Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 45 ψήφοι

iPhone 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2772 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1006   oboys10

oboys10

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/09/2012 - 10:24

Ναι, ασε που δεν βγαινει σε ροζ...!

Περισυ που ημουνα εκει ειχε καμια 300-400 ατομα και πηρανε μονο οι μισοι την πρωτη μερα....! αλλα ειμαι σιγουρος τον χαμο στην Αγγλια που ειχα δει σε τηλεοραση δυσκολα τον φρτανει κανεις...!


Δε μιλάω για το Apple Store της Φρανκφούρτης.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1007   akis83

akis83

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/09/2012 - 10:31

Μπα με τιποτα αυτο! το αργοτερο μεσα νοεμβρη θα το εχει η Ελλαδα μας! Βασικα σιγουρα θα ειναι στο τριτο γκρουπ οπως και σε ολα τα προηγουμενα ημασταν στοτριτο γκρουπ... Αλλα δεν παιζει να ημαστε στι 5 Οκτωβριου θα ειχε ΗΔΗ ανακοινωθει αν ημασταν στις 5 Οκτωβριου, ασε που θα το ηξεραν καμια 10ρια μερες νωριτερα οι ελληνικες εταιριες και θα εβγαζαν ολες στα site τους "εκδηλωσεις ενδιαφεροντως και προπαραγγελιες" και τετοια που κανουν καθε χρονο!

Γιατι έχω την εντύπωση οτι σε όλα τα προηγούμενα (iPad 2, iPhone 4s, iPad 3) είμασταν δεύτερο γκρουπ μετα την Αμερική

#1008   ioik

ioik

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/09/2012 - 10:32

Τελικα με τιποτα δεν ημαστε ευχαριστημενοι.... καποιοι εδω μεσα ετρεξαν να θαψουνε το νεο μηλοφωνο λεγοντας πως δεν θα πουλησει.... 2 ωρες μετα την διαθεση του στα online Apple Stores ανεβηκε η διαθεση του μεσω online παραγγελειας απο 1 σε 2-3 βδομαδες.... Τελικα κανεις δεν το παρηγγειλε!

Φίλε μου κάνεις ένα μικρό λάθος! Ο αμερικανός βεβαίως θα κάνει sold out γιατι είναι φτηνό και λεφτά υπάρχουν, ο Γερμανός βέβαιος θα το πάρει και θα κάνει sold out γιατι και πάλι λεφτά υπάρχουν! Ο έλληνας να δώ τι sold out θα κάνει αφού λεφτά πλέον δεν υπάρχουν! Το σκα... έχει γίνει ήδη παξιμάδι οπότε θα δούμε όταν έρθει πως θα πανε οι πωλήσεις! Επιπλέον πρέπει να υπολογίζεις ότι στην Apple δεν είναι μακακες, ξέρουν ποιες είναι οι αγορές που θα το προωθήσουν πρώτα και θα κάνουν sold out και σίγουρα η Ελλάδα δεν είναι μια απο αυτές!

#1009   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/09/2012 - 10:41

Φίλε μου κάνεις ένα μικρό λάθος! Ο αμερικανός βεβαίως θα κάνει sold out γιατι είναι φτηνό και λεφτά υπάρχουν, ο Γερμανός βέβαιος θα το πάρει και θα κάνει sold out γιατι και πάλι λεφτά υπάρχουν! Ο έλληνας να δώ τι sold out θα κάνει αφού λεφτά πλέον δεν υπάρχουν! Το σκα... έχει γίνει ήδη παξιμάδι οπότε θα δούμε όταν έρθει πως θα πανε οι πωλήσεις! Επιπλέον πρέπει να υπολογίζεις ότι στην Apple δεν είναι μακακες, ξέρουν ποιες είναι οι αγορές που θα το προωθήσουν πρώτα και θα κάνουν sold out και σίγουρα η Ελλάδα δεν είναι μια απο αυτές!


Για να κρίνεις δηλαδή την πορεία ενός προΐόντος κοιτάς μόνο τη χώρα σου? Δεν το βρίσκω και πολύ σωστό αυτό.

Τελευταία επεξεργασία από: fANis, 17/09/2012 - 10:41


#1010   ioik

ioik

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/09/2012 - 10:54

Στην Ελλάδα είμαστε, σε ελληνικό φόρουμ είμαστε, βεβαίως και μιλάω για τη χώρα μου! Εγω δεν είπα ποτέ ότι το 5αρι θα είναι flop, είπα ότι για αυτά που προσφέρει σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο, δεν δικαιολογούν το να δώσει κάποιος το πόσο των 700ευρω για να κάνει την αναβάθμιση! Επαναλαμβάνω, και στην Ελλάδα θα πουλήσει αλλα πιστεύω ότι δεν θα γίνει το έλα να δεις! Αυτός που έχει λεφτά θα το πάρει και θα κρατήσει το 4s για δεύτερο ή θα το δώσει στο 10χρονο παιδι του να παίζει! Αυτός όμως που τις προηγούμενες χρονιές είχε δουλεια κι τώρα είναι άνεργος δεν υπάρχει περίπτωση να το πάρει! Όπως έχω γράψει και στο παρελθόν, αν απο τους 400000 νέους ανέργους το 2012,το 10% είχε iPhone και ειχε σκοπο να παρει το καινουργιο, σημαίνει ότι τουλάχιστον 40000 λιγότερα τηλέφωνα θα πουληθούν!
Επίσης δεν ξέρω αν γράφτηκε στο φόρουμ, στο ιταλικό store το 4αρι πωλείται 429ευρω και το 4s 629ευρω!

#1011   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 17/09/2012 - 10:59

Με τέτοιες επιδοτήσεις ούτε το iPhone5 ούτε το SIII θα πουλήσουν πολλές συσκευές.
Δεν ξέρω μην συμφέρει περισότερο συμβόλαιο στην AT&T με περιαγωγή στην ευρώπη παρά αυτό το χάλι εδώ...

#1012   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 17/09/2012 - 12:32

Μπα με τιποτα αυτο! το αργοτερο μεσα νοεμβρη θα το εχει η Ελλαδα μας! Βασικα σιγουρα θα ειναι στο τριτο γκρουπ οπως και σε ολα τα προηγουμενα ημασταν στοτριτο γκρουπ... Αλλα δεν παιζει να ημαστε στι 5 Οκτωβριου θα ειχε ΗΔΗ ανακοινωθει αν ημασταν στις 5 Οκτωβριου, ασε που θα το ηξεραν καμια 10ρια μερες νωριτερα οι ελληνικες εταιριες και θα εβγαζαν ολες στα site τους "εκδηλωσεις ενδιαφεροντως και προπαραγγελιες" και τετοια που κανουν καθε χρονο!


Με το iphone 4 παντως θυμαμαι οτι δεν ειχε ανακοινωθει κατι απο την apple επισημα και ετσι ξαφνικα πολυ συντομα εβγαλαν ανακοινωση η cosmote και η vodafone οτι ερχεται συντομα..
Μπορει και μεσα στη βδομαδα να δουμε τιποτα τετοιο με εκδηλωση ενδιαφεροντος ή την αλλη.. Δεν ξερεις.

#1013   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 17/09/2012 - 12:34

Ας έρθει στην Ευρώπη και τα λέμε ..... What's up θα το κάνω !!!

#1014   tgiannak

tgiannak

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tgiannak

Δημοσίευση 17/09/2012 - 12:35

Στελνουν Ελλαδα φιλαρακο?


οχι εχω κατι ξαδερφια εκει..

#1015   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2012 - 13:23

Μίλησα σήμερα με μια κοπέλα από το πλαίσιο στα κεντρικά, και μου είπε ότι μπορεί να έρθει και τέλος Οκτωβρίου με αρχές Νοεμβρίου. Και δεν γίνεται προπαραγγελία ακόμα.....
Βασικά εγώ το παράγγειλα από έναν γνωστό που έχω στο πλαίσιο,Και του είπα μόλις έρθει να μου κρατήσει 2 κομμάτια άσπρα 32gb για να μην παίρνω συνέχεια τηλέφωνο...Αναμένουμε λοιπόν......

#1016   melaslog

melaslog

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2012 - 13:41

Παίδες καλησπέρα.
Να ρωτήσω και εγώ κάτι που ίσως σας φανεί αστείο αλλά.....
Οι φωτό που περνάμε στο κινητό θα φαίνονται ολόκληρες στο 5άρι ή με κενό πάνω κάτω λόγω αλλαγής της αναλογίας της οθόνης;

#1017   asterix1992

asterix1992

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/09/2012 - 13:46

Προπαραγγελία 639€ από Γαλλία!! Ελπίζω να το έχω στα χέρια μου τη Παρασκευή γιατί Δευτέρα έρχομαι Ελλάδα...

Όταν το πάρεις μπορείς να πεις αν είναι εντάξει και γενικά αν το μαγαζί είναι αξιόπιστο?? Ευχαριστώ! :)

#1018   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 17/09/2012 - 13:46

Καλησπέρα...έχω κι εγώ μια ερώτηση για μεταφορά αρχείων...αλλά αφορά από Nokia N8 στο iPhone5...θα μπορώ να μεταφέρω επαφές και φωτό;

#1019   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 17/09/2012 - 13:56

Καλησπέρα...έχω κι εγώ μια ερώτηση για μεταφορά αρχείων...αλλά αφορά από Nokia N8 στο iPhone5...θα μπορώ να μεταφέρω επαφές και φωτό;


Τις επαφές μπορείς να τις συγχρωνήσεις με google contacts ή επαφές των windows και μετά μέσω itunes στο νέο σου iphone .

Moυσική και φωτογραφίες τα κατεβάζεις στο PC σου και μετά πάλι μέσω itunes στο iphone...

#1020   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 17/09/2012 - 14:02

Τις επαφές μπορείς να τις συγχρωνήσεις με google contacts ή επαφές των windows και μετά μέσω itunes στο νέο σου iphone .

Moυσική και φωτογραφίες τα κατεβάζεις στο PC σου και μετά πάλι μέσω itunes στο iphone...


Ευχαριστώ!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες