Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 6 ψήφοι

nano-SIM στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
532 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#346   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2012 - 09:32

Bingo :-)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#347   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 26/09/2012 - 09:53

καμια γρατζουνια παιδια ..ειναι αψογο! κι παρα πολυ ελαφρυ!!!!! κι παρα πολυ γρηγορο !!!

Εεεετσι και ολα μια χαρα.... Και νομιζω πως κανενας ελληνας, τουλαχιστον απο αυτους που ποσταρουνε εδω, δεν του ετυχε με γρατζουνια ακομα... Φτου φτου φτου

#348   gpap3301

gpap3301

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/09/2012 - 10:11

παιδες οσοι πηρατε νανο απο γερμανο θα σας πουν οτι δεν μπορουν να την ενεργοποιησουν κ θα πρεπει να γινει επιστροφη γιατι εχει περαστει λαθος κωδικος...με τα χιλια ζορια μου ενεργοποιησαν τη δικια μου σημερα κ δουλευει μια χαρα...
προφανως μετα το χθεσινο σουσσουρο (δεν μπορει ο γερμανος να πουλαει ενω η επισημη αλυσιδα κοσμοτε οχι), οποτε καλη τυχη σε οσους καταφερουν να την ενεργοποιησουν!!!!!

#349   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 26/09/2012 - 10:14

Καλα Γερμανος και Κοσμοτε σε εξυπηρετηση σκιζουνε λεμε, ειδικα τα τελευταια 2 χρονια ειναι for the festivals....!

#350   bonezy

bonezy

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 26/09/2012 - 10:24

καμια γρατζουνια παιδια ..ειναι αψογο! κι παρα πολυ ελαφρυ!!!!! κι παρα πολυ γρηγορο !!!


Καλοριζικο φιλαρακι, να το χαρεις :)

Εγω μετα και την χρηση που ειχα χθες το βραδυ δεν αναθεωρω αυτα που εγραψα, απλα θα πω οτι εντελει περνανε σε δευτερη μοιρα. Το τηλεφωνο ειναι οντως απιστευτα γρηγορο, η οθονη ειναι απολαυση και παιζει απροβληματιστα ολα μου τα εργα μεσω Plex+wifi. Α ναι, συμβιβαστικα και με το λευκο τωρα, δεν μου την δινει πια :)
Με το καλό να το παραλαβετε και οι υπολοιποι!

#351   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/09/2012 - 10:54

Όσοι έχετε προμηθευτεί το iPhone 5 από κάποια πηγή στο εξωτερικό και δεν θέλετε να περιμένετε την ημέρα που οι εταιρίες κινητής θα διαθέσουν της Nano Sim στην αγορά έχοντας το iPhone στο "συρτάρι", μπορείτε με τα παρακάτω βήματα να κάνετε την κανονική σας Sim στις διαστάσεις που απαιτούνται για να λειτουργήσει στο iPhone σας μέσα από το παρακάτω σχεδιάγραμμα :

Αναρτημένη εικόνα



Πατήστε εδώ για να κατεβάσετε την σελίδα σε κανονικές διαστάσεις σελίδας Α4 .

ezgif_com_crop_2.gif


#352   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 26/09/2012 - 11:15

vodafone κηφισιας λιγο πανω απο την αλεξανδρας εχει nano sim αλλα μαυρα μεσανυχτα περι διαθεσιμοτητας του 5

#353   mariosn199

mariosn199

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 26/09/2012 - 11:17

παιδες οσοι πηρατε νανο απο γερμανο θα σας πουν οτι δεν μπορουν να την ενεργοποιησουν κ θα πρεπει να γινει επιστροφη γιατι εχει περαστει λαθος κωδικος...με τα χιλια ζορια μου ενεργοποιησαν τη δικια μου σημερα κ δουλευει μια χαρα...
προφανως μετα το χθεσινο σουσσουρο (δεν μπορει ο γερμανος να πουλαει ενω η επισημη αλυσιδα κοσμοτε οχι), οποτε καλη τυχη σε οσους καταφερουν να την ενεργοποιησουν!!!!!



κι εγω απο γερμανο πηρα τη nano sim κι μετα απο 2 ωρες με παιρνουν τηλ κι μου λενε οτι τους εχουν στειλει email απο cosmote οτι εχει καποιο θεμα ο κωδικος κι πρεπει να επιστραφουν....εγω την κρατησα κι του ειπα οτι θα την βαλω κι βλεπουμε....την εβαλα σημερα κι λειτουργει αψογα ,,,,δεχομαι κι παιρνω κλησεις αλλα κι εχω 3g ιντερνετ! ....οποτε ολα καλα


ΤΟ ΜΟΝΟ ΘΕΜΑ ειναι το εξης ενω το εχω ενεργοποιησει κανονικα το iphone με την sim κτλ το εχω βαλει κι με συνδεση στο itunes για να συνγχρονισει......οταν παω στο site της apple για να δω την εγγυηση μου χρησιμοποιωντας τον σειριακο αριθμο του κινητου που λεει οτι ακομα δεν ειναι εργοποιημενο κι οτι πρεπει να επικοινωνησω με τον παροχο μου....εχει κανεις καμια ιδεα?

#354   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2012 - 11:27

Αν έχουμε κάποιο νέο από Θεσσαλονίκη με τις nano-sim, τα παιδιά που παραλαμβάνουν ας ενημερώνουν, ώστε να δούμε πως κινείται το θέμα nano-sim στην Θεσσαλονίκη!

#355   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2012 - 11:42

vodafone κηφισιας λιγο πανω απο την αλεξανδρας εχει nano sim αλλα μαυρα μεσανυχτα περι διαθεσιμοτητας του 5


Εγω χτες που εκανα αλλαγη της sim, βοντα ακαδημιας, μου ειπαν, προπαραγγελιες απο αρχες Οκτωβρη

#356   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2012 - 11:48

κι εγω απο γερμανο πηρα τη nano sim κι μετα απο 2 ωρες με παιρνουν τηλ κι μου λενε οτι τους εχουν στειλει email απο cosmote οτι εχει καποιο θεμα ο κωδικος κι πρεπει να επιστραφουν....εγω την κρατησα κι του ειπα οτι θα την βαλω κι βλεπουμε....την εβαλα σημερα κι λειτουργει αψογα ,,,,δεχομαι κι παιρνω κλησεις αλλα κι εχω 3g ιντερνετ! ....οποτε ολα καλα


ΤΟ ΜΟΝΟ ΘΕΜΑ ειναι το εξης ενω το εχω ενεργοποιησει κανονικα το iphone με την sim κτλ το εχω βαλει κι με συνδεση στο itunes για να συνγχρονισει......οταν παω στο site της apple για να δω την εγγυηση μου χρησιμοποιωντας τον σειριακο αριθμο του κινητου που λεει οτι ακομα δεν ειναι εργοποιημενο κι οτι πρεπει να επικοινωνησω με τον παροχο μου....εχει κανεις καμια ιδεα?


Εμένα δουλεύει κανονικά απο την πρώτη στιγμή με ανταπτορα για κανονικό τηλέφωνο ...αλλα νομίζω οτι μου γράφει η σύνεση 2g και όχι 3G.....δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει!

#357   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2012 - 12:06

Εμένα δουλεύει κανονικά απο την πρώτη στιγμή με ανταπτορα για κανονικό τηλέφωνο ...αλλα νομίζω οτι μου γράφει η σύνεση 2g και όχι 3G.....δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει!


Πήρα εγω τον Γερμανό και ρώτησα τι συμβαίνει με τις nano sim .... Και μου είπαν οτι πράγματι τους τις ζήτησαν πίσω χτες το απόγευμα για τεχνικούς λόγους ... Δεν τους είπαν τίποτα παραπάνω!

#358   mariosn199

mariosn199

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 26/09/2012 - 14:05




Συνημμένο αρχείο  DSC02156(1).jpg   88,02KB   22 λήψεις

κι αλλες φωτο! ετσι για τους ανυπομονους οπως εγω ! χαχαχα

Συνημμένο αρχείο  DSC02155(1).jpg   80,12KB   25 λήψεις

Συνημμένο αρχείο  DSC02154 (1).jpg   70,26KB   24 λήψεις

#359   bonezy

bonezy

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 26/09/2012 - 14:16

κι αλλες φωτο! ετσι για τους ανυπομονους οπως εγω ! χαχαχα

Συνημμένο αρχείο  DSC02155(1).jpg   80,12KB   25 λήψεις

Συνημμένο αρχείο  DSC02154 (1).jpg   70,26KB   24 λήψεις


αχαχαχα! του έχεις βάλει και σεμεδάκι ;;;

#360   mariosn199

mariosn199

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 26/09/2012 - 14:18

χαχαχαχα ναι ενα μαντηλι γυαλιων μην μου γρατζουνιστει ακομα δεν το πηρα !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες