του το iphone??
ο κοσμος θα την βαρεθει καποτε

#37   Ahingel

Ahingel

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/08/2012 - 15:40

κανένα προιόν τους μεχρι τώρα δεν ήταν άσχημο, το iphone 5 θα κάνουν?!
που ξερουν ότι θα πουλήσει και άπειρα...

και επίσης ποτέ δεν είχε δημοσιευθεί μεχρι τώρα κανένα άλλο μοντέλο για το πως θα είναι... πόσο μάλλον σιγά μην το κάνανε γ το 5 που το κρατάνε σαν επτασφράγιστο μυστικό

ποτέ δεν μας έδειξε η apple ότι είναι χαζή... ίσα ισα...

συμφωνώ με την τακτική αλλαγή design 3g,3gs, 4,4s ότι αλλάζει design ανά δεύτερο προιόν

εύχομαι εκτός απο μεγαλύτερη οθόνη να το κάνουν και πιο λεπτό πάντως!!!
έτσι μαρέσει άπειρα πχ... να είναι όλο διάφανο :))))


#38   harisk10

harisk10

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:alex kour

Δημοσίευση 11/08/2012 - 15:42

κανένα προιόν τους μεχρι τώρα δεν ήταν άσχημο, το iphone 5 θα κάνουν?!
που ξερουν ότι θα πουλήσει και άπειρα...

και επίσης ποτέ δεν είχε δημοσιευθεί μεχρι τώρα κανένα άλλο μοντέλο για το πως θα είναι... πόσο μάλλον σιγά μην το κάνανε γ το 5 που το κρατάνε σαν επτασφράγιστο μυστικό

ποτέ δεν μας έδειξε η apple ότι είναι χαζή... ίσα ισα...

συμφωνώ με την τακτική αλλαγή design 3g,3gs, 4,4s ότι αλλάζει design ανά δεύτερο προιόν

εύχομαι εκτός απο μεγαλύτερη οθόνη να το κάνουν και πιο λεπτό πάντως!!!
έτσι μαρέσει άπειρα πχ... να είναι όλο διάφανο :))))
http://www.youtube.com/watch?v=hsEUBLIJvmE

εδω εμεις ελπιζουμε να αλλαξει το design και εσυ μας δειχνεις διαφανο

#39   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 11/08/2012 - 15:49

Μη λέτε μεγάλα λόγιααααα περιμένετεεεεεεε. Γιατί εαν έχει καλύτερη οθόνη διπλάσιας ανάλυσης από τη Retina η και καλύτερη μπαταρία η και κανα διπλάσια ταχύτητα επεξεργαστή τότε θα τα ξαναπούμε. Τότε να δείς S3 και κουραφέξαλα. Υπομονήηηηη. Περιμένετε γιατί το σχήμα-χρώμα μπορεί να είναι έτσι αλλά ποτέ δεν έχω ακούσει ούτε φήμες ούτε σχόλια για το πώς θα είναι το λογισμικό. Μη βάλει και κανα ραδιόφωνο η Appleeeeee. Yπομονήηηηηηη.Έτσι έγινε και με το 4-4s retina-retina siri και τρέχαν όλοι να το πάρουννννν. Η Apple είναι σαν τους καλούς τζογαδόρους. Πάντα έχει ένα άσσο στο μανίκι της.

Τελευταία επεξεργασία από: sakara, 11/08/2012 - 15:53


#40   vicbar

vicbar

    iPH newbie

  • Pip
  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/08/2012 - 15:50

Μεχρι ποτε νομιζεις θα πιανει τα λεφτα του το iphone??
ο κοσμος θα την βαρεθει καποτε

Αυτό είναι σίγουρο! Αν το κάνουν έτσι εγώ με βλέπω με το τεσσάρι για 3 χρονιά, και αντί να πάρω το μακρύ 4 (αν θα είναι έτσι), παίρνω καλύτερα μια Canon/Nikon DSLR για την πάρτη μου.

#41   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/08/2012 - 17:29

Μη λέτε μεγάλα λόγιααααα περιμένετεεεεεεε. Γιατί εαν έχει καλύτερη οθόνη διπλάσιας ανάλυσης από τη Retina η και καλύτερη μπαταρία η και κανα διπλάσια ταχύτητα επεξεργαστή τότε θα τα ξαναπούμε. Τότε να δείς S3 και κουραφέξαλα. Υπομονήηηηη. Περιμένετε γιατί το σχήμα-χρώμα μπορεί να είναι έτσι αλλά ποτέ δεν έχω ακούσει ούτε φήμες ούτε σχόλια για το πώς θα είναι το λογισμικό. Μη βάλει και κανα ραδιόφωνο η Appleeeeee. Yπομονήηηηηηη.Έτσι έγινε και με το 4-4s retina-retina siri και τρέχαν όλοι να το πάρουννννν. Η Apple είναι σαν τους καλούς τζογαδόρους. Πάντα έχει ένα άσσο στο μανίκι της.

Κάτσε ρε φίλε να βάλει ραδιόφωνο το θεωρείς πρωτοτυπία? Εχω βαρεθέι να ακούω τα ίδια και τα ίδια για κάθε επερχόμενο iphone usb, radio, flash. Αυτά έχουν κριθεί προ πολλού , η apple σε αυτό δεν κάνει πισωγυρίσματα, κοιτάει το μέλλον με άλλη ματιά απ' ότι έχουμε συνηθίσει , το μέλλον είναι στο δίκτυο, τέλος.
Προς τα εκεί κινείται , γρήγορη σύνδεση σε δικτυα...Και στην τελική ούτε 8πύρηνους επεξεργαστες χρειάζεται ούτε μνήμες γίγας, με γρήγορη σύνδεση σε συστάδα υπολογιστών μπορείς να έχεις και υπολογιστική ισχύ τερατώδη, ικανη να τρεχει τα πιο πολύπλοκα rendering προγράμματα με ταχύτητες ασύληπτες, και χωρίς να καπνίζει η υποφορητη συσκεύη μας απο τη χρήση των πεπερασμένων υποφορητών δυνατοτήτων της. Ηδη το θέμα χωρητικότητας λύθηκε, έχε όσα Petabytes μπορεί να σου διαθέσει το διαδίκτυο.
Τώρα όσον αφορά τη σχεδίαση εγώ θεωρώ ότι φοβούνται να ξεφύγουν από το επιτυχές παρελθόν τους, ακολουθούν τις γνωστές γραμμές μέσα στη λογική αύξησης του μεγέθους της οθόνης.Εγω σαν ατολμία το εκλαμβάνω. Κακά τα ψέμματα θέλουν ό,τι φτιάξουν να θυμίζει iphone ακόμη κι κάποιος έπεσε σε κώμα το 2010 και ξυπνήσει ξαφνικα και δει το γιατρό της μονάδας να παίζει με το νεο μπλιμπλίκι του, αμέσως θα καταλάβει ότι είναι iphone, ας μην αναγνωρίζει τι μοντέλο!!!!!!

#42   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 11/08/2012 - 21:42

Κάτσε ρε φίλε να βάλει ραδιόφωνο το θεωρείς πρωτοτυπία? Εχω βαρεθέι να ακούω τα ίδια και τα ίδια για κάθε επερχόμενο iphone usb, radio, flash. Αυτά έχουν κριθεί προ πολλού , η apple σε αυτό δεν κάνει πισωγυρίσματα, κοιτάει το μέλλον με άλλη ματιά απ' ότι έχουμε συνηθίσει , το μέλλον είναι στο δίκτυο, τέλος.
Προς τα εκεί κινείται , γρήγορη σύνδεση σε δικτυα...Και στην τελική ούτε 8πύρηνους επεξεργαστες χρειάζεται ούτε μνήμες γίγας, με γρήγορη σύνδεση σε συστάδα υπολογιστών μπορείς να έχεις και υπολογιστική ισχύ τερατώδη, ικανη να τρεχει τα πιο πολύπλοκα rendering προγράμματα με ταχύτητες ασύληπτες, και χωρίς να καπνίζει η υποφορητη συσκεύη μας απο τη χρήση των πεπερασμένων υποφορητών δυνατοτήτων της. Ηδη το θέμα χωρητικότητας λύθηκε, έχε όσα Petabytes μπορεί να σου διαθέσει το διαδίκτυο.
Τώρα όσον αφορά τη σχεδίαση εγώ θεωρώ ότι φοβούνται να ξεφύγουν από το επιτυχές παρελθόν τους, ακολουθούν τις γνωστές γραμμές μέσα στη λογική αύξησης του μεγέθους της οθόνης.Εγω σαν ατολμία το εκλαμβάνω. Κακά τα ψέμματα θέλουν ό,τι φτιάξουν να θυμίζει iphone ακόμη κι κάποιος έπεσε σε κώμα το 2010 και ξυπνήσει ξαφνικα και δει το γιατρό της μονάδας να παίζει με το νεο μπλιμπλίκι του, αμέσως θα καταλάβει ότι είναι iphone, ας μην αναγνωρίζει τι μοντέλο!!!!!!

Εσύ από όλα αυτά που είπα βρε αδερφέ κόλλησες στο ραδιόφωνο;Δηλαδή αν διπλασιάσει την ανάλυσή της οθόνης, λέω ένα παράδειγμα, έχεις την εντύπωση οτι δε θα είναι επιτυχία; Και στο κάτω κάτω η Apple έχει αποδείξει οτι σε κάθε επερχόμενο iPhone δεν κάνει και τις τρελές αλλαγές κάνει όμως τόσες ώστε να κρατάει σε κυκλοφορία το αμέσως προηγούμενο μοντέλο και να πουλάει τρελά το καινούριο. Δεν το λέω εγώ οι αριθμοί το αποδεικνύουν. Περίμενε και θα δείς οτι εδώ στο ίδιο forum που βρισκόμαστε εδώ κάποια από τα παιδιά που τώρα βρίζουν το επερχόμενο iPhone θα ρωτάνε τους moderators πως μπορούν να προ-παραγγείλουν το νέο iPhone πρίν καν φτάσει στην Ελλάδα. Μεταξύ αυτών και εγώ για τους δικούς μου λόγους (έχω μείνει στο 3gs) αλλά δεν προκαταβάλω όμως περιμένω. Και για να σου πω και τη δική μου άποψη για αυτούς που ενδιαφέρονται τόσο για το σχεδιασμό το νέο iPhone δε θα είναι όπως λένε οι φήμες θα είναι πολύ πιο όμορφο. Ας περιμένουμε να δούμε.

Τελευταία επεξεργασία από: sakara, 11/08/2012 - 21:42


#43   Drambuie

Drambuie

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/08/2012 - 23:38

Το σχέδιο του iPhone 4/4S είναι πολύ πετυχημένο και σε ελάχιστους δεν άρεσε (δεν μιλάω για το διάστημα πριν κυκλοφορήσει που όλοι το έκραζαν). Το κράτησε λοιπόν η Apple, διόρθωσε το death grip, αφαίρεσε το γυαλί που έσπαγε πανεύκολα, μεγάλωσε την οθόνη, έβαλε και το πανέμορφο μεταλλικό back cover και με μερικά specs upgrade θα παρουσιάσει το νέο iPhone.
Αυτά τα φουτουριστικά που όλοι θέλουμε, θα αργήσουν να έρθουν.

Είμαι 100% σίγουρος, ότι το νέο iPhone θα δείχνει γ@μ@το στο χέρι και άνετα θα το ξεχωρίζει κάποιος από τα προηγούμενα μοντέλα.

#44   dj_akis

dj_akis

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:dj_akis

Δημοσίευση 12/08/2012 - 00:20

Το σχέδιο του iPhone 4/4S είναι πολύ πετυχημένο και σε ελάχιστους δεν άρεσε (δεν μιλάω για το διάστημα πριν κυκλοφορήσει που όλοι το έκραζαν). Το κράτησε λοιπόν η Apple, διόρθωσε το death grip, αφαίρεσε το γυαλί που έσπαγε πανεύκολα, μεγάλωσε την οθόνη, έβαλε και το πανέμορφο μεταλλικό back cover και με μερικά specs upgrade θα παρουσιάσει το νέο iPhone.
Αυτά τα φουτουριστικά που όλοι θέλουμε, θα αργήσουν να έρθουν.

Είμαι 100% σίγουρος, ότι το νέο iPhone θα δείχνει γ@μ@το στο χέρι και άνετα θα το ξεχωρίζει κάποιος από τα προηγούμενα μοντέλα.


+1 απο μενα!

#45   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2012 - 00:26

Άμα λέγετε ''new iphone'' θα έχει λογικά new design!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες