Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 45 ψήφοι

iPhone 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2772 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1066   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2012 - 17:03

Η αλήθεια είναι ότι ποτέ μου δεν μπόρεσα να καταλάβω τον διαχωρισμό που κάνει η Apple σε πρώτη δεύτερη τρίτη κατηγορία στον κόσμο. Γιατί δεν πουλάει απο την αρχή σε όλο τον κόσμο; Γιατί θα πρέπει όλοι να παραγγείλουμε απο Αμερική, Αγγλία, Γαλλία και Γερμανία; Αν πούλαγε κατευθείαν και σε εμάς δεν θα χρειαζόταν να ψάχνουμε να αγοράσουμε απο αλλού. Θ αγοράζαμε απο την χώρα μας. Και την αισχροκέρδεια που κάνουν ορισμένοι που την πας. Αγοράζουν τις συσκευές μόνο και μόνο για να τις πουλήσουν μετά στο ebay.


Ποιός θα τα συναρμολογήσει όλα αυτά σε τόσο σύντομο διάστημα;;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1067   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 17/09/2012 - 17:03

Την κάναμε και την προκράτηση. Ποτέ μέχρι τώρα βέβαια δεν έγινε και τίποτα με την προκράτηση. Ποιο πολύ νομίζω τον κάνουν για να δουν πόσος κόσμος περιμένει να το αγοράσει.

Είναι απο τους ποιό αξιόπιστους :)

#1068   MaleBuffy

MaleBuffy

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2012 - 17:05

Αναρτημένη εικόνα


Όλα τα ρεκόρ κατέρριψαν οι προ-παραγγελίες για το iPhone 5 σύμφωνα με δελτίο τύπου της Apple. Συγκεκριμένα, η εταιρεία ανακοίνωσε ότι μέσα σε 24 ώρες από την Παρασκευή συμπληρώθηκαν 2 εκατομμύρια προ-παραγγελίες καταρρίπτοντας το προηγούμενο ρεκόρ που κατείχε το iPhone 4S.

«Οι προ-παραγγελίες για το iPhone 5 κατέρριψαν το προηγούμενο ρεκόρ του iPhone 4S και η απόκριση των καταναλωτών για το iPhone 5 είναι φαινομενική. Το iPhone 5 είναι το καλύτερο iPhone μέχρι στιγμής, το πιο όμορφο προϊόν που έχουμε κατασκευάσει ποτέ και ελπίζουμε οι καταναλωτές να το αγαπήσουν τόσο όσο εμείς», δήλωσε ο Phil Schiller.


[via Apple]



Ωραία, μονο που...

http://www.dailymail...hone-4s-4m.html

το άρθρο συγκρίνει προπαραγγελίες του 5.... με το 4s...έξυπνο!

#1069   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2012 - 17:11

Ωραία, μονο που...

http://www.dailymail...hone-4s-4m.html

το άρθρο συγκρίνει προπαραγγελίες του 5.... με το 4s...έξυπνο!


Και πού κολλάει αυτό βρε; Είπες κανείς για πωλήσεις στην πρώτη μέρα με κάποιο άλλο κινητό; Ή μήπως η Samsung έκανε παραγγελίες 2 εκατομμύρια την πρώτη μέρα; Ή μήπως θα κάνει ποτέ; ΛΟΛ

Εντυπώσεις πας να κάνεις;

Τελευταία επεξεργασία από: Researcher, 17/09/2012 - 17:12


#1070   iosif__one

iosif__one

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 17/09/2012 - 17:11

εχω κανει ηδη δοκιμες κ εγω, με κατι παλιες sim και νομιζω οτι ολα θα πανε καλα.
Υπαρχει περιπτωση αραγε να φερουν nano πιο νωρις οι εταιρειες?

το έχεις κάνει δοκιμή σε κάρτες που το chip είναι μεγαλύτερο από το συνηθισμένο; Το παραπάνω μέρος φαίνεται ουσιαστικά άχρηστο αφού δεν ακουμπούν οι επαφές του τηλεφώνου αλλά δε ξέρω τι γίνεται αν το κόψεις. Παράδειγμα η 2in1 της cosmote που δε διαφέρει από μια κανονική απλά ειναι από τισ μεγάλες. δεν είχε βγει καν σε micro αφού έλεγαν ότι δεν υποστιριζόταν ( από την εποχή του 3G την έχω, την έκοψα για το 4 και μια χαρά. παράδεγμα <<μεγάλου>> chip http://static.truste...IM-Vodafone.jpg

#1071   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2012 - 17:16

το έχεις κάνει δοκιμή σε κάρτες που το chip είναι μεγαλύτερο από το συνηθισμένο; Το παραπάνω μέρος φαίνεται ουσιαστικά άχρηστο αφού δεν ακουμπούν οι επαφές του τηλεφώνου αλλά δε ξέρω τι γίνεται αν το κόψεις. Παράδειγμα η 2in1 της cosmote που δε διαφέρει από μια κανονική απλά ειναι από τισ μεγάλες. δεν είχε βγει καν σε micro αφού έλεγαν ότι δεν υποστιριζόταν ( από την εποχή του 3G την έχω, την έκοψα για το 4 και μια χαρά. παράδεγμα <<μεγάλου>> chip http://static.truste...IM-Vodafone.jpg


Παλίκαρε τη SIM την έχεις δει;

#1072   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 17/09/2012 - 17:20

Ολα τα λεφτά

Αναρτημένη εικόνα


best!!!

Ωραία, μονο που...

http://www.dailymail...hone-4s-4m.html

το άρθρο συγκρίνει προπαραγγελίες του 5.... με το 4s...έξυπνο!


Έχω την εντύπωση ότι μιλάει για προμηθευτές / providers κι όχι απλούς καταναλωτές...

δες:
Most of the orders will have come through network carriers across the world, based on customer pre-orders, upgrades and anticipated demand


Είναι κάτι εντελώς διαφορετικό...


Τελευταία επεξεργασία από: alej, 17/09/2012 - 17:21


#1073   iosif__one

iosif__one

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 17/09/2012 - 17:26

Παλίκαρε τη SIM την έχεις δει;

ποια sim εννοείς; nano δεν έχω δει αλλά από τις διαστάσεις που έχω διαβάσει ότι έχει πρέπει υποχρεωτικά να κόψεις το παραπάνω μέρος του chip που έχουν οι "μεγάλες" κανονικές όπως αυτή στη φωτογραφία γιατί υπάρχουν full size sim με μικρό chip που αν τις κόψεις και λεπτύνεις με γυαλόχαρτο θα δουλεύουν μάλλον κανονικά και υπάρχουν και αλλες με πιο μεγάλο chip (αχρηστο στο επιλέον μέρος του) που πρέπει να το κόψεις για να χωρέσει...

#1074   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 17/09/2012 - 17:27

Ποιός θα τα συναρμολογήσει όλα αυτά σε τόσο σύντομο διάστημα;;;

Θέλω να πω οτι τώρα που πουλάνε μόνο Αμερική Γαλλία Γερμανία, δεν αγοράζει κανένας άλλος; Δηλαδή απο Ελλάδα δεν πήρε κανένας;
Σίγουρα!!! Όλοι περιμένουμε την σειρά μας :D .
Πάντως φέτος θα αγοράσω απο Ελλάδα.

#1075   Hyperion90

Hyperion90

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Twitter:@Hyperion90
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/09/2012 - 17:29

Εσθονία και Λιθουανία πριν από Ελλάδα..χοχοοχοχ


Πρέπει να μας έχουν για πολύ στο άκυρο εκεί στην apple

Γι' αυτό δεν το παίρνω <_<

#1076   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2012 - 17:31

Περίμενε να γίνει και το launch του τηλεφώνου! Έχουμε μία εβδομάδα ακόμη...

#1077   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 17/09/2012 - 17:32

Πρέπει να μας έχουν για πολύ στο άκυρο εκεί στην apple

Γι' αυτό δεν το παίρνω <_<


Η Apple μας έχει στο άκυρο μόνο ή όλος ο πλανήτης; Αν είναι έτσι πρέπει να κλειστούμε στις σπηλιές μας και να μην πηγαίνουμε πουθενά..

Αναρτημένη εικόνα


#1078   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 17/09/2012 - 17:36

Στην Αμερική μην ξεχνάτε ότι η θέση έχει γίνει μηνιάτικο πουλάς την θέση σου και αγοράζεις iPhone...
Πέρσι υπήρχαν πολλοί που τις πούλησαν.. Άλλος είχε δώσει σε ένα ταλαίπωρο $150 να κρατάει θέση... Και πολλά άλλα τέτοια...

Α η Νέα Υόρκη είναι όση η Ελλάδα φανταστείτε λοιπόν τι καρυδιάς καρύδι άνθρωπος υπάρχει, δεν είναι μόνο Αμερικάνοι σε καμία περίπτωση και μιλάω εκ πείρας γιατί ζω την πόλη κάθε μέρα....

@CaLi@


#1079   Korbas

Korbas

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2012 - 17:49

Για όσους αναρωτιούνται εγώ θα το έχω Τρίτη-Μάξιμουμ Τετάρτη. Θα περιμένω το Γερμανό να φέρει SIM?

Πήγα σήμερα jig και ρώτησα Γερμανό και Voda. Δεν έχουν ΚΑΜΙΑ ιδέα. Τουλάχιστον στο Γερμανό το παιδί είναι οπαδός, οπότε στάνταρ πράγματα.


Θυμάμαι ένα μήνα πριν το iPhone 4 που είχα πάρει ως εταιρικός πελάτης να ρωτήσω για micro SIM στην Cosmote και ήταν κινέζικα για αυτούς. Πάλι θα ψάχνουμε για κόφτες. (Tip: Vodafone Μιχαλακοπούλου, τα παιδιά είχαν perforators από τη πρώτη μέρα, respect!!!)

#1080   Hyperion90

Hyperion90

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Twitter:@Hyperion90
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/09/2012 - 17:49

Η Apple μας έχει στο άκυρο μόνο ή όλος ο πλανήτης; Αν είναι έτσι πρέπει να κλειστούμε στις σπηλιές μας και να μην πηγαίνουμε πουθενά..


Ή να πηγαίνουμε σε άλλα μέρη που μας υπολογίζουν και εκτιμούν περισσότερο ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (3)