Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με μπαταρία!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
155 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   XristosManual

XristosManual

    iPH Addict

  • 657 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:dun_geon

Δημοσίευση 24/08/2012 - 10:08

Αυτό είναι το πιο περίεργο και θα το έγραφα τώρα. Το φορτίζω το βράδυ το κινητό, ξυπνάω έχει πέσει στο 70% και μετά με αρκετή χρήση (μηνύματα, cydia) με βγάζει μέχρι το βράδυ μέχρι να το ξαναφορτίσω. Έχω παρατηρήσει δηλαδή ότι το θέμα το έχει το βράδυ που απλά δεν το χρησιμοποιώ επειδή κοιμάμαι :P


Υ.Γ Έχει τύχει να το βγάλω στις 6 το πρωί από τη φόρτιση και μετά από 3 ώρες να έχω 75% χωρίς καθόλου χρήση.

Υ.Γ Το πρόγραμμα που μου είπες δεν μπόρεσα να το βρω.




ειναι στο cydia αυτο που σου ειπα. δεν πας μια βολτα απο εκει που το πηρες αφου ειναι στην εγγυηση! λεω τωρα! ειναι πολυ περιεργα αυτα που σου συμβαινουν! σου εχει κλεισει ποτε ενω ηταν ας πουμε στο 40%?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 24/08/2012 - 10:12

Όχι, ούτε μία φορά. Γενικά όπως είπα και πριν το μόνο περίεργο είναι το βράδυ που το αφήνω και πέφτει σαν τρελή. Μετά είναι νορμάλ η κατανάλωσή του.
Θα δοκιμάσω και άλλον φορτιστή μήπως και...

MaxCapacity: 1406mAh
DesignCapacity: 1430mAh
Cycle count: 139

Τελευταία επεξεργασία από: fANis, 24/08/2012 - 10:14


#18   gas4metal

gas4metal

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/08/2012 - 10:15

Φίλε το πρόβλημα είναι hawrdware σίγουρα. Στην καλύτερη και πιο πιθανή περίπτωση έχει πρόβλημα ο φορτιστής σου. Εναλλακτικά η μπαταρία σου

#19   XristosManual

XristosManual

    iPH Addict

  • 657 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:dun_geon

Δημοσίευση 24/08/2012 - 10:21

Όχι, ούτε μία φορά. Γενικά όπως είπα και πριν το μόνο περίεργο είναι το βράδυ που το αφήνω και πέφτει σαν τρελή. Μετά είναι νορμάλ η κατανάλωσή του.
Θα δοκιμάσω και άλλον φορτιστή μήπως και...

MaxCapacity: 1406mAh
DesignCapacity: 1430mAh
Cycle count: 139



δεν νομιζω να φταει ο φορτιστης στο τηλεφωνο σου που εχει καταναλωση (πιθανα αιτια απο πτωση απο υγρασια). αλλα ειναι εντελως αναρμοστο το οτι εχει καταλαλωση οταν δεν χρησιμοποιητε (το βραδυ) και να ειναι σε φυσιολογικα πλαισια οταν το χρησιμοποιεις. κατι αλλο συμβαινει που θα πρεπει να δει καποιος τεχνικος! και στην περιπτωση σου εγγυηση.

Τελευταία επεξεργασία από: XristosManual, 24/08/2012 - 10:24


#20   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 24/08/2012 - 10:32

Δε μου έχει πέσει ούτε μία φορά το τηλέφωνο οπότε δε νομίζω να είναι από πτώση. Υγρασία επίσης αποκλείεται.

Υ.Γ Θα τρελαθώ μιλάμε, μόλις τώρα έβγαλε άλλο κουλό, δεν κάνει απεγκατάσταση τα προγράμματα του app store. Πατάω πάνω στην αφαίρεση και εκεί κολλάει. Μόνο με hard reset επανέρχεται.

#21   XristosManual

XristosManual

    iPH Addict

  • 657 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:dun_geon

Δημοσίευση 24/08/2012 - 10:34

δεν εχω κατι αλλο να σου πω εγω! απο ψη μου η εγγυηση. ας δουμε και τις αποψεις των παιδιων εδω μεσα!

#22   gas4metal

gas4metal

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/08/2012 - 10:35

Αν έχεις εγγύηση σταμάτα να γράφεις εδώ και πάνε δώσε το τους

Edit: Η προστακτική στα πλαίσια της πλάκας φυσικά

Τελευταία επεξεργασία από: gas4metal, 24/08/2012 - 10:35


#23   Slaughter

Slaughter

    iPH Addict

  • 879 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/08/2012 - 10:35

Χαιρετώ παίδες, κάτοχος iphone 4s εδώ. Λοιπόν για να μην τα πολυλογώ ήμουν διακοπές, φορτίζω ένα ωραίο βράδυ το κινητάκι, σηκώνομαι το πρωί και 30% κάτω η μπαταρία. Λέω η ιδέα μου θα είναι αλλά δυστυχώς μου το κάνει την επόμενη και τη μεθεπόμενη κ.ο.κ
Παίρνω λοιπόν απόφαση να το κάνω ένα ωραιότατο restore και να βάλω και την 5.1.1 αφού τόσο καιρό ήμουν με 5.0.1 να πάρει και λίγο τα πάνω του. Γίνεται λοιπόν το restore, set up as new, jb και τα τσιμπράκαλα του. Έεεεεεελα όμως που συνεχίζει να μου κάνει τα ίδια. Σήμερα για παράδειγμα το έβγαλα από τη φόρτιση στη 1 το βράδυ και το πρωί που ξύπνησα στις 09.30 ήταν στο 75%. Τι σκ@τά έχει γίνει? Παρέδωσε πνεύμα από τη μία μέρα στην άλλη? Να σημειώσω ότι πριν κάνω το restore, την 1η φορά δηλαδή που μου το έκανε δεν είχα εγκαταστήσει απολύτως τίποτα.



λοιπόν το πρόβλημα σου είναι κατά 80% το γνωστό phantom usage . θέλω να κοιτάξεις κ να μας γράψεις τους χρόνους χρήσης κ αναμονής του κινητού σου.

δες κ εδώ

#24   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 24/08/2012 - 10:50

Θα το κάνω αφού το κάνω πάλι ένα restore επειδή δε μου σβήνει εφαρμογές. Κολλάει και επανέρχεται μόνο με hard reset. Πω τα νεύρα μου αυτές τις μέρες με το μηλόφωνο. Τα έχω πάρει όλα και μόνο με αυτό είχα πρόβλημα και μου έχουν γυρίσει τα μυαλά.

#25   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 24/08/2012 - 10:52

Θα το κάνω αφού το κάνω πάλι ένα restore επειδή δε μου σβήνει εφαρμογές. Κολλάει και επανέρχεται μόνο με hard reset. Πω τα νεύρα μου αυτές τις μέρες με το μηλόφωνο. Τα έχω πάρει όλα και μόνο με αυτό είχα πρόβλημα και μου έχουν γυρίσει τα μυαλά.


Το οτι κολλαει στο σβησιμο ειναι bug του jb και λυνεται με restore set up as new.μπορεις να τις σβησεις απο ρυθμισεις/γενικα/χρηση.

#26   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 24/08/2012 - 10:56

μήπως το βράδυ που το αφηνεις ανοιχτό έχεισ και το 3g και τα δεδομενα ενεργοποιημενα????

#27   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 24/08/2012 - 11:01

Το οτι κολλαει στο σβησιμο ειναι bug του jb και λυνεται με restore set up as new.μπορεις να τις σβησεις απο ρυθμισεις/γενικα/χρηση.


Ναι, το βρήκα εδώ στο forum δυστυχώς.

μήπως το βράδυ που το αφηνεις ανοιχτό έχεισ και το 3g και τα δεδομενα ενεργοποιημενα :huh:?


Το μόνο που μένει ανοιχτό το βράδυ είναι το wifi, τίποτα άλλο.
Παίδες θα κάνω ένα restore να το αφήσω λίγο χωρίς jb να δω χρόνους. Αν δω τα ίδια τότε και αφού έχω αλλάξει φορτιστή πάω για εγγύηση επειδή με κόβω να το πετάω σε κανέναν τοίχο.

#28   Slaughter

Slaughter

    iPH Addict

  • 879 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/08/2012 - 11:06

δες χρόνους κ γράψε. Θα σου έλεγα να κάνεις ένα DFU Restore για καλύτερα αν κ δεν νομίζω να έχει διαφορά. εμένα πάλι λύθηκε το πρόβλημα με ένα απλό restore from backup !!!

#29   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 24/08/2012 - 11:07

δες χρόνους κ γράψε. Θα σου έλεγα να κάνεις ένα DFU Restore για καλύτερα αν κ δεν νομίζω να έχει διαφορά. εμένα πάλι λύθηκε το πρόβλημα με ένα απλό restore from backup !!!


Ειναι jb και δεν συνισταται το restore from backup γιατι θα περασουν σκουπιδια.

#30   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 24/08/2012 - 11:07

Το θέμα είναι ότι εγώ έκανα ήδη ένα restore και "set up as new" γι' αυτό το λόγο προχθές και συνεχίζω με το ίδιο πρόβλημα.

Τελευταία επεξεργασία από: fANis, 24/08/2012 - 11:08


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες