Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 2 ψήφοι

TouchFire, φυσικό screen-top πληκτρολόγιο για το iPad [Video]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Moly

Moly

    News Team

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • GameCenter:-moly-

Δημοσίευση 21/09/2012 - 11:53


Αναρτημένη εικόνα

Εάν το iPad δε σας βολεύει στην πληκτρολόγηση, μια ενδιαφέρουσα πρόταση για εσάς είναι το φυσικό πληκτρολόγιο TouchFire που προσαρμόζεται μαγνητικά στην οθόνη (πάνω ακριβώς από το εικονικό πληκτρολόγιο) του tablet σας και σας παρέχει καλύτερη αίσθηση του τι πληκτρολογείτε.

Το TouchFire είναι διάφανο, φτιαγμένο από σιλικόνη και το πάχος του δεν ξεπερνά αυτό της πιστωτικής κάρτας. Επιπλέον, μπορείτε να το τυλίξετε γύρω από τον εαυτό για εύκολη αποθήκευση και μεταφορά μαζί με το iPad. To Touchfire είναι συμβατό με όλα τα iPad (iPad 1,iPad 2 και new iPad) και μπορείτε να το αποκτήσετε στα $49.99 από εδώ. Δείτε το σε λειτουργία στο video που ακολουθεί:


Τελευταία επεξεργασία από: Moly, 21/09/2012 - 11:53


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   tasosppntnpls

tasosppntnpls

    iPH Addict

  • 600 μηνύματα
  • Twitter:@tasosppntnpls
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:tasosppntnpls

Δημοσίευση 21/09/2012 - 11:59

Ωραίο φαίνεται και το έχουν σκεφτεί καλά πριν το βγάλουν αλλά δεν νομίζω να αξίζει σε αυτά τα λεφτά!

#3   mantsag1

mantsag1

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2012 - 12:41

για 49 δολάρια όχι από εμένα, όμως είναι πολύ καλή ιδέα για αυτούς που πραγματικά γράφουν μακροσκελή κείμενα..!!!!

#4   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2012 - 22:23

<p>To έχω και αυτό. Δεν αξίζει μία. Τα πάνω δεξιά-και αριστερά αυτά δεν έχουν μαγνητάκια και τείνουν να σηκώνονται κατά την πληκτρολόγηση, πράγμα το οποίο σε οδηγεί συχνά-πυκνά να επαναπροσαρμόζεις το πληκτρολόγιο στη θέση του.
%2

Τελευταία επεξεργασία από: Researcher, 21/09/2012 - 22:29


#5   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2012 - 22:40

To έχω και αυτό εδώ και ένα μήνα περίπου. Δεν αξίζει μία. Τα πάνω δεξιά-και αριστερά αυτά δεν έχουν μαγνητάκια και τείνουν να σηκώνονται κατά την πληκτρολόγηση, πράγμα το οποίο σε οδηγεί συχνά-πυκνά να επαναπροσαρμόζεις το πληκτρολόγιο στη θέση του. To κυριότερο είναι πως η απτική επαφή δεν είναι καθόλου καλή. Το πλαστικό του πληκτρολογίου είναι πολύ μαλακό με αποτέλεσμα συχνά λάθη στην ορθογραφία και κολλήματα κατά τη ροή του γραψίματος.

Η θήκη στην οποία βρισκόταν το Touchfire είναι το πιο άχρηστο/ φτηνοπλαστικό που έχω δει στη ζωή μου! Έχει πάχος σχεδόν 2 Α4 φύλλα και μπορεί να σπάσει και με τον αέρα. Επιπλέον, κατά την παραλαβή και παρόλο που το άνοιξα προσεκτικά για ένα unboxing έλειπε το ένα μαγνητικό αυτάκι. Η εταιρεία βέβαια προσφέρθηκε να μου στείλει καινούργιο set άμεσα καθώς και να μιλήσω απευθείας με τον Steve για κάποιες απορίες που είχα:


Hi Researcher,


Steve would love to chat with you so we can figure out what is going on! If you have a spare moment, you can reach Steve at 425-466-4177. We are on the west coast and he will be available at any time today.


Thanks,

Stasia





To σημαντικότερο όμως που δεν αναφέρεται είναι πως το πληκτρολόγιο αυτό ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ για τα ελληνικά, διότι το layout του πληκτρολογίου είναι συμβατό μόνο με το αγγλικό layout γλώσσας.

Καλό θα ήταν λοιπόν να παρουσιάζονται review, μόνο όταν είμαστε κάτοχοι των προϊόντων και να μην αρκούμαστε σε μία απλή ξένη μετάφραση από κάποιο site, διότι έτσι, και μπορεί να στείλουμε κάποιον αναγνώστη να αγοράσει μία "πατάτα" αλλά και αν δημιουργηθούν απορίες σχετικά με τη συσκευή δε θα είναι ο συντάκτης σε θέση να τις λύσει.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες