Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 35 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3694 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3676   XrysaSyros

XrysaSyros

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Samsung Galaxy Note 2

Δημοσίευση 19/10/2012 - 08:01

Mείνετε με το 4άρι/4s λέμε όσοι έχετε.

Καλη λυση ειναι να πουληθει το 4/4s και απλα να συμπληρωθει το υπολοιπο για το 5αρι. Εγω προ-πουλησα το 4αρι 400 ευρω (το οποιο χρησιμοποιω ακομα και περιμενε μαζι με μενα η κοπελα, εν το μεταξυ το ειχα κερδισει σε ενα διαγωνισμο οταν ειχα το 3GS) εχω και την επιδοτηση και περιμενω. Δεδομενου οτι θα κανει 739 το 16αρι θα συπμληρωσω μονο 189 ευρω. Σκεφτειτε σοβαρα την πωληση.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3677   trololos

trololos

    iPH User

  • 152 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/10/2012 - 08:04

Το 4s δεν το βλέπω να πέφτει η τιμή του πάνω από 20ευρώ. Καλά τους έκατσε με την τόσο ανεβασμένη τιμή του 5.

#3678   kakoskm

kakoskm

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/10/2012 - 08:04

Πάντως το JB για το iphone 5 κοντεύει. Στο τέλος θα υπάρχει JB και δεν θα έχουμε το κινητό...

#3679   xuser

xuser

    iPH Enthousiast

  • 569 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 19/10/2012 - 08:12

Υπερ-καταναλωτισμός χωρίς λόγο και σε δύκολες εποχές. Για τους ήδη κατόχους 4/4s δεν νομίζω ότι προσφέρει κάτι εξαιρετκό-επαναστατικό feature το 5άρι εκτός απο το προφανές καλύτερο hardware.
Εννοώ για όλους εμάς που ξέρουμε τι θέλουμε και πραγματικά χρησιμοποιούμε το κινητό.

#3680   Trelas007

Trelas007

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Twitter:@markosftzoi
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/10/2012 - 08:16

Εχει καταντησει αηδια αυτη η αναμονη πια. Το προκαλουμε και μονοι μας αλλα βοηθησε και το Multirama χθες. Καθομαι για καφε με φιλους και ειμαι ολη την ωρα σε αυτο το topic και κανω refresh... Ειμαστε αρρωστοιοιοιοιοιοι!


Καλημέρα. Μια απο τα ίδια και εγώ όλη μέρα κάθε μέρα. Αρρωστος

Μπήκα στο site της COSMOTE και πέτυχα την φόρμα που έχουν με ερωτήσεις και τέτοια για έρευνα. Τους τα είπα μια χαρά. βέβαια μάλλον στην π@παρα τους θα με γράψουν αλλα Τές πα. Σημασία εχει που ξεθυνανα λιγο τα είπα κάπου

#3681   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 19/10/2012 - 08:16

Καλημέρα !!!!! κάτοχος iphone 5 από σήμερα !!! Ηρθε , ζεί και αναπνέει !!!!

#3682   XrysaSyros

XrysaSyros

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Samsung Galaxy Note 2

Δημοσίευση 19/10/2012 - 08:17

Υπερ-καταναλωτισμός χωρίς λόγο και σε δύκολες εποχές. Για τους ήδη κατόχους 4/4s δεν νομίζω ότι προσφέρει κάτι εξαιρετκό-επαναστατικό feature το 5άρι εκτός απο το προφανές καλύτερο hardware.
Εννοώ για όλους εμάς που ξέρουμε τι θέλουμε και πραγματικά χρησιμοποιούμε το κινητό.

Οσο κρατας το παλιο (πλεον) μοντελο, χανει απο την μεταπωλητικη αξια του. Και ενα απο τα καλα της Apple ειναι οτι εχει καλη μεταπωλητικη αξια και το εχω βιωσει με ολα τα προηγουμενα iphone που ειχα. Εδω κολλαει το: "Αγαπουλα? Πουλα!"

#3683   iUs3r

iUs3r

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/10/2012 - 08:23

Καλημέρα!! Σήμερα 19/10. Μια εβδομάδα πριν τις 26/10 που είναι και η τελευταία Παρασκευή του Οκτώβρη. Αν είναι να βγει 26/10 δεν πρέπει τουλάχιστον από σήμερα να ανακοινωθεί κάτι; Ή μπορεί να ανακοινωθεί και στο event της Apple; Με προηγούμενα μοντέλα πως είχε γίνει;


Το έχω γράψει εδώ, αλλά το ξαναγράφω γιατί δεν προχωράει η συζήτηση και επανέρχεστε στα ίδια........

ΕΠΙΣΗΜΑ από την Apple, ΟΛΗ η Ευρώπη (δηλ. από Apple stores, carriers, μέχρι το τελευταίο APR) παραλαμβάνουν ΜΕΤΑ τις 28/10. Επίσης, ΟΥΔΕΙΣ γνωρίζει πόσα κομμάτια θα έρθει στο κάθε μαγαζί, άσχετα με το πόσα έχουν προ-παραγγείλει, παραγγείλει και εγώ δεν ξέρω τί......Μιλάω ΠΑΝΤΑ για ΕΥΡΩΠΗ (όχι μόνο Ελλάδα). Αυτό από άνθρωπο στο εξωτερικό......ότι άλλο είναι για να έχουμε να λέμε....

Κομμάτια μπορεί να έρθουν στην Ελλάδα (και σε άλλες χώρες) από άλλες αγορές. Όχι όμως κομμάτια που προορίζονται για Ευρώπη.......
Αυτό πρακτικά σημαίνει στα χέρια μας ΤΟ ΝΩΡΙΤΕΡΟ Νοέμβριο......επαναλαμβάνω, ΕΠΙΣΗΜΑ από την εταιρεία...όχι αν μπορούν να βρεθούν 2-3 κομμάτια εδώ και εκεί........


Όποιος διαβάζει ξένα blogs, καταλαβαίνει και είναι προφανές ότι κάτι έχει αλλάξει στα εργοστάσια που φτιάχνουν τα iPhone.....αν θυμάστε όταν έσκασαν τα "προβλήματα" με το μαύρο, μετά από λίγο καιρό μαθεύτηκε ότι η Apple επέμεινε σε αυστηρότερο Quality Control και προφανώς και σε άλλα πράγματα που δεν ακούστηκαν..... επίσης με το που βγήκε ότι το ερσγοστάσιο στη Shenzen έκανε απεργία (κάτι που δεν επαληθεύτηκε) η αξία της Apple στο χρηματιστήριο έπεσε κατά 15 ΔΙΣ δολλάρια (επαναλαμβάνω ΔΙΣ)...... οπότε καταλαβαίνετε ότι ΌΛΑ αυτά που γράφεται είναι η μυρωδιά από το σκατό από το τελευταίο πρόβατο που έχει ο βοσκός....... :D

Ξαναλέω, για να μη παρεξηγηθώ....κομμάτια εδώ και εκεί μπορεί να βρει κάποιος στο εξωτερικό και στην Ελλάδα......ποσότητες θα έρθουν τότε που γράφω.....η πηγή είναι ότι καλύτερο μπορεί κάποιος να έχει σε σχέση με την Apple και τον Ευρωπαϊκό χώρο..... τί άλλο να πούμε...... ΟΛΗ η Ευρώπη περιμένει.....ας κάνουμε όλοι υπομονή.......

#3684   kakoskm

kakoskm

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/10/2012 - 08:23

Καλημέρα !!!!! κάτοχος iphone 5 από σήμερα !!! Ηρθε , ζεί και αναπνέει !!!!

Άντε τυχερέ! Να μεταφέρεσαι και εσύ σιγά σιγά στο τόπικ "
Τα πρωτα Iphone5 στην Ελλαδα! Εντυπωσεις χρηστών!"



#3685   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/10/2012 - 08:23

Καλημέρα !!!!! κάτοχος iphone 5 από σήμερα !!! Ηρθε , ζεί και αναπνέει !!!!

Για μας δεν έχει ε; Αλλη φορά δε σου πουλάω συσκευή, έτσι για να μάθεις :P

#3686   XrysaSyros

XrysaSyros

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Samsung Galaxy Note 2

Δημοσίευση 19/10/2012 - 08:26

Καλημέρα. Μια απο τα ίδια και εγώ όλη μέρα κάθε μέρα. Αρρωστος

Μπήκα στο site της COSMOTE και πέτυχα την φόρμα που έχουν με ερωτήσεις και τέτοια για έρευνα. Τους τα είπα μια χαρά. βέβαια μάλλον στην π@παρα τους θα με γράψουν αλλα Τές πα. Σημασία εχει που ξεθυνανα λιγο τα είπα κάπου

Χαχαχα! Καλα εκανες και τα ειπες! Θα γελανε βεβαια γιατι εχουν πολλα περιστατικα υστεριας καθημερινα. Εγω δουλευω διπλα σε καταστημα Wind (της οποιας ειμαι πελατισσα κιολας) και εχω φιλους σε Γερμανο, Multirama, Cosmote και Wind, (η Vodafone μου ξεφυγε) γιατι οπως εχω γραψει και στο παρελθον εδω ειμαστε μια κουτσουλια ανθρωποι. Το τι γελιο ριχνουμε καθε μερα δε φανταζεσαι. Οι κακομοιρηδες δεν εχουν καμια ενημερωση και τους πριζουν το συκωτι καθε μερα.

#3687   xuser

xuser

    iPH Enthousiast

  • 569 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 19/10/2012 - 08:30

Εννοείται ότι όποιος θέλει και μπορεί πουλάει-αγοράζει.
Κατ εμέ λέω ότι δεν αξίζει το 5άρι, σε σχέση με τα 4/4s. Σχεδιαστικά είναι απλά πιο μακρύ.
Το βασικό σχήμα του 4ριού παραμένει και θα παραμείνει all time classic.
Άντε καλές αγορές.

#3688   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 19/10/2012 - 08:37

Καλημέρα !!!!! κάτοχος iphone 5 από σήμερα !!! Ηρθε , ζεί και αναπνέει !!!!

Καλημέρα !!!!! κάτοχος iphone 5 από σήμερα !!! Ηρθε , ζεί και αναπνέει !!!!

καλημερα και καλοριζικο. Αν επιτρεπεται απο που το πηρες?

#3689   macgalileo

macgalileo

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2012 - 11:03

update: η Ημερομηνία που κλείδωσε για την επίσημη διάθεση στην Ελλάδα είναι η 02/11/2012
Μάλλον θα υπάρξει και επίσημη ενημέρωση στις 23/10 από την Apple

#3690   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 19/10/2012 - 11:05

Ακυρες οι τιμες τον μουλτιραμα...
http://techblog.gr/m...ultirama-09232/

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 33

0 μέλη, 22 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (10), Bing (1)