Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 45 ψήφοι

iPhone 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2772 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1771   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 25/09/2012 - 23:13

μπραβο ρε μαγκες, με αυτα που λετε μας κανετε εμας να σας ζηλευουμε ακομα περισσοτερο και να περιμενουμε τη διαθεση τους στην ελλαδα για να τα παρουμε και μεις στα χερια μας.

καλοριζικα και καλοδουλευτα!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1772   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 25/09/2012 - 23:17

μπραβο ρε μαγκες, με αυτα που λετε μας κανετε εμας να σας ζηλευουμε ακομα περισσοτερο και να περιμενουμε τη διαθεση τους στην ελλαδα για να τα παρουμε και μεις στα χερια μας.

καλοριζικα και καλοδουλευτα!


Τα νέα πρέπει να γράφονται έτσι ώστε όταν έρθει Ελλάδα να είστε ενημερωμένοι από Έλληνες κοινούς θνητούς χρήστες και ξέρετε πάνω κάτω τι παίζει!!!! :P

Ευχαριστούμε για άλλη μία φορά!!!!

@CaLi@


#1773   darko

darko

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Darko_9

Δημοσίευση 25/09/2012 - 23:58

Έκανα κι εγώ το upgrade από 3gs σε 5 την Παρασκευή. Η διαφορά που έχω δει είναι φυσικά τεράστια μιας και το 3GS μου ήταν αρκετά πίσω σε τεχνολογία.

Πήρα το μαύρο (32GB). Αυτό που πραγματικά ξεχωρίζει είναι η οθόνη. Πολύ ζωντανά χρώματα και η γνωστή retina ανάλυση, δίνουν διαφορετική αίσθηση. Έχω και το iPad το 3ρι αλλά μπορώ να πώ ότι η οθόνη του 5 είναι ελαφρώς ανώτερη λόγω χρωμάτων.

Όπως λέει κι ο Researcher, πολύ λεπτό, πολύ ελαφρύ, ξεχνάς ότι το έχεις στην τσέπη. Από πίσω δεν είναι τόσο shiny όπως τα προηγούμενα μοντέλα, αλλά το full black του δίνει μια μυστήρια ομορφιά. Είδα και το άσπρο στο app store της περιοχής και είναι εξίσου όμορφο πάντως.

Η οθόνη παραμένει ακόμα accessible με τον αντίχειρα, ο οποίος φτάνει παντού χωρίς να κουνηθεί το κινητό στην παλάμη. Στην αρχή μου φαινόταν λίγο περίεργο στο κράτημα μάλλον λόγω βάρους και λεπτότητας αλλά μετά την 1η-2η μέρα προσαρμόστηκα.

Τα ακουστικά κάνουν μεγάλη διαφορά (πραγματικά όμως) κι αν και δεν περίμενα να είναι τίποτα διαφορετικό, μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα. Αλλά, η τοποθέτηση της υποδοχής στο κάτω μέρος με δυσκολεύει ελαφρώς. Δεν έχω βρεί ακόμα τρόπο να το βγάζω από την τσέπη του παντελονιού χωρίς να χρειάζομαι ταχυδακτυλουργικά κόλπα για να το γυρίσω στη σωστή θέση.

Από μπαταρία, το έχω φορτίσει 4 φορές από Παρασκευή με Usage time περίπου στις 7 ώρες (με σχετικά βαριά χρήση: παιχνίδια, 3G browsing photo editing κλπ κλπ).

Αυτά προς το παρόν! Αν έχεις 3GS και γουστάρεις upgrade τότε αξίζει. Αν έχεις 4 ή 4s δεν ξέρω θα αφήσω να το κρίνουν οι κάτοχοι 4 και 4s.

ωραιος φιλε μεγια το κινητο...και εγω με 3GS ειμαι και περιμενω πως και πως να το παρω το 5...πραγματικα μεγαλη διαφορα 3GS-5 (αλλωστε ολα μου τα κινητα τα κραταω τρια χρονια και μετα αναβαθμιζω)

#1774   DJTaurus

DJTaurus

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:DJTaurus_

Δημοσίευση 26/09/2012 - 07:13

iPhone 5: An evolution in repair

Αναρτημένη εικόνα

http://ifixit.org/33...tion-in-repair/

Απαραμιλλη ποιότητα κατασκευής...

http://www.youtube.com/watch?v=lMfBWROgzHA&feature=player_embedded

Τελευταία επεξεργασία από: DJTaurus, 26/09/2012 - 07:15


#1775   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2012 - 08:57

δεν ηρθα σπιτι σου...ηρθα στο μερος που συχναζεις για καφε... φιλοξενουμενοι ημαστε ολοι

Αστο βρε φιλαρακο, μερικοι αντι να εχουν apple, νομιζουν οτι ειναι η apple! pathetic!

#1776   gpap3301

gpap3301

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/09/2012 - 10:23

παιδες...μαμει κ δερνει, 3G cosmote 22.66 download 3.56 up....με το 4S πανς απο 9 δεν ειχα δει...προφανως πρεπει να εκανε αναβαθμιση κ η κοσμο!!!

#1777   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 26/09/2012 - 10:31

παιδες...μαμει κ δερνει, 3G cosmote 22.66 download 3.56 up....με το 4S πανς απο 9 δεν ειχα δει...προφανως πρεπει να εκανε αναβαθμιση κ η κοσμο!!!

περιοχη;

#1778   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 26/09/2012 - 10:36

παιδες...μαμει κ δερνει, 3G cosmote 22.66 download 3.56 up....με το 4S πανς απο 9 δεν ειχα δει...προφανως πρεπει να εκανε αναβαθμιση κ η κοσμο!!!

περιοχη;


Οντως περιοχή? αυτό είναι ευχάριστο αρκετά.

#1779   gpap3301

gpap3301

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/09/2012 - 10:43

περιοχη;


Αθηνα παιδια...μετρο πανεπιστημιο

#1780   leon00

leon00

    iPH Enthousiast

  • 504 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 26/09/2012 - 11:26

Καλημέρα
Μια διευκρινηση θα ήθελα για το πένταρι που έχουν πάρει κάποιοι
Εχει ξεκινησει η διαθεση της καινουριας σιμ ?

#1781   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 26/09/2012 - 11:28

Καλημέρα
Μια διευκρινηση θα ήθελα για το πένταρι που έχουν πάρει κάποιοι
Εχει ξεκινησει η διαθεση της καινουριας σιμ ?


Δες ΕΔΩ ....
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#1782   leon00

leon00

    iPH Enthousiast

  • 504 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 26/09/2012 - 11:38

Δες ΕΔΩ ....

Σ´ευχαριστω


#1783   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.698 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2012 - 11:57

και κατι για την οθονη του 5 σε σχεση με 4 και S III απο το displaymate.com

Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 26/09/2012 - 11:58


#1784   IJOHN

IJOHN

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/09/2012 - 12:28

Το δια ταύτα είναι ότι θα έρθει σε κανά μήνα στην Ελλάδα

#1785   karaiord

karaiord

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/09/2012 - 13:49

καλησπερα παιδια να κανω κ γω μια ερωτηση?μην με βρισετε κ μου πειτε να κοιταξω πισω σελιδες κοιταξα καποιες καθως 90 ειναι πολλες για να τις δω ολες!!λοιπον η ιστορια μου κ ελπιζω να μην κουρασω απο την στιγμη που καποια χρονια πριν αγορασα το iphone 3 συνεχως σκεφτομουν πως αν εβγαινε επομενο μοντελο με ενσωματωμενο video ωστε να μην χρειαζεται cydia k jailbreak καθως κ πιο γρηγορο θα ταν το τηλεφωνο που θα κραταγα μεχρι να λιωσει που λεμε ετσι ακουστηκαν οι προσευχες μου βγηκε το 4 μετα το 3gs το αγορασα κ πραγματικα ημουν ευτυχης εως οτου τελη ιουλιου ειχα παει με φιλους σε νησακι για ψησιμο με σκαφος ειχα σχεδον τα κινητα ολων μας σε σακιδιο πλατης με χτυπησε ενα κυμα κ απο οτι εμαθα κ επισημα σημερα τουλαχιστον για το δικο μου τελος καθως χρειαζεται motherboard και και και..να τονισω πως με το 3 που χα αλλα κ με το 4 τους ειχα βγαλει το λαδι κ ποτε δεν μασησαν ισως οταν τα ακουμπουσε απλο νερο να μην δουλευε το ηχειο τους για καποιες ωρες ωστοσω μαε νικησε το αλατι κ γενικα το αλμυρο νερο..πραγματα που λατρευα στο κινητακι μου οπως να σερφαρω πριν κοιμηθω κ να σερφαρω στα διαφορα φορουμ επισης απο την εφαρμογη που χε σε οσα φορουμ ειμαι γραμμενος tapatalk κοπηκαν κ πραγματικα με μια μαλακιουλα που χω samsung fit νιωθω μισος!!μες την ατυχια μου λιγο πριν μου συμβει αυτο με το κινητο ειχα ανανεωσει το συμβολαιο μου κγια εναμιση χρονο κ πηρα μια συσκευη οπου κ κανα δωρο στην μανα μου που παραπονιοταν πως δεν ειχε καλη καμερα..μετα απο ολα αυτα στο θεμα μας ο ξαδελφος μου μενει σαν φρανσισκο κ τον ρωτησα κ μπορει να μου παρει απο κει επειδη ωστοσω δεν ειναι πολυ της τεχνολογιας κ γενικα δεν του κοβει κ πολυ ποιο ακριβως μοντελο να του πω να μ αγορασει κ να μου στειλει ως gift???ευχαριστω εκ των προταιρων κ συγνωμη αν κουρασα

επισης οντως αμερικη η 16 gb που με εμδιαφερει εχει γυρω στα 500 ευρω???κ επισης θα δεχεται ελληνικη νανοσιμ???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες