Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

Facebook 5.0


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
607 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#481   jim88

jim88

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 27/09/2013 - 09:26

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί  η παραπάνω είδηση έγινε πρώτο θέμα στο iphonehellas μήπως μπήκα στο facebookhellas? Τι σχέση έχει μια δυνατότητα που εφαρμόζεται σε pc mac android και όχι ακόμα σε ios με τις  πρώτες ειδήσεις της κοινότητας! Μήπως θα έπρεπε να κάνετε κάποια παρουσίαση των iphone 5c και 5s που κυκλοφορεί μια εβδομάδα! 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#482   oatz

oatz

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:zer0t0nine

Δημοσίευση 27/09/2013 - 10:25

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί  η παραπάνω είδηση έγινε πρώτο θέμα στο iphonehellas μήπως μπήκα στο facebookhellas? Τι σχέση έχει μια δυνατότητα που εφαρμόζεται σε pc mac android και όχι ακόμα σε ios με τις  πρώτες ειδήσεις της κοινότητας! Μήπως θα έπρεπε να κάνετε κάποια παρουσίαση των iphone 5c και 5s που κυκλοφορεί μια εβδομάδα! 

Η αλλαγή αυτή θα γίνει από σήμερα σταδιακά διαθέσιμη στην web και Android έκδοση της υπηρεσίας και λίγο αργότερα στην εφαρμογή για iPhone και iPad.



#483   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/10/2013 - 09:06

facebook_hero.jpg


Σύμφωνα με δημοσίευμα του 9to5Mac η Facebook ετοιμάζει νέες μεγάλες αναβαθμίσεις στις εφαρμογές της για iPhone και iPad. Συγκεκριμένα, η εταιρεία σχεδιάζει να φέρει το Graph Search στην εφαρμογή Facebook [iTunes link] αλλά και μια νέα έκδοση του Facebook Messenger [iTunes link] για την οποία δοκιμάζονται μέχρι στιγμής δύο ενδεχόμενα. Η πρώτη έκδοση μοιάζει αρκετά με την εφαρμογή Messages που υπάρχει προ-εγκατεστημένη στο iOS με πράσινα στοιχεία. Η δεύτερη έκδοση, και πιο πιθανή να κυκλοφορήσει, βασίζεται στο λευκό και ταιριάζει καλύτερα με τον γενικότερο σχεδιασμό του iOS 7 χωρίς τα μπλε στοιχεία της νέας εφαρμογής του Facebook.

H νέα έκδοση του Messenger θα περιλαμβάνει tabs για active/recent chats, επαφές και ρυθμίσεις στο κάτω μέρος και θα ζητά πρόσβαση στις Επαφές σας για να βρει χρήστες που μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί τους μέσα από την εφαρμογή. Το εικονίδιο της εφαρμογής κατά πάσα πιθανότητα θα αποτελείται από ένα μπλε chat bubble σε λευκό φόντο.

Τέλος, αξίζει να σημειώσουμε ότι ο Greg Novick, επικεφαλής του σχεδιασμού της νέας εφαρμογής του Facebook και πρώην μηχανικός της Apple υπεύθυνος για τον σχεδιασμό του λογισμικού στο πρώτο iPhone, φαίνεται ότι επιστρέφει στην Apple αναλαμβάνοντας άγνωστα μέχρι στιγμής καθήκοντα.


[via 9to5Mac]

Follow me on twitter


#484   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/10/2013 - 10:53

Άντε να δούμε... Να βελτιώσουν λιγάκι και την λειτουργικότητα τους και να αφήσουν το Interface...


 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#485   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 10/10/2013 - 11:20

Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί έχουν αργήσει τόσο πολύ να βγάλουν το Facebook Messenger για iPad...

Η έκδοση του iPhone στο iPad για μένα είναι άθλια και καθόλου βολική.

 

Άντε να δούμε τι αλλαγές θα γίνουν και εκεί!!!



#486   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/10/2013 - 13:30

Ερώτηση...

 

Κάθε πότε ανανεώνονται οι ειδοποιήσεις που πρέπει να βλέπουμε στο notification center από το fb? Έρχονται άμεσα?

Δεν το είχα ξαναπαρατηρήσει και πλέον βλέπω πως δεν έρχονται, είτε αργούν πολύ, είτε θέλει αποσύνδεση και σύνδεση για να έρθουν κλπ...δε δουλεύει απόλυτα σωστά...

Μου είπε κάποιος φίλος πως ανανεώνονται κάθε 15 λεπτά, αλλά δε βλέπω να ισχύει αυτό...μάλλον κάπου τα μπέρδεψε με τα εμαιλ...



#487   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 11/10/2013 - 12:29

ξερει κανεις γιατι στο home οταν παταω να μου δειχνει τα τελευταια νεα (most recent) μετα ξαναγυρναει μονο του σε news feed και δεν μου δειχνει τα τελευταια?



#488   nellos

nellos

    iPH Addict

  • 625 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/10/2013 - 14:08

Πολυ μαπα εφαρμογη για τοσο επικερδη εταιρεια.

#489   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 18/10/2013 - 08:17


facebook_v_6_6.jpg


Η δυνατότητα επεξεργασίας δημοσιεύσεων και σχολίων στο Facebook είναι εδώ και λίγες ώρες ενεργοποιημένη και στην mobile έκδοση του Facebook χάριν στην τελευταία αναβάθμιση της εφαρμογής. Μπορείτε, πλέον, να τροποποιήσετε τις δημοσιεύσεις και τα σχόλιά σας και με ένα tap να δείτε το ιστορικό των αλλαγών (μόνο στο iPhone). Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να προσθέσετε φωτογραφία σε σχόλια, να προσθέσετε εικονίδια όταν δημοσιεύετε στο timeline κάποιου άλλου (μόνο στα Αγγλικά) και να πάτε γρήγορα στις ρυθμίσεις ασφαλείας από το κυρίως μενού πατώντας το εικονίδιο της κλειδαριάς δίπλα στο όνομά σας.

Θα βρείτε το Facebook για iPhone και iPad δωρεάν στο App Store [iTunes link]

Follow me on twitter


#490   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 18/10/2013 - 09:32

Μονο σε μενα συμβαινει οταν ερχεται notification και ανοιγω την εφαρμογη (ειτε ειμαι WiFi ειτε 3G) να κανει λιγη ωρα να εμφανισει ειτε μυνηματα , ειτε ειδοποιησεις κτλ..! Δηλαδη ειναι πολυ αργο...! Σε σχεση με το S4 το Samsung που ειχα οταν σου ερχοτανε ειδοποιηση η μυνημα η κτλ και ανοιγες εφαρμογη εκανε refresh κατευθειαν..! 



#491   djphilip80

djphilip80

    iPH User

  • 183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:djphilip_

Δημοσίευση 18/10/2013 - 09:38

Μονο σε μενα συμβαινει οταν ερχεται notification και ανοιγω την εφαρμογη (ειτε ειμαι WiFi ειτε 3G) να κανει λιγη ωρα να εμφανισει ειτε μυνηματα , ειτε ειδοποιησεις κτλ..! Δηλαδη ειναι πολυ αργο...! Σε σχεση με το S4 το Samsung που ειχα οταν σου ερχοτανε ειδοποιηση η μυνημα η κτλ και ανοιγες εφαρμογη εκανε refresh κατευθειαν..! 

Συμβαινει και σε εμενα!



#492   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 18/10/2013 - 09:39

Συμβαινει και σε εμενα!

 

Πιο αργο και απο τον επιταφιο ειναι ... ! 



#493   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 18/10/2013 - 10:20

Η κλειδαριά δίπλα στο όνομα σου τι κάνει;

#494   iJohnNic

iJohnNic

    iPH Contributor

  • 1.673 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 18/10/2013 - 13:34

Ρε παιδιά έχω την έκδοση 5.0 αλλα η εμφάνιση δεν μου άλλαξε και πάλι!

Δείτε και σημερινή εικόνα μετα το update.

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1382096226.434383.jpg   199,12KB   58 λήψεις

iOs 7! 


#495   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 18/10/2013 - 23:13


Πιο αργο και απο τον επιταφιο ειναι ... !

Χαχα καλο.... Όντως και εχω την εντύπωση ότι μπορούν να κάνουν κατι γι αυτο....αλλα....αλλαααα.....



Η κλειδαριά δίπλα στο όνομα σου τι κάνει;


Νομίζω ειναι shortcut για το privacy settings.....


Ρε παιδιά έχω την έκδοση 5.0 αλλα η εμφάνιση δεν μου άλλαξε και πάλι!

Δείτε και σημερινή εικόνα μετα το update.

http://cdn.iphonehel.../attachicon.gif ImageUploadedByTapatalk1382096226.434383.jpg


Μπορεί να πω και βλακεία δεν ξέρω αλλα εμένα εχει την νέα εμφάνιση αλλα εχω αμερικανικό λογαριασμό εσυ εχεις ελληνικό;Μήπως παίζει ρόλο και αυτο...γιατι και τις "φατσουλες" που βάζεις στο status μόνο στην αγγλική έκδοση το βγάζει....

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 18/10/2013 - 23:21
Merge

Knowledge Is Power


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες