Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Η Apple θα κυκλοφορήσει 2 διαφορετικές εκδόσεις iPhone 5 για GSM Δίκτυα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
54 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 17/09/2012 - 11:12

Εγώ νομίζω ότι λόγω σχέσης OTE/Cosmote με DT ότι κυκλοφορήσει Γερμανία θα παίξει και Ελλάδα για Cosmote και αντίστοιχα για Vodafone.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 17/09/2012 - 11:41

Απο Γερμανια θα ισχυει το ιδιο οσον αφορα το A1429

Εγώ νομίζω ότι λόγω σχέσης OTE/Cosmote με DT ότι κυκλοφορήσει Γερμανία θα παίξει και Ελλάδα για Cosmote και αντίστοιχα για Vodafone.

οποιος το αγορασει απο γερμανια 100% το LTE οταν βγει θα ειναι ιδιο με της Γερμανιας ιδια μπαντα δηλαδη.... οποτε οποιος το παρει απο Γερμναια θα παιζει σιγουρα LTE Ελλαδας ΟΤΑΝ βεβαια βγει τετοιο δικτυο!

#48   panoramix77

panoramix77

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/09/2012 - 11:41

καλημερα παιδες!!!!???
μια ερωτηση???αν παρω ξεκλειδωτο απο αμερικα η αγγλια πως το κανω να λειτουργει εδω???

#49   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 17/09/2012 - 11:45

Να τονίσω για 100ή φορά αυτό που τόνισε η Apple στην παρουσίαση αλλά και στη σελίδα της, για να μην λέτε ότι δεν τα λέγαμε:

Ακόμα και αν πάρεις το σωστό τηλέφωνο και όταν έρθει το LTE στην Ελλάδα η μπάντα είναι συμβατή, ΚΑΝΕΙΣ δε σου εγγυάται ότι θα παίζει, αφού πρέπει να έχει συνεργασία και η Apple με την εκάστοτε εταιρεία!

καλημερα παιδες!!!! :huh:
μια ερωτηση :huh:αν παρω ξεκλειδωτο απο αμερικα η αγγλια πως το κανω να λειτουργει εδω :huh:


Αν είναι ξεκλείδωτο απλά του βάζεις μια κάρτα nano sim ελληνικού παρόχου και είσαι έτοιμος!

#50   panoramix77

panoramix77

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/09/2012 - 11:48

αν ειναι κλειδωμενο???

Να τονίσω για 100ή φορά αυτό που τόνισε η Apple στην παρουσίαση αλλά και στη σελίδα της, για να μην λέτε ότι δεν τα λέγαμε:

Ακόμα και αν πάρεις το σωστό τηλέφωνο και όταν έρθει το LTE στην Ελλάδα η μπάντα είναι συμβατή, ΚΑΝΕΙΣ δε σου εγγυάται ότι θα παίζει, αφού πρέπει να έχει συνεργασία και η Apple με την εκάστοτε εταιρεία!



Αν είναι ξεκλείδωτο απλά του βάζεις μια κάρτα nano sim ελληνικού παρόχου και είσαι έτοιμος!

αν ειναι κλειδωμενο??

#51   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 17/09/2012 - 11:50

Αν είναι κλειδωμένο περιμένεις κάποιο software unlock (απίθανο), ή κάποιο hardware unlock τύπου gevey sim (λίγες πιθανότητες και θα αργήσει).

Υπάρχει και η πιθανότητα του official unlock από τους παρόχους έναντι αντιτίμου, αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα το προσφέρουν για το 5 και αν ναι, σίγουρα όχι από την πρώτη μέρα.

Καλύτερα να μην μπλέξεις με κλειδωμένο αν θες τη γνώμη μου...

#52   panoramix77

panoramix77

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/09/2012 - 11:52

Αν είναι κλειδωμένο περιμένεις κάποιο software unlock (απίθανο), ή κάποιο hardware unlock τύπου gevey sim (λίγες πιθανότητες και θα αργήσει).

Υπάρχει και η πιθανότητα του official unlock από τους παρόχους έναντι αντιτίμου, αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα το προσφέρουν για το 5 και αν ναι, σίγουρα όχι από την πρώτη μέρα.

Καλύτερα να μην μπλέξεις με κλειδωμένο αν θες τη γνώμη μου...

ευχαριστω φιλος

#53   nikos22patra

nikos22patra

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 19/10/2012 - 22:29

γινετε ενας πανικος.στην ελλαδα ποτε ερχετε το 5αρι?εγω χτες ρωτησα στην βονταφον ποτε και μου λεει τα χριστουγεννα δεν πιστευω να αργησει τοσο πολυ.το θεμα μου εμενα ειναι οτι θα παω ισπανια 1η δεκεμβρη θελω να το παρω απο εκει απ'οτι καταλαβα θα ζητησω το Α1429? για να εχω LT4 οταν κ αν ερθει εδω?καλα τα λεω?ααα με την εγγυηση αν το παρω απο ισπανια τι παιζει?

#54   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 19/10/2012 - 23:25

γινετε ενας πανικος.στην ελλαδα ποτε ερχετε το 5αρι?εγω χτες ρωτησα στην βονταφον ποτε και μου λεει τα χριστουγεννα δεν πιστευω να αργησει τοσο πολυ.το θεμα μου εμενα ειναι οτι θα παω ισπανια 1η δεκεμβρη θελω να το παρω απο εκει απ'οτι καταλαβα θα ζητησω το Α1429? για να εχω LT4 οταν κ αν ερθει εδω?καλα τα λεω?ααα με την εγγυηση αν το παρω απο ισπανια τι παιζει?

ΤΟ πότε έρχεται μπορώ να σου πω ότι σίγουρα ούτε ο Τσακ Νόρις δεν το ξέρει...

Μάλλον μέσα στο Νοέμβρη...

Από Ισπανία θα πρέπει να ζητήσεις το Α1429 GSM UNLOCKED.

Η εγγύηση είναι παγκόσμια και ισχύει κανονικά και εδώ.

#55   sotosnyc

sotosnyc

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/11/2012 - 11:12

Θα ήθελα να σας ενημερώσω πως το iphone 5 της Verizon CDMA έχει GSM slot (δηλαδή μπορείς να βάλεις sim card κανονική όπως Cosmote), και συγκεκριμένο τηλέφωνο υποστηρίζει τα Bands 1, 3, 5, 13, 25 δηλαδή και τα Ευρωπαϊκά, όποτε πιθανόν και τα Ελληνικά(Ποιος ξέρει ίσως βγούμε από την Ευρώπη και αλλάξουν και αυτά :) ). Όμως το σημαντικότερο είναι ότι το slot της sim card είναι επίσημα ξεκλείδωτο (όχι όπως έπαιρνες παλιά At&t τηλέφωνο και περίμενες να κάνεις unlock την sim card με λογισμικό ή με ειδικές sim card κτλ), και δεν πρόκειται να το κλειδώσουν, δηλαδή βάζεις όποια sim card θες και λειτουργεί. Αυτό σημαίνει ότι έχεις έτσι και αλλιώς έχεις κλήσεις, 3g, κτλ και νομίζω ότι το LTE θα ταιριάζει οπότε και αυτό! Δεν θέλω αν πάρω κάποιον στο λαιμό μου, απλά ήθελα να σας ενημερώσω, όποιος θέλει το ψάχνει και πράττει αναλόγως.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)