Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 35 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3694 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2791   ioannisto

ioannisto

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/10/2012 - 16:57

Παρακολουθω αρκετες μερες τη λαχταρα συμφορουμιτων για το νεο 5αρι κ μεχρι ενος σημειου τους καταλαβαινω, οντας ενας απο τους πρωτους που αγορασαν το iphone 2g (θυμαμαι ακομη το σχετικο review απο το pc magazine που μου κινησε το ενδιαφερον γι' αυτο το διαφορετικο κινητο). Ηταν τοσο εθιστικη η χρηση του που αγορασα αλλα 5-6 iphone για ολους τους κολλητους! Ο ¨εθισμος¨ ηταν δυνατος και παρολες τις προσπαθειες επεξαρτησης ( αγορα lg 990, Ν97, se κ.α. για να εχω πχ ραδιο, bluetooth), εληξαν αδοξα. Περασα στο 3g, 3gs, 4, στο 4s. Ο θαυμασμος για την υψηλη αισθητικη κ την ( οχι πλεον μοναδικη) τεχνολογια του iphone παραμενει αλλα οι εποχες εχουν αλλαξει.
Δεν θα ακολουθησω φιλοι μου στο 5 αρι, 1ον γιατι πλεον κοστιζει σχεδον εναμιση βασικο μισθο, 2ον το βυσμα που αλλαξε δεν κανει στα δυο iphone docks που ακριβοπληρωσα (ο ανταπτορας- που πωλειται χωριστα- θεωρω οτι θα δημιουργησει προβλημα στη σταθεροτητα της βασης του dock) και 3ον παντα προσδοκουσα οτι καποια στιγμη το iphone θα μικραινε (θυμαμαι, πιο παλια, σχολια απο ασχετους: τι κουμουτσα ειναι αυτη!), ετσι με χαλαει οτι μεγαλωσε σε μηκος.
(Η μονη περιπτωση αποκτησης ειναι εαν παθω κεραυνοβολο ερωτα μολις το δω, επιβεβαιωνοντας το λαϊκο ρητο: το γουστο και η κ@υλα πληρωνονται!)


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2792   b1gn1k

b1gn1k

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:B1GN1K

Δημοσίευση 15/10/2012 - 17:02

Ευτυχώς μου έδωσε ένα φιλαράκι το τεσσάρι μέχρι να πάρω το πεντάρι. Σώθηκα προς το παρών χαχα :) Το Νοκια που είχα όπως είναι το πέταξα στο συρτάρι για να μη το ξανά βλέπω χαχα :)

#2793   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 15/10/2012 - 17:03

τι να πω και εγω φιλε που ηδη εχω πουλησει το παλιο μ και ειμαι με μια μπακατελα τωρα αχχααχαχ

και εγω μια απο τα ιδια !! χαχαχα :P
We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#2794   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2012 - 17:03

Παρακολουθω αρκετες μερες τη λαχταρα συμφορουμιτων για το νεο 5αρι κ μεχρι ενος σημειου τους καταλαβαινω, οντας ενας απο τους πρωτους που αγορασαν το iphone 2g (θυμαμαι ακομη το σχετικο review απο το pc magazine που μου κινησε το ενδιαφερον γι' αυτο το διαφορετικο κινητο). Ηταν τοσο εθιστικη η χρηση του που αγορασα αλλα 5-6 iphone για ολους τους κολλητους! Ο ¨εθισμος¨ ηταν δυνατος και παρολες τις προσπαθειες επεξαρτησης ( αγορα lg 990, Ν97, se κ.α. για να εχω πχ ραδιο, bluetooth), εληξαν αδοξα. Περασα στο 3g, 3gs, 4, στο 4s. Ο θαυμασμος για την υψηλη αισθητικη κ την ( οχι πλεον μοναδικη) τεχνολογια του iphone παραμενει αλλα οι εποχες εχουν αλλαξει.
Δεν θα ακολουθησω φιλοι μου στο 5 αρι, 1ον γιατι πλεον κοστιζει σχεδον εναμιση βασικο μισθο, 2ον το βυσμα που αλλαξε δεν κανει στα δυο iphone docks που ακριβοπληρωσα (ο ανταπτορας- που πωλειται χωριστα- θεωρω οτι θα δημιουργησει προβλημα στη σταθεροτητα της βασης του dock) και 3ον παντα προσδοκουσα οτι καποια στιγμη το iphone θα μικραινε (θυμαμαι, πιο παλια, σχολια απο ασχετους: τι κουμουτσα ειναι αυτη!), ετσι με χαλαει οτι μεγαλωσε σε μηκος.
(Η μονη περιπτωση αποκτησης ειναι εαν παθω κεραυνοβολο ερωτα μολις το δω, επιβεβαιωνοντας το λαϊκο ρητο: το γουστο και η κ@υλα πληρωνονται!)

τελειο κειμενακι!
Ετοιμασου τωρα για τον μεγαλυτερο ερωτα :)
.
.
.

Τελευταία επεξεργασία από: Mik3Q, 15/10/2012 - 17:04


#2795   ioannisto

ioannisto

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/10/2012 - 17:15

τελειο κειμενακι!
Ετοιμασου τωρα για τον μεγαλυτερο ερωτα :)
.
.
.

Χαχαχα ειμαι αρκετα μεγαλος για νεους ερωτες!! ( αλλα βεβαια η χειροτερη καψουρα ειναι η γεροντοκαψουρα!)


#2796   spacegucci

spacegucci

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2012 - 17:20

Εγώ έδωσα φίλε προκαταβολή. Έχεις κανα νέο μήπως?

Εσυ δεν ήσουν που εγραφες σίγουρα θα ειναι εδω στισ19/10;;;;

#2797   stelios7

stelios7

    iPH Addict

  • 789 μηνύματα
  • Twitter:@steliosp7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 15/10/2012 - 17:22

Παρακολουθω αρκετες μερες τη λαχταρα συμφορουμιτων για το νεο 5αρι κ μεχρι ενος σημειου τους καταλαβαινω, οντας ενας απο τους πρωτους που αγορασαν το iphone 2g (θυμαμαι ακομη το σχετικο review απο το pc magazine που μου κινησε το ενδιαφερον γι' αυτο το διαφορετικο κινητο). Ηταν τοσο εθιστικη η χρηση του που αγορασα αλλα 5-6 iphone για ολους τους κολλητους! Ο ¨εθισμος¨ ηταν δυνατος και παρολες τις προσπαθειες επεξαρτησης ( αγορα lg 990, Ν97, se κ.α. για να εχω πχ ραδιο, bluetooth), εληξαν αδοξα. Περασα στο 3g, 3gs, 4, στο 4s. Ο θαυμασμος για την υψηλη αισθητικη κ την ( οχι πλεον μοναδικη) τεχνολογια του iphone παραμενει αλλα οι εποχες εχουν αλλαξει.
Δεν θα ακολουθησω φιλοι μου στο 5 αρι, 1ον γιατι πλεον κοστιζει σχεδον εναμιση βασικο μισθο, 2ον το βυσμα που αλλαξε δεν κανει στα δυο iphone docks που ακριβοπληρωσα (ο ανταπτορας- που πωλειται χωριστα- θεωρω οτι θα δημιουργησει προβλημα στη σταθεροτητα της βασης του dock) και 3ον παντα προσδοκουσα οτι καποια στιγμη το iphone θα μικραινε (θυμαμαι, πιο παλια, σχολια απο ασχετους: τι κουμουτσα ειναι αυτη!), ετσι με χαλαει οτι μεγαλωσε σε μηκος.
(Η μονη περιπτωση αποκτησης ειναι εαν παθω κεραυνοβολο ερωτα μολις το δω, επιβεβαιωνοντας το λαϊκο ρητο: το γουστο και η κ@υλα πληρωνονται!)


σωστοι οι συλλογισμοι σου αλλα να σε ρωτησω, το εχεις δει απο κοντα μεχρι στιγμης? αν οχι τοτε οταν το δεις αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα πιστευω θα το παρεις

#2798   trololos

trololos

    iPH User

  • 152 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/10/2012 - 17:36

σωστοι οι συλλογισμοι σου αλλα να σε ρωτησω, το εχεις δει απο κοντα μεχρι στιγμης? αν οχι τοτε οταν το δεις αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα πιστευω θα το παρεις


+1

#2799   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/10/2012 - 18:13

Δεν θέλω να σας στεναχωρήσω αλλά στην Ολλανδία που τυχαίνει να είμαι, iPhone 5 δεν υπάρχει ούτε για δείγμα, ούτε καν στο κεντρικό Apple Store στο Άμστερνταμ. Και εδώ το iPhone 5 πρωτοκυκλοφόρησε στις 28/09.

Να πω κι άλλα;

Το Apple Store έχει ακόμη 3-4 εβδομάδες παράδοση και δεν έχει ούτε καν καλώδια...

Βγάλτε συμπεράσματα.

#2800   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2012 - 18:14

Αν εκανες reservation;

#2801   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 15/10/2012 - 18:24

Εγω παντως πιστευω οτι μπορει και να αλλαζουν την βαφη του αλουμινιου για βελτιωση μετα το κραξιμο που εχουν φαει. Ετσι τουλαχιστον θελω. Δεν μπορει να μην υπαρχει ξαφνικα πουθενα διαθεσιμο!!

#2802   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 15/10/2012 - 18:36

Εγω παντως πιστευω οτι μπορει και να αλλαζουν την βαφη του αλουμινιου για βελτιωση μετα το κραξιμο που εχουν φαει. Ετσι τουλαχιστον θελω. Δεν μπορει να μην υπαρχει ξαφνικα πουθενα διαθεσιμο!!


Μπορει να παιζει ρολο και η απεργια στο εργοστασιο που ειπαν.. εκτός κι αν αυτή η φήμη βγήκε για να μπλοφάρουν και όντως να αλλάξουν κάτι στην παραγωγή.

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 15/10/2012 - 18:37


#2803   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/10/2012 - 18:37

Αν εκανες reservation;


Εγώ χω πάρει για μένα :)

Για ένα φίλο παρήγγειλα 07/10 και θα το πάρω 02/11

#2804   Stelios1993

Stelios1993

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/10/2012 - 18:38

Παιδες Θελω μια σοβαρη απαντηση γιατι τα παιρνω σιγα σιγα οποιος ξερει... εχω ενα φιλο ολλανδια σπουδαζει.. αν το παραγγειλω απο αππλε στορε ολλανδιας και το στειλω στην διευθυνση του πρωτον ξερετε αν θα δεχτουν καρτα ελληννικη diners? 2)θα δουλευει κομπλε το κινητο εδω σαν το ελληνικο? 3ον με το θεμα εγγυησεις αν εχει κατι θα πρεπει να το στειλω ολλανδια ? τι πρεπει να προσεξω ? thanks...

#2805   8odwrhs

8odwrhs

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/10/2012 - 18:41

Εγω παντως εκανα προπαραγγελια στα public στο αιγαλεω. 28 του μηνος αναμενεται.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 17

0 μέλη, 17 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες