Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 6 Maps, οι χάρτες της Apple απογοητεύουν


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
304 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 03/10/2012 - 18:04

Εννοείς στα σκουπίδια και με δυνατότητα να βάλουμε google maps εφόσον το επιθυμούμε...


Οχι εννοω πως θα πεταχτουν στα σκουπιδια τα google maps.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/10/2012 - 18:15

Οχι εννοω πως θα πεταχτουν στα σκουπιδια τα google maps.


Φίλε μου να μας δώσεις και κανένα νουμεράκι για το τζόκερ αν έχεις τέτοια έμπνευση...
Ας σοβαρευτούμε...

#258   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2012 - 19:05

ναι ρε σοβαρευτειτε επιτελους..... :P

#259   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 03/10/2012 - 21:39

Φίλε μου να μας δώσεις και κανένα νουμεράκι για το τζόκερ αν έχεις τέτοια έμπνευση...
Ας σοβαρευτούμε...


Νομιζω πως εσυ πρεπει να σοβαρευτεις λιγακι.Ειναι δικαιωμα σου να προτιμας οτι θελεις αλλα συνεχως ειρωνευεσαι.Ναι τα maps στο iOS6 εχουν θεματακια που προσωπικα μεχρι στιγμης δεν εχω συναντησει κανενα βεβαια,ναι ειναι χειροτεροι απο τους google maps αλλα ασε μας να τις υποστουμε εμεις που θελουμε και τα λεμε σε λιγο καιρο.

Τελευταία επεξεργασία από: mtifosi, 03/10/2012 - 21:40


#260   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/10/2012 - 01:06

Νομιζω πως εσυ πρεπει να σοβαρευτεις λιγακι.Ειναι δικαιωμα σου να προτιμας οτι θελεις αλλα συνεχως ειρωνευεσαι.Ναι τα maps στο iOS6 εχουν θεματακια που προσωπικα μεχρι στιγμης δεν εχω συναντησει κανενα βεβαια,ναι ειναι χειροτεροι απο τους google maps αλλα ασε μας να τις υποστουμε εμεις που θελουμε και τα λεμε σε λιγο καιρο.


Φίλε μου εσύ μπορεί να είσαι ευχαριστημένος και με τον τουριστικό χάρτη που μοιράζουν στα ξενοδοχεία.
Καλό θα είναι να μην κάνεις γενικεύσεις διότι εκπροσωπείς ΜΟΝΟ τον εαυτό σου...
Από την άλλη η Apple παραδεχόμενη το πρόβλημα που εσύ μπορεί να μην βλέπεις σημαίνει ότι μια μεγάλη ΜΑΖΑ πελατών της είναι πολύ έως πάρα πολύ δυσαρεστημένη.
Η Apple έφτασε μάλιστα στο σημείο να προτείνει την χρησιμοποίηση ανταγωνιστικών προγραμμάτων διότι το δικό της αποδείχθηκε προβληματικό και κατώτερο των προσδοκιών...

Μη γράφεις λοιπόν παπατζιλίκια και ψευτιές λέγοντας ότι σε λίγο καιρό το maps θα είναι όπως πρέπει και ότι θα πετάξουμε στα σκουπίδια τους καλύτερους δωρεάν χάρτες , αυτούς του google maps.

Ακόμα και η ίδια η Apple έπαψε να αναφέρει στο site της ότι το maps προσφέρει την καλύτερη εμπειρία χαρτών ever κάνοντας κωλοτούμπα ολκής...

Σεβάσου λίγο τον κόσμο που έκανε την αναβάθμιση στο ios 6 και καταριέται την ώρα και τη στιγμή...

Αυτή είναι η μόνη αλήθεια που υπάρχει προς το παρόν.
Αν έχεις ικανότητες μέντιουμ σε προκαλώ να μας δώσεις και τα νούμερα του τζόκερ...

Τελευταία επεξεργασία από: Looter, 04/10/2012 - 01:15


#261   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 04/10/2012 - 11:03

Αναρτημένη εικόνα


Διαθέσιμη είναι εδώ και λίγη ώρα η λειτουργία Street View στην web έκδοση των Google Maps για το iOS. Mετά την απογοήτευση των χαρτών της Apple στο iOS 6 πολλοί χρήστες στράφηκαν προς την web έκδοση των Google Maps. Η έκδοση αυτή δεν υποστήριζε το Street View, μια λειτουργία αρκετά χρήσιμη σε μεγάλη μερίδα χρηστών, αλλά από σήμερα αυτό δεν ισχύει πια. Επισκεφτείτε το maps.google.com από την iOS συσκευή σας και αναζητήστε μια τοποθεσία που υποστηρίζει τη λειτουργία Street View (πχ Λονδίνο) και πατήστε το εικονίδιο στο κάτω δεξί μέρος της οθόνης για να μεταφερθείτε σε μια νέα σελίδα με την προβολή Street View.

Follow me on twitter


#262   diamspiliot

diamspiliot

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/10/2012 - 11:59

Μπράβο στη google,ξέρουν να κάνουν σωστά τη δουλειά τους και είναι η 1η σε προτίμηση γενικώς.

#263   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 04/10/2012 - 12:00

Αναρτημένη εικόνα
Αναφέρουν τα πάρκα τουλάχιστον,κάτι είναι κι αυτό. Το πως θα πας βέβαια δεν έχει σχέση..;)

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 04/10/2012 - 12:02

Αναρτημένη εικόνα


#264   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2012 - 01:18

Αναρτημένη εικόνα
Αναφέρουν τα πάρκα τουλάχιστον,κάτι είναι κι αυτό. Το πως θα πας βέβαια δεν έχει σχέση.. ;)


Φίλε μιλάμε για το Manhattan της Νέας Υόρκης.
Όποιος σέβεται τον εαυτό του πρέπει να ξέρει τον χάρτη απ'έξω.

Στην Apple δεν ασχολήθηκαν καν με το Manhattan διότι δεν απευθύνονται σε χρήστες που δεν έχουν αυτές τις στοιχειώδεις γνώσεις...

#265   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 05/10/2012 - 01:19

Πλάκα κάνεις προφανώς...;)

Αναρτημένη εικόνα


#266   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2012 - 09:31

Ποτε θα αλλαξουν επιτελους το εικονιδιο που σε προτρεπει να πηδηξεις απο την γεφυρα?

Αναρτημένη εικόνα

Φανταζομαι, να λεει, "jumping left approaching"... "jump left from the bridge in 200meters"... "jump left from the bridge in 100meters"... "Jump NOW"

XAXAXAXAXAXAXAXAXA

Αναρτημένη εικόνα

Κατι τετοια δεν ξεφευγουν απο την apple... Αυτο και μονο τα λεει ολα για τους χαρτες...

Τελευταία επεξεργασία από: eNeRGy, 06/10/2012 - 09:33


#267   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 06/10/2012 - 10:16

Εμένα πάντως μου αρέσουν πιο πολύ οι χάρτες της Apple. Δεν έχω διαπιστώσαει κάποιο λάθος (σίγουρα τα λάθη που λένε θα τα έχει) γιατί χρησιμοποιώ Navigon (Εκεί να δείτε προβλήματα που έχω σκάσει και ένα σκασνό λεφτά) αλλά το UI μου αρέσει πολύ και οι χάρτες της Google μου έσπαγαν τα νεύρα, λάθη δεν έκαναν πολλά αλλά δύσχρηστοι - έτσι και αναγκάστηκα να πάρω Navigon.

Τελευταία επεξεργασία από: alej, 06/10/2012 - 10:16


#268   neoaggelos

neoaggelos

    iPH Addict

  • 831 μηνύματα
  • Twitter:@neoaggelos
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:neoaggelos2

Δημοσίευση 06/10/2012 - 10:25

Ποτε θα αλλαξουν επιτελους το εικονιδιο που σε προτρεπει να πηδηξεις απο την γεφυρα?

Αναρτημένη εικόνα

Φανταζομαι, να λεει, "jumping left approaching"... "jump left from the bridge in 200meters"... "jump left from the bridge in 100meters"... "Jump NOW"

XAXAXAXAXAXAXAXAXA

Αναρτημένη εικόνα

Κατι τετοια δεν ξεφευγουν απο την apple... Αυτο και μονο τα λεει ολα για τους χαρτες...


πριν κοροιδεψεις δες πρωτα τον πραγματικο χαρτη ή τουλαχιστον ψαξτο

γιατι αν το κανεις θα δεις οτι υπαρχει βοηθητικη λωριδα για να μπεις στον δρομο εκεινο

γεμισαμε με ξυπνιους πια...

εκτος και αν ηθελες σε ενα εικονιδιο 120x120 pxl να βαλουν κα τη βοηθητικη λωριδα, ισως και το ονομα του δρομου γιατι οχι;

Τελευταία επεξεργασία από: neoaggelos, 06/10/2012 - 10:27


#269   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 06/10/2012 - 10:33

Είναι λάθος έτσι κι αλλιώς γιατί σου λέει να στρίψεις αριστερά, δηλαδή να αφήσεις το δρόμο που είσαι από τα αριστερά... Ισως στην Αγγλία αλλά εδώ π.χ. πάντα από δεξιά αφήνουμε δρόμο σε ανισόπεδους κόμβους κλπ..&#33;&#33;&#33;<br />Μια περίπτωση ξέρω εδώ Ελλάδα, Αθηνών Θεσσασολίκης την έξοδο για Ευζώνους που είναι και επικίνδυνη πολύ&#33;&#33;&#33;&#33;<br /><br />Μην μου πεις για Αττική Οδό, ξέρω αλλά δεν είναι ίδια περίπτωση&#33;

Τελευταία επεξεργασία από: alej, 06/10/2012 - 10:34


#270   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2012 - 10:40

πριν κοροιδεψεις δες πρωτα τον πραγματικο χαρτη ή τουλαχιστον ψαξτο

γιατι αν το κανεις θα δεις οτι υπαρχει βοηθητικη λωριδα για να μπεις στον δρομο εκεινο

γεμισαμε με ξυπνιους πια...

εκτος και αν ηθελες σε ενα εικονιδιο 120x120 pxl να βαλουν κα τη βοηθητικη λωριδα, ισως και το ονομα του δρομου γιατι οχι;


Φιλε αστο! Δεν σωζεται... Διαβασε και τι σου ειπε και ο "αποπανω" και αν παλι επιμενεις σε μια μπουρδα, πηδα τη γεφυρα και πες μας πως ηταν!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες