Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μετά απο Format τι γίνεται με το iTunes?


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   TiMoRiS

TiMoRiS

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2009 - 21:46

Καλησπέρα,

Είμαι κάτοχος ενός iPhone 3G 16 GB με 3.1.2 jailbreaked.
Σήμερα έκανα format στον υπολογιστή μου και απο Windows Vista πήγα στα Windows 7.
Όταν κατέβασα το iTunes(latest version) όπως ήταν λογικό ήταν άδειο.Σύνδεσα το iPhone και μου ζήτησε να το κάνει sync. Δεν το ρίσκαρα, γιατι φαντάστηκα οτι θα τα έσβηνε όλα (τραγουδια, φωτογραφίες, apps κτλπ.)
Έκανα και authorized το Pc και τώρα σκέφτομαι τι πρέπει να κάνω για να είναι όλα όπως πριν.
Άν μπορείτε κάποια μικρή βοήθεια! :unsure:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   amorphis

amorphis

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2009 - 22:00

Καλησπέρα,

Είμαι κάτοχος ενός iPhone 3G 16 GB με 3.1.2 jailbreaked.
Σήμερα έκανα format στον υπολογιστή μου και απο Windows Vista πήγα στα Windows 7.
Όταν κατέβασα το iTunes(latest version) όπως ήταν λογικό ήταν άδειο.Σύνδεσα το iPhone και μου ζήτησε να το κάνει sync. Δεν το ρίσκαρα, γιατι φαντάστηκα οτι θα τα έσβηνε όλα (τραγουδια, φωτογραφίες, apps κτλπ.)
Έκανα και authorized το Pc και τώρα σκέφτομαι τι πρέπει να κάνω για να είναι όλα όπως πριν.
Άν μπορείτε κάποια μικρή βοήθεια! :unsure:

φιλε εγω αυτο που εκανα ηταν:
1.εκανα back up ολες τις σπαμενες apps που ειχα.
2.κατεβασα απο cydia μια εφαρμογη που κανει back up ολα τα δεδομενα των εφαρμογων που ειχα
3.εκανα sync και αρχικα χαθηκαν ολα
4.περασα στο itunes οτι εφαρμογη ειχα κ πριν
5.ενεργοποιησα την εφαρμογη του cydia, η οποια με το sync δεν φευγει κ ολα μου τα δεδομενα επεστρεψαν στις εφαρμογες που ειχα μεσα
αυτα εκανα εγω ,δεν ξερω αν ηταν το καλυτερο δυνατο αλλα τη δουλεια μου την εκανα

#3   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 15/11/2009 - 23:00

Καλησπέρα,

Είμαι κάτοχος ενός iPhone 3G 16 GB με 3.1.2 jailbreaked.
Σήμερα έκανα format στον υπολογιστή μου και απο Windows Vista πήγα στα Windows 7.
Όταν κατέβασα το iTunes(latest version) όπως ήταν λογικό ήταν άδειο.Σύνδεσα το iPhone και μου ζήτησε να το κάνει sync. Δεν το ρίσκαρα, γιατι φαντάστηκα οτι θα τα έσβηνε όλα (τραγουδια, φωτογραφίες, apps κτλπ.)
Έκανα και authorized το Pc και τώρα σκέφτομαι τι πρέπει να κάνω για να είναι όλα όπως πριν.
Άν μπορείτε κάποια μικρή βοήθεια! :unsure:


Τώρα το τραίνο το έχασες, έπρεπε πριν τo format να πάρεις back up κάποιους φακέλους (υπάρχουν τουλάχιστον 3 σχετικά posts το τελευταίο 10ήμερο με αναλυτικές οδηγίες). Τώρα τα σετάρεις όλα απο την αρχή, και κατεβάζεις μια - μία τις νόμιμες εφαρμογές σου (τουλάχιστον δεν θα τις πληρώσεις πάλι...)

#4   TiMoRiS

TiMoRiS

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2009 - 23:08

Πήρα κάποιους φακέλους back up αλλα ποιούς ενοείς?
Μπορείς να μου δώσεις το link από τα άλλα post?

#5   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 15/11/2009 - 23:10

Πήρα κάποιους φακέλους back up αλλα ποιούς ενοείς?
Μπορείς να μου δώσεις το link από τα άλλα post?


γράψε format itunes στο Search και θα τα βρείς όλα. Και με ένα search στο Google θα βρείς τουλάχιστον 200 σελίδες για το πως γίνεται η δουλειά...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες