Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 45 ψήφοι

iPhone 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2772 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1111   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/09/2012 - 22:00

Ρε παιδιά σταματήστε ποια να συγκρίνετε το Iphone με το s3 και δεν ξέρω κι εγώ με τι άλλο.
Εσείς νιώθετε καλά με το κινητάκι σας? Γουστάρετε που το βλέπετε και το κρατάτε στα χέρια σας? Τι σας νοιάζει πόσες πωλήσεις έκανε και αν κάνει καφέ ή ομελέτα. Διαλέξατε το κινητό επειδή το γουστάρετε και πιστεύατε ότι αυτό είναι το καλύτερο για εσάς. Από εκεί και πέρα μην προσπαθείτε να πείσετε και τους άλλους ότι είναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ. Ο καθένας έχει τα δικά του κριτήρια.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1112   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2012 - 22:31

Το CNET δημοσίευεσε άρθρο πως η micro sim μπορεί όντως να κοπεί σε nano sim. Ακούς jig?

#1113   Maal

Maal

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/09/2012 - 23:27

Να κάνω μια ερώτηση; Άσχετη και σχετική με το θέμα.
Δηλαδή η συσκευασία του iPhone δεν θα χει μέσα φορτιστή, καλώδιο και ακουστικά;;
Γιατί βλέπω συνέχεια που συζητιέται το θέμα με την μικρότερη υποδοχή κλπ, ή μήπως είναι μόνο γι αυτούς που έχουν αξεσουάρ συμβατά με το iPhone και θα πρέπει να αλλάξουν το connector;
Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

#1114   Ananeotis

Ananeotis

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 17/09/2012 - 23:29

Διαβασα τις εκτιμησεις για τις τιμες στην Ελλαδα..

Πολυ ακριβο παιδες..Εγω σκεφτομουνα το 32αρι λογω μεγαλυτερου μεγεθους των εφαρμογων αλλα με τιμη γυρω στα 820 € τραβαω ζορι..

Το s3 στα 32 gb βγαινει 200€ φθηνοτερο..

Βεβαια οσο κι αν η διαφορα ειναι μεγαλη προτιμω να κανω 2 μηνες υπομονη παραπανω παρα να ξαναπιασω στα χερια μου android κινητο..



#1115   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 17/09/2012 - 23:32

Να κάνω μια ερώτηση; Άσχετη και σχετική με το θέμα.
Δηλαδή η συσκευασία του iPhone δεν θα χει μέσα φορτιστή, καλώδιο και ακουστικά;;
Γιατί βλέπω συνέχεια που συζητιέται το θέμα με την μικρότερη υποδοχή κλπ, ή μήπως είναι μόνο γι αυτούς που έχουν αξεσουάρ συμβατά με το iPhone και θα πρέπει να αλλάξουν το connector;
Ευχαριστώ προκαταβολικά :)


Απ'ότι έχω διαβάσει στο αγγλικό site της Apple λέει ότι η συσκευασία περιέχει και καλώδιο και φορτιστή και ακουστικά...τώρα στην Ελλάδα αν αλλάξει κάτι....

Διαβασα τις εκτιμησεις για τις τιμες στην Ελλαδα..

Πολυ ακριβο παιδες..Εγω σκεφτομουνα το 32αρι λογω μεγαλυτερου μεγεθους των εφαρμογων αλλα με τιμη γυρω στα 820 € τραβαω ζορι..

Το s3 στα 32 gb βγαινει 200€ φθηνοτερο..

Βεβαια οσο κι αν η διαφορα ειναι μεγαλη προτιμω να κανω 2 μηνες υπομονη παραπανω παρα να ξαναπιασω στα χερια μου android κινητο..


Που διάβασες εκτιμήσεις για τις τιμές?

#1116   iosif__one

iosif__one

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 17/09/2012 - 23:33

Απ'ότι έχω διαβάσει στο αγγλικό site της Apple λέει ότι η συσκευασία περιέχει και καλώδιο και φορτιστή και ακουστικά...τώρα στην Ελλάδα αν αλλάξει κάτι....

δε θα αλλάξει κάτι... Όλα θα τα έχει όπως πάντα, το θέμα που έχει δημιουργηθεί είναι σχετικό με την ασυμβατότητα των αξεσουάρ των προηγούμενων iPhone που λύνεται με έναν αντάπτορα (πωλείται χωριστά)

#1117   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 17/09/2012 - 23:34

θα τα εχει ολα φιλε...

#1118   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 17/09/2012 - 23:40

Στις 28/9, που θα κυκλοφορήσει το 2ο "κύμα", θα μάθουμε οριστικά πότε έρχεται και Ελλάδα ή είναι άσχετο?

#1119   Ananeotis

Ananeotis

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 17/09/2012 - 23:41

Απ'ότι έχω διαβάσει στο αγγλικό site της Apple λέει ότι η συσκευασία περιέχει και καλώδιο και φορτιστή και ακουστικά...τώρα στην Ελλάδα αν αλλάξει κάτι....



Που διάβασες εκτιμήσεις για τις τιμές?


Σελιδα 56 του θεματος

#1120   Ananeotis

Ananeotis

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 17/09/2012 - 23:47

Στις 28/9, που θα κυκλοφορήσει το 2ο "κύμα", θα μάθουμε οριστικά πότε έρχεται και Ελλάδα ή είναι άσχετο?


Πιο πιθανη ημερομηνια 19 Οκτωβρη..

#1121   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 18/09/2012 - 00:03

Το επίμαχο θέμα με την οικονομική κρίση διαγράφτηκε ( μαζί με το δικό μου) γιατί μερικοί θίχτηκαν ενώ αυτό που έγραψα αποτελούσε μία διαπίστωση που όλοι έπρεπε να είχαμε στο μυαλό μας(πχ περί οικονομικής συνείδησης που ανέφερε ο MarkKnoplfer). Και κρίμα γιατί αποτελείτε την νέα γενιά και οι απόψεις που ακούστηκαν εδώ δεν ήταν καθόλου ενθαρρυντικές. Επίσης καλό θα ήταν μερικοί να αρχίσουν να αντιλαμβάνονται πότε κάποιος γράφει κριτικάροντας κάποιον και πότε όχι και να μην το βλέπουν τόσο "πατριωτικά" το θέμα.

Συνεχίζουμε κανονικά χωρίς τα OFFTOPIC τα οποία διαγράφησαν

#1122   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2012 - 00:12

Το CNET δημοσίευεσε άρθρο πως η micro sim μπορεί όντως να κοπεί σε nano sim. Ακούς jig?

Nαι, σε καλο δρομο ειμαστε!!
Aυτη ειναι η πρωτη δοκιμη, μετα απο 2-3 sim θα γινουμε καλυτεροι ;)



ps
Εχω ενα τυπογραφειο κοντα στο γραφειο που μας φτιαχνει καρτες κλπ. και εχει κατι μηχανηματακια που κοβουν με μεγαλη ακριβεια.
Η επομενη δοκιμη θα γινει εκει.
Μετα με το γυαλοχαρτακι για το παχος!

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: jig, 18/09/2012 - 00:19

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#1123   LOFT

LOFT

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2012 - 00:16

Καλησπερα σε ολους,
Θα ηθελα μια βοηθεια αν ξερει κανεις να μου πει. Μολις παρειγγειλα το 5 Unlocked απο την Γερμανια με εκτιμομενη ημερομηνια παραδοσης 10-15 Οκτ. Σιγουρα νωριτερα απ'οτι θα το ειχα στην Ελλαδα,το ερωτημα ειναι αν ξερει κανεις να μου πει αν θα διαθετει μεχρι τοτε η Cosmote καρτες nano-sim ή θα πρεπει να περιμενω μεχρι να φερει η cosmote τις καρτες αυτες στην Ελλαδα? Υπαρχει τροπος πχ με κοπη να μετατρεψεις την micro se nano sim?? Γνωριζει κανεις να μου πει? Οπως καναμε παλια τις σιμ σε μικρο σιμ,με κοπη!! Ευχαριστω , καλη συνεχεια σε ολους!

#1124   StavrosA

StavrosA

    iPH Enthousiast

  • 396 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2012 - 00:32

διάβασε τα τελευταία πόστ και θα λαβεις τις απαντήσεις που θες

#1125   dreamangel25

dreamangel25

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@@Ssou28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:dreamangel25

Δημοσίευση 18/09/2012 - 01:02

Καλησπερα σε ολους,
Θα ηθελα μια βοηθεια αν ξερει κανεις να μου πει. Μολις παρειγγειλα το 5 Unlocked απο την Γερμανια με εκτιμομενη ημερομηνια παραδοσης 10-15 Οκτ. Σιγουρα νωριτερα απ'οτι θα το ειχα στην Ελλαδα,το ερωτημα ειναι αν ξερει κανεις να μου πει αν θα διαθετει μεχρι τοτε η Cosmote καρτες nano-sim ή θα πρεπει να περιμενω μεχρι να φερει η cosmote τις καρτες αυτες στην Ελλαδα? Υπαρχει τροπος πχ με κοπη να μετατρεψεις την micro se nano sim?? Γνωριζει κανεις να μου πει? Οπως καναμε παλια τις σιμ σε μικρο σιμ,με κοπη!! Ευχαριστω , καλη συνεχεια σε ολους!

ποσο το παραγγειλες?μεσω appstore?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες