Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

OpenVPN


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   mustang

mustang

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2008 - 11:23

Καλημέρα σας!Μια ερώτηση από εμένα:υπάρχει κάποια εφαρμογή που να υποστηρίζει openVPN στο iphone?Θέλω να εγκαταστήσω το VPN του πανεπιστημίου και μου είπαν οτι μόνο μεσω openVPN μπορώ να το κάνω(δηλαδή δεν μου κάνουν τίποτα τα L2TP,PPTP,IPSec που υπάρχουν στο iphone).Ευχαριστώ!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/11/2008 - 13:03

Aν ήξερα τί ήταν θα σε βοήθαγα. Με ένα search στο AppStore με τη λέξη VPN μου έβγαλε τα: Jaadu, Telnet κ κάτι άλλα άσχετα μάλλον. Ρίξτους μια ματια να δεις αν σε βολεύουν

#3   mustang

mustang

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2008 - 13:23

Βρήκα ένα άρθρο που έλεγε ότι δεν υπάρχει OpenVpn υποστήριξη... :( http://carroarmato0....for-the-iphone/

Tα υπόλοιπα προγράμματα που μου είπες τα είχα δει αλλά τα δύο πρώτα είναι για remote desktop (δηλαδή καμία σχέση με mail που θέλω εγώ και επίσης δεν υποστηρίζουν openVPN)  και το TELNET χρησιμοποιεί το vpn που έχει built-in το iphone (το οποίο επίσης δεν δουλεύει) .... :(  ... Μόνο για Windows Mobile βρήκα εφαρμογές.... >:(

#4   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/12/2008 - 02:20

Bρήκα αυτό http://alk2blog.blog...-over-usb.html. Δεν κατάφερα να το διαβάσω όλο :P αλλά ίσως σε βοηθήσει σε αυτό που ψάχνεις

#5   mustang

mustang

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2008 - 19:51

Νομίζω ότι βοηθάει για την ανάποδη διαδικασία, δηλαδή να παίρνεις internet απο το iphone (pdanet) και να το χρησιμοποιείς ως router . Με αυτον τον τρόπο αν ακολουθήσεις τη διαδικασία που λέει στο link θα μπορέσεις να χρησιμοποιήσεις το OpenVPN που έχεις εγκαταστήσει στο PC σου. Από ότι κατάλαβα αυτο είναι ...αν κάνω λάθος διόρθωσε με. Ευχαριστώ πάντως για την προσπάθεια!  ;)

#6   odysseas

odysseas

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/02/2009 - 12:17

και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα... στο πανεπιστήμιο υπάρχει link για openVPN για:

-Vista,
-XP,
-Linux,
-MAC OS X,
-microsoft mobile 2003

αλλά όχι για iphone!
ρώτησα στην υπηρεσία δικτύων και μου είπαν οτι για iphone δεν έχουν βγάλει τίποτα και το VPN του iphone δεν λειτουργεί όπως σωστά αναφέρεις παραπάνω.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες