Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Samsung galaxy Ace 2 vs iPhone 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
30 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   GreenBear

GreenBear

    iPH Enthousiast

  • 400 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:GREEN_BEAR

Δημοσίευση 18/09/2012 - 12:45

Χτες βγηκα με μια παρεα και ενα παλικαρι ελεγε πηρα και νουργιο κινητο και εινια τουμπανο κλπ...Βγαζει λοιπον το galaxy ace 2!2 χρονων κινητο και το παταω πανευκολα...2πυρηνος επεξεργαστης ολοκαινουργιο κινητο με το λογισμικο απο την εταιρια και χωρις bugs κλπ και εμπαινε στις φωτογραφιες δοκιμαζε να κανει ζουμ και τον πεταγε εξω κολαγε στο ζουμ απιστευτα πραγματα!Εμπ;ινε στη μουσικη να παιξει ενα τργ και κολαγε!Και γω διπλα με το μηλο χαλαρα ολα πολυ πιο ανετα..Πραγματικα δεν το περιμενα να το εχω τοσο ανετα μετα απο 2 χρονια και με οτι apps tweaks κλπ εχει φαει το 4αρακι μου...

http://www.gsmarena...._i8160-4559.php

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   tasosppntnpls

tasosppntnpls

    iPH Addict

  • 600 μηνύματα
  • Twitter:@tasosppntnpls
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:tasosppntnpls

Δημοσίευση 18/09/2012 - 12:47

Άσε τους να λένε....

#3   GreenBear

GreenBear

    iPH Enthousiast

  • 400 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:GREEN_BEAR

Δημοσίευση 18/09/2012 - 12:47

http://www.gsmarena....9&idPhone2=3275

#4   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 18/09/2012 - 12:48

Τωρα τι θες να σου σχολιασουμε; Συγκρινονται αυτα τα 2; Να σ ελεγε με το Galaxy S, κατι παει κ ερχεται

Ειναι σαν να συγκρινεις golf gti 200 αλογα με 500αρακι. Γινεται; Αλλη κατηγορια το ενα, αλλη το αλλο
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#5   GreenBear

GreenBear

    iPH Enthousiast

  • 400 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:GREEN_BEAR

Δημοσίευση 18/09/2012 - 12:50

Μιλαμε για αλλη φαση!Νταξει δεν ειναι το s3 η κατι τετοιο αλλα και γω το 4αρακι το μονοπυρηνο ειμαι και πηγαινα σφαιρα...

Τωρα τι θες να σου σχολιασουμε; Συγκρινονται αυτα τα 2; Να σ ελεγε με το Galaxy S, κατι παει κ ερχεται

Ειναι σαν να συγκρινεις golf gti 200 αλογα με 500αρακι. Γινεται; Αλλη κατηγορια το ενα, αλλη το αλλο

Μην λεμε και οτι θελουμε!Ναι μεν ειναι πολυ καλητερο αλλα απο τη στιγμη που βγει το 5 γυρω στα 100 παραπανω θα κανει το δικο μου!Για αυτο και υπαρχει πλεον συγκριση!

#6   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 18/09/2012 - 12:51

iPhone 4 - Galaxy S
iPhone 4s - Galaxy S2
iPhone 5 - Galaxy S3
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#7   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 18/09/2012 - 12:52

Εγώ μιλούσα με ένα παληκάρι το πρωί για το iPhone 5.
Σε μια φάση η συζήτηση πήγε για πιο πριν μοντέλα και μου λέει το θεϊκό "και android 200E να πάρεις έχει ραδιόφωνο τα iPhone δεν έχουν καν..Τι να πεις από κει και πέρα..."

Και του λέω εγώ μου θυμίζεις το ανέκδοτο με τα Yugo.Ποια είναι η διαφορά του Yugo από το GT?Έχει αναπτήρα..
Το παραδέχτηκε και μου λέει κι εγώ το iPhone 5 θα πάρω...

Κανένα τηλέφωνο δεν είναι τέλειο αλλά το να προβάλεις σαν το μέγιστο προσόν το ραδιόφωνο είναι άτοπο.

Αναρτημένη εικόνα


#8   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 18/09/2012 - 13:00

Παντως η αληθεια ειναι πως η Apple εχει μια συγκεκριμένη φιλοσοφία στις συσκευες της. Ειτε την αποδέχεσαι κ την ακολουθείς για πάντα, είτε την απορρίπτεις κ διαλέγεις αλλη εταιρία.
Δεν ειναι μονο το ραδιόφωνο, απο λειτουργείες που θεωρούνται απλες κ δεδομένες σε άλλες εταιρίες κ η Αpple δεν εχει. Bluetooth sharing, αναφορά μηνύματος πχ
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#9   GreenBear

GreenBear

    iPH Enthousiast

  • 400 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:GREEN_BEAR

Δημοσίευση 18/09/2012 - 13:00

iPhone 4 - Galaxy S
iPhone 4s - Galaxy S2
iPhone 5 - Galaxy S3

Και λεω εγω στη τιμη του 4 τωρα με το 5 και πολυ πιο καινουργιο τηλ απο το s1 και λιγο χειροτερο σε χαρακτηριστικα και η διαφορα τοοσο μεγαλη?Ισως να το σκεφτομαι λαθος αλλα κοιτα πιο πανω το link

#10   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 18/09/2012 - 13:02

Παντως η αληθεια ειναι πως η Apple εχει μια συγκεκριμένη φιλοσοφία στις συσκευες της. Ειτε την αποδέχεσαι κ την ακολουθείς για πάντα, είτε την απορρίπτεις κ διαλέγεις αλλη εταιρία.
Δεν ειναι μονο το ραδιόφωνο, απο λειτουργείες που θεωρούνται απλες κ δεδομένες σε άλλες εταιρίες κ η Αpple δεν εχει. Bluetooth sharing, αναφορά μηνύματος πχ


Για μένα το μόνο σοβαρό που μπορούσε να έχει είναι το ραδιόφωνο τώρα πια.
Αναφορά είναι ανούσια.Πότε έστειλες μήνυμα και δεν πήγε;Εγώ ποτέ.
Και το bluetooth πλέον κι αυτό είναι άτοπο γιατί ότι θες το στέλνεις μειλ με τη μια. Αν δεν έχεις Ιντερνέτ εκείνη τη στιγμή το στέλνεις μετά...Όλοι έχουν 3G πλέον.

Αναρτημένη εικόνα


#11   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 18/09/2012 - 13:10

Δεν διαφωνώ, ισα-ισα, αλλα κ οι 2 μας εχουμε ακριβως αποδεχτει την φιλοσοφία της Apple, κ οντως θεωρούμε αυτά τα πράγματα ανούσια.
Καποιοι αλλοι ομως τα χρησιμοποίουν ως επιχειρήματα για να σ αποδείξουν οτι το μηλο ειναι πατατα. Μην μου πεις οτι δεν εχεις κανει τετοια κουβεντα!
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#12   GreenBear

GreenBear

    iPH Enthousiast

  • 400 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:GREEN_BEAR

Δημοσίευση 18/09/2012 - 13:12

Για μένα το μόνο σοβαρό που μπορούσε να έχει είναι το ραδιόφωνο τώρα πια.
Αναφορά είναι ανούσια.Πότε έστειλες μήνυμα και δεν πήγε;Εγώ ποτέ.
Και το bluetooth πλέον κι αυτό είναι άτοπο γιατί ότι θες το στέλνεις μειλ με τη μια. Αν δεν έχεις Ιντερνέτ εκείνη τη στιγμή το στέλνεις μετά...Όλοι έχουν 3G πλέον.

Εε καλα τωρα μην λεμε οτι μας συμφερει!Κανεναν δεν θα χαλαγε να ειχαμε αναφορα ραδιοφωνο bluetooth και φυσικα δεν μπορω εγω οταν θελουν να μου στειλουν να τους λεω με 3G και mail ενω ολοι οι υπολοιποι στελνουν με τα μπλε δοντια.Ειναι βεβαια θεμα νοοτροπιας οπως ειπε και ο Sir που την αποδεχομαστε αλλα μερικα πραγματα πλεον ειναι κολληματα

#13   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 18/09/2012 - 13:17

Όταν ήμουν στο Λύκειο γινόταν χαμός με τα ringtones και τα αστεία βιντεάκια στα κινητά και το Bluetooth έδινε και έπαιρνε...

Τώρα πλέον πολλοί κατηγορούν την Apple για το bluetooth αλλά πραγματικά δε θυμάμαι από πότε έχω να δω ανθρώπους να ανταλάσσουν αρχεία έτσι...

Πριν κανα δύο μήνες άκουσα σε μία παρέα τη φράση "άνοιξε λίγο bluetooth να σου στείλω κάτι" και μου ακούστηκε τόσο παλιά...

Ευτυχώς δεν μου ζήτησε να ανοίξω και υπέρυθρες και να κολλήσουμε τα κινητά μας!

#14   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 18/09/2012 - 13:18

Εε καλα τωρα μην λεμε οτι μας συμφερει!Κανεναν δεν θα χαλαγε να ειχαμε αναφορα ραδιοφωνο bluetooth και φυσικα δεν μπορω εγω οταν θελουν να μου στειλουν να τους λεω με 3G και mail ενω ολοι οι υπολοιποι στελνουν με τα μπλε δοντια.Ειναι βεβαια θεμα νοοτροπιας οπως ειπε και ο Sir που την αποδεχομαστε αλλα μερικα πραγματα πλεον ειναι κολληματα


Εμένα μόνο το ραδιόφωνο με ενοχλεί..ΤΡαγούδια δε στέλνω μέσω bluetooth πλέον μεγαλώσαμε. Και αναφορά πάλι δεν με ενοχλεί,συνήθισα.

Αναρτημένη εικόνα


#15   GreenBear

GreenBear

    iPH Enthousiast

  • 400 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:GREEN_BEAR

Δημοσίευση 18/09/2012 - 13:19

Εγω συγκεκριμενα αυτα τα 3 δεν μπορω να τα δεχτω.Εστω οτι το και τα 3 δεν μπορει να τα βαλει στη νεα συσκευη.1 δεν μπορουσε βα βαλει?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες