Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Που μπορω να αγορασω prepaid card


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
30 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2012 - 11:30

ευχαριστω πολυ αυτο περιμενα να ακουσω..θα παω με τον πατερα μου...δεν εχει λογαριασμο στην κυπρου (μισο που το λεω συνεχεια και γινομαι κουραστικος αλλα θελω να το σιγουρεψω)

ο λογαριασμός είναι καταθετικός και αναλήψεων(visa θα βγάλεις) και ΟΧΙ πιστωτικός. Pay as you go εχεις κάνεις αγορά δεν έχεις δεν μπορείς να αγοράσεις

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 03/09/2012 - 11:30


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 03/09/2012 - 11:41

Ο billys εχει δικιο

Τοτε αν δε θες γονεα μαζι, μονη λυση μενει η attica, που ξερω οτι εμπαινε για αγορες παλιοτερα wow, steam αρα λογικα θα παιζει και σε appstore, αλλα θα πρεπει να ρωτησεις γιατι δε ξερω με σιγουρια πως ακριβως την βλεπουν και τι στοιχεια εχει.

#18   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 03/09/2012 - 11:45

Η Κύπρου είναι η φθηνότερη και δε χρειάζεται λογαριασμό.

#19   steliossm

steliossm

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Twitter:@steliossm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:steliossm

Δημοσίευση 03/09/2012 - 11:49

Ο billys εχει δικιο

Τοτε αν δε θες γονεα μαζι, μονη λυση μενει η attica, που ξερω οτι εμπαινε για αγορες παλιοτερα wow, steam αρα λογικα θα παιζει και σε appstore, αλλα θα πρεπει να ρωτησεις γιατι δε ξερω με σιγουρια πως ακριβως την βλεπουν και τι στοιχεια εχει.


ναι η attica παίζει, κανένα πρόβλημα απολύτως

#20   alexakias

alexakias

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Twitter:@alexman_97
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/09/2012 - 12:31

παιδια αγορασα απο την κυπρου! ;) ευχαριστω για ολα μαγκες και μαγκισες :))

#21   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/09/2012 - 12:31

Η καλυτερη επιλογη για σενα ειναι η χρεωστικη καρτα με ανοιγμα λογαριασμου alpha 123 με το καλυτερο επιτοκιο που υπαρχει. Ολα ειναι δωρεαν.

#22   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 03/09/2012 - 12:39

Βασικα εγω πλεον χρησιμοποιω καταθετικο που δεν εχει και οριο δεν εχει προμηθεια και ειμαι μια χαρα και δεν θελει και ιδιαιτερα δικαιολογητικα να βγαλεις.Γι αυτο το λογω και την ανεφερα. :)

Φίλε δεν το είχα σκεφτεί αυτό... Και με έχουν φάει οι προμήθειες... Γίνεται αυτόν τον λογαριασμό μετά να τον βάλω στο paypal και στο appstore έτσι;

#23   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1.125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 03/09/2012 - 12:41

Φίλε δεν το είχα σκεφτεί αυτό... Και με έχουν φάει οι προμήθειες... Γίνεται αυτόν τον λογαριασμό μετά να τον βάλω στο paypal και στο appstore έτσι;

ναι κανονικα.... ;)
στην ουσια χρησιμοποιεις την χρεωστικη σου που ειναι συνδεδεμενη με τον λογαριασμο. αρκει η καρτα να ειναι visa.

#24   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/09/2012 - 12:42

Φίλε δεν το είχα σκεφτεί αυτό... Και με έχουν φάει οι προμήθειες... Γίνεται αυτόν τον λογαριασμό μετά να τον βάλω στο paypal και στο appstore έτσι;


Φυσικα μαι μπορεις. Μην δινεις τοσα λεφτα σε προμηθειες. Ανοιξε εναν λογαριασμο και με τη χρεωστικη κανεις ακριβως την ιδια δουλεια με ολα δωρεαν και με πολυ περισσοτερα πραγματα.
Οι χρεωστικες που γινονται δεκτες στο ιντερνετ ειναι απο alpha, κυπρου, πειραιως, hsbc, eurobank

#25   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 03/09/2012 - 12:46

ναι κανονικα.... ;)
στην ουσια χρησιμοποιεις την χρεωστικη σου που ειναι συνδεδεμενη με τον λογαριασμο. αρκει η καρτα να ειναι visa.

Αν είναι να πάω να το κάνω... Εγώ έχω online banking στην Eurobank και τα χειρίζομαι όλα από εκεί μιας και όλοι οι λογαριασμοί μας είναι εκεί... Δηλαδή εγώ θα φτιάξω ένα λογαριασμό καταθετικό στη τράπεζα που να έχει δυνατότητα να τραβάς λεφτά μέσω visa και είμαι έτοιμος... Τώρα γίνεται να μεταφέρω λεφτά από κάποιον από τους λογαριασμούς μας στην κάρτα που έχω αλλά κρατάει 1 ευρώ μέχρι 100 κτλ... Ενώ όταν κάνω μεταφορά χρημάτων από λογαριασμό σε λογαριασμό δεν κρατάνε τίποτα... Άρα έτσι θα ξεχάσω τις προμήθειες ε;

#26   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/09/2012 - 12:49

Αν είναι να πάω να το κάνω... Εγώ έχω online banking στην Eurobank και τα χειρίζομαι όλα από εκεί μιας και όλοι οι λογαριασμοί μας είναι εκεί... Δηλαδή εγώ θα φτιάξω ένα λογαριασμό καταθετικό στη τράπεζα που να έχει δυνατότητα να τραβάς λεφτά μέσω visa και είμαι έτοιμος... Τώρα γίνεται να μεταφέρω λεφτά από κάποιον από τους λογαριασμούς μας στην κάρτα που έχω αλλά κρατάει 1 ευρώ μέχρι 100 κτλ... Ενώ όταν κάνω μεταφορά χρημάτων από λογαριασμό σε λογαριασμό δεν κρατάνε τίποτα... Άρα έτσι θα ξεχάσω τις προμήθειες ε;


Ακριβως. Ανοιξε εναν λογαριασμο μονο για αγορες internet και paypal και καθε φορα που θες να τη φορτισεις κανεις ενα εμβασμα μεσω internet/mobile banking χωρις προμηθειες ή κανεις καταθεση απο atm. Να προσεξεις η καρτα σου να ειναι visa και οχι οι παλιες euroline maestro. Προσφατα τις αλλαξαν

#27   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1.125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 03/09/2012 - 12:49

Αν είναι να πάω να το κάνω... Εγώ έχω online banking στην Eurobank και τα χειρίζομαι όλα από εκεί μιας και όλοι οι λογαριασμοί μας είναι εκεί... Δηλαδή εγώ θα φτιάξω ένα λογαριασμό καταθετικό στη τράπεζα που να έχει δυνατότητα να τραβάς λεφτά μέσω visa και είμαι έτοιμος... Τώρα γίνεται να μεταφέρω λεφτά από κάποιον από τους λογαριασμούς μας στην κάρτα που έχω αλλά κρατάει 1 ευρώ μέχρι 100 κτλ... Ενώ όταν κάνω μεταφορά χρημάτων από λογαριασμό σε λογαριασμό δεν κρατάνε τίποτα... Άρα έτσι θα ξεχάσω τις προμήθειες ε;


καπως ετσι το χω και εγω στην πειραιως. εγω δυο λογαριασμους. μονο εναν συνδεδεμενο στην καρτα. και οτα θελω να αγορασω κατι η να τραβηξω λεφτα κανω μεταφορα με sms banking ομως.. ;)
δεν ξερω βεβαια αν της eurobank την δεχεται... τι καρτα ειναι? visa mastercard? ριξε μια ματια σε paypal και appstore να δεις αν την παιρνει.

#28   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 03/09/2012 - 12:55

καπως ετσι το χω και εγω στην πειραιως. εγω δυο λογαριασμους. μονο εναν συνδεδεμενο στην καρτα. και οτα θελω να αγορασω κατι η να τραβηξω λεφτα κανω μεταφορα με sms banking ομως.. ;)
δεν ξερω βεβαια αν της eurobank την δεχεται... τι καρτα ειναι? visa mastercard? ριξε μια ματια σε paypal και appstore να δεις αν την παιρνει.

Αυτή που έχω τώρα από eurobank είναι prepaid και είναι visa... Την έχω από τον Σεπτέμβριο και την έχω βάλει στο paypal, Appstore, Nike.com χωρίς κανένα πρόβλημα... Άρα λογικά αν και η καινούργια είναι visa τότε δεν θα έχω πρόβλημα... Πάντως τώρα επειδή ποτέ δεν μου περισσεύουν λεφτά να βάλω μέσα να βρίσκονται, κάνω μεταφορά κάθε φορά που θέλω να αγοράσω κάτι και έχω ξεσκιστεί να πληρώνω προμήθειες... Αφήστε που δεν γίνεται να τα κάνω μεταφορά από την κάρτα σε κάποιον άλλο λογαριασμό... Ενώ με αυτόν τον τρόπο θα γίνεται κανονικά...

Τελευταία επεξεργασία από: zarzonis, 03/09/2012 - 12:56


#29   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1.125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 03/09/2012 - 12:58

ναι ρε συ ειναι πολυ λειτουργικος αυτος ο τροπος.. πηγαινε στην τραπεζα και να το τσεκαρεις και να την βγαλεις και εισαι κομπλε.. :)

#30   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 03/09/2012 - 13:04

ναι ρε συ ειναι πολυ λειτουργικος αυτος ο τροπος.. πηγαινε στην τραπεζα και να το τσεκαρεις και να την βγαλεις και εισαι κομπλε.. :)

Να'σαι καλά ευχαριστώ πολύ... Θα πάω αύριο πρωί πρωί να το κάνω...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες