Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με μπαταρία!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
155 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 26/08/2012 - 01:50

Δοκίμασε να κάνεις Restore, Set Up as New, και να μην περάσεις τίποτα απολύτως! Ούτε εφαρμογές, ούτε επαφές, ούτε τίποτα από Backup!

Ναι αλλα αμα ειναι να κανει ολοκληρη διαδικασια και τελικα να ειναι καποιο mms δεν λεει...εγω προτεινω για μια μερα να το αφησεις ανοιχτο αλλα χωρις sim μεσα...να δεις αν θα σου φαει μπαταρια....δεν ξερω αν το εχεις δοκιμασει ηδη

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   JimKarvo

JimKarvo

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 26/08/2012 - 01:53

Είπε ότι αφήνει ανοιχτά τα δεδομένα, οπότε δεν είναι mms..
Σε εμένα ήταν μια εφαρμογή VoIP που με ξέσκιζε! Πραγματικά, σχολή σπίτι - 15' με το μηχανάκι, και μου έκαιγε 12%+

#63   Slaughter

Slaughter

    iPH Addict

  • 879 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 26/08/2012 - 09:23

Λοιπον μεχρι τωρα εχω...μπαταρια στο 80% με usage 1 ωρα και 18 και αναμονη 5 ωρες και 12...ολα ανοιχτα και data και wifi...

slaughter σου στελνω το log μηπως μπορεις να βοηθησεις.

το χρησιμοποιησες αυτή τη 1 ωρα που λεει;αν ναι εισαι οκ. Εχεις εφαρμιγες που τρεχουν? Rss, email?

#64   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 26/08/2012 - 11:15

ναι αυτη την ωρα το χρησιμοποιησαστο σαφαρι...για mail εχω εναν exchange...

τωρα χωρις να το εχω χρησιμοποιησει καθολου απο χθες που κοιμηθηκα μου βγαζει...usage 1:51 και standby 16:3 και η μπαταρια 67

#65   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 26/08/2012 - 12:06

Η μπαταρία πόσο χρόνο εγγύηση έχει; Ένα χρόνο όσο το κινητό; (Ξέρω το θέμα με την διετία ας μην το θίξουμε κι εδώ)

#66   Jimmiss

Jimmiss

    iPH Member

  • 288 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2012 - 12:11

Εμενα εκει που κραταγε 3 μερες τωρα κραταει μονο μιαμιση και το εχω και λειτουργια πτησης το βραδυ.Εχω δοκιμασει τα παντα!5.0.1 , 5.1.1 jailbreak,χωρις jailbreak.Μαλλον θα παω για αλλαγη μπαταριας μιας και εχει 250 κυκλους περιπου απ'οσο θυμαμαι και εχει πεσει στα 1290mAh απο 1420mAh εργοστασιακη.

#67   Slaughter

Slaughter

    iPH Addict

  • 879 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 26/08/2012 - 12:50

ναι αυτη την ωρα το χρησιμοποιησαστο σαφαρι...για mail εχω εναν exchange...

τωρα χωρις να το εχω χρησιμοποιησει καθολου απο χθες που κοιμηθηκα μου βγαζει...usage 1:51 και standby 16:3 και η μπαταρια 67


Μια χαρα εισαι τοτε. Δεν εχεις phantom. Κανε μερικες καλες φορτησεις κατω απο 10% κ θα εισαι οκ

#68   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 26/08/2012 - 12:56

ναι και εγω καλα ειμαι νομιζω αλλα μου εκανε εντυπωση πως επεσε από το 30 αποτομα στο 20...

#69   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/08/2012 - 13:13

Εγώ πάλι ακόμα προκοπή δεν είδα. Το άφησα flight mode και πάλι τα ίδια μόλις ξύπνησα το πρωί. Κατακόρυφη πρώτη. Αρχίζω και αναρωτιέμαι μήπως είναι από τις επαφές επειδή δεν περνάω τίποτε άλλο στο κινητό παρά μόνο αυτές μέσω backup του mcontacts. Τι να πω ρε παιδιά. Αν συνεχίσει τα ίδια και την άλλη βδομάδα το πάω πίσω και να παν να $@$@$@$#

#70   Slaughter

Slaughter

    iPH Addict

  • 879 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 26/08/2012 - 13:15

Εγώ πάλι ακόμα προκοπή δεν είδα. Το άφησα flight mode και πάλι τα ίδια μόλις ξύπνησα το πρωί. Κατακόρυφη πρώτη. Αρχίζω και αναρωτιέμαι μήπως είναι από τις επαφές επειδή δεν περνάω τίποτε άλλο στο κινητό παρά μόνο αυτές μέσω backup του mcontacts. Τι να πω ρε παιδιά. Αν συνεχίσει τα ίδια και την άλλη βδομάδα το πάω πίσω και να παν να $@$@$@$#


Χρησιμοποιεις το icloud?αν ναι ανοιξε τα contacts k πατα να κανει sync. Σε ποιον παροχο εισαι; Η καρτα sim σου ειναι new or old?

#71   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/08/2012 - 13:23

Δεν χρησιμοποιώ Icloud. Voda με νέα κάρτα.

#72   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 27/08/2012 - 09:16

Ακόμα μια προσπάθεια με dfu + restore κατέληξε σε αποτυχία. Νομίζω πως θα το πάω πίσω το τηλ, έχω βαρεθεί να κάνω restore και να το φορτίζω κάθε μέρα χωρίς λόγο.

#73   Slaughter

Slaughter

    iPH Addict

  • 879 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 27/08/2012 - 09:45

δοκίμασε κ το ios 6 μπας κ στρώσει. θα κυκλοφορήσει κ επίσημα μέσα στην Σεπτέμβρη οπότε δεν είναι κ πολύς καιρός

#74   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 27/08/2012 - 10:08

Δε νομίζω να φταίει το ios. Το πρόβλημα εμφανίστηκε ξαφνικά στην 5.0.1 κάνω restore σε 5.1.1 και πάλι τα ίδια. Έχω κάνει 5-6 restore και τίποτα. Δεν μπορώ να περιμένω και να έχω το άγχος κάθε φορά που βγαίνω αν θα μου κρατήσει η μπαταρία ή όχι. Το πάω πίσω και ας κόψουν το κεφάλι τους.

#75   lekes

lekes

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 27/08/2012 - 10:35

Καλημέρα παιδιά! έχω και εγώ να κάνω ερώτηση σχετικά με μπαταρία σε 3GS. Το έχω τρία χρόνια τώρα και ξαφνικά την τελευταία εβδομάδα το κινητό μου πουλάει τρέλα (μάλλον η μπαταριά πουλάει τρέλα)... Το έχω πλήρως φορτισμένο και σε ένα δίωρο ενώ έχει πέσει στο 80% χωρίς κλήσεις κτλ μόνο κάποιων δεδομένων(φυσιολογικό θεωρώ μετά από τόσα χρόνια χρήσης), πάω να χρησιμοποιήσω εφαρμογή με θέσεις τοποθεσίας και μου κλείνει! Όταν μετά από 5 λεπτά (γιατί πιο πριν απλά δείχνει το σηματάκι ότι θέλει φόρτιση) καταφέρω να το ανοίξω η μπαταρία έχει πέσει στο 60% και αν κάνω κάποια προσπάθεια ανοίγματος εφαρμογής μου κλείνει ξανά! Ο μόνος τρόπος να λειτουργήσει είναι να το βάλω στον φορτιστή του αυτοκινήτου για κάνα 5λεπτο και μετά θα το χρησιμοποιήσω κανονικά μέχρι το απόγευμα που θα μου σβήσει πλέον κανονικά. Είναι πιστεύετε θέμα μπαταρίας ή παίζει και τπτ άλλο?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες