Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Διέρρευσε η logic board του επόμενου iPhone (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
75 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   PAIANAS

PAIANAS

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/08/2012 - 14:47

Tι άλλο θα μπορούσαν να βγάλουν ρε παιδιά και να το θεωρήσετε ''νέο '' σχεδιαστικά ?
Η τάση της μόδας δεν μπορεί ν'αλλάζει ανά 4-5 χρόνια σε τέτοιου είδους προϊόντα . Μήπως νομίζει κανείς ότι πριν το διαμορφώσουν ,δεν έχουν κάνει αφουγκραστεί τις ανάγκες και δεν έχουν παγκόσμια έρευνα αγοράς ?
Διακυβεύονται τέτοια δυσθεώρητα νούμερα ,που ότι και να λέμε εμείς εδώ η μπάλλα και το πλεονέκτημα είναι σε άλλο γήπεδο ..
Αν η ''κουμούτσα'' συνοδεύεται από λειτουργικότητα ,νέα στοιχεία ,πρωτοπορία ...τότε η επιτυχία θα είναι -για άλλη μια φορά - εξασφαλισμένη ...Και τελικά όλη αυτή η γκρίνια και η μουρμούρα ,ενισχύει τη διαφήμιση και το μύθο ..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 13/08/2012 - 14:49

να σε προσεξει γκομενα με iphone δυσκολα μιας και εχει γεμισει ο τοπος...

με το παρακατω εχεις περισσοτερες ελπιδες

Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 13/08/2012 - 14:51


#33   Bilak0c

Bilak0c

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2012 - 14:53

κάτι δε πάει καλά με τη Logic Board.. σε κάποια φωτογραφία από τις 2 (μόνη της και με πλαίσιο) έχει πέσει επεξεργασία και καθρεπτισμός.. Έχει δίκιο ο φίλος πιο πάνω...

#34   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 13/08/2012 - 14:54

Tι άλλο θα μπορούσαν να βγάλουν ρε παιδιά και να το θεωρήσετε ''νέο '' σχεδιαστικά ?
Η τάση της μόδας δεν μπορεί ν'αλλάζει ανά 4-5 χρόνια σε τέτοιου είδους προϊόντα . Μήπως νομίζει κανείς ότι πριν το διαμορφώσουν ,δεν έχουν κάνει αφουγκραστεί τις ανάγκες και δεν έχουν παγκόσμια έρευνα αγοράς ?
Διακυβεύονται τέτοια δυσθεώρητα νούμερα ,που ότι και να λέμε εμείς εδώ η μπάλλα και το πλεονέκτημα είναι σε άλλο γήπεδο ..
Αν η ''κουμούτσα'' συνοδεύεται από λειτουργικότητα ,νέα στοιχεία ,πρωτοπορία ...τότε η επιτυχία θα είναι -για άλλη μια φορά - εξασφαλισμένη ...Και τελικά όλη αυτή η γκρίνια και η μουρμούρα ,ενισχύει τη διαφήμιση και το μύθο ..


η apple ισως ειναι η μονη που δεν αφουγκραζεται τους πελατες της...

στην apple ισχιει το ''εμεις ξερουμε καλυτερα απο εσας τι χρειαζεστε και σας το δινουμε'' :P

#35   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 13/08/2012 - 15:06

Μπορεί να κρινιάζετε για το σχέδιο αλλα το μαυρο με εχει τρελανει, ΤΡΕΛΑΝΕΙ και θα το πάρω.. και σκεφτείτε οτι το μακρετινγκ δεν εχει κανει την δουλεια του ακομα

Η apple κανει αυτο που δεν κανουν οι αλλες εταιριες, καταφερνει να μας βουταει χρηματα δινοντας μας την ψευδαίσθηση οτι νοιαζεται για μας και ενδιαφερεται, και το κανει πολυ επιτυχημενα. ειδικα στο εξωτερικο με τα genius bars και τους υπαλληλους στα stores.

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#36   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 13/08/2012 - 15:33

χεχεχε έτοιμα τα έχω τα 800 γιούρο με το που βγεί το έχω αγοράσει ακόμα και μπορντοροδοκόκκινο να είναι.

#37   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 13/08/2012 - 15:45

να σε προσεξει γκομενα με iphone δυσκολα μιας και εχει γεμισει ο τοπος...

με το παρακατω εχεις περισσοτερες ελπιδες

Αναρτημένη εικόνα


Πολυ το γουσταρω αυτο!!!



#38   Helix

Helix

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 13/08/2012 - 15:47

Η πλάκα είναι ότι η «κάθετη» αύξηση του μεγέθους είναι πιο χρήσιμη και πιο βολική από την «οριζόντια».

Ο λόγος που το Galaxy S3 δε χωράει στο χέρι μου είναι επειδή είναι πολύ πλατύ. Βρίσκει στα δάχτυλά μου, στον αντίχειρα, γενικά, δε χωράει στη χούφτα μου. Μακρύ ας ήταν, θα έβρισκε που; Πάνω και κάτω από τη χούφτα μου υπάρχει... αέρας. Δε θα εμπόδιζε το χέρι μου. Σκεφτείτε ένα τηλεχειριστήριο τηλεόρασης: είναι 20+ cm κάποια από αυτά. Και όμως, είναι πολύ πιο βολικά στο χέρι από τα καινούρια παντοφλέ τηλέφωνα. Γιατί; Μα διότι έχουν πολύ μικρό πλάτος και κάθονται στο χέρι άνετα!

Από την άλλη... όλες οι ταινίες βγαίνουν μακριές, οπότε μια πιο μακριά οθόνη εξυπηρετεί στο να τις βλέπω με λιγότερη παραμόρφωση και «κόψιμο». Επίσης στα text messages χωράει πιο πολύ κείμενο κάθετα (γλυτώνω το scrolling- οριζόντια δεν υπάρχει πρόβλημα) και το καλύτερο όλων, σε ιστοσελίδες: προς τα που εκτείνεται μια ιστοσελίδα; Σωστά μαντέψατε... κάθετα. Οπότε η όποια αύξηση χώρου οφείλει να γίνει στο ύψος και όχι στο πλάτος.

Θα ήθελα να αλλάξει το σχέδιο. Η αλήθεια είναι ότι μετά από 2+ χρόνια, να ξαναβγεί το ίδιο, δε θα είναι ωραίο...

Αλλά εάν είναι πράγματι αυτό το τελικό σχέδιο, η Apple θα αποδείξει για άλλη μια φορά το αυτονόητο. Ότι άλλοι (Samsung) σκοτώνονται να διαφημίζουν τις παντόφλες τους ως «σχεδιασμένες για τον άνθρωπο» και άλλοι ξέρουν να φτιάχνουν συσκευές που να είναι πραγματικά κοντά στον άνθρωπο στον χειρισμό τους.

#39   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 13/08/2012 - 15:53

Σωστος!
Δεν το σκεφτηκα ποτε ετσι αλλα εχεις δικαιο :)
Ειδικα με widescreen ταινεις θα εφαρμοζει τελεια σε fullscreen
Οσο για το χερι...η αληθεια ειναι οτι εχω και εγω σχετικα μικρο χερι και με δυσκολεψε το galaxy οταν το δουλεψα για λιγο!
Ξερωγω θα δειξει, παντως δεν θα μας απογοητευσουν!

#40   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 13/08/2012 - 16:28

Η πλάκα είναι ότι η «κάθετη» αύξηση του μεγέθους είναι πιο χρήσιμη και πιο βολική από την «οριζόντια».

Ο λόγος που το Galaxy S3 δε χωράει στο χέρι μου είναι επειδή είναι πολύ πλατύ. Βρίσκει στα δάχτυλά μου, στον αντίχειρα, γενικά, δε χωράει στη χούφτα μου. Μακρύ ας ήταν, θα έβρισκε που; Πάνω και κάτω από τη χούφτα μου υπάρχει... αέρας. Δε θα εμπόδιζε το χέρι μου. Σκεφτείτε ένα τηλεχειριστήριο τηλεόρασης: είναι 20+ cm κάποια από αυτά. Και όμως, είναι πολύ πιο βολικά στο χέρι από τα καινούρια παντοφλέ τηλέφωνα. Γιατί; Μα διότι έχουν πολύ μικρό πλάτος και κάθονται στο χέρι άνετα!

Από την άλλη... όλες οι ταινίες βγαίνουν μακριές, οπότε μια πιο μακριά οθόνη εξυπηρετεί στο να τις βλέπω με λιγότερη παραμόρφωση και «κόψιμο». Επίσης στα text messages χωράει πιο πολύ κείμενο κάθετα (γλυτώνω το scrolling- οριζόντια δεν υπάρχει πρόβλημα) και το καλύτερο όλων, σε ιστοσελίδες: προς τα που εκτείνεται μια ιστοσελίδα; Σωστά μαντέψατε... κάθετα. Οπότε η όποια αύξηση χώρου οφείλει να γίνει στο ύψος και όχι στο πλάτος.

Θα ήθελα να αλλάξει το σχέδιο. Η αλήθεια είναι ότι μετά από 2+ χρόνια, να ξαναβγεί το ίδιο, δε θα είναι ωραίο...

Αλλά εάν είναι πράγματι αυτό το τελικό σχέδιο, η Apple θα αποδείξει για άλλη μια φορά το αυτονόητο. Ότι άλλοι (Samsung) σκοτώνονται να διαφημίζουν τις παντόφλες τους ως «σχεδιασμένες για τον άνθρωπο» και άλλοι ξέρουν να φτιάχνουν συσκευές που να είναι πραγματικά κοντά στον άνθρωπο στον χειρισμό τους.

πολυ ενδιαφέρουσα και διαφορετική σκέψη βέβαια αν δεν το πάρεις στο χέρι να το δεις ποτε δεν ξέρεις εμένα μόνο μπαταρία της προκοπής θέλω να εχει που δεν το βλέπω σνφωνα με τις φημες που απο τα part φαινεται οτι εμεινε ιδια οπότε σίγουρα με την αγορά με βλέπω για πακέτο θήκη μπαταρία

#41   nik94

nik94

    iPH Enthousiast

  • 444 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:nikkour

Δημοσίευση 13/08/2012 - 16:44

μα ρε παιδια τοσα χρονια η apple τα κράταγε ολα κρυφά αποκλείεται σιγα σιγα να φανερώνει ειναι οπως κάθε χρόνο ελάχιστα απο αυτά που μας δείχνει το φορουμ θα ισχείουν στην πραγματικότητα

#42   alexioa

alexioa

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/08/2012 - 18:09

αντε μας εφαγε η αναμονη..!!αν και το σχεδιο παρουσιαστηκε πλεον..!!!

#43   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/08/2012 - 20:48

διέρρευσε η φωτογραφία και για το λευκό νέο iPhone ... !!!


Apple μην μας απογοητεύσεις ... :unsure:

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: hackertom, 13/08/2012 - 20:48


#44   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/08/2012 - 21:06

Το έχω ήδη αυτο.απλώς περιμένω την αναβάθμιση για να γίνουν οι μπαταριεσαπο ΑΑΑ--->LiOn

#45   jmakro

jmakro

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 13/08/2012 - 21:59

τόσα δις δολλαρια έβγαλε η Apple αυτό τελικα σκέφτηκαν να βγάλουν για να χτυπήσουν τον ανταγωνισμό?Παντως οσοι λενε για παντοφλα και τα σχετικα μολις το πιασουν στα χερια τους μαζι με το ios 6 ισως αλλαξουν γνωμη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες