Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iphone και καμμενο pixel


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   merkon

merkon

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:Merkon5

Δημοσίευση 14/11/2009 - 21:12

καλησπερα σας.
εχω ενα iphone 3g 3.0 jailbroken αγορασμενο απο vodafone αρχες ιουλιου 2009.εδω και δυο βδομαδες παρατηρησα οτι στην οθονη της συσκευης μου υπαρχει κατι σαν σκονη μεσα απο το γυαλι της οθονης,μαλλον πρεπει να ειναι καμμενο pixel.το θεμα ειναι ομως οτι αυτο υπαρχει ακομα και οταν η συσκευη ειναι απενεργοποιημενη!πως μπορω να καταλαβω αν ειναι καμμενο pixel?εχω κατεβασει καποιο προγραμμα απο cydia με το ονομα pixel checkerg και μαλλον πρεπει να ειναι καμμενο pixel τελικα...τι μου προτεινεται?να το παω στην vodafone?υπαρχει περιπτωση να μου δωσουν καινουρια συσκευη?και αν ναι θα ειναι απο τις παρτιδες που γινονται jailbreak?
παρακαλω περιμενω απαντηση σας.

ευχαιστω για τον χρονο σας.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   merkon

merkon

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:Merkon5

Δημοσίευση 15/11/2009 - 11:01

τελικα παιδια ειναι καμμενο Pixel...απλα αν γνωριζει καποιος να μου πει τι να κανω,να το παω δηλαδη στην vodafone και μετα θα μου δωσουν καινουριο 3G που να γινεται jailbreak?

#3   merkon

merkon

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:Merkon5

Δημοσίευση 18/11/2009 - 15:18

Χτες πήγα σε ένα κατάστημα vodafone και πράγματι ο υπάλληλος εκεί μου επιβεβαίωσε ότι υπάρχει καμμενο pixel.ρώτησα τι διαδικασία θα πρέπει να γίνει και μου είπε ότι απλά αν θέλω θα τους το πάω μια μέρα με την απόδειξη αγοράς και θα το στείλουν στο service για να γίνει έλεγχος.ρώτησα για αν υπάρχει κάποιο ενδεχόμενο για αντικατάσταση και ο υπάλληλος με διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει και ότι αντικατάσταση γινεται μόνο αν υπάρχουν τουλάχιστον 10 καμμενα pixels.
Και ομως ρε παιδιά έχω διαβάσει ότι και με ένα καμμενο pixel γίνεται αντικατάσταση.το θέμα είναι καθαρά αισθητικής γιατί το iPhone μου είναι 3 μηνών και δεν με ευχαριστεί το γεγονός ότι είναι ελαττωματικο.λέτε να κάνω φασαρία γιατί αυτοί προσπαθούν να σε δουλέψουν ψιλό γαζί!κάποιος άλλος είχε παρόμοια κατάσταση;θα ήθελα να ενημεωθω για να δω τι θα κάνω...

#4   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 18/11/2009 - 15:29

Χτες πήγα σε ένα κατάστημα vodafone και πράγματι ο υπάλληλος εκεί μου επιβεβαίωσε ότι υπάρχει καμμενο pixel.ρώτησα τι διαδικασία θα πρέπει να γίνει και μου είπε ότι απλά αν θέλω θα τους το πάω μια μέρα με την απόδειξη αγοράς και θα το στείλουν στο service για να γίνει έλεγχος.ρώτησα για αν υπάρχει κάποιο ενδεχόμενο για αντικατάσταση και ο υπάλληλος με διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει και ότι αντικατάσταση γινεται μόνο αν υπάρχουν τουλάχιστον 10 καμμενα pixels.
Και ομως ρε παιδιά έχω διαβάσει ότι και με ένα καμμενο pixel γίνεται αντικατάσταση.το θέμα είναι καθαρά αισθητικής γιατί το iPhone μου είναι 3 μηνών και δεν με ευχαριστεί το γεγονός ότι είναι ελαττωματικο.λέτε να κάνω φασαρία γιατί αυτοί προσπαθούν να σε δουλέψουν ψιλό γαζί!κάποιος άλλος είχε παρόμοια κατάσταση;θα ήθελα να ενημεωθω για να δω τι θα κάνω...


Εφοσον είναι στην εγγύηση θα σου το διωρθωσουν χωρις να πληρώσεις! Επειδη έχω διαβάσει την Συμφωνία Apple - Vodafone, αυτη λεει οτι οταν Υπαρχει μικρο ζημια κοιτάνε να σου αλλάξουν το σημείο οπου υπάρχει αυτη. Αν Η ζημια είναι μεγάλη θα σου το αντικαταστήσουν !! Συγκεκριμενα για σένα λογικα θα σου αντικαταστήσουν την οθόνη ολόκληρη... Φυσικα και να το πας.. Ειτε με τον εναν τροπο ειτε με τον αλλον θα σου αλλαξουν ολη η ενα μέρος του κινητου σου. Φυσικά και αυτό δν ειναι κακο για σένα !!! Και αναφορικά για την αντικατάσταση και σε αντίθεση με αυτά που λένε τα παιδιά εδω το πρακτικο έγραφε πως για οποιαδήποτε μικροζημιά η Vodafone και κυρίως η Apple υποχρεούται να σου αλλάξει την συσκεύη με μία καινούργια μόνο εαν το πρόβλημα εμφανιστει μέσα στις πρώτες 10 μέρες.. Μερα πηγαίνει για service και εκεί ανάλογα με το τι μπορει να επιδιορθώσει η τεχνικη υπηρεσία της vodafone, είτε σου το επιδιορθώνουν .. είτε σου το Αντικαθιστούν. (πχ αν ειναι χαλασμένο το ηχειο ξερω γω σου το διορθώνουν, αν ειναι μεγαλύτερο σου το αντικαθιστουν),

Αυτα τα ολίγα! ;)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες