Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Paypal & YUNA Probleeeeeeeemmmm


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
141 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 08/09/2012 - 03:08

Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι τόσο. Πάρε τηλέφωνο να μιλήσεις με κάποιον στην paypal και θα βγάλεις άκρη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   holsss

holsss

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/09/2012 - 03:09

Βρε παιδια ενα Skype δεν εχετε να σας τα πω απο εκει λιγο τη εγινε

#48   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 08/09/2012 - 03:12

Δεν είμαστε ειδικοί φίλε μου να μπορούμε να σε βοηθήσουμε παραπάνω ούτε δουλεύουμε στην paypal. Είπαμε τη γνώμη μας και αυτά ξέρουμε.. Τώρα για να το λύσεις θα πρέπει να μιλήσεις με την paypal όπως είπαμε .. δεν μπορεί να γίνει κάτι άλλο. Θα βρεις άκρη.

#49   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1.125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 08/09/2012 - 03:14

οπως τα λεει ο αλεξ +οτι καλυτερο ειναι να μιλας σε καποιον δικος για το προβλημα παρα σε ενα φορουμ.

#50   holsss

holsss

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/09/2012 - 03:22

Αρχικά ας ξαναγράψω πως στο account στην paypal έχω ολόιδια στοιχειά ίδια οδό ίδιο όνομα , επώνυμο κλπ !!
Στην YUNA όταν έκανα εγγραφή μου είπαν ότι θα μου στείλουν ένα γράμμα με έναν κωδικό !! για να άνοιξη το account στην YUNA !! όταν τέλος πάντων ήρθε το γράμμα ήθελε να πάει ο πατέρας μου να το παραλαβή έτσι μου είπε τουλάχιστον ο ταχυδρόμος !!
anyway πήγε πείρε το γράμμα έβαλα τον κωδικό έβαλα και Paysafe έβαλα τον κωδικό τις YUNA στην paypal olla καλά για 2 μέρες μετά έχασα τον κωδικό τις κάρτας και έστειλα μήνυμα στο support το οποίο και δεν με απάντησε για 1 μέρα και πείρα τηλέφωνο γιατί ήθελα να βάλω την κάρτα και στο iTunes !! μου μίλησε μια Αγγλίδα και μου είπε ότι μου άλλαξε αριθμό !! ok πλήρωσα και extra 1 euro για μεταφορά και τα fees anyway μετά την επόμενη μέρα μου απαντά το support και μου λέει κάνε logout και login !!! κάνω logout και login και ξανά αλλάζει η κάρτα και άλλαξα στην paypal 2 φορές την κάρτα μου !!! μετά έβαλα έναν φίλο μου να πάρει τηλέφωνο να ρωτήσει για ποιον λόγο μου άλλαξαν δυο φορές τον αριθμό και λέει γιατί εγώ το ζήτησα τέλος πάντων μετά από την κλίση που έκανε ο φίλος μου πάω να κάνω μια αγορά στο ebay και δεν μου το επέτρεπε μπαίνω στο paypal και βλέπω αυτό !! το μήνυμα

#51   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 08/09/2012 - 03:32

Αρχικά ας ξαναγράψω πως στο account στην paypal έχω ολόιδια στοιχειά ίδια οδό ίδιο όνομα , επώνυμο κλπ !!
Στην YUNA όταν έκανα εγγραφή μου είπαν ότι θα μου στείλουν ένα γράμμα με έναν κωδικό !! για να άνοιξη το account στην YUNA !! όταν τέλος πάντων ήρθε το γράμμα ήθελε να πάει ο πατέρας μου να το παραλαβή έτσι μου είπε τουλάχιστον ο ταχυδρόμος !!
anyway πήγε πείρε το γράμμα έβαλα τον κωδικό έβαλα και Paysafe έβαλα τον κωδικό τις YUNA στην paypal olla καλά για 2 μέρες μετά έχασα τον κωδικό τις κάρτας και έστειλα μήνυμα στο support το οποίο και δεν με απάντησε για 1 μέρα και πείρα τηλέφωνο γιατί ήθελα να βάλω την κάρτα και στο iTunes !! μου μίλησε μια Αγγλίδα και μου είπε ότι μου άλλαξε αριθμό !! ok πλήρωσα και extra 1 euro για μεταφορά και τα fees anyway μετά την επόμενη μέρα μου απαντά το support και μου λέει κάνε logout και login !!! κάνω logout και login και ξανά αλλάζει η κάρτα και άλλαξα στην paypal 2 φορές την κάρτα μου !!! μετά έβαλα έναν φίλο μου να πάρει τηλέφωνο να ρωτήσει για ποιον λόγο μου άλλαξαν δυο φορές τον αριθμό και λέει γιατί εγώ το ζήτησα τέλος πάντων μετά από την κλίση που έκανε ο φίλος μου πάω να κάνω μια αγορά στο ebay και δεν μου το επέτρεπε μπαίνω στο paypal και βλέπω αυτό !! το μήνυμα


Άλλαξε 2 φορές ο κωδικός (ο ποιος είναι ο αριθμός της κάρτας που λέμε αν κατάλαβα) ίσως γιατί το ζήτησες μία φορά στο mail αλλα πριν προλάβουν να δουν το μειλ σου, στο ξαναάλλαξαν όταν τους πήρες τηλέφωνο.
Αυτό στο paypal υποθέτω ότι έγινε είτε γιατί άλλαξες σε πολύ μικρά χρονικά διαστήματα 3 φορές αριθμός κάρτας και μπορεί να θεώρησαν ότι είσαι από αυτόυς που κλέβουν στοιχεία της κάρτας για αγορές , είτε γιατί οι προηγούμενοι αριθμοι καρτών που σου είχαν δώσει από τη yuna έκλεισαν και όταν έκλεισαν μπορεί να είχαν σαν αιτιολογία ότι έχεις χάσει την κάρτα σου ή ότι ο αριθμός της κάρτας δεν θεωρείται ασφαλές και στο άλλαξαν.. δεν ξέρω κάτι τέτοιο.. και θεώρεισαν από το paypal ότι πρέπει να τους επιβεβαιώσεις τα στοιχεία της διεύθυνσής σου μέσω της ταυτότητας ή διπλώματος για να δουν αν όντως μένεις εκεί...

Ημερομηνία γέννησης δεν νομίζω ότι μπορούν να το δουν από την κάρτα (μιλάω για κανονικές κάρτες γιατί στις εικονικές της yuna και με user name και ψευδώνυμα δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει). Τα μόνα στοιχεία που μπορεί να δει κάποιος από ένα "POS" ή ένα σύστημα online πληρωμών μέσα από την κάρτα είναι Ονοματεπώνυμο, αριθμός κάρτας φυσικά, cvv2 και πότε λήγει η κάρτα. Αυτά..

Και μια ερώτηση.. Λες ότι ο ταχυδρόμος ήθελε ο πατέρας σου να πάει να παραλάβει τον κωδικό από τη yuna.. Γιατί; Μήπως η κάρτα είναι στο όνομα του πατέρα σου; Είναι σίγουρα στα δικά σου στοιχεία η κάρτα; Αν όντως είναι στα δικά σου θα μου κάνει εντύπωση μπορώ να πω γιατί κανονικά για να βγάλεις μια κάρτα πρέπει να είσαι ανω των 18 (στις περισσότερες χώρες τουλάχιστον)

#52   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1.125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 08/09/2012 - 03:35

λες "όταν τέλος πάντων ήρθε το γράμμα ήθελε να πάει ο πατέρας μου να το παραλαβή έτσι μου είπε τουλάχιστον ο ταχυδρόμος !!" δλδ στο ονομα του πατερα σου ηταν? τοτε γτ να αγχωνεσαι με την ηλικια αν βγηκε στο ονομα του πατερα σου? και οταν λες κωδικο εννοεις τον αριθμο της καρτας η τον 3ψηφιο κωδικο επιβεβαιωσεις? επισης απο οτι καταλαβαινω απο τα προηγουμενα αν δεν προλαβες να επιβεβαιωσεις την πρωτη καρτα στο paypal τοτε στειλε ενα email στο paypal και πες τους οτι δεν χρησιμοποιεις την καρτα αυτη. και κατι αλλο παλι με τα χαρτια που σου ζητανε.. αν παρω σαν δεδομενο το οτι δεν ηταν στο ονομα σου η καρτα τοτε που ειναι το προβλημα να στειλεις οτι σ ζητανε? αλλα και μπερδεμα να εγινε και να εκανες καποια βλακεια, ξανα λεω πως μπορει να παρει τον ελεγχο του λογαριασμου σου ο κηδεμονας σου.
γενικα βρισκεσαι σε μια συγχυση και σου ξαναλεω πως περισσοτερη βοηθεια θα βρεις μονο αν μιλησεις σε καποιον μεγαλυτερο.
αυτα απο μενα καλημερες....

Τελευταία επεξεργασία από: stalll, 08/09/2012 - 03:36


#53   holsss

holsss

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/09/2012 - 03:36

Επρεπε να παει γιατι ειρθε με συστημενο το γραμμα και ναι ειναι σωστα ολλα
Εγω εστειλα αυτο το γραμμα που γραφει την οδο και τα σχετικα

#54   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 08/09/2012 - 03:37

Επρεπε να παει γιατι ειρθε με συστημενο το γραμμα και ναι ειναι σωστα ολλα
Εγω εστειλα αυτο το γραμμα που γραφει την οδο και τα σχετικα


Δεν μας απαντάς ομως ολοκληρωμένα για να σε βοηθήσουμε παραπάνω.. Η κάρτα είναι στο όνομα του πατέρα σου ή όχι;;; Είναι πολύ σημαντικό να ξεκαθαριστεί αν σαν cardholder φαίνεσαι εσύ ή ο πατέρας σου

#55   holsss

holsss

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/09/2012 - 03:39

Στο ονομα μου ειναι

#56   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1.125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 08/09/2012 - 03:41

στον πατερα του ειναι.. αφου σε αυτον εσταλη.. δεν παιζει κατι αλλο.

Στο ονομα μου ειναι


και τι δλδ εβγαλες με αλλο ονομα καρτα. και ζητησες να στην στειλουν σε αλλο ονομα? δεν πιστευω πως ουτε καν θα το εκαναν αυτο!!

απλα ξεκολλα, μην αγχωνεσαι και μιλα στον δικαιουχο τελος παντων. :P

Τελευταία επεξεργασία από: stalll, 08/09/2012 - 03:42


#57   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 08/09/2012 - 03:41

Στο ονομα μου ειναι


Αν ήταν στο όνομά σου γιατί φώναξαν τον πατέρα σου να παραλάβει; Το γράμμα που ήρθε με το ταχυδρομείο έγραφε το δικό σου όνομα σαν παραλήπτη ή όχι;;;

#58   holsss

holsss

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/09/2012 - 03:43

Φιλε δεν με κατάλαβες εγώ την YUNA την έκανα με το δικό μου όνομα ωραία ?? ήρθε ένα γράμμα με συστημένο και λέω !! ox τι κάνω και μου είπε ο ταχυδρόμος να βάλει ο πατέρας μου υπογραφή να το πάρω έβαλε και το πείρα δεν αλλάζει κάτι η κάρτα είναι στο όνομα μου

#59   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 08/09/2012 - 03:45

Φιλε δεν με κατάλαβες εγώ την YUNA την έκανα με το δικό μου όνομα ωραία ?? ήρθε ένα γράμμα με συστημένο και λέω !! ox τι κάνω και μου είπε ο ταχυδρόμος να βάλει ο πατέρας μου υπογραφή να το πάρω έβαλε και το πείρα δεν αλλάζει κάτι η κάρτα είναι στο όνομα μου


Γιατί να βάλει ο πατέρας σου υπογραφή αν ήταν στο όνομά σου;; Απάντησε λίγο σε αυτά που ρωτάω.. Όταν πήρες το γράμμα.. Πάνω στο φάκελο θα έγραφε όνομα παραλήπτη. Εκεί είχε το όνομά σου ή όχι;;; Το όνομα του πατέρα σου αναφέρονταν κάπου στο γράμμα από τη YUNA ή όχι;;;

#60   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1.125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 08/09/2012 - 03:46

Φιλε δεν με κατάλαβες εγώ την YUNA την έκανα με το δικό μου όνομα ωραία ?? ήρθε ένα γράμμα με συστημένο και λέω !! ox τι κάνω και μου είπε ο ταχυδρόμος να βάλει ο πατέρας μου υπογραφή να το πάρω έβαλε και το πείρα δεν αλλάζει κάτι η κάρτα είναι στο όνομα μου


ουτε αυτο νομιζω οτι γινεται.. και ενα πτυχιο μου που ηρθε συστημενο και ημουν ανηλικος τοτε, παλι εγω υπεγραψα θυμαμαι, κανενας αλλος.. τεσπα... σου ειπα την γνωμη μου..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες