Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 6 Maps, οι χάρτες της Apple απογοητεύουν


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
304 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 21/09/2012 - 13:49

Έχεις ακόμα την δυνατότητα να παραμείνεις στην 5.1.1

την εχω και την αξιοποιω ηδη. δεν εχω αναβαθμισει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   DonJuan

DonJuan

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 21/09/2012 - 14:10

Τα καντήλια που έχω ρίξει με τους χάρτες δεν λέγεται! Οτι να 'ναι! Οτι να 'ναι!
Τέτοια συμπεριφορά ούτε να τα χάριζαν τα τηλέφωνα και τις υπηρεσίες τους! Δεν πειράζει όμως πίσω έχει αχλάδα την ουρά! Αφου δεν με σέβεσαι εσύ μία φορά σαν πελάτη που σου τα σκάει απο την εποχή του iphone 3, δεν θα σε σεβαστώ κι εγώ ή μάλλον δεν θα ξανασχοληθώ κι εγώ μαζί σου σε 2 μήνες που μου έρχεται η επιδότηση μέχρι να σοβαρευτείς σαν εταιρία και βλέπουμε.. Στο φινάλε εγώ είμαι ο πελάτης, εγώ εχω το χρήμα, εγώ κάνω και το κουμάντο.
Μπορεί κανείς να μου πει εαν τους το πάω στο μαγαζί (istorm) θα ξέρουν να μου το γυρίσουν πίσω σε έκδοση να έχω τους χάρτες όπως δούλευα μέχρι τώρα ή θα τους το πετάξω στην μούρη;;

Αυτά και sorry.

#138   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 21/09/2012 - 14:12

Αναρτημένη εικόνα

#139   thakost

thakost

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/09/2012 - 14:38

Οπως ανέφεραν κι αλλοι,αρκετές περιοχές οταν ζουμαρεις γίνονται ασπρομαυρες.Εστειλα ήδη feedback.

#140   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 21/09/2012 - 14:47

Τα καντήλια που έχω ρίξει με τους χάρτες δεν λέγεται! Οτι να 'ναι! Οτι να 'ναι!
Τέτοια συμπεριφορά ούτε να τα χάριζαν τα τηλέφωνα και τις υπηρεσίες τους! Δεν πειράζει όμως πίσω έχει αχλάδα την ουρά! Αφου δεν με σέβεσαι εσύ μία φορά σαν πελάτη που σου τα σκάει απο την εποχή του iphone 3, δεν θα σε σεβαστώ κι εγώ ή μάλλον δεν θα ξανασχοληθώ κι εγώ μαζί σου σε 2 μήνες που μου έρχεται η επιδότηση μέχρι να σοβαρευτείς σαν εταιρία και βλέπουμε.. Στο φινάλε εγώ είμαι ο πελάτης, εγώ εχω το χρήμα, εγώ κάνω και το κουμάντο.
Μπορεί κανείς να μου πει εαν τους το πάω στο μαγαζί (istorm) θα ξέρουν να μου το γυρίσουν πίσω σε έκδοση να έχω τους χάρτες όπως δούλευα μέχρι τώρα ή θα τους το πετάξω στην μούρη;;

Αυτά και sorry.

το ειχες jailbreak ποτε;

#141   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 21/09/2012 - 14:51

Τα καντήλια που έχω ρίξει με τους χάρτες δεν λέγεται! Οτι να 'ναι! Οτι να 'ναι!
Τέτοια συμπεριφορά ούτε να τα χάριζαν τα τηλέφωνα και τις υπηρεσίες τους! Δεν πειράζει όμως πίσω έχει αχλάδα την ουρά! Αφου δεν με σέβεσαι εσύ μία φορά σαν πελάτη που σου τα σκάει απο την εποχή του iphone 3, δεν θα σε σεβαστώ κι εγώ ή μάλλον δεν θα ξανασχοληθώ κι εγώ μαζί σου σε 2 μήνες που μου έρχεται η επιδότηση μέχρι να σοβαρευτείς σαν εταιρία και βλέπουμε.. Στο φινάλε εγώ είμαι ο πελάτης, εγώ εχω το χρήμα, εγώ κάνω και το κουμάντο.
Μπορεί κανείς να μου πει εαν τους το πάω στο μαγαζί (istorm) θα ξέρουν να μου το γυρίσουν πίσω σε έκδοση να έχω τους χάρτες όπως δούλευα μέχρι τώρα ή θα τους το πετάξω στην μούρη;;

Αυτά και sorry.

Ριξε μια ματια εδω μπας και τους αντικαταστησεις τουλαχιστον, μεχρι να κυκλοφορησει η εφαρμογη των google maps.

#142   thakost

thakost

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/09/2012 - 16:06

Nα λέμε όμως και τα καλά.Υπάρχουν μετά από τόσα χρόνια,ακόμα περιοχές στους χαρτες της google που στην δορυφορική εικόνα η ανάλυση κάποια στιγμή σταματάει και βλέπεις μια θολή εικόνα,ενώ στους χάρτες τις apple φαίνονται άψογα.Π.χ. Πήλιο- Άφησσος(Παγασητικός). Συγκρίνετε τις δύο εικόνες.

#143   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 21/09/2012 - 16:32

Nα λέμε όμως και τα καλά.Υπάρχουν μετά από τόσα χρόνια,ακόμα περιοχές στους χαρτες της google που στην δορυφορική εικόνα η ανάλυση κάποια στιγμή σταματάει και βλέπεις μια θολή εικόνα,ενώ στους χάρτες τις apple φαίνονται άψογα.Π.χ. Πήλιο- Άφησσος(Παγασητικός). Συγκρίνετε τις δύο εικόνες.

Φυσικα και τα λεμε τα καλα.. Απλα κατα γενικη ομολογια ειναι πολλα επιπεδα κατω οι χαρτες της apple σε σχεση με αυτους της google..
Βαλε ενα screenshot αν εχεις την δυνατοτητα, να δουμε και εμεις.. Γιατι η αληθεια ειναι οτι ολο αρνητικα ακουμε αυτο το διημερο για τους χαρτες..

Υ.Γ. Αλλο ενα θετικο ειναι οτι λειτουργουν εν μερη offline..

#144   DonJuan

DonJuan

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 21/09/2012 - 17:43

το ειχες jailbreak ποτε;


Οχι

Ριξε μια ματια εδω μπας και τους αντικαταστησεις τουλαχιστον, μεχρι να κυκλοφορησει η εφαρμογη των google maps.


Το έκανα και απ´ ότι κατάλαβα μου έκανε shortcut το link. Αλλά τουλάχιστον ειναι πολύ καλύτερο από το μπαίνεις στο safari κτλ κτλ..
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!

#145   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 21/09/2012 - 17:46

Οχι



Το έκανα και απ´ ότι κατάλαβα μου έκανε shortcut το link. Αλλά τουλάχιστον ειναι πολύ καλύτερο από το μπαίνεις στο safari κτλ κτλ..
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!

Ναι σελιδοδεικτη στο springboard σου εβαλε, αλλα ειναι περιπου οπως ηταν οι χαρτες της google ως εφαρμογη.
Πιθανον να βολευτεις μεχρι να κυκλοφορησει και η επισημη εφαρμογη στο appstore.

#146   DonJuan

DonJuan

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 21/09/2012 - 17:52

Ναι σελιδοδεικτη στο springboard σου εβαλε, αλλα ειναι περιπου οπως ηταν οι χαρτες της google ως εφαρμογη.
Πιθανον να βολευτεις μεχρι να κυκλοφορησει και η επισημη εφαρμογη στο appstore.


Σίγουρα βοηθάει και πάλι ευχαριστώ. Ελπίζω να μας λυπηθει η google και να βγάλει την εφαρμογή.

#147   themkon

themkon

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Twitter:@Themkon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/09/2012 - 18:02

Προφανώς μια εταιρία που έχει τους χάρτες τόσα πολλά χρόνια όπως η google είναι λογικό να έχει πολύ καλύτερο app από το νέο native app της apple. Με τα πρώτα update θα αρχίσει να φτιάχνει το πράγμα.

#148   thakost

thakost

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/09/2012 - 20:21

Φυσικα και τα λεμε τα καλα.. Απλα κατα γενικη ομολογια ειναι πολλα επιπεδα κατω οι χαρτες της apple σε σχεση με αυτους της google..
Βαλε ενα screenshot αν εχεις την δυνατοτητα, να δουμε και εμεις.. Γιατι η αληθεια ειναι οτι ολο αρνητικα ακουμε αυτο το διημερο για τους χαρτες..

Υ.Γ. Αλλο ενα θετικο ειναι οτι λειτουργουν εν μερη offline..

Συνημμένο αρχείο  ??????????-1.PNG   227,18KB   24 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  ??????????-2.PNG   1MB   25 λήψεις
Πρόκειται για την Αφησσο στο Πήλιο

Τελευταία επεξεργασία από: thakost, 21/09/2012 - 20:29


#149   kakos17

kakos17

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2012 - 20:34

Οτι και να λεμε οι χαρτες της Apple ειναι πολυ πισω σε σχεση με Google.Σε κανα 2 χρονια και βλεπουμε.

#150   thakost

thakost

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/09/2012 - 20:35

Για κάποιο λόγο δεν μπορούσα να επεξεργαστώ το προηγούμενο post οπότε συνεχίζω.
Στον χάρτη της Google δεν μπορώ να ζουμάρω άλλο,ενώ στον χάρτη της apple

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες