Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 45 ψήφοι

iPhone 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2772 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2401   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 29/10/2012 - 15:33

Αρχίζουν τα κόλπα και στο 5 !!! :D

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2402   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 30/10/2012 - 03:15

Δεν κάνουμε μια οργανωμένη μαζική αποχή από την αγορά του iPhone 5 στην Ελλάδα λέω εγώ, μήπως επιτέλους τους αναγκάσουμε να ρίξουν τις τιμές τουλάχιστον σε επίπεδο UK ;!;;;
Είναι ντροπή αυτές οι τιμές που ανακοινώθηκαν και θα πρέπει να οργανωθούμε να αποδέιξουμε ότι δεν είμαστε ούτε κορόϊδα, ούτε "πρόβατα" να πηγαίνουμε να αγοράζουμε όσο όσο και να τους χρυσώνουμε, ιδίως αυτή την περίοδο, ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ! Οι τιμές αντί να είναι τουλάχιστον ίδιες με UK, είναι οι ΥΨΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ iPHONE ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ!!!
2 Νοέμβρη να μην πάει ΚΑΝΕΙΣ να το αγοράσει!!! Αφήστε 2-3 άμυαλους πορωμένους μαλ...ες να πάνε και να τους μείνουν απούλητα σε μεγάλο ποσοστό!! Να δείτε μετά πως πέφτουν οι τιμές δια "μαγείας"!!!!.........
Σε όλα υπάρχει λύση, αν οι πολίτες είναι σκεπτόμενοι και δεν φερόμαστε σαν πορωμένα χαζά "κινεζάκια" ή "αμερικανάκια", που τα βλέπεις να κάνουν ουρές έξω από τα Apple Stores, μην χάσουν το "8ο θαύμα" του νέου κόσμου! Πιο γελοίο θέαμα από το χειροκρότημα των πρώτων που αγοράζουν το νέο iPhone από τους υπόλοιπους που περιμένουν απέξω να το αγοράσουν και αυτοί δεν υπάρχει! Είναι για γέλια και για κλάματα!.....
Άντε να αντιδράσουμε, γιατί ιδίως εμάς τους Έλληνες υποψήφιους αγοραστές iPhone μας έχουν για πολύ μ......ς που φαίνεται!!

#2403   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2012 - 03:20

Οι κινεζοι και οι αμερικανοι χαζοι...εμεις πολυ μ@@@@ς.Τελικα κανενας νορμαλ υπαρχει σε αυτον τον ματαιο κοσμο :P

#2404   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 30/10/2012 - 03:25

Δεν κάνουμε μια οργανωμένη μαζική αποχή από την αγορά του iPhone 5 στην Ελλάδα λέω εγώ, μήπως επιτέλους τους αναγκάσουμε να ρίξουν τις τιμές τουλάχιστον σε επίπεδο UK ;!;;;
Είναι ντροπή αυτές οι τιμές που ανακοινώθηκαν και θα πρέπει να οργανωθούμε να αποδέιξουμε ότι δεν είμαστε ούτε κορόϊδα, ούτε "πρόβατα" να πηγαίνουμε να αγοράζουμε όσο όσο και να τους χρυσώνουμε, ιδίως αυτή την περίοδο, ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ! Οι τιμές αντί να είναι τουλάχιστον ίδιες με UK, είναι οι ΥΨΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ iPHONE ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ!!!
2 Νοέμβρη να μην πάει ΚΑΝΕΙΣ να το αγοράσει!!! Αφήστε 2-3 άμυαλους πορωμένους μαλ...ες να πάνε και να τους μείνουν απούλητα σε μεγάλο ποσοστό!! Να δείτε μετά πως πέφτουν οι τιμές δια "μαγείας"!!!!.........
Σε όλα υπάρχει λύση, αν οι πολίτες είναι σκεπτόμενοι και δεν φερόμαστε σαν πορωμένα χαζά "κινεζάκια" ή "αμερικανάκια", που τα βλέπεις να κάνουν ουρές έξω από τα Apple Stores, μην χάσουν το "8ο θαύμα" του νέου κόσμου! Πιο γελοίο θέαμα από το χειροκρότημα των πρώτων που αγοράζουν το νέο iPhone από τους υπόλοιπους που περιμένουν απέξω να το αγοράσουν και αυτοί δεν υπάρχει! Είναι για γέλια και για κλάματα!.....
Άντε να αντιδράσουμε, γιατί ιδίως εμάς τους Έλληνες υποψήφιους αγοραστές iPhone μας έχουν για πολύ μ......ς που φαίνεται!!

Άντε πάλι η ιστορία με το εμπάργκο...

Αρχικά καταλάβετε ότι ένα εμπάργκο από πλευράς καταναλωτών είναι ΑΔΥΝΑΤΟ να γίνει σωστά και να πετύχει.

Δεν έγινε ποτέ, δεν θα γίνει τώρα από τους Έλληνες που δεν συμφωνούν ούτε για το αν είναι πρωί ή βράδυ...

Δεύτερον, μιλάτε για εμπάργκο σε μία εταιρεία.

Εδώ δεν κάναμε εμπάργκο αποχής από τις εκλογές μπας και καταλάβαιναν τίποτα οι ΚΛΕΦΤΕΣ που μας κυβερνάνε τόσα χρόνια, θα κανουμε τώρα?

Ας εξετάσουμε το ποιός ευθύνεται για τις τιμές στην Ελλάδα.

Η Apple? Δε νομίζω. Όσο πουλάει χονδρική στην Ιταλία πουλάει και σε μας. Γιατί να πουλάει περισσότερο?

Το μόνο που μπορείς να κατηγορήσεις την Apple είναι τα 40-50 ευρώ πάνω που είναι σε όλες της χώρες της Ευρώπης.

Οι πάροχοι? Δε νομίζω. Με τα ίδια ποσοστά κέρδους δουλεύουν και αυτό φαίνεται γιατί αλλιώς θα είχαμε εμφανείς αποκλίσεις από τον έναν στον άλλον.

Οπότε πως από τα σύνορα μέχρι το ράφι βγαίνει τέτοιο καπέλο?

Για σκέψου πόσοι νέοι φόροι και χαράτσια στα ΠΑΝΤΑ ήρθαν να προστεθούν στις ήδη υψηλές φορολογίες τα τελευταία χρόνια?

Πολύ σωστά. Έχεις το υψηλότερο ΦΠΑ στην Ευρώπη. Ούτε καν θέλω να σκέφτομαι τα έξοδα εκτελωνισμού κλπ...

Οπότε δε σου φταίει καμία Αpple και κανένας πάροχος.

Άντε και δεν το πήρε κανείς.

ΤΙ θα γίνει νομίζεις? Την άλλη μέρα θα το βάλουν 400 ευρώ?

ΌΧΙ. Θα σου πω τι θα γίνει.

Απλά η Apple θα πει "ΟΚ, πάμε γι άλλα, σιγά τη ζημιά..." και από το επόμενο release θα είμαστε στο τελευταίο γκρουπ ΚΑΙ ΑΝ!

Μη σου πω ότι δεν θα είμαστε καν στα πλάνα της...

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 30/10/2012 - 03:26


#2405   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 30/10/2012 - 06:37

Εγω λέω να οργανώσουμε πορεία στο Σύνταγμα και να ζητάμε φτηνα iPhone 5 για τον λαό....
Πραγματικά έχω αρχίσει να πιστεύω ότι έχουμε μεγάλο πρόβλημα στο κεφάλι μας.

#2406   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 31/10/2012 - 12:37

iPhone 5 Launch day Video

YouTube link


Behind the Scenes...

#2407   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 31/10/2012 - 12:47

θεαματικό αρκετά.. good :-)

#2408   celicamania

celicamania

    iPH Member

  • 303 μηνύματα
  • Twitter:@#!/celicamania
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 31/10/2012 - 13:54

Τι ωραία στιγμή!!! Στιγμές που νιώθεις παιδί!!

#2409   arisgamatos

arisgamatos

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Twitter:@arisyo13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:arisyo13

Δημοσίευση 31/10/2012 - 14:57

Σαν να γενν'ηθηκε το πρ'ωτο τους παιδί. Ετσι κανουν :P

#2410   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 01/11/2012 - 04:01

Αν είχαμε επίσημο apple store εδω έτσι θα κάναμε ακριβώς. Είναι τρέλα απλα...!!!

#2411   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 01/11/2012 - 09:53

Τα μαγικά κουτάκια :P

#2412   zachaoulis

zachaoulis

    iPH Member

  • 231 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:zachaoulis

Δημοσίευση 01/11/2012 - 10:40

Αν είχαμε επίσημο apple store εδω έτσι θα κάναμε ακριβώς. Είναι τρέλα απλα...!!!


αν υπηρχε apple store εδω αποκλειεται να ειχε μεινει ορθιο με τοσες διαδηλωσεις..το βιντεο φοβερο απλα..

#2413   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 01/11/2012 - 12:30

αν υπηρχε apple store εδω αποκλειεται να ειχε μεινει ορθιο με τοσες διαδηλωσεις..το βιντεο φοβερο απλα..


Θα το προστάτευα εγώ δεν πρόκειται να πάθαινε τίποτα!

#2414   gratipa

gratipa

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2012 - 20:10

αυριο θα το χω στα χερια μου επιτελους εχω μουλαρωσει τοσο καιρο :P ελπιζω να μου φερουν και λευκο μην ειναι ολα μαυρα.......

#2415   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 02/11/2012 - 12:00

Μόλις το είδα στο λευκό του.
Ωραίο,ελαφρύ αλλα δεν με ενθουσίασε για τα 740€
Η οθόνη ρε παίδες και πάλι μικρή μου φαίνεται συγνώμη κιόλας.
Αλλα αλλα παρα πολυ γρήγορο και σιγουρα με το iOS θα τα σπάει.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες