Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ipod touch Πολύ χαμηλή ταχύτητα Downloading


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   michaelgr

michaelgr

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2009 - 22:24

Καλησπέρα,έχω ενα πρόβλημα με την ταχύτητα downloading του ipod touch...καταρχάς να σας πω οτι έχω 24 mbs και απο το pc κατβάζω μέχρι 1600 kbs όμως απο το ipod touch ι μέγιστη ταχύτητα που πιάνω είναι ΜΟΝΟ 30 KBs!!μπορει να μου εξηγήσεις κανείς αυτό?
ΕΥχαριστώ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 17/11/2009 - 23:16

Καλησπέρα,έχω ενα πρόβλημα με την ταχύτητα downloading του ipod touch...καταρχάς να σας πω οτι έχω 24 mbs και απο το pc κατβάζω μέχρι 1600 kbs όμως απο το ipod touch ι μέγιστη ταχύτητα που πιάνω είναι ΜΟΝΟ 30 KBs!!μπορει να μου εξηγήσεις κανείς αυτό?
ΕΥχαριστώ


Τι κατεβαζεις? Αpps ??? Βασικα ξερω οτι τα iphone εχουν ενα θεματακι με τα router και γενικα δν συνδεονται παντοτε καλα ....

#3   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2009 - 23:29

Καλησπέρα,έχω ενα πρόβλημα με την ταχύτητα downloading του ipod touch...καταρχάς να σας πω οτι έχω 24 mbs και απο το pc κατβάζω μέχρι 1600 kbs όμως απο το ipod touch ι μέγιστη ταχύτητα που πιάνω είναι ΜΟΝΟ 30 KBs!!μπορει να μου εξηγήσεις κανείς αυτό?
ΕΥχαριστώ



Όπως είπε και ο φίλος από πάνω κατεβαζεις εφαρμογές , σωστά; Από το installous, σωστά ; :P
αν είσαι σε αυτήν την περίπτωση (που είσαι ) τότε δεν πρέπει να ανησυχείς ! Είναι από τις πολλές επισκέψεις (βλ. Toll Bridge - οι ερωτήσεις ) ...Προσωπικά πάντως , εγώ μια φορά κατέβαζαν με 10kb.

#4   michaelgr

michaelgr

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2009 - 07:36

Ελπίζω να είναι απο αυτό...πάντως στις σελίδες μπαίνει πολύ γρήγορα αλλα το download είναι αστα να πάνε αααα και έκανα τεστ speed με το Cnet στο Ipod και βρήκε Donload 5330 Upload 706 και ήμουν και μακριά απο το Modem...Μήπως όμως πρ'επει να κάνω καμιά ρύθμιση απο το Modem?

#5   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 18/11/2009 - 13:45

Ελπίζω να είναι απο αυτό...πάντως στις σελίδες μπαίνει πολύ γρήγορα αλλα το download είναι αστα να πάνε αααα και έκανα τεστ speed με το Cnet στο Ipod και βρήκε Donload 5330 Upload 706 και ήμουν και μακριά απο το Modem...Μήπως όμως πρ'επει να κάνω καμιά ρύθμιση απο το Modem?


Σαφώς και είναι αυτό!! Αν παρακολουθήσεις στην ενότητα "κόσμος" το τι συμβαίνει με τα συγκεκριμένο Store με δωρεάν Cracked εφαρμογές θα καταλάβεις. Εξάλλου δεν είναι αυτό τρόπος να ελέγξεις την ταχύτητα σου. Δοκίμασε να κάνεις Download από ένα site μεγάλο που έχουν Μεγάλους σερβερς. Καμία ρύθμιση του modem! Είσαι από τους τυχερούς που το iphone "κλειδώνει" άψογα με το Rooter και πίστεψέ με ΔΕΝ θέλεις να το χαλάσεις ;)

Φιλικά ;)

#6   michaelgr

michaelgr

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2009 - 14:35

Mπορείς να μου πεις ενα site με μεγάλους σερβερ? :rolleyes: και αν δν επιτρέπετε εδω αν θες στείλε μου σε πμ

#7   Pater

Pater

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2009 - 22:11

φταιει ο server

Τελευταία επεξεργασία από: Pater, 18/11/2009 - 22:15


#8   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2009 - 22:28

Όπως είπε και ο φίλος από πάνω κατεβαζεις εφαρμογές , σωστά; Από το installous, σωστά ; :P
αν είσαι σε αυτήν την περίπτωση (που είσαι ) τότε δεν πρέπει να ανησυχείς ! Είναι από τις πολλές επισκέψεις (βλ. Toll Bridge - οι ερωτήσεις ) ...Προσωπικά πάντως , εγώ μια φορά κατέβαζαν με 10kb.



Πριν λίγο κατέβασα ένα PDF file και με ταχύτητα ....1290kb/s!!!

#9   michaelgr

michaelgr

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/11/2009 - 14:51

Απο το installous???

#10   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/11/2009 - 15:04

Όχι...από ''κανονικο'' ιστότοπο...

#11   michaelgr

michaelgr

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/11/2009 - 16:36

με το touch?




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες