Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 35 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3694 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1111   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 04/10/2012 - 00:11

δεν ειναι μονο τα 150 ευρω που οντως ειναι μικρο ως ποσο..ειναι και ο εξασφαλισμενος χρονος ομιλιας μνμ κ.τ.λ..


Δεν σε καταλαβαίνω. Εγώ απλά θέλω να πω ότι δεν αξίζει κάποιος να πάει σε μεγάλο πάγιο μόνο και μόνο λόγω επιδότησης από τη στιγμή που οι επιδοτήσεις είναι αστείες.. Ας επιλέξει το πρόγραμμα καθαρά και μόνο με βάση τις ανάγκες του και από εκεί και πέρα να βάλει την επιδότηση σαν έκπτωση στο πάγιο και να πάρει τη συσκευή σκέτη με εξόφληση του ποσού είτε με άτοκες δόσεις.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1112   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/10/2012 - 00:17

Δεν σε καταλαβαίνω. Εγώ απλά θέλω να πω ότι δεν αξίζει κάποιος να πάει σε μεγάλο πάγιο μόνο και μόνο λόγω επιδότησης από τη στιγμή που οι επιδοτήσεις είναι αστείες.. Ας επιλέξει το πρόγραμμα καθαρά και μόνο με βάση τις ανάγκες του και από εκεί και πέρα να βάλει την επιδότηση σαν έκπτωση στο πάγιο και να πάρει τη συσκευή σκέτη με εξόφληση του ποσού είτε με άτοκες δόσεις.

αυτος που θα αλλαξει εταιρια ή αυτος που απλα θα κανει μια νεα συνδεση σε μια εταιρια θα εχει το ιδιο ποσο εκπτωσης με καποιον που απλα θα ανανεωσει το συμβολαιο του και θα λαβει μια μικρη επιδοτηση?

Θελω εγω να αγορασω το iphone και παω κοσμοτε για να κανω καινουρια συνδεση..θα εχω την ιδια εκπτωση με σενα που εισια ηδη στη κοσμοτε με μηνιαιο παγιο τα 30 ευρω?θα επιδοτηθουμε το ιδιιο?

#1113   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 04/10/2012 - 00:18

αυτος που θα αλλαξει εταιρια ή αυτος που απλα θα κανει μια νεα συνδεση σε μια εταιρια θα εχει το ιδιο ποσο εκπτωσης με καποιον που απλα θα ανανεωσει το συμβολαιο του και θα λαβει μια μικρη επιδοτηση?


Όχι. Γι αυτο ειπα απο την αρχη οτι αυτο το λεω μονο για αυτους που θα κανουν νέα συνδεση ή αλλαγη απο καρτα σε συμβολαιο. Οσοι κανουν ανανεωση συμβολαιου φυσικα μπορουν να διεκδικησουν μεγαλυτερη επιδοτηση

#1114   jannis

jannis

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Apple TV,

Δημοσίευση 04/10/2012 - 00:59

που κολαει ρε φιλε αυτο που λες,ποιος ειπε το αντιθετο?

Αυτο το γράφω γιατί υπάρχει μεγάλη παραπληροφόρηση εδώ στην Ελλάδα σχετικά με την εγγύηση προϊόντος διότι δυστυχώς μας αρέσει δεν μας αρέσει σαν λαός είμαστε όλοι μας ξέρω όλες και κακεντρεχοι (μεγάλη κατάρα) γιαυτο δεν ΕΙΝΑΙ τυχαίο αυτά που τραβάμε τώρα έχουμε και εμείς μεγάλο μερίδιο ευθύνης ,και μετά σου λέει φταίνε τα ξένα κέντρα και σκοτεινές δυνάμεις η μαλ....κια μας φταίει αυτή και μονο

#1115   johntram

johntram

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2012 - 01:46

Να πάρεις σκέτο iPhone 4s 16gb κοστίζει 669
Αν το πάρεις με σύνδεση στο unlimited 60 που είναι πολύ μεγάλο πάγιο που μαζί με τον φόρο βγαίνει 70 ευρω!!! και σε 24-μηνο συμβόλαιο κι όλας.. η συνολική΄επιδότηση είναι το αστείο ποσό των 150 ευρώ!! Καταλαβαίνεις για τι αστεία πράγματα μιλάμε..

Σε cosmote "απεριόριστα 70" μου δίνουν επιδότηση για το iphone 4s 550 ευρώ (ανανέωση συμβολαίου όχι νέο συμβόλαιο).Όταν έρθει το 5 αμφιβάλλω αν πλησιάσει έστω και κατ'ελάχιστο αυτό το ποσό η επιδότηση.Αυτό μου άφησαν να εννοηθεί από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της Cosmote...

#1116   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 04/10/2012 - 01:58

Για κυκλοφορια μειναμε στο 19/10 κανεις αλλος να ξερει κατι παραπανω

#1117   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/10/2012 - 06:08

Ebw 681€ αυτο είναι το στοιχείο... Ο Στέλιος δε χρειάζεται στοιχεία το επίθετο του είναι Νορις...


το ebw.gr λεει ρε παιδια, το θεμα ειναι οτι αυτοι (τα σκρουτζομαγαζα) και το 4S το ειχαν 599 οταν οι παροχοι το εδιναν 680...δεν ειναι ενδειξη, το ατομο προφανως δεν ξερει κατι, απλως το παιζει μαγκας

#1118   Tassosd

Tassosd

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/10/2012 - 08:40

πω πω ρε ελεος ο ενας εχει πηγες απο μεσα ,ο αλλος ξερει τον διευθηντη , ο αλλος ξερει τον περιφερειακο διευθηντη τις ταδε εταιρειας ,ολοι τελικα εχουν πηγες για το μηλο και οτι ναναι λενε ολοι τους μαζι ,

ολοι αυτοι ξερολες ειναι ..

ρε αμα δεν βγει επισημη ανακοινωση απο την ιδια και μονο την apple για ημερομηνια διαθεσης στην ελλαδα ολα κουραφεξαλα ειναι ..

και εγω ξερω την κυρα γιωργενα εδω διπλα στο μαναβικο μου ειπε 5/10/12 διαθεση στην ελλαδα αφου εκοβε καρπουζια και πεπονια....

ε μα πια ελεος δλδ....


Σωστά μιλάς φίλε μου. Θυμάμαι η apple έβγαζε ομάδες κρατών με αντίστοιχες ημερομηνίες διάθεσης για το iphone 4. Από ότι καταλαβαίνω για το 5 δεν έκανε κάτι παρόμοιο. Επομένως ότι και να λέμε είτε είναι διαφήμιση και ντόρος για το μαγαζί κάποιου ή κάθε ευκολόπιστος αναμεταδίδει μια λανθασμένη πληροφορία.

#1119   Tassosd

Tassosd

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/10/2012 - 08:57

Κάποιος που θα κάνει νέα σύνδεση δεν τον συμφέρει καθόλου να πάρει τις τωρινές επιδοτήσεις τουλάχιστον. Προτιμότερο είναι να βάλει την επιδότηση σαν έκπτωση παγιου και να βάλει σε ατοκες δόσεις 5-6 το iPhone. (με την προυποθεση ότι έχει )


Κάθε αντιπρόσωπος κινητής τηλεφωνίας θα χρησιμοποιήσει το 5ρη σαν μοχλό πίεσης για να κάνει νέες συνδέσεις. Δεν θα το πουλήσει μόνο του σαν συσκευή. Έχουνε πέσει πολύ τα συμβόλαια και έχουνε πρόβλημα οι εταιρίες. Μάλιστα αν διατεθούν πολύ λίγα κομμάτια στην αγορά, όπως άκουσα να λένε οι αντιπρόσωποι, μην περιμένετε να πουληθεί μόνη της η συσκευή. Μόνο με συμβόλαιο!!! θέλει να είναι κάποιος καλός φίλος για να γίνει εξαίρεση και πάλι αν το επιτρέψει η εταιρία.

το ebw.gr λεει ρε παιδια, το θεμα ειναι οτι αυτοι (τα σκρουτζομαγαζα) και το 4S το ειχαν 599 οταν οι παροχοι το εδιναν 680...δεν ειναι ενδειξη, το ατομο προφανως δεν ξερει κατι, απλως το παιζει μαγκας


Αρκετά μεγάλη πιθανότητα 98% θα έλεγα ότι έτσι είναι.

#1120   psab

psab

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 04/10/2012 - 09:24

Για κυκλοφορια μειναμε στο 19/10 κανεις αλλος να ξερει κατι παραπανω


και εγω αυτο ξερω!

#1121   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 04/10/2012 - 09:31

Για κυκλοφορια μειναμε στο 19/10 κανεις αλλος να ξερει κατι παραπανω

Κατα πως φαίνεται δεν παει για αυριο. Οποτε το βλεπουμε για 19.

#1122   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/10/2012 - 09:32

Κατα πως φαίνεται δεν παει για αυριο. Οποτε το βλεπουμε για 19.

γιατι 19, το 12 δεν παιζει????

#1123   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 04/10/2012 - 09:45

καταντησε λιγο μ@λ@κι@ κατα την γνωμη μου ολο αυτο.σπαταλαμε πολυ χρονο για το τιποτα...δεν βλεπετε οτι παιζουν το παιχνιδακι τους μια χαρα;αφουγκραζονται το καταναλωτκο κοινο...γεμιζουν τα twitter τους....τις σελιδες του facebook...διαφημιση τσαμπα...και εμεις να τρεχουμε απο καταστημα σε καταστημα να δουμε λιστες...προπαραγγελιες...nano sim για τηλεφωνο που δεν υπαρχει...μπραβο κυριοι και κυριες του marketing...καλο το παιχνιδι σας.

απο 18/09 μεχρι σημερα που εχω ανοιξει το θεμα υπαρχουν 57 σελιδες 1121 μηνυματα....και εχουμε 04/10....απλα τραγικο...
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#1124   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 04/10/2012 - 09:48

καταντησε λιγο μ@λ@κι@ κατα την γνωμη μου ολο αυτο.σπαταλαμε πολυ χρονο για το τιποτα...δεν βλεπετε οτι παιζουν το παιχνιδακι τους μια χαρα;αφουγκραζονται το καταναλωτκο κοινο...γεμιζουν τα twitter τους....τις σελιδες του facebook...διαφημιση τσαμπα...και εμεις να τρεχουμε απο καταστημα σε καταστημα να δουμε λιστες...προπαραγγελιες...nano sim για τηλεφωνο που δεν υπαρχει...μπραβο κυριοι και κυριες του marketing...καλο το παιχνιδι σας.

απο 18/09 μεχρι σημερα που εχω ανοιξει το θεμα υπαρχουν 57 σελιδες 1121 μηνυματα....και εχουμε 04/10....απλα τραγικο...

συμφωνω και επαυξανω φιλε μου!

#1125   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 04/10/2012 - 09:49

Και χωρίς ούτε μία δραχμή !!!! έστω cent !!! (αρχίζω να μπερδεύω λόγω πολλών συζητήσεων για επιστροφή στη δραχμή !!!)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 23

0 μέλη, 23 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες