Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Error refreshing data


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   georgeVLS

georgeVLS

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/11/2009 - 20:17

Καλησπερα, εχω ενα iphone 3gs jailbreak. Oρισμενες φορες μεσα στο cydia μου εμφανιζει το εξης μηνυμα : error: refreshing data failed to fetch http:/ispaziorepository.com κτλ. ξερει κανεις τι γινεται?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   AlexisGon

AlexisGon

    iPH Contributor

  • 842 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/11/2009 - 20:18

Μην σε ανησυχεί,είναι της στιγμής,θα φτιάξει!

#3   georgeVLS

georgeVLS

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/11/2009 - 20:19

Μην σε ανησυχεί,είναι της στιγμής,θα φτιάξει!


Λειτουργει μαλλον κανονικα το jb μου ε? Ωραια.
Και κατι τελευταιο, απο που να κατεβαζω εφαρμογες?

#4   AlexisGon

AlexisGon

    iPH Contributor

  • 842 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/11/2009 - 20:23

Δεν παίζει ρόλο το jailbreak...

Τώρα για το από που θα κατεβάσεις εφαρμογές,ρίξε καμιά ματιά απο εδώ και από εκει!

Σίγουρα κάτι θα βρεις!

#5   georgeVLS

georgeVLS

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/11/2009 - 20:35

Δεν παίζει ρόλο το jailbreak...

Τώρα για το από που θα κατεβάσεις εφαρμογές,ρίξε καμιά ματιά απο εδώ και από εκει!

Σίγουρα κάτι θα βρεις!


Τhanks. Και κατι ακομα, εβαλα μια εφαρμογη το winterboard δεν την ετρεξα, την διεγραψα και τωρα πρεπει να κανει reboot. Τι διαδικασια θα ακολουθω καθε φορα που κλεινει το κινητο μου? (3gs με jailbreak)

#6   AlexisGon

AlexisGon

    iPH Contributor

  • 842 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/11/2009 - 20:37

Τι εννοείς τι διαδικασία θα ακολουθείς?

Όταν σου ζητάει να κάνει reboot,θα κάνει reboot και αυτό ήταν όλο...

#7   georgeVLS

georgeVLS

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/11/2009 - 20:40

Τι εννοείς τι διαδικασία θα ακολουθείς?

Όταν σου ζητάει να κάνει reboot,θα κάνει reboot και αυτό ήταν όλο...


Ναι ομως εχω διαβασει οτι στο 3gs καθε φορα που κλεινει η συσκευη θα πρεπει να κανεις ξανα install το blackrain. Δεν ισχυει αυτο?
Γιατι εγω την κλεινω και την ξαναανοιγω χωρις να κανω ξανα εγκατασταση το blackrain.

Τελευταία επεξεργασία από: georgeVLS, 17/11/2009 - 20:49


#8   georgeVLS

georgeVLS

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/11/2009 - 22:46

Υπαρχει δηλαδη σε ολους το προβλημα με το refreshing?

#9   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 17/11/2009 - 23:42

Ναι ομως εχω διαβασει οτι στο 3gs καθε φορα που κλεινει η συσκευη θα πρεπει να κανεις ξανα install το blackrain. Δεν ισχυει αυτο?
Γιατι εγω την κλεινω και την ξαναανοιγω χωρις να κανω ξανα εγκατασταση το blackrain.


Αυτο ισχυει για νεες συσκευες ipt2/3,3GS στα οποια εχει προσαρμοστει το νεο bootroom για το οποιο δν εχει βρεθει exploit ακομα. Σε αυτες δν πιανει το Jailbreak και καθε φορα που κανεις reboot για να ανοιξει θελει να τρεχεις το blackrain. Εσυ εφοσον κανεις reboot και δν σε βγαζει σε safe mode τοτε δν εχεις το νεο bootroom !!!

Σου παραθετω τα λογια του GeoHot:

"If your ipt2/3GS/ipt3 is rebooting into recovery after running blackra1n, this isn't a bug. It's a feature. You need to run blackra1n every time to boot it. This 'feature', called tethered jailbreak, is enabled by upgrades Apple made to the bootrom and the fact ipt3 uses nand flash".


Υπαρχει δηλαδη σε ολους το προβλημα με το refreshing?


ναι και σε μενα το εχει βγαλει 2-3 φορες σημερα που μπηκα !!

#10   georgeVLS

georgeVLS

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/11/2009 - 12:31

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας :D. Σημερα 2η μερα με jb το 3gs μου και ολα λειτουργουν ρολοι.
Kαι κατι τελευταιο. Απο τοτε που το εκανα jb χαθηκε το "γνωστοποιησεις"! Ξερει κανεις τι παιζει?

Τελευταία επεξεργασία από: georgeVLS, 18/11/2009 - 12:33


#11   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 18/11/2009 - 14:26

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας :D. Σημερα 2η μερα με jb το 3gs μου και ολα λειτουργουν ρολοι.
Kαι κατι τελευταιο. Απο τοτε που το εκανα jb χαθηκε το "γνωστοποιησεις"! Ξερει κανεις τι παιζει?


Καταρχάς το κινητο σου είναι από Ελλάδα ? Η το έχεις κανει Unlock με το BlackSnow? Γιατι αν ναι τότε πρέπει να κατεβάσεις απο Cydia ενα Push Fix.Οδηγίες εδώ

Γενικά αν δεν έχεις μια εφαρμογή που να χρησιμοποιεί τις γνωστοποιήσεις δεν σου εμφανίζει την επιλογή στις Ρυθμίσεις.
Για να καταλάβεις κάνε το εξής. Κατέβασε το IM+ Lite απο AppStore. Όταν το ανοιξεις θα σου βγάλει μία ειδοποίηση ότι το IM χρησιμοποιεί γνωστοποιήσεις για το κινητό σου! Πάτα ναι! Μετά πάνε στις ρυθμίσεις και θα δεις ότι το εικονίδιο που λες πως χάθηκε εμφανίστηκε ξανα ! ;)

***Προσοχή***: Οι γνωστοποιήσεις είναι ενα πρόσθετο με το οποιο η εφαρμογή μένει συνέχεια οnline για να σε ενημηρώνει για καθε νέο.ΑΛλα συνέχεια online σημαίνει οτι χρεώνεσαι και αν υπερβείς το δωρεάν όγκο που σου προσφέρουν.. θα πληρώσεις !

Φιλική Συμβουλή! ;)

#12   georgeVLS

georgeVLS

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/11/2009 - 18:43

Καταρχάς το κινητο σου είναι από Ελλάδα ? Η το έχεις κανει Unlock με το BlackSnow? Γιατι αν ναι τότε πρέπει να κατεβάσεις απο Cydia ενα Push Fix.Οδηγίες εδώ

Γενικά αν δεν έχεις μια εφαρμογή που να χρησιμοποιεί τις γνωστοποιήσεις δεν σου εμφανίζει την επιλογή στις Ρυθμίσεις.
Για να καταλάβεις κάνε το εξής. Κατέβασε το IM+ Lite απο AppStore. Όταν το ανοιξεις θα σου βγάλει μία ειδοποίηση ότι το IM χρησιμοποιεί γνωστοποιήσεις για το κινητό σου! Πάτα ναι! Μετά πάνε στις ρυθμίσεις και θα δεις ότι το εικονίδιο που λες πως χάθηκε εμφανίστηκε ξανα ! ;)

***Προσοχή***: Οι γνωστοποιήσεις είναι ενα πρόσθετο με το οποιο η εφαρμογή μένει συνέχεια οnline για να σε ενημηρώνει για καθε νέο.ΑΛλα συνέχεια online σημαίνει οτι χρεώνεσαι και αν υπερβείς το δωρεάν όγκο που σου προσφέρουν.. θα πληρώσεις !

Φιλική Συμβουλή! ;)


Ευχαριστω ρε αδερφε, τελικα, συμβαινει το δευτερο, δεν ειχα ανοιξει επειτα απο restore εφαρμογη με γνωστοποιησεις γι αυτο δεν μου τις εμφανιζε. Ενω τωρα ολα λειτουργουν κανονικα. Κατεβασα και ενα theme που τα σπαει, και κανει να μοιαζει το iphone με mac περιβαλλον, και περιμενω να κατεβει και το navigon. Αυτα ειναι τα καλα! Thanx a lot:)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες