Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Iphone 4s 469ε σε κουτι αγορας


  • Please log in to reply
53 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   RomaMark

RomaMark

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2012 - 18:53

επιβεβαιώνω και εγώ όσα αναφέρθηκαν σχετικά με τη συγκεριμένη προσφορά, ξεκλείδωτο,με 2-ετη εγγύηση και το αμφιλεγόμενο θέμα των ελληνικών.Οκ όσοι είχατε πιο πριν iphone και το επιβεβαιώνετε αλλά όποιος ακόμα έχει την απορία, γιατί στη groupon είπαν ότι έχει μόνο αγγλικά?(το ωραίο είναι ότι ο άνθρωπος μου το είπε απο μονος του-τρέχχα γύρευε πόσοι είχαν ρωτήσει)..
Επιπλέον θέτω την εξής ερώτηση..γιατί να μην περιμένουμε να το πάρουμε από ελληνικό μαγαζί μέσα στον επόμενο καιρό που θα προβάλλεται συνεχώς ο ερχομός του 5?
Δηλαδή δε συμφέρει να περιμένουμε ακομα λίγο για να το τσιμπήσουμε από προσφορές ελληνικών μαγαζιών?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3,328 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 24/09/2012 - 19:08

Έτσι όπως είναι σκέφτομαι κι εγώ να δώσω το 4αρι μου (εντός εγγύησης κιόλας) και να βάλω κάτι παραπάνω να το πάρω!
Συμφέρει!

#33   palomiarhs

palomiarhs

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/09/2012 - 19:19

επιβεβαιώνω και εγώ όσα αναφέρθηκαν σχετικά με τη συγκεριμένη προσφορά, ξεκλείδωτο,με 2-ετη εγγύηση και το αμφιλεγόμενο θέμα των ελληνικών.Οκ όσοι είχατε πιο πριν iphone και το επιβεβαιώνετε αλλά όποιος ακόμα έχει την απορία, γιατί στη groupon είπαν ότι έχει μόνο αγγλικά?(το ωραίο είναι ότι ο άνθρωπος μου το είπε απο μονος του-τρέχχα γύρευε πόσοι είχαν ρωτήσει)..
Επιπλέον θέτω την εξής ερώτηση..γιατί να μην περιμένουμε να το πάρουμε από ελληνικό μαγαζί μέσα στον επόμενο καιρό που θα προβάλλεται συνεχώς ο ερχομός του 5?
Δηλαδή δε συμφέρει να περιμένουμε ακομα λίγο για να το τσιμπήσουμε από προσφορές ελληνικών μαγαζιών?


Μα δεν υπάρχει περίπτωση να το ρίξει κανένα ελληνικό μαγαζί τόσο πολύ. Στην καλύτερη να πέσει στα 550.

#34   Panosdj

Panosdj

    iPH User

  • PipPip
  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2012 - 19:29

Nαι δεν ειχα ποτε iphone και αυτο διοτι δεν ημουν σε θεση να δωσω 700ευρω για κινητο. Αλλα παντα ενημερωνομουν για το τι γινεται.
Ena jailbreak μπορω να κανω , ενα κατι δλδ μπορω να κανω.
Θα δω τι λενε τα παιδια και θα το πραξω.

Τωρα ομως καθομαστε και η τυχη μας δουλευει. (Οσο μπορει και αυτη).
Γι αυτο και μπορω να διαθεσω και 700ευρω για κινητο αλλα αφου μπορω να παρω το "παλιο"/ (σε σχεση με τα ξενα δρωμενα) σε αυτην την τιμη ποιος ο λογος να παρω το 5αρι απο τωρα. Εξαλλου του χρονου θα βγει νεο και θα ειναι καλυτερο και ευελπιστω πιο τουμπανο και με σημαντικες αλλαγες εκτος απο το design που θα μεινει ιδιο (θελω να πιστευω)
Οποτε εμενα προσωπικα που το σκεφτομαι ετσι παιρνω το 4ς μετα Αμα βρω το πουλαω και παιρνω το νεο που θα ειναι τοτε. Διπλο κερδος :P

#35   RomaMark

RomaMark

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2012 - 19:52

πάντως απο μια σύγκριση που κάνω με τις τιμές των 4 και 4s υποψιάζομαι πώς θα πάει η κατάσταση..
Τώρα το 4s το δίνουν περίπου στα 570 (καλύτερη τιμή απο skroutz) ενώ το 4 με 8GB το έχουν στα 480 περίπου..Μετά από 2-3 μήνες έχοντας το 5 στην ελληνική αγορά το 4s θα έχει πέσει ακόμα 100 ευρώ (maximum για τόσο σύντομα αλλά έστω ότι θα έχει γίνει έτσι) και επιπλέον θα βγαίνει πλέον σε 8GB μόνο (αν δεν κάνω λάθος)..Οπότε εσυ παίρνεις τώρα το 4s με 16GB και δεν περιμένεις μήνες μετά να πετύχεις ανάλογη τιμή.
Εγώ παντως πήρα το κουπόνι και ας ελπίσουμε ότι όλα θα είναι οκ.

#36   palomiarhs

palomiarhs

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/09/2012 - 19:59

πάντως απο μια σύγκριση που κάνω με τις τιμές των 4 και 4s υποψιάζομαι πώς θα πάει η κατάσταση..
Τώρα το 4s το δίνουν περίπου στα 570 (καλύτερη τιμή απο skroutz) ενώ το 4 με 8GB το έχουν στα 480 περίπου..Μετά από 2-3 μήνες έχοντας το 5 στην ελληνική αγορά το 4s θα έχει πέσει ακόμα 100 ευρώ (maximum για τόσο σύντομα αλλά έστω ότι θα έχει γίνει έτσι) και επιπλέον θα βγαίνει πλέον σε 8GB μόνο (αν δεν κάνω λάθος)..Οπότε εσυ παίρνεις τώρα το 4s με 16GB και δεν περιμένεις μήνες μετά να πετύχεις ανάλογη τιμή.
Εγώ παντως πήρα το κουπόνι και ας ελπίσουμε ότι όλα θα είναι οκ.


Τι τρόπο πληρωμής επέλεξες; Επειδή νομίζω κάποιος είπε παραπάνω ότι υπάρχει και επιλογή αντικαταβολής.

#37   RomaMark

RomaMark

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2012 - 19:59

τα πλήρωσα απο κάρτα.αν και σήμερα που είδα τις κινησεις δεν είχαν χρεωθεί ακομα..

#38   Panosdj

Panosdj

    iPH User

  • PipPip
  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2012 - 20:03

Στην αρχη μεσω fb μου ειπαν οτι γινεται αντικαταβολη αν τους καλεσεις. Μετα μεσω email με ενημερωσαν οτι δεν γινεται οριστικα. Αρα πας στην τραπεζα πληρωνεις και μετα σου το στελνουν. Κακο αυτο , μπορει να μην ειναι αυτο που υποσχονται , ή κανενα κλειδωμενο. ποτε δεν ξερεις.

#39   palomiarhs

palomiarhs

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/09/2012 - 20:06

Στην αρχη μεσω fb μου ειπαν οτι γινεται αντικαταβολη αν τους καλεσεις. Μετα μεσω email με ενημερωσαν οτι δεν γινεται οριστικα. Αρα πας στην τραπεζα πληρωνεις και μετα σου το στελνουν. Κακο αυτο , μπορει να μην ειναι αυτο που υποσχονται , ή κανενα κλειδωμενο. ποτε δεν ξερεις.


Ναι, με αντικαταβολή θα ήταν τέλειο.

#40   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4,524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/09/2012 - 20:08

πάντως απο μια σύγκριση που κάνω με τις τιμές των 4 και 4s υποψιάζομαι πώς θα πάει η κατάσταση..
Τώρα το 4s το δίνουν περίπου στα 570 (καλύτερη τιμή απο skroutz) ενώ το 4 με 8GB το έχουν στα 480 περίπου..Μετά από 2-3 μήνες έχοντας το 5 στην ελληνική αγορά το 4s θα έχει πέσει ακόμα 100 ευρώ (maximum για τόσο σύντομα αλλά έστω ότι θα έχει γίνει έτσι) και επιπλέον θα βγαίνει πλέον σε 8GB μόνο (αν δεν κάνω λάθος)..Οπότε εσυ παίρνεις τώρα το 4s με 16GB και δεν περιμένεις μήνες μετά να πετύχεις ανάλογη τιμή.
Εγώ παντως πήρα το κουπόνι και ας ελπίσουμε ότι όλα θα είναι οκ.

Το 4s θα συνεχισει να διατιθεται μονο στα 16Gb, ενω το 4 στα 8.
Παρολαυτα βρισκεις οτι μοντελο θελεις οσο υπαρχει αποθεμα στα διαδικτυακα μαγαζια .
Οι τιμες (στα μεγαλα μαγαζια) θα ειναι 550 και 450 περιπου

#41   Panosdj

Panosdj

    iPH User

  • PipPip
  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2012 - 20:09

Ναι, με αντικαταβολή θα ήταν τέλειο.


Εμ ετσι επαιρνα 10 και τα πουλουσα εδω με 500 :P Εβγαζα και απο πανω. Αλλα ετσι δεν ξερεις.. Ρισκαρεις. :P

#42   Panosdj

Panosdj

    iPH User

  • PipPip
  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2012 - 20:21

Χαχα.. θα με βαρεθουν αυτοι.. Ολοκληρο ποιημα τους εγραψα για να οριστικοποιησω οτι οντως θα ειναι αυτο και αν δεν ειναι τι μπορω να κανω. Αν θα το δεχτουν πισω με πιστωση καινουργιου και ολα τα σχετικα. Ολα αυτα προς αποφυγη λαθων :P

#43   Panosdj

Panosdj

    iPH User

  • PipPip
  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2012 - 23:00

Αν θελετε στειλτε τους μηνυμα και εσεις αν δεχονται αντικαταβολη. Και αυτο γιατι θα κανει μηνα να ερθει. Αν ξεχαστουν πανε χαμενα τα λεφτα. Τι προβλημα θα εχουν αν τα στειλουν με αντικαταβολη. Τα εξτρα της αντικαταβολης ειναι 3 ευρω Ε σιγα.. τα επιβαρυνομαστε εμεις. Αφου θα το στειλουν χωρις εξοδα αποστολης λενε... οποτε δεν πιστευω να εχουν προβλημα αλλα τοτε γιατι δεν "δεχοντα騨

Πιστευω οσο πιο πολλοι το ζητησουμε ισως γινει.. Γι αυτο , μηνυματα, κλησεις οτι μπορει ο καθενας. Ηδη τους εχω στιλει ποσες φορες.

#44   GeroStef

GeroStef

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/09/2012 - 23:13

Συγνώμη αν έχει ξαναρωτηθεί / απαντηθεί... (είναι δύσκολη η ώρα και τα μάτια κάνουν πουλάκια!)
Με την εγγύηση τι παίζει; Ισχύει κανονικά στην Ελλάδα ή όχι;

#45   Panosdj

Panosdj

    iPH User

  • PipPip
  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2012 - 23:18

Απο οσο ξερω τα iphone με το που ανοιγεις το κινητο να το χρησιμοποιεις και κανεις καποιες διαδικασιες ενεργοποιειται η εγγυηση. Οποτε εισαι καλλυμμενος 1 χρονο σιγουρα. Τωρα για 2ο χρονο δε ξερω Αλλα 1 σιγουρα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες