Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 45 ψήφοι

iPhone 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2772 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#766   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 14/09/2012 - 15:44

ε αν ειχε κ εδω 200 ευρο με συμβολαιο παταγος θα γινοταν κ εδω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#767   mpermpatis

mpermpatis

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/09/2012 - 15:50

ε αν ειχε κ εδω 200 ευρο με συμβολαιο παταγος θα γινοταν κ εδω


Ναι αλλα ποσο πληρώνεις το μηνα ειναι το θεμα!!! το να το παρεις 200 euro δεν μου λεει κατι αμα ειναι να πληρωνω τα μαλλιοκεφαλα μου (που δεν εχω κιολας) καθε μηνα στον παροχο!!! :-)

#768   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/09/2012 - 15:53

Τελικα ειναι πλεον γεγονος...το iPhone 5 ειναι μια αποτυχια, δεν θα πουλησει τιποτα! Το βραδυ φημολογειται οτι ο Cook θα υποβαλει την παραιτηση του και απο Δευτερα δεν θα ξανασηκωσει ρολα η Apple...!

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 14/09/2012 - 15:54


#769   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 14/09/2012 - 15:58

Απομένει να δούμε πόσα εκατ. συσκευών θα διατεθούν την πρώτη ημέρα της κυκλοφορίας του iPhone 5 πριν μιλήσουμε για "αποτυχία" της Apple να αντεπεξέλθει στις προσδοκίες των χρηστών. Μία "αποτυχία" που την είδαμε να επαναλαμβάνεται κάθε χρόνο, με κάθε προηγούμενο μοντέλο iPhone που ενώ κατακρινόταν από τον τύπο τελικά πραγματοποιούσε ρεκόρ πωλήσεων.

Η ιστορία φαίνεται πως επαναλαμβάνεται. Κάθε χρόνο. Με μεγάλο νικητή την Apple.



Ντάξει τώρα δεκτά όλα αλλά μη λέμε ότι η Apple κατακρίνεται από τον τύπο...

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 14/09/2012 - 15:58

Αναρτημένη εικόνα


#770   uriaman1

uriaman1

    iPH Enthousiast

  • 478 μηνύματα
  • Twitter:@ilperfecto
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:uriaman1

Δημοσίευση 14/09/2012 - 15:58

εγω πιστευω οτι οντως, οι αλλαγες στο 5αρι ειναι πιο αντιληπτες απο χρηστες που ζοριζουν το τηλφωνο, γιατι οκ, οταν πηρα και το 3G και το 4, τις πρωτες μερες που τα ειχα "καθαρα" ολα τρεχανε γαματα, τοσο στο 3G οσο και στο 4 (παρολη τη διαφορα των επεξεργαστων). Για να αντιληφθει, λοιπον, ο μεσος χρηστης "καθαρου" λειτουργικου τη διαφορα με το προηγουμενο μοντελο, πρεπει η apple να βγαλει καμια εφαρμογη του στυλ Epic Citadel ή iMovie που εκμεταλλευεται πληρως την ισχυ του νεου μοντελου. Ετσι, εξαιρωντας το LTE που στην Ελλαδα θα φτασει του αγιου ποτε, η μονη αναβαθμιση για τον μεσο χρηστη ειναι ο κορεσμος των χρωματων (και ΑΝ) και το μεγεθος οθονης για οσους φωναζαν τοσο καιρο οτι χρειαζονται 4αρα οθονη. Αποψη μου ολα αυτα, ο καθενας μπορει να εχει τους δικους του λογους να συμφωνησει ή να διαφωνησει...

#771   ChriSS78

ChriSS78

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 14/09/2012 - 16:09

εγω πιστευω οτι οντως, οι αλλαγες στο 5αρι ειναι πιο αντιληπτες απο χρηστες που ζοριζουν το τηλφωνο, γιατι οκ, οταν πηρα και το 3G και το 4, τις πρωτες μερες που τα ειχα "καθαρα" ολα τρεχανε γαματα, τοσο στο 3G οσο και στο 4 (παρολη τη διαφορα των επεξεργαστων). Για να αντιληφθει, λοιπον, ο μεσος χρηστης "καθαρου" λειτουργικου τη διαφορα με το προηγουμενο μοντελο, πρεπει η apple να βγαλει καμια εφαρμογη του στυλ Epic Citadel ή iMovie που εκμεταλλευεται πληρως την ισχυ του νεου μοντελου. Ετσι, εξαιρωντας το LTE που στην Ελλαδα θα φτασει του αγιου ποτε, η μονη αναβαθμιση για τον μεσο χρηστη ειναι ο κορεσμος των χρωματων (και ΑΝ) και το μεγεθος οθονης για οσους φωναζαν τοσο καιρο οτι χρειαζονται 4αρα οθονη. Αποψη μου ολα αυτα, ο καθενας μπορει να εχει τους δικους του λογους να συμφωνησει ή να διαφωνησει...


Συμφωνω απολυτα, και αν καταλαβα καλα ειχες προηγουμενως 3g μετα το 4άρι κ τωρα πας για το 5άρι. Αν ειναι ετσι βλεπεις αξιοσημειωτες (εως μεγαλες) αλλαγες στο κινητο που αγοραζεις. Εγω απο το αγαπημενο μου 3gs θα παρω το 5άρι αν μπορεσω. Και ναι, προσωπικα την 4άρα οθονη την ηθελα πιο πολυ για το 16:9 που προσφερει...

#772   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 14/09/2012 - 16:17

Πάντως μετά από τόσο "κράξιμο" που έχω ρίξει για το 5 - και αυτό επειδή περίμενα ένα εντελώς διαφορετικό σχέδιο στα βήματα των iPod Touch - τώρα έχω αρχίσει να το γλυκοκοιτάζω :P

Απαράδεκτος τουλάχιστον!

#773   gpap3301

gpap3301

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2012 - 16:27

προς αυτους που ειναι ελλαδα κ ετρεξαν να προμηθευτουν το 5αρι απο το εξωτερικο...οταν θα τους ερθει που θα βρουν την νανοσιμ αν τελικα , κατι που ολα δειχνουν, λογω της μεγαλης ζητησης ερθει αρχεις Νοεμβρη το κινητο στην ελλαδα απο τους ελληνικους παροχους...

#774   socratis84

socratis84

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2012 - 16:29

Πάντως μετά από τόσο "κράξιμο" που έχω ρίξει για το 5 - και αυτό επειδή περίμενα ένα εντελώς διαφορετικό σχέδιο στα βήματα των iPod Touch - τώρα έχω αρχίσει να το γλυκοκοιτάζω :P

Απαράδεκτος τουλάχιστον!


ετσι ειναι τα προιοντα της apple οσο τα κοιτας τοσο περισοτερο σου αρεσουν!!!

#775   gpap3301

gpap3301

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2012 - 16:39

http://m.flickr.com/...x?id=7984882066

904,46 δολάρια... Φωτιά!!! Αλλά τι φωτιά!!!!



Γιαυτό και ξενύχτησα!!! :P


αυτα ειναι, με 60εθρ(80$) παγιο παιρνεις το 64αρι δωρεαν...εδω πρεπει να δωσεις κ καμμια 700αρα στην καλυτερη με αντιστοιχο παγιο...αφου βρισκουν κ τα κανουν καλα κανουν...


επισης στη vodafone uk με 47λιρες παγιο παιρνεις το 16αρι δωρεαν....

Τελευταία επεξεργασία από: gpap3301, 14/09/2012 - 16:39


#776   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 14/09/2012 - 16:46

Η Apple έδωσε στη δημοσιότητα τις τιμές πώλησης του iPhone 5 (χωρίς ΦΠΑ), ως σκέτη συσκευή - χωρίς συμβόλαιο, για τις ΗΠΑ.

Αναρτημένη εικόνα
Οι τιμές (χωρίς το ΦΠΑ) έχουν ως εξής:
  • iPhone 5 16GB: $649 ~500€
  • iPhone 5 32GB: $749 ~570€
  • iPhone 5 64GB: $849 ~645€

Update: Η Apple απέσυρε οπoιαδήποτε αναφορά σε πώληση unlocked iPhone 5 από το site της. Σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις η διάθεση των ξεκλείδωτων iPhone 5 από την Apple θα ξεκινήσει στις ΗΠΑ μέσα στον Οκτώβριο.

Αναμένουμε με αγωνία τις εξελίξεις καθώς γνωρίζουμε ότι αρκετά μέλη της κοινότητας μας ενδιαφέρονται για την απόκτηση ενός unlocked iPhone 5 απευθείας από την Αμερική, λόγω του μειωμένου κόστους.
Behind the Scenes...

#777   darko

darko

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Darko_9

Δημοσίευση 14/09/2012 - 16:55

Γνωριζει κανεις αν τα iPhones που πωλουνται στην Ελβετια ειναι ξεκλειδωτα ??

Τελευταία επεξεργασία από: darko, 14/09/2012 - 16:56


#778   isspro

isspro

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Twitter:@isspro
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:isspro

Δημοσίευση 14/09/2012 - 17:00

Η Apple έδωσε στη δημοσιότητα τις τιμές πώλησης του iPhone 5 (χωρίς ΦΠΑ), ως σκέτη συσκευή - χωρίς συμβόλαιο, για τις ΗΠΑ.

Αναρτημένη εικόνα
Οι τιμές (χωρίς το ΦΠΑ) έχουν ως εξής:

  • iPhone 5 16GB: $649 ~500€
  • iPhone 5 32GB: $749 ~570€
  • iPhone 5 64GB: $849 ~645€
Update: Η Apple απέσυρε οπoιαδήποτε αναφορά σε πώληση unlocked iPhone 5 από το site της. Σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις η διάθεση των ξεκλείδωτων iPhone 5 από την Apple θα ξεκινήσει στις ΗΠΑ μέσα στον Οκτώβριο.

Αναμένουμε με αγωνία τις εξελίξεις καθώς γνωρίζουμε ότι αρκετά μέλη της κοινότητας μας ενδιαφέρονται για την απόκτηση ενός unlocked iPhone 5 απευθείας από την Αμερική, λόγω του μειωμένου κόστους.




δλδ αντι να το παρουμε απο ελλαδα 600 - 700 - 800 ευρω, μπρουμε να περιμενουμε οκτ. η νοεμ. unlocked device απο usa και να το αγορασουμε κανονικα απο το site της online? η μεσω γνωστου να μας το φερει κλπ? γτ εδω το 4s σε voda - wind - cosmote με συμβολαιο κι ολας, κανει οσο ενα pc τουμπανο....

#779   darko

darko

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Darko_9

Δημοσίευση 14/09/2012 - 17:01

Γνωριζει κανεις αν τα iPhones που πωλουνται στην Ελβετια ειναι ξεκλειδωτα ??

#780   Eddieson

Eddieson

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2012 - 17:04

Καλησπέρα παίδες.. Μήπως ξέρουμε πόσο δείκτη SAR έχει το iPhone 5?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες